17.000Kč, Hry+práce

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod tonbo 12. 1. 2013 12:57

Dobrý den,
prosím o rady ohledně této sestavy.
http://www.czc.cz/5fmk5pt2r8j0kajjvh7g85o4ea/seznam
Především by mě zajímal názor ta tuto grafickou kartu VS MSI N660 TF 2GD5/OC - ?http://www.czc.cz/msi-n660-tf-2gd5-oc/114558/produkt
Pokud bych měl zvolit tuto grafickou kartu(HD7870), myslím si, že bude lepší zvolit jinou základní desku(nejlépe asi také od Gigabytu) - zde se bohužel moc nevyznám. Jakou byste vybrali vy?
Děkuji za Vaše názory.

Finanční limit je okolo 17tis
ULN není úplná nutnost
účel PC je 50%hry a 50% práce.. - Pokud to utáhne hry, určitě i tu práci;)
PC si sestavuji sám, snad se všechno vejde do krabice :))
Taktovat možná v budoucnu.

PS: doufám, že je takto téma založeno správně.)
tonbo
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 12. 1. 2013 13:01

Spatne, spatne, spatne, ok, spatne, spatne, spatne, spatne. Souhlasit se da leda s diskem. Docela katastrofalni zhodnoceni, coz?

- - -

16.669,- Kc

Toto je smysluplna, po strance chlazeni dotazena, oproti puvodnimu navrhu levnejsi a stale dostatecne vykonna alternativa fullHD herniho pocitace. Na nic vic totiz nemas rozpocet.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 12. 1. 2013 13:28

měl bys trochu rozvést tu práci, protože na herním počítači se dá rozeslat pár pracovních mailů, ale projektování, grafika nebo stříhání bude v dost neakceptovatelné podobě...

na druhou stranu, na pracovně zaměřeným počítači si zase zahraješ maximálně transport tycoon a nějakou flashovou kravinu...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008

Odeslat příspěvekod tonbo 16. 1. 2013 20:06

Dobrý večír všem..
Tak jsem sestavu upravil podle KineCZeka

Práce, kterou chci na počítači vykonávat je především photoshop, tvorba webu, občas střih v sony vegas, MC office, apod.... A hry. Vidím to těch 50/50. (Práce/hry)

http://www.czc.cz/5fmk5pt2r8j0kajjvh7g85o4ea/seznam

Co bych potřeboval objasnit, poradit nebo schválit je...

Ramky jsem nakonec vybral s vetším taktem a stejnou latencí, jelikož na CZC tento typ s frekvenci 1333 nemají a myslím si, že se i tak vyplatí dát o par desítek korun více a mít větší frekvenci při stejné latenci

Grafickou kartu jsem ponechal HD 7870 i když se tím cena zvedla nad 17tisíc. Na grafické kartě mi hodně záleží a tato mi přijde ideální za v poměru cena/výkon. Větší peníze už bych investovat do grafiky nechtěl. Rozmýšlel jsem se na touto grafikou a nad nvidii gtx 660. Lepší pocit mám z této.. a sappgire jsem vybral, jelikož v testech mi přišla nejvíce chválena.

Zdali zvolím pro procesor chladič Arctic Freezer 13 nebo GELID Solution Tranquillo je myslím jedno? Blíž mám k Gelidu.. ale proč, to ani nevím:)

Zdroj Corsair CX430?? 430W je přeci na tuto sestavu málo, natož kdybych chtěl časem upgradeovat.. Myslím, že 550 je minimum. Proto jsem zvolil CORSAIR VS550. Který doufám, bude ideální a je za slušné peníze.

Základní desku jsem vybral podobnou, rozdíl bude asi akoráít mATX a ATX - vybral jsem radši ATX jelikož si myslím, že se desky ATX lépe chladí než mATX a pro tuto sestavu nevidím v mATX žádný užitek..

Prosím o vyvedení z omylů kde to vidím špatně.
Také by mě zajímalo, zda se vše do krabice vejde.

Cením si každé rady :) děkuji
tonbo
Junior

Odeslat příspěvekod ongbac 17. 1. 2013 00:18

Zdroje od Corsairu bych už po špatných zkušenostech nebral, hned po koupi drnčel větrák a pískal, teď mi po roce odešel úplně, stejně je nevyrábí Corsair.. Je na nich jenom jejich nálepka.

Zdroje Seasonic jsou sázku na jistotu. Sice vypadají "hůř" ale stejně.. bez průhledné bočnice to stejně nikoho nebude zajímat.

Ber tenhle seasonic
http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 00000018BF
ongbac
Junior

Odeslat příspěvekod Oggi09 17. 1. 2013 09:30

No to si pomůžeš s tím seasonicem :D - je to úplně jedno, oba dva nejsou žádný zázrak, ale seasonic je hlučnější.
Oggi09
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 17. 1. 2013 09:56

OEM Seasonic je v zatezi stihacka. Pokud kvalitni a TICHY zdroj, pak Seasonic G Series. ANo, jsou drazsi. Ale co clovek ceka, kdyz jde nahoru s pozadavkem kvality?

BTW Corsairu CX mame jen po foru odhadem pres 400ks. Problemy jsou velmi ojedinele, az vyjimecne.

- - -

Jinak tedy kazda zmena je k horsimu. VS nema ani bronz certifikaci, je hlucnejsi a mene kvalitni. Gelid je hlucny a drazsi, pritom chladi nastejno. 1ks ventilatoru skrin moc neochladi. Deska ma horsi napajeci kaskadu, nez P8Z77-M - ono nekdy myslet znamena ...)

Zajimalo by mne, kolik si tak myslis, ze ta sestava bude mit spotrebu. 430W by bylo dost i pokud bys tam ty 7870 mel dve. :oboze
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor