HTPC, LN, 12000Kč

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Merlin.Rce 24. 2. 2013 18:41

Ahoj. Četl jsem pozorně vaši diskuzi, protože jsem se rozhodl postavit si HTPC. Po experimentu se zařízením Noontec jsem si řekl, že nechci žádnou chytrou krabičku sestrojenou u výrobce, ale chci mít na HTPC sestavu vliv. Mělo by to být zařízení, které bude hrát jen filmy a hudbu. Žádné hry, na to je PC nebo konzole. Mělo by to být schopno v pohodě přehrát HD film (i 3d) a tím pádem i staré DVD a Divx z archivu (NAS v budoucnu, ještě nemám). HTPC si dokážu postavit sám, to by mělo být bez problému. Monitor bude plasma s HDMI.
O hluk mi zase až tak moc nejde. Když hraje film, větráky u PC nejsou slyšet :-). Jako systém bude asi WXP(mám) a XBMC 12. Mám doma DVB-T kartu Technisat AirStar2 a s tou bych si chtěl občas něco náhrát z TV. Ovládání HTPC bych vyřešil přes Soundraph iMon ovladačem Logitech Harmony 700(HTPC, zesilovač,TV).

Snad jsem napsal všechno...No a ještě sestava, aby byl přehled:
MB: ASUS E45M1-M PRO - AMD Hudson M1
paměť: Corsair Value 4GB (2x2GB) DDR3 1333
zdroj:Be quiet! Pure Power L7-300W
SSD:A-DATA Premier Pro SP600 - 32GB - na systém
HDD:Seagate Barracuda 7200.14 - 2TB (mám doma)
case: FRACTAL Node 605 nebo SilverStone SST-LC13B-E Lascala

Jen pořád váhám mezi 1) zakladní deskou s pocesorem, grafikou a zvukem (ASUS E45M1-M PRO)
2) nebo nějakou desku Gigabyte (s PCI slotem pro DVB-T kartu), procesor(nevím jaký, asi i3 i když podle zdejší diskuze by to zvládnul i Celeron) a pasivni grafiku s HDMI ( ATI ?? ). Můžete poradit jakou cestou se mám vydat? Cenově to vyjde skoro stejně...
No a taky nejsem rozhodnutej jakou case. Do nedávna jsem byl rozhodnutej pro SilverStone SST-LC13B-E Lascala(http://www.alza.cz/silverstone-sst-lc13 ... .htm#popis),ale nedávno jsem zahledl FRACTAL Node 605 (http://www.alza.cz/fractal-node-605-d361132.htm#popis) a docela jsem nalomenej. Krásnej,čistej, jednoduchej design... To budu muset taky vyřešit.
Tak abych to shrnul, prosím o posouzení HD a 3D funkčnosti varianty 1) (vše v jednom), nebo varianty 2(vše zvlášť).
Díky za váš čas. Merlin
Merlin.Rce
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 24. 2. 2013 18:45

Opravdu je TAK MOC TEZKE odpovedet na povinny obsah prvniho prispevku v bodech? Ja nepotrebuji vedet, jestli mas ruzovou televizi a na zeleno vymalovanou loznici, ani ze jsi mel vcera k veceri svickovou. To vsechno je mi srdecne jedno.

Pokud mam nekomu poradit, potrebuji k tomu snadno a srozumitelne formulovane zadani.

Zkus se nad tim zamyslet, trochu ten gulas upravit ... a pak muzeme dale diskutovat. Zkus treba i doplnit to 3D, zda myslis SBS, nebo BD, nebo co vlastne myslis.

Na Atomem a Zacate nepremyslej.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Merlin.Rce 24. 2. 2013 18:53

Teda to byl fofr :-). A já se tak snažil, aby to bylo vše OK :-)). No myslel jsem standartní 3D filmy na BR. Ale o to mi zase až tak moc nejde. To 3D jsem myslel spíš jako přípravu na budoucno. Aby to zařízení mělo nějakou rezervu. Aby při přehrávání HD filmu nejel na plno...

-- 24. 2. 2013 19:55 --

Jestli ta deska ASUS není přehnaná volba na přehrávání hlavně HD filmů. Jak jsem psal, bude to HTPC ne herní stroj... no a ještě dodatek, ta deska ASUS je Zacate, takže to asi nepujde.
Naposledy upravil Merlin.Rce dne 24. 2. 2013 19:05, celkově upraveno 1
Merlin.Rce
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 24. 2. 2013 19:04

Neber to zle. Mne slo jen o ta hesla. To kvuli tomu, az bude mit vlakno x stranek, abych v prvnim prispevku i za par (ty)dnu nasel RYCHLE a prehledne vsechny pozadavky, chapeme se? :))

To AMD je premalovany Zacate. Cena je totalni ulet a vykon te cene ani nahodou neodpovida.

Pokud chces BD filmy, potrebujes Core i3 a hlavne BD mechaniku. A nebo je upiratit. No kazdopadne Celeron BD akcelerovane nezvlada.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Merlin.Rce 24. 2. 2013 19:09

Jasan, OK. Už jsem dlouho do diskuse nepsal... Takže tvoje odpověď je jasná. Volba bude i3 (nějaký typ ?) a nejakou desku s PCI slotem na DVB-T kartu. A ta i3 to zvládne sama, nebo budu muset použít nějakou pasivní grafiku(dáš nějaký tip?)? Promiň, musím teď vypadnout, ještě přijdu. zatím díky.
Merlin.Rce
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 24. 2. 2013 19:17

3220, rozhodne. K tomu vybereme vhodnou desku s HDMI, treba GA-B75M-D3H. Grafiku netreba.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NwT17 24. 2. 2013 21:30

Souhlas s Kinem.
NwT17
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Merlin.Rce 25. 2. 2013 17:48

Ahoj. Díky za rady, moc mi to pomohlo. Můj výběr je tedy:

MB:Gigabyte GA-B75M-D3H
Procesor: Intel Core i3-3220 BOX
Paměti: Zeppelin Gold - Evolve 4GB (kit 2x 2GB) 1333MHz
SSD: ADATA 64GB S599 (systém)
HDD: Seagate Barracuda 2TB (data)
Zdroj:be quiet! Pure Power L7 350W 80plus
DVD:Samsung SN-208DB
Case:Fractal Design Node 605

Vypadá to skvěle a dobrý je, že později můžu ještě něco dokoupit. Třeba zvukovku s S/PDIF.
Pánové díky moc a až bude hotovo, příjdu se podělit o zkušenosti :-) . PM
Merlin.Rce
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 25. 2. 2013 17:53

SSD V300, rychlejsi. Pamet bych tez asi volil v jednom modulu. A u zdroje Seasonic G. Tichy, levny. ALE. Spickova kvalita.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Merlin.Rce 25. 2. 2013 18:43

Ok,upravím objednávku.Nechám si poradit, proto jsem sem psal. Ty peníze navíc ještě snesu. Je to přístroj na dlouho, tak to musí být skvělý :-). Díky.PM
Merlin.Rce
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků