Herní PC 25-30k s monitorem

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod budinsm 2. 1. 2013 23:03

Zdravim, notebook uz mi prestal dostacovat a tak si chci zase poridit stolni PC abych si neco zahral na full detaily a tak. Byl bych vam moc vdecen kdybyste mi s tim poradili.

POZADAVEK (NE)HLUCNOSTI - neni potreba ULN u pocitace nosim sluchatka takze to problem neni

UCEL PORIZENI SESTAVY - pocitac si porizuji prevazne a hlavne na hrani her pripadne nahravani videii z her do budoucnosti.

FINANCNI LIMIT, do nejz se chcete vejit - to je otazka mam trosku flexibilnejsi limit a zajima me rada od vas zda se vyplati ted investovat treba az tech 30 000,- nebo bude lepsi dat 25 000,- a za rok upgradovat.

OPERACNI SYSTEM - operacni system mam

SESTAVITE SI PC SAMI? Rozhodne pozaduji sestavit v e-shopu pokud se nic nezmenilo tak tusim ze treba v CZC to sestavi zadarmo ale nejsem si jisty jak to ted je, ale sam se sestavovat doma nechystam kazdopadne.
BUDETE TAKTOVAT? Nechystam se.

MONITOR? Monitor jsem pocital ze bude asi tech 5 000,- nebo min chci nejspis 22 palcu velky, ale moc se v tom nevyznam to bych si rad nechal poradit
PERIFERIE, NEBO JEN HOLA BEDNA? Co potrebuju je klavesnice nejaka herni mam doma mys a sluchatka od razeru takze bych uvital i klavesnici, ale mohla by byt i jina nez od razeru hlavne herni

Predem dekuji za vas cas a pomoc opravdu si toho vazim.
budinsm
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 2. 1. 2013 23:14

28 043,- Kč -> Prvotní nástřel

Monitor a klávesnice je v ceně (klávesnice nevím, a monitor by to chtělo IPS235P, ale ten už skoro nikde není)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod n04r3d 2. 1. 2013 23:17

http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... 3Z011LIS01
dal jsem tam taktovací procesor a desku místo upgradu třeba za rok jen zvedneš násobič a budeš mít vyšší výkon
jinak doufám že jsem na nic nezapomněl jen je to záměrně trošku přes limit at můžeme osekávat
a na monitoru se namá šetřit :D
n04r3d
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 2. 1. 2013 23:22

Není ten monitor trochu OverKill ?
Jinak dobré ;) tvoje je o fous výkonější je pravda že tazatel něchtěl "LN"
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod n04r3d 2. 1. 2013 23:26

já myslím že za ty prachy je to lepší než kupovat chladič GPU apod
kdybych to kupoval pro sebe tak to vezmu +/- přesně takhle jen ten CPU bych vzal
http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 0984YJ1IE1
čistě kvůli ceně
n04r3d
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 2. 1. 2013 23:30

Já bych bral tak jsem to udělal (nesnáším hluk) + tvůj procesor :D

Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod n04r3d 2. 1. 2013 23:38

ale ta grafika není hlučná
tedy na základních taktech se v zátěži ten chladič točí ani ne 50% a je možná mírně slyšet ale hlučná rozhodně není
a to má moje bedna za 500 do LN hoooodně daleko
samozřejmě že když se twin frozr točí naplno tak to dělá pěknej rámus ale to de vyzkoušet jen experimentálně když mu ty otáčky zadám ručně
n04r3d
Junior

Odeslat příspěvekod budinsm 3. 1. 2013 10:47

Tak monitor by hadam stacil ten prvy tolik se mi za nej davat moc nechce. Jinak zajimal me vas nazor zda by nebylo vyhodnejsi nakoupit ted komplet i s monitorem za 25k a treba cca za rok za +- 7k upgradovat nebo jestli se vyplati ted investovat zrovna tech 30k. A jeste otazecka ta razer klavesnice by byla hodne z cesty? Ja ze bych uvital vic veci od jedne znacky u ktere jsem spokojen. Jinak diky za rady
budinsm
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 3. 1. 2013 11:29

Cesta PC za 25k Kč a pak upgrade mi přijde rozumnější.
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod budinsm 3. 1. 2013 15:06

Tak v tom pripade jak by se lisila ta sestava kdyby byla kolem tech 25k a byl u ni prostor pro upgrade? :-)
budinsm
Junior

Odeslat příspěvekod The Shitman 3. 1. 2013 17:01

Takhle jako ideál (ale bez klávesnice) http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... K6011RAD01

Snížit cenu na 25k Kč není problém.

Poloviční disk a horší zdroj = 25,5k Kč http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... 5X011KXK01
The Shitman
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod Python.p 3. 1. 2013 17:08

A časem jen vyměníš GK, IMHO CPU bude ještě neakou chvilku stíhat ;)

Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod budinsm 4. 1. 2013 15:30

Tak s tim koncem bych asi souhlasil jen se nemuzu rozhodnout s tou klavesnici a jesteprecijen chci nejake repraky za cca 500 nejake rady jeste ohledne toho? Jo a v tomto e-shopu bych neco platil za sestaveni? Jinak diky moc lidi :-)
budinsm
Junior

Odeslat příspěvekod The Shitman 4. 1. 2013 18:33

Repráky za 500 = škoda peněz. Fakt to nemá cenu, pokud od toho alespoň něco očekáváš. Okolo tisícovky se už trochu vybrat dá (audiofilové právě zaskřípali zuby :)) ).

Klávesnice - Ten Genius co tu padl bych si domů nepustil. Razer taky ne vzhledem k tomu, jak (ne)dlouho ty věci většinou vydrží. Nějaký Logitech řady G by tě nezaujal? Mám s nimi výborné zkušenosti. Nebo pak MS Sidewinder, ale tam nevím jak to bude s dostupností v obchodech.
The Shitman
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod n04r3d 4. 1. 2013 18:48

repráky tady ty
http://www.czc.cz/genius-sp-hf-1201a/75509/produkt
jsou tak nějak nejlevnější z těch ucházejících

a klávesnici já mám tady tu
http://klavesnice.heureka.cz/logitech-g ... -keyboard/
ale je mi jasné že ne každý se pohrne kupovat něco z e-shopu kterej prodává jen jedno zboží ale když mám tu klávesnici zhodnotit tak bych řekl že je za tu cenu suprová i když je v italštině rozložení kláves je záležitost softu jen to na ní není napsaný
n04r3d
Junior

Odeslat příspěvekod The Shitman 4. 1. 2013 19:00

G11 je dobrá, jen si nechci představovat jak by v tomhle shopu probíhala reklamace. :))

U repráků bych připlatil na tohle: http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... archType=1
Sice je to made in Poland, nebo co, ale hrají na tu cenu slušně.
The Shitman
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod n04r3d 4. 1. 2013 19:10

n04r3d
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 4. 1. 2013 19:30

ohlasy heuráka, oni sam kolikrát lidi koupí repro za 700,- a čekají že bude hrát jak repro za 70 000,- to je ten problém...

Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod budinsm 4. 1. 2013 20:51

no repraky chci opravdu jen na serialy kdyz se budu divat s nekym kdyz hraju tak mam sluchatka takze do nich se mi nijak investovat nechce 700 asi dam ale at aspon vypadaj trochu stylove o zvuk mi uplne nejde na nejaky serialy a filmy :). klavesnici porad promyslim kazdopadne ta G11 se mi moc nelibi ty tlacitka co ma navic nalevo me prijdou pro hry ktery hraju dost zbytecny jeste kdyz mam razer naga mys na ktery uz mam 12 tlacitek ktery pouzivam. Kazdopadne nemyslim si ze razer je znacka co nic nevydrzi mam kamose co maj od nich skoro vse a uz dlouho a ja mam mys a sluchatka a taky si nemuzu stezovat. Ale klavesnici jeste promyslim kdyby mel nekdo nejaky jiny navrhy urcite budu rad :)
budinsm
Junior

Odeslat příspěvekod The Shitman 4. 1. 2013 22:49

Staré DeathAddery, jo to byly držáky. V poslední době to ale jde z kopce. Ono proč by vlastně měli hledět na životnost, když každý rok až dva obmění nabídky u potřebují nějak donutit lidi, aby nakoupili znovu... Prostě marketing a nic jiného. :/

Klávesnici bych vzal asi tuhle: http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... archType=1
Není zrovna krásná, ale poslouží.
Nebo jestli nepotřebuješ podsvícení a tlačítka navíc, co takhle podívat se po nějaké mechanice? :)
The Shitman
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod Zmateny 4. 1. 2013 23:42

K repro bych jenom dodal, ze monitor LG IPS 231P ma v sobe zabudoavny, sam jsem majitelem tohoto kousku a kupoval jsem ho prave proto. U druheho kompu jsem mel k dispozici Logitech Z-2300 a proto jsem chtel jenom provizorni repro pro obcasny poslech. (Ne)Kvalita zabudovanych repro je poznat hlavne u mene kvalitniho audio zaznamu, nicmene se to da vydrzet. Nekdy ale ani pri maximalni hlasitosti pri vyssim okolnim hluku neni dobre slyset. Jinak se to da celkem prezit. Pak jsem si ale stejne koupil bedynky Creative GigaWorks T20, stoji 1429, dal jsem na testy a rady a nemuzu si vynachvalit. Myslim, ze pokud by se bral spominanej LG monitor, pak je podle mne investice 700 korun do obycejnych chrastitek jenom vyhazovani penez.
Zmateny
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 8. 1. 2013 12:56

Repro bych koupil Evolve Blues, nebo alespon Evolve Jungle. Obje hraji (na svou cenu) az prekvapive dobre. Samozrejme, kdokoliv z audiofilu by mne ted poslal na leceni ... ale v ramci moznosti PC repro patri oboje jmenovane Evolvy k tomu nejlepsimu, co se da koupit.

Repro v monitoru se nedaji se stolnimi repro co do kvality reprodukce absolutne VUBEC srovnavat.

Navic IPS panel bych do vice herniho PC neosazoval. Urite ne pomalejsi LG 231. Osadil jsem TN panel, je pro hry vhodnejsi.

- - -

26.760,- Kc
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod Zmateny 8. 1. 2013 18:23

Jen doplnim, ze odezva LG IPS 231 a toho ACERu je shodna, tedy 5ms a po roku uzivani muzu rict, ze ani v akcnich hrach ani v ruznych scenach ve filmech a serialech tato odezva neni znat.

Nerikam, ze se repro v monitoru a stolni repro daji srovnavat, ale investice 700 do repro je podle me malo.
Zmateny
Junior

Odeslat příspěvekod _honza_ 8. 1. 2013 19:27

Zmateny:
Dík za příspěvek a za potvrzení odezvy pro hry u LG IPS231.

budinsm:
Monitor přežije PC, proto doporučuji na něm nešetřit. Dnešní IPS jsou rychlejší než běžné TN. IPS májí nejširší pozorovací úhly, takže nevadí při bližším sezení vyklonění hlavy z kolmého pohledu, obraz je možné sledovat i z horšího úhlu třeba i s postele. I při hrách neuškodí věrné barvy. IPS mají větší kontrast a černou než TN.

Mnohokrát ověřený LG IPS235P není momentálně na trhu, bylo to již jednou a zase se objevil. Na stránkách LG ještě je: http://www.lg.com/cz/monitory/lg-IPS235P-ips-monitory
Pokud nechceš čekat kup novější tento: http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051400060000001P1A&Search=IPS23&SearchType=2 , zde je megarecenze: http://extrahardware.cnews.cz/recenze/lg-ips237l-megarecenze-nejrozporuplnejsiho-lcd-monitoru-soucasnosti/strana/0/11

Máme doma LG IPS231 a IPS235 obraz u 235 je o něco lepší.
_honza_
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 8. 1. 2013 19:30

Az ty reproduktory poslechnes, mluv - bez urazky.

BTW: Mezi papirovou a realnou odezvou byva casto (i propastny) rozdil. ;) Mimochodem rychla odezva IPS je dana agresivnejsim overdrivem - ne vzdy to musi byt ku prospechu veci.

Nekomu odezva nevadi (nepozoruje ji), jinemu ano. Stejne jako nekomu nevadi neodhlucneny pocitac a jinemu ano. Pojmy jako teplo, hluk, rychlost ... vsechny jsou relativni. Jinak budes vnimat 80km/h na skateboardu pri prudkem sjezdu (dosahnout se ta rychlost da) a jinak ve Fabii ... a uplne jinak vdame tomu v Porsche 911 Turbo.

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek

Odeslat příspěvekod _honza_ 8. 1. 2013 19:47

Odezvy (GtG) jsou u matric LG i Aceru laboratorně naměřeny shodně 5 ms, takže koupíme-li IPS237L budeme se cítit jako v Porsche 911 Turbo. ;-) Já bych na monitoru nešetřil, herní PC rychle stárnou.

(Opravil jsem překlep, bylo napsáno IPS337L.)
Naposledy upravil _honza_ dne 8. 1. 2013 20:33, celkově upraveno 1
_honza_
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 8. 1. 2013 20:04

Ano, ale puvodni rec byla o pomalejsim 231. Nechytat za slovo, kdyz reaguji na jiny prispevek. :))

KineCZek

Odeslat příspěvekod Zmateny 8. 1. 2013 22:06

Pred pul rokem, nebo kdy jsem kupoval repro, jsem nad temi R222 uvazoval, lidi co je maji, je doporucuji, v testech skoncili treti (prvni dve mista obsadili Creative GigaWorks), co je u mne srazilo a proc jsem investoval vic i kdyz jsem mel hranici 1000 Kc, byl klasicky problem levnych repro a to slabe stineni trafo, cili neprijemne piskani pokud jsou ve zdroji a i kdyz ne hned, casem to delaji vsechny kusy, staci se podivat na recenze od uzivatelu. To mi za ty nervy nestoji.
Co se tyce hluku u PC nemam ho rad a skoda, ze mi nikdo nerozmluvil Seasonic S12 II 520W, kdyz jsem kupoval komp, neni to tichy zdroj :D Jinak jste mi poradili vyborne, takze se neurazim.

A za tou odezvou u LG 231 k hram si taky stojim ;)
Zmateny
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 8. 1. 2013 22:21

Hlucnost Seasonicu se da resit. Je o nem na foru vlakno, plus ja sam si pamatuji, ze jsem o tom psal. Nevim, jestli primo tam, ale psal.

KineCZek

Odeslat příspěvekod The Shitman 9. 1. 2013 15:32

Odstranění plastového nesmyslu a případně i výměna ventilátoru. Obojí dohromady je na deset minut práce i s přestávkou na kafe.
The Shitman
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod budinsm 10. 1. 2013 09:59

Takze u monitoru se s spise priklanim k ISP a rozhodl jsem se ze repraky zatim porizovat nebudu podle toho co tu ctu a do nich budu investovat az pozdeji. Jedine o cem jsem se zatim nerozhodl je klavesnice jinak budu porizovat sestavu co mi poradil The Shitman na prvni strance
budinsm
Junior

Odeslat příspěvekod The Shitman 10. 1. 2013 12:18

Klávesnici by bylo nejlepší koupit bokem, aby sis ji mohl vyzkoušet.
The Shitman
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod budinsm 14. 1. 2013 17:23

tak penize uz mi dorazili takze budu objednavat behem dneska nebo zitra nakonec jsem se rozhodl ze investuju a poridim ten tvuj ideal vzhledem k tomu ze 2tb disku urcite vyuziju. Klavesnici zatim budu pouzivat starou a repraky taky. Jeste jsem se chtel zeptat kolik by vysel Win7 do toho PC a jestli by me to sestavili a i ozkouseli kdyby k tomu meli windows?
budinsm
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 14. 1. 2013 18:36

Asi jo, ale práce "skládačů" v eShopu je poněkuď problematická. Co oslovit místní kapacity ?

Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod n04r3d 14. 1. 2013 20:31

to taky ale záleží na tom kde bydlí jestli má nějakou místní kapacitu ve svém dosahu hotovej počítač bych poštou raději neposílal
n04r3d
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 14. 1. 2013 21:06

Napriklad ja hotova PC dopravuji VYHRADNE OSOBNE, s predvedenim u zakaznika, se zodpovezenim vsech dotazu, atd.

KineCZek

Odeslat příspěvekod n04r3d 14. 1. 2013 21:08

no jasně to už jsi tady psal asi i víckrát ale pochybuju že bys to vezl někam do karviné apod :D
n04r3d
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 14. 1. 2013 21:22

A vis Ty, odkud ja jsem? ;) Nevis. Proto se, prosim, zdrz komentaru, kam bych co vezl a kam ne.

Nejblizsiho zakaznika ke Karvine, pokud by Te to vazne zajimalo, mam v Dolni Lutyni.

KineCZek

Odeslat příspěvekod budinsm 14. 1. 2013 22:29

vysledna verze: http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... K5011KGO01

pocitac jsem dnes objednal a poputuje na vyladeni ke KineCZekovi :)
Pokud by mi chtel nekdo poradit ohledne klavesnice, kterou jsem zatim nekupoval nejake navrhy, rady, tipy tak napiste, protoze klavesnici budu kupovat nejspis pristi mesic
budinsm
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 14. 1. 2013 22:32

A ma byt budto 1) opravdu HERNI, na ktere se na druhou stranu hur pise, nebo ma byt 2) "jen" podsvicena, ale velmi dobra i na psani, tzn. budes na ni i psat?

1) MS SideWinder X4
2) Logitech illuminated

Osobne ani ve hrach nemam s illu nejmensi problem. Pred ni jsem mel Microsoft X6. Nebyla spatna, nekde na foru je i ma recenze s obrazky. Ale illu je proste lepsi na psani. In fact NEJLEPSI klavesnice na psani, na niz jsem kdy v zivote psal.

A ze jsem psal na mnoha a mnoha klavesnicich.

KineCZek

Odeslat příspěvekod budinsm 14. 1. 2013 22:36

reknu to takhle dokumenty na tom psat nebudu chci aby byla pohodlna na ruce, efektivne podsvicena pokud mozno cervene jako moje mys (razer naga molten) a nejake macra pripadne panel na ovladani hudby nebo neceho by taky neuskodili ale nejsou nutnosti.
budinsm
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 14. 1. 2013 23:02

X6 mela na hlasitost bozi kolecko, ale uz se neprodava. X4 ma alespon nejaka tlacitka, mam ten pocit. A cervene podsvicena je, takze asi doporucim ji.

KineCZek

Odeslat příspěvekod budinsm 10. 2. 2013 20:19

tak pocitac jsem uz ozkousel po delsi dobu pod naporem a vsechno krasne slape bez problemu behem pristiho tydne budu objednavat klavesnici MS SideWinder X4 a potreboval bych poradit ohledne sluchatek chci si koupit nejaky novy herni sluchatka s mikrofonem do kterych chci investovat do 2tisic jde mi o dobry zvuk ale u sluchatek i o vzhled. Tak by me zajimalo co byste mi doporucili
budinsm
Junior

Odeslat příspěvekod Hellslayer 12. 2. 2013 16:31

Imho nejlíp na to budou klasická sluchátka a stolní mikrofon :-)
Sám mám Audio-Technica ATH-T500 a noname mikrofon na stole a nikdo si nestěžoval na kvalitu hovoru, nemluvě o tom že zvuk ze sluchátek bude někde jinde.
Nissan Almera GTi SR20DE :love:
Hellslayer
Junior

Odeslat příspěvekod budinsm 29. 6. 2015 16:39

Zdravim nastal mi problem s timto PC koukam ze je to neco pres 2 roky. Pocitac se zacal sekat tak jsem preinstaloval windows a vse naformatoval, ale mam porad problemy. Stava se mi ze kdyz hraju nebo neco sleduju tak se pocitac zasekne a zacne bzucet z repraku/sluchatek a jde pak jedine vypnout nevite cim by to mohlo byt? Pak se mi taky zaclo stavat ze ten vetsi disk 2TB se obcas vubec nenacetl kdyz jsem zapl pocitac a musel jsem ho zkouset zapojit a vypojit nekolikrat, aby se vubec nacetl. Nejake napady nebo rady co s tim nebo kde by mohl byt problem?
budinsm
Junior

Odeslat příspěvekod budinsm 30. 6. 2015 16:41

Tak jsem zkusil vypojit ten vetsi dik uplne a vypada ze to jen na tom ssd jede normalne takze asi novej disk na data nejaky rady jakej si mam koupit ? Chtel bych zase 2 TB
budinsm
Junior

Odeslat příspěvekod budinsm 1. 7. 2015 00:33

Tak ikdyz jsem vypojil ten 2TB HDD tak druhy den se pocitac zasekl a zacal delat hlasity zvuk z repraku a sel jedine vypnout. Vite nekdo cim by to mohlo byt pripadne jak bych to mohl otestovat cim to je ? Predem dekuji za kazdou radu
budinsm
Junior

Odeslat příspěvekod Story.V 1. 7. 2015 11:03

Zkoušel jsi si změřit teploty CPU a GPU? Tohle mi dřív dělávalo PC, když se nedokázala uchladit grafika...
Story.V
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod budinsm 1. 7. 2015 12:20

Moc se v tom nevyznam ale zkousel jsem to zmerit ve SpeedFan
http://imgur.com/ecasNjd
budinsm
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 1. 7. 2015 13:43

Monitoring SpeedFanem je problematický. Raději použij HWiNFO.

U disků by to chtělo údaje ze SMART (musí být pochopitelně připojeny). Načít je umí výše zmíněné HWiNFO, nebo v přehlednější formě CrystalDiskInfo.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod budinsm 1. 7. 2015 22:08

Tak jsem to zkusil v tom HWinfo nejak:

http://imgur.com/73lFtUD
http://imgur.com/hOt5snH

ten druhej disk bohuzel zapojit nemuzu uz jsem to zkousel nekolikrat a pocitac se zasekne po chvili pouzivani... kdyz je vypojenej zaseklo se mi to jen jednou kdyz jedu pouze na tom ssd a neco na externim
budinsm
Junior

Odeslat příspěvekod Jops 3. 7. 2015 08:20

no, skoro bych rekl, ze sis odpovedel sam. Zkus odpojit ten 2TB HDD a zkus fungovat bez nej, pokud neni systemovy. Verim, ze to dela on.
Jops
Junior

Odeslat příspěvekod budinsm 5. 7. 2015 15:04

A poradil byste mi nekdo jakej disk koupit cca za 2600? Zase 2 TB
budinsm
Junior

Odeslat příspěvekod Jops 10. 7. 2015 13:45

a je to tim diskem ?
Jops
Junior

Odeslat příspěvekod budinsm 8. 11. 2016 11:38

Zdravím,

Po posledním přeinstalování se problémy s PC vyřešili a rád bych si k němu pořídil druhý monitor. Chtěl jsem se zeptat jestli s tím tohle PC nebude mít problém a případně jaký monitor ideálně pořídit.

Děkuji za rady
budinsm
Junior

Odeslat příspěvekod omualo 8. 11. 2016 12:06

Dotaz na Kina - jak to maji ty Evolve Blues s vydrzi? Aby za pul roku neodesli (ale na druhou stranu by to bylo pro reklamaci).
omualo
Junior

Odeslat příspěvekod budinsm 17. 2. 2017 09:59

Zdravím vás,

Zajímalo by mě jestli by se u tohoto PC dalo něco upgradovat grafika/procesor. Rád bych do něj trochu investoval jestli to teda ještě má cenu. Můžete mi poradit co bych mohl vyměnit u tohoto PC a nebo jestli by bylo lepší našetřit a pak kupovat PC nové. Děkuji za rady
budinsm
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 17. 2. 2017 12:25

budinsm píše:vysledna verze: http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... K5011KGO01

pocitac jsem dnes objednal a poputuje na vyladeni ke KineCZekovi :)
Pokud by mi chtel nekdo poradit ohledne klavesnice, kterou jsem zatim nekupoval nejake navrhy, rady, tipy tak napiste, protoze klavesnici budu kupovat nejspis pristi mesic

Tahle sestava? Stačí dokouit GK pokud se jedná o hry :) A SSD pokud chceš víc místa :)

Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod budinsm 17. 2. 2017 13:51

Ano ta výsledná verze jediné co jsem tam měnil byl ten 2TB disk a přeinstaloval jsem windowsy. Rád bych do toho malinko zainvestoval, aby hry šlapali trochu víc. Kupoval jsem si druhý monitor takže mi taky furt něco běží na obou monitorech. Nevím co by mě nejvíc pomohlo vyměnit. SSD disk si asi pak koupim větší ať na něj můžu dát i nějaké hry a mam rychlejší načítání. Moc tomu nerozumím takže nevim jestli na tu desku dám třeba nějakou novou grafiku atp.
budinsm
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 17. 2. 2017 14:09

Stačí grafika dle peněženky :) Dnes je na FHD sweetspot RX 480

Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod budinsm 17. 2. 2017 16:17

No zeptam se takhle. Poznal bych to hodne kdybych ted koupl nějakou grafiku za 5000-7000 ?
Hraju na tom momentalne WoW a kdyz jsem v instanci treba s 20 lidma tak to ten pocitac prestava zvladat na nejaky stredni detaily. Pokud by to grafika aspon trochu poresila klidne bych do toho sel
budinsm
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 18. 2. 2017 14:22

WoW je v raidu hodně o CPU, ale na WoW tu jsou jiný odborníci...

Stáhni AfterBurner, nastav OSD a sleduj vytížení CPU vs. GPU.

Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod budinsm 12. 4. 2017 15:54

Jak presne se s tim programem pracuje, abych z toho pak poznal co dostava nejvic zabrat kdyz hraju hry a sekaji se. Uz mam konecne nejaky budget tak bych rad zainvestoval idealne kdyby stacila jen ta grafika + nejake SSD na hry. Diky za rady
budinsm
Junior