Vývojářský stroj 20.000 Kč, LN – ULN

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod adam555 23. 11. 2012 21:03

Vývojářský stroj 20.000 Kč, LN – ULN

Už delší dobu plánuji investovat do PC primárně sloužící vývoji SW, občasné hraní her a sledování filmů a seriálů ve FullHD. Rád bych využil některé části staršího PC, pokud to pude (chladič, gk, disky, možná zdroj). Současná sestava dole, pod požadavky na PC.

Požadavek hlučnosti: Můj požadavek je, aby PC byl LN. V nadpisu topicu uvádím LN – ULN, protože jsem otevřený tomu, nechat se přemluvit na ULN, pokud to bude mít smysl.

Účel pořízení sestavy: Hlavně vývoj SW – neustále cca 2 a více instancí Visual Studia s různými (memory hungry) extensions, tools, apod. Dále pak občasné hraní Battefieldu 3, sledování seriálu a filmů ve FullHD, apod…

Finanční limit: 20 000 Kč +- (netrvám na tom, abychom se přesně vlezli do 20 000 Kč, připlatím si, pokud to bude mít smysl)

Operační systém: Vlastním orig. Windows 7 x64

Sestavení PC: Sestavím si sám.

Taktování: Plánuji taktovat, zkušenosti s OC cpu, gk, over-voltingem gpu a hard-vModem gpu, …

Monitor: Zatím není potřeba, mám 22’’ TFT LCD od HP (tuším, že w2207). Mám v plánu později koupit Dell U2412M UltraSharp, či nějakou obdobu.

Periferie: Nic nepotřebuju.


Současná sestava:

MB: Gigabyte GA-EP35-DS3R
CPU: Intel C2D E8200 @ 3.75 GHz
RAM: 6GB DDR2 (A-Data v kombinaci s Kingston) @ 937 MHz
GPU: AMD HD5850 @ OC +20 %
DISKY: Primární disk – SSD Patriot Pyro 60GB (jede na SATA2) ZDE
dále pak mix disků 2TB, 2x 660 GB v RAIDU 0, pak starší 320 GB
PSU: Corsair HX520 – 520W ZDE
Chladiče: Noctua NH-U12P SE2 na CPU LINK, pak nějaké Noctuy jako in-take a out-take fany
Skřiň: V současné době CM 690


Moje představa:

Jelikož je sestava celá trochu nevyvážená (výsledek upgradování a někdy nedostatku financí), rád bych konečně něco, s čím budu spokojen.
Nechal bych si Noctuu NH-U12P jako chladič na CPU, jen dokoupit retention kit (nebo jak se to jmenuje), abych mohl použít u jiného socketu. Prozatím si nechám i grafiku (zatím mi bohatě stačí). Co se týče disků, mám dva 660 GB v SW Raidu 0 – pokud jsem dobře informován, tak když změním desku, ztratí se mi i data, takže promažu a zazálohuju na jiné disky. Primárně se chci zbavit RAIDU. Poslední (podle mě) použitelná část je zdroj, ale nevím, jestli to nebude na hraně s max 520W, proto si nechám poradit. Také bych se chtěl zbavit skříně. Můžete komentovat i SSD disk, uvidíme k čemu dojdeme.


Nový PC:

MB: Nechám si poradit
CPU: Intel Core i5-3570K BOX, ale nechám si poradit
RAM: Vyžaduju 16 GB – nechám si poradit
GPU: Nechám si starou – AMD HD5850
DISKY: Buď stávající SSD Patriot Pyro 60GB, nebo pište návrhy (ideálně 120 GB varianty)
PSU: Buď stávající zdroj (v případě, že je dostačující), ale nechám si poradit.
Chladiče: Stávající Noctua NH-U12P, dokoupení retention kitu na nový socket, další chladiče nechám na vás, mám nyní ještě jeden noctua fan jako out-take
Skříň: Rád bych se zbavil CM 690 a nahradil jej Fractal Design R4


Současný stav - shrnutí:

Současný stav je takový, že se mi zamlouvá nápad vyměnit si chladič na zdroji, na grafice, nechat si CPU fan.
Prosím mohl by někdo přijít alespoň s nějakou první verzí košíku na alfě? Nepočítejte do výsledné ceny chladič na GK.
Naposledy upravil adam555 dne 23. 11. 2012 22:32, celkově upraveno 1
C2D E8200 2.66 @ 3.75 Ghz | 6GB DRR2 Mixed @ 937 Mhz CL5 | MB GB EP35-DS3R v2.1 | AMD HD5850 @ OC | Patriot Pyro 60 GB | 3 TB total | Corsair HX520 | 22'' LCD HP w2207h
adam555
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Matysek 23. 11. 2012 21:29

Jenze cele to vypada, ze primarni jsou hry, nikoliv ten vyvoj SW (coz muze byt C/C++, Python, Java, ... vim, pises VS). Cokoliv produkcniho (lazeni, kompilade, debug) musi mit ECC, protoze ducharina neni zrovna prijemna nikomu.
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod adam555 23. 11. 2012 21:33

Primární hry opravdu nejsou, jestli hraju BF3, tak 5hod za měsíc, tak to je moc.
Co se týče vývoje SW - jedná se o C#, ASP.Net MVC a Sharepoint aplikace.
Tak trochu sem tušil, že když sem napíšu vývoj SW, tak tu budeš ty a tvoje ECC (nic ve zlém), ale všiml jsem si toho již v několika topicích.
C2D E8200 2.66 @ 3.75 Ghz | 6GB DRR2 Mixed @ 937 Mhz CL5 | MB GB EP35-DS3R v2.1 | AMD HD5850 @ OC | Patriot Pyro 60 GB | 3 TB total | Corsair HX520 | 22'' LCD HP w2207h
adam555
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 23. 11. 2012 21:33

Co to je "nejake Noctuy" ?? Ten model se obavam, ze neznam. Pokud je to opravdu U12P SE2, kit mas.

Cim je chlazena ta grafika? Predpokladam Accelero, ale zajima mne MODEL.

Pokud nemas Accelero a Himura, ani LN to nikdy nebude. Stejne tak v CM690 to nikdy nebude ani Semi LN.

Zdroj elektricky pouzitelny mozna, no hlukove bych to tak ruzove nevidel.

Hlavne ten mix disku bude hlavni prekazkou. Vidim to predbezne tak na osm stranek debat a rozporuplny vysledek, ale treba prekvapis. :))
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod adam555 23. 11. 2012 21:41

Díky za odpověď.

Asi tě zklamu, ale grafika ma default chladič - konrétně je to Sapphirka jedna z prvních záslek v ČR (té doby) s unlocklým Gigabyte biosem. Opravdu vím, jaký dělá bordel i loadu - ano, odporuje si to chtít LN a mít tento chladič, klidně něco navrhni, nedošlo mi to při psaní příspěvku.

Zdroj - jsem otevřen návrhům.

Mix disků překážkou může být, ale nemusí. 320GB model vyhodím, chci se zbavit 2x 660GB v raidu a nechal si jen 2TB model, který teď mám a dokoupit ještě další 2TB, ale to je mimo tento topic, proto sem to nepsal. To SSD co mám, bych si zatím nechal, ale je pravda, že 120 GB by mi sedělo víc, proto příjímám návrhy.

CM690 se zbavuju. Chladič "jaký noctua" už opravdu nevím, mám tušení, že alfa už ho nemá, tak jednej, jakoby sem nic neřekl.

Díky za postřehy.
C2D E8200 2.66 @ 3.75 Ghz | 6GB DRR2 Mixed @ 937 Mhz CL5 | MB GB EP35-DS3R v2.1 | AMD HD5850 @ OC | Patriot Pyro 60 GB | 3 TB total | Corsair HX520 | 22'' LCD HP w2207h
adam555
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 23. 11. 2012 22:04

Tady staci obycejne Accelero TwinTurbo a je po problemu. ;)

Zdroj? Nech ho, jen dovnitr osad Noctua S12B-ULN. A je po problemu. Na co kupovat zdroj za dvojku, kdyz problem muzeme resit ventilatorem za mene nez ctvrtinu?

Disky to chce kazdopadne odhlucnit. (Himuro, pocet ks odpovidajici poctu HDD)

CHladic nafot. Sundany z procesoru. Muzes? Poznam. To same ventilatory. Sundat, nafotit - zadni stranu (se stitkem). Muzes? Snad ano.

Pokracovani zitra. Neni sice pozde, ale dnes uz na foru koncim.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Matysek 23. 11. 2012 22:06

Seasonic S12II/M12II a vymenit mu fan za AC12PWM, nebo sahnout rovnou Seasonic X-560w, Enermax Modu/Pro87+.

Jak si stoji obmenene Enermax, jako nahrada za ErPro Ti odpovi nekdo jiny, ale kdyz uz to zabije VGA, tak na zdroji zalezet nebude. S odlucnenim a pozadovanym vykonem + potencionalem OC se neumim vejit do rozpoctu.

Chapu, mou prioritou je stabilita, spolehlivost a vymyceni k-u-r-v-i-t-e-k uz v samotnem planu. Muj nazor se nezmeni, Tvuj je odlisny a nema cenu to resit. Vis, prvnim trnem v oku byla VGA + OC, ta udala cely ton.

//nechapu, proc se k-u-r-v-i-t-k-o cenzuruje.
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chatumbabub 23. 11. 2012 22:16

trochu OT,
ale jak se pri vyvoji v .NET realne pozna vyhoda ECC? Sam z duvodu omezeneho rozpoctu vyvijim na "herni" platforme Z77+2600K a nevim kde by mel byt problem.
chatumbabub
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod adam555 23. 11. 2012 22:23

to KineCZek:
Accelero, přepokládám myslíš Twin Turbo 1 nebo 2 ? Co sem četl, tak 2 má podporu mojí GK, ale nezkoumal jsem, jestli sedí i 1.

Disky OK.

Chladice - obávám se, že nebudu mít dostupný nějaký foťák dřív jak příští týden. Opravdu to potřebuješ? CPU chladič je ve stavu, jaký uvadí alfa comp, tj. dva chladice NF-P12-1300, které mají omezeny napětí noctua redukcí pro silent chod. Byl bych opravdu rád, kdybychom se mohli držet jen tohoto infa. Abychom si vyjasnili chladiče celkově, dělej, jakoby tam byl jen tento a žádný jiný, nebudeme to dále prohlubovat - ušetříme se oba čas :)


Shrnutí:
Současný stav je takový, že se mi zamlouvá nápad vyměnit si chladič na zdroji, na grafice, nechat si CPU fan.
Prosím mohl by někdo přijít alespoň s nějakou první verzí košíku na alfě? Nepočítejte do výsledné ceny chladič na GK.

Díky předem všem za Váš čas.

-- 23. 11. 2012 22:24 --

chatumbabub píše:trochu OT,
ale jak se pri vyvoji v .NET realne pozna vyhoda ECC? Sam z duvodu omezeneho rozpoctu vyvijim na "herni" platforme Z77+2600K a nevim kde by mel byt problem.


OT: Nikdy jsem to nezkoumal, ale v práci mám komply od Dellu a taky tuším nemáme ECC a nějak nás to nebrzdí. A to debugujeme neustále. Samozřejmě se nechám rád poučit.
C2D E8200 2.66 @ 3.75 Ghz | 6GB DRR2 Mixed @ 937 Mhz CL5 | MB GB EP35-DS3R v2.1 | AMD HD5850 @ OC | Patriot Pyro 60 GB | 3 TB total | Corsair HX520 | 22'' LCD HP w2207h
adam555
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alfah4ns 23. 11. 2012 23:08

cca takhle nějak, hrubý nástřel.
http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... RX021DM401
noctua do zdroje.
himura na plotny.
odhlučněná case, nedával jsem fractal, protože se vleze kromě mechaniky už jen jedno himuro.
accelero na grafiku.
deska + cpu = OC
16gb ram.
+ další větráky v počtu dle potřeby a typu těch noctuí, které už máš, Kin ti to beztak ještě zítra poupraví + eventuelně nějaké rozdvojky na fany.
http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... archType=1


ECC přijdou vhod pokud provádíš déletrvající výpočty, kontrolují a opravují chyby, takže riziko, že spadne třeba 10h trvající výpočet v čase 9h55min, je daleko menší.
.
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod adam555 23. 11. 2012 23:32

to alfah4ns:

Díky. V podstatě teď už si jen počkáme na KineCZka a další lidi a budeme polemizovat o chlazení, desce, skříni a možná pamětech.

Když už se bavíme o SSD, které bych možná koupil až v zápětí, vím že M4 je super volba. Co byste řekli na Kingston HyperX 3K 120GB, i když vím, že má SandForce řadič, tj byl bych na tom stejně jako nyní s Pyrem, který ma taky SandForce, ale nemám s ním problémy.
C2D E8200 2.66 @ 3.75 Ghz | 6GB DRR2 Mixed @ 937 Mhz CL5 | MB GB EP35-DS3R v2.1 | AMD HD5850 @ OC | Patriot Pyro 60 GB | 3 TB total | Corsair HX520 | 22'' LCD HP w2207h
adam555
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alfah4ns 23. 11. 2012 23:52

crucial doporučuji, protože je ověřený, nemívá ani nějak moc problémy s nekompatibilitou řadič v SSD vs řadič na desce, atd., má slušný výkon a stojí málo, tzn. beru ho jako takovou zlatou střední cestu.
HyperX neznám.
Možná by to byla spíše otázka směřující do sekce úložných zařízení, kde je velký topic o SSD.

Jinak možná by ti stačil i kingston v+200 + cache, apod. přesunout na současné pyro.
.
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 24. 11. 2012 11:23

V+200 je stejne drahy, jako M4. M4 je proverena, overena, nebudu lhat, i oblibena pro svou bezproblemovoast a nizkou poruchovost, coz se o SF moc neda rict. Pokud jsou ty dva za +/- shodnou cenu, beru M4.

Cache rozhodne na Pyro. Ten doufam, ze v sestave zustane. Skrin bych dal nejspis Nanoxia Deep Silence. Alfa ji vede.

A na grafiku AC TT2.

- - -

Ale napada mne otazka: Kde mam fotky tech ventilatoru a chladice vcetne backplatu? Bez toho Ti nemohu rict, jestli to, co mas, pujde dat tam, kam to dat chceme. Coz muze byt zasadni problem. Zkusis to nafotit? Muzes se tak vyhnout neprijemnosti pri sestavovani.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod adam555 24. 11. 2012 12:56

to KineCZek

Díky.

Fotky jsem psal viz výše.
Máš nějaká rady ohledně MB, RAM?
C2D E8200 2.66 @ 3.75 Ghz | 6GB DRR2 Mixed @ 937 Mhz CL5 | MB GB EP35-DS3R v2.1 | AMD HD5850 @ OC | Patriot Pyro 60 GB | 3 TB total | Corsair HX520 | 22'' LCD HP w2207h
adam555
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 24. 11. 2012 18:22

Tak deska je zavisla od CPU a OC. P8Z77-M pod i5 3470. Napr. RAM nejzakladnejsi Kingston.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků