Herní PC 25-30k s monitorem

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod The Shitman 4. 1. 2013 19:00

G11 je dobrá, jen si nechci představovat jak by v tomhle shopu probíhala reklamace. :))

U repráků bych připlatil na tohle: http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... archType=1
Sice je to made in Poland, nebo co, ale hrají na tu cenu slušně.
The Shitman
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod n04r3d 4. 1. 2013 19:10

n04r3d
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 4. 1. 2013 19:30

ohlasy heuráka, oni sam kolikrát lidi koupí repro za 700,- a čekají že bude hrát jak repro za 70 000,- to je ten problém...
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod budinsm 4. 1. 2013 20:51

no repraky chci opravdu jen na serialy kdyz se budu divat s nekym kdyz hraju tak mam sluchatka takze do nich se mi nijak investovat nechce 700 asi dam ale at aspon vypadaj trochu stylove o zvuk mi uplne nejde na nejaky serialy a filmy :). klavesnici porad promyslim kazdopadne ta G11 se mi moc nelibi ty tlacitka co ma navic nalevo me prijdou pro hry ktery hraju dost zbytecny jeste kdyz mam razer naga mys na ktery uz mam 12 tlacitek ktery pouzivam. Kazdopadne nemyslim si ze razer je znacka co nic nevydrzi mam kamose co maj od nich skoro vse a uz dlouho a ja mam mys a sluchatka a taky si nemuzu stezovat. Ale klavesnici jeste promyslim kdyby mel nekdo nejaky jiny navrhy urcite budu rad :)
budinsm
Junior

Odeslat příspěvekod The Shitman 4. 1. 2013 22:49

Staré DeathAddery, jo to byly držáky. V poslední době to ale jde z kopce. Ono proč by vlastně měli hledět na životnost, když každý rok až dva obmění nabídky u potřebují nějak donutit lidi, aby nakoupili znovu... Prostě marketing a nic jiného. :/

Klávesnici bych vzal asi tuhle: http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... archType=1
Není zrovna krásná, ale poslouží.
Nebo jestli nepotřebuješ podsvícení a tlačítka navíc, co takhle podívat se po nějaké mechanice? :)
The Shitman
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod Zmateny 4. 1. 2013 23:42

K repro bych jenom dodal, ze monitor LG IPS 231P ma v sobe zabudoavny, sam jsem majitelem tohoto kousku a kupoval jsem ho prave proto. U druheho kompu jsem mel k dispozici Logitech Z-2300 a proto jsem chtel jenom provizorni repro pro obcasny poslech. (Ne)Kvalita zabudovanych repro je poznat hlavne u mene kvalitniho audio zaznamu, nicmene se to da vydrzet. Nekdy ale ani pri maximalni hlasitosti pri vyssim okolnim hluku neni dobre slyset. Jinak se to da celkem prezit. Pak jsem si ale stejne koupil bedynky Creative GigaWorks T20, stoji 1429, dal jsem na testy a rady a nemuzu si vynachvalit. Myslim, ze pokud by se bral spominanej LG monitor, pak je podle mne investice 700 korun do obycejnych chrastitek jenom vyhazovani penez.
Zmateny
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 8. 1. 2013 12:56

Repro bych koupil Evolve Blues, nebo alespon Evolve Jungle. Obje hraji (na svou cenu) az prekvapive dobre. Samozrejme, kdokoliv z audiofilu by mne ted poslal na leceni ... ale v ramci moznosti PC repro patri oboje jmenovane Evolvy k tomu nejlepsimu, co se da koupit.

Repro v monitoru se nedaji se stolnimi repro co do kvality reprodukce absolutne VUBEC srovnavat.

Navic IPS panel bych do vice herniho PC neosazoval. Urite ne pomalejsi LG 231. Osadil jsem TN panel, je pro hry vhodnejsi.

- - -

26.760,- Kc
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod Zmateny 8. 1. 2013 18:23

Jen doplnim, ze odezva LG IPS 231 a toho ACERu je shodna, tedy 5ms a po roku uzivani muzu rict, ze ani v akcnich hrach ani v ruznych scenach ve filmech a serialech tato odezva neni znat.

Nerikam, ze se repro v monitoru a stolni repro daji srovnavat, ale investice 700 do repro je podle me malo.
Zmateny
Junior

Odeslat příspěvekod _honza_ 8. 1. 2013 19:27

Zmateny:
Dík za příspěvek a za potvrzení odezvy pro hry u LG IPS231.

budinsm:
Monitor přežije PC, proto doporučuji na něm nešetřit. Dnešní IPS jsou rychlejší než běžné TN. IPS májí nejširší pozorovací úhly, takže nevadí při bližším sezení vyklonění hlavy z kolmého pohledu, obraz je možné sledovat i z horšího úhlu třeba i s postele. I při hrách neuškodí věrné barvy. IPS mají větší kontrast a černou než TN.

Mnohokrát ověřený LG IPS235P není momentálně na trhu, bylo to již jednou a zase se objevil. Na stránkách LG ještě je: http://www.lg.com/cz/monitory/lg-IPS235P-ips-monitory
Pokud nechceš čekat kup novější tento: http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051400060000001P1A&Search=IPS23&SearchType=2 , zde je megarecenze: http://extrahardware.cnews.cz/recenze/lg-ips237l-megarecenze-nejrozporuplnejsiho-lcd-monitoru-soucasnosti/strana/0/11

Máme doma LG IPS231 a IPS235 obraz u 235 je o něco lepší.
_honza_
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 8. 1. 2013 19:30

Az ty reproduktory poslechnes, mluv - bez urazky.

BTW: Mezi papirovou a realnou odezvou byva casto (i propastny) rozdil. ;) Mimochodem rychla odezva IPS je dana agresivnejsim overdrivem - ne vzdy to musi byt ku prospechu veci.

Nekomu odezva nevadi (nepozoruje ji), jinemu ano. Stejne jako nekomu nevadi neodhlucneny pocitac a jinemu ano. Pojmy jako teplo, hluk, rychlost ... vsechny jsou relativni. Jinak budes vnimat 80km/h na skateboardu pri prudkem sjezdu (dosahnout se ta rychlost da) a jinak ve Fabii ... a uplne jinak vdame tomu v Porsche 911 Turbo.

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek

Odeslat příspěvekod _honza_ 8. 1. 2013 19:47

Odezvy (GtG) jsou u matric LG i Aceru laboratorně naměřeny shodně 5 ms, takže koupíme-li IPS237L budeme se cítit jako v Porsche 911 Turbo. ;-) Já bych na monitoru nešetřil, herní PC rychle stárnou.

(Opravil jsem překlep, bylo napsáno IPS337L.)
Naposledy upravil _honza_ dne 8. 1. 2013 20:33, celkově upraveno 1
_honza_
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 8. 1. 2013 20:04

Ano, ale puvodni rec byla o pomalejsim 231. Nechytat za slovo, kdyz reaguji na jiny prispevek. :))

KineCZek

Odeslat příspěvekod Zmateny 8. 1. 2013 22:06

Pred pul rokem, nebo kdy jsem kupoval repro, jsem nad temi R222 uvazoval, lidi co je maji, je doporucuji, v testech skoncili treti (prvni dve mista obsadili Creative GigaWorks), co je u mne srazilo a proc jsem investoval vic i kdyz jsem mel hranici 1000 Kc, byl klasicky problem levnych repro a to slabe stineni trafo, cili neprijemne piskani pokud jsou ve zdroji a i kdyz ne hned, casem to delaji vsechny kusy, staci se podivat na recenze od uzivatelu. To mi za ty nervy nestoji.
Co se tyce hluku u PC nemam ho rad a skoda, ze mi nikdo nerozmluvil Seasonic S12 II 520W, kdyz jsem kupoval komp, neni to tichy zdroj :D Jinak jste mi poradili vyborne, takze se neurazim.

A za tou odezvou u LG 231 k hram si taky stojim ;)
Zmateny
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 8. 1. 2013 22:21

Hlucnost Seasonicu se da resit. Je o nem na foru vlakno, plus ja sam si pamatuji, ze jsem o tom psal. Nevim, jestli primo tam, ale psal.

KineCZek

Odeslat příspěvekod The Shitman 9. 1. 2013 15:32

Odstranění plastového nesmyslu a případně i výměna ventilátoru. Obojí dohromady je na deset minut práce i s přestávkou na kafe.
The Shitman
Ex-moderátor

Předchozí stránkaDalší stránka