Odhad ceny ULN sestavy (i5-750, HD5870, Noctua, Sileo, ...)

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Mastegl23 26. 2. 2013 15:39

Zdravím, uvažuji o nákupu nové sestavy a tak se chci poradit, kolik tak mohu žádat při prodeji své stávající sestavy. Kupována byla v 2009/10 v alfacompu, kde také byla sestavena. Tehdy byla sestavována jako ULN a velmi tichá se mi pod stolem jeví i dnes :-) Rád bych to asi prodal jako komplet a začal s novou sestavou na zelené louce...

Konkrétní komponenty jsou tedy zde:

Cooler Master Sileo 500
Enermax PRO82+ 525W
ASUS P7P55D
Intel Core i5-750 BOX
Kingston 4GB (kit 2x 2GB) 1333MHz
Kingston 8GB (kit 2x 4GB) 1333MHz
PowerColor HD 5870 1GB DDR5
WD Caviar Black WD6401AALS 3.5" 640GB
Scythe Himuro
Scythe Ninja 2 rev.B
Noctua NF-P12-1300
2x Noctua NF-S12B ULN
Samsung SH-S223B černá, OEM
Čtečka karet Apacer USB 2.0 AE700 Black interní

Sestava běží celou dobu spolehlivě bez problému s procesorem přetaktovaným na 3,6 GHz. Je lepší podle vás to zkusit prodat třeba na sbazaru za nějakou fixní cenu a nebo to hodit na aukro od koruny? Díky.
Když chodíš po vejcích, neskákej.
Mastegl23
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karlos00x 26. 2. 2013 15:57

co te vede k prodeji?
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod testicko 26. 2. 2013 16:09

Ja bych sestavu neprodaval. Dost na ni prodelas. Dokoupil bych SSD disk a jeste nejaky ten rok bych se sestavou vydrzel.
Intel Core i5 750 - 3.4Ghz ~ CM Hyper 212 ~ Asus P7P55D ~ 8Gb ram DDRIII Kingston ~ Asus GTX650Ti DC2T ~ Asus Xonar DG ~ SSD Vertex 3 60GB ~ HDD 500GB Seagate ~ Fractal define R3 ~ Noctua ~ Corsair CX430 ~ LG IPS235P

CS:Global offensive ' SteelSeries
testicko
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Milanr1 26. 2. 2013 16:16

Velmi slušné, nádherně vymazlené herní dělo.
Lehce prodáš v Aukru za min. 15 000 Kč, možná i podstatně víc, v přímé úměře na Tvých znalostech a schopnostech marketingu. ;-)
karlos00x píše:co te vede k prodeji?

IMHO základní princip herního světa:
Každý hráč dbalý své cti upgraduje hw min. jednou ročně.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mastegl23 26. 2. 2013 16:19

- Tíží mě to, že disk je poslední dobou často úděsně pomalý, ale je pravda, že jsem ho za ty roky nikdy nezformátoval a je už pěkně "zaflákaný" a plný (volno většinou < 10GB). Takže možná by pomohl formát, zbavit se balastu a začít znova.

- Grafická karta už začíná nestíhat. Jednak narážím na její limit v podobě 1GB paměti a včerejší pořízení Crysis 3 byl takový hlavní impulz, kdy už karta opravdu nestíhala a já nechci hrát hry se sníženými detaily.

- Procesor mě sice tak moc netrápí, ale nový i5-3570K by určitě zvládal práci s grafikou a hlavně práci s videem lépe/rychleji.

Ale je pravda, že v podstatě až na grafiku mě zas tak nic moc nepálí. Původně jsem chtěl počkat na uvedení nové řady procesorů intel a grafik AMD, ale obě spoelčnsoti to neustále odkládají a mě už se tak nějak nechce čekat.

PS: Vymazlená sestava to je díky tomu, že jsem ji před lety sestavoval pod taktovkou místních GURU :-)
Když chodíš po vejcích, neskákej.
Mastegl23
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 26. 2. 2013 16:26

Za to si příslušný hw Guru zaslouží velkou pochvalu! ;-)
V sestavě ovšem chybí systémový
testicko píše: SSD disk

nezbytný pro každý univerzální moderní PC (pro čisté herní dělo není třeba).
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mastegl23 26. 2. 2013 16:30

No v době pořízení (2009/10) byly SSD disky na můj vkus ještě neúnosně drahé. Dnes je to jiné.

Původně jsem uvažoval pouze o prodeji grafické karty, dejme tomu za cca 3k a pořízení 7970 GHz Vapor-X za cca 10k. Což je doplatek 7k. Ale pak jsem si řikal, že pokud by se mi podařilo sestavu prodat za 15k, možná trochu víc, tak za novou bych dal asi 30k, což je doplatek cca 15k.

Tak nevím, co je lepší, jestli utratit v podstatě 7k a mít "jen" novou grafickou kartu a nebo utratit 15k a mít celé nové PC... Hmmm, co myslíte?
Když chodíš po vejcích, neskákej.
Mastegl23
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alfah4ns 26. 2. 2013 16:38

Vem ssd a grafiku.
Kdyz bys pak chtel, tak jeste cpu + deska.

U grafiky si pohlidej, jestli nebude nutno pouzit novou skrin (fractal).
Zbytek neni duvod prodavat, jen bys prodelal.


Od koruny cpu s deskou, na aukro.
Grafiku taky, zvlast.

Ja bych osobne cpu jeste nechal dokud stiha.
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karlos00x 26. 2. 2013 16:42

Moje rada zni: v prvni rade si tam mrskni SSD, treba Crucial M4, nejlepe zrovna 256GB kdyz vypadas, ze uplne netrpis na kazdou stovku.

Pak premyslej o upgrade grafiky.

Ja bych to jako celek ted neprodaval a jeste jednu generaci CPU pockal na novou patici.
Komp ULN komp s grafikou za desitku stejne budes za celkovych 30 skladat dost blbe.

-- 26. 2. 2013 16:44 --

Milanr1 píše:IMHO základní princip herního světa:
Každý hráč dbalý své cti upgraduje hw min. jednou ročně.


docela draha zabava, to už i milenka vyjde levneji
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod KineCZek 26. 2. 2013 16:54

Hlavni skoda je, ze to nema Accelero, neni to tak tiche, jak by to mohlo byt. Ani ventilatory to z Alfy nema zpomalene, takze je to hlucnejsi, nez dnesni odladena LN sestava. Ale tomu se rika pokrok. :))

AD Crysis 3: Se 4x MSAA Ti to ve fullHD nepojede uplne plynule ani na GTX670, s tim se smir. Ja hraju s 2x MSAA ve 2560x1440 a casto to pada pod 30fps.

Na druhou stranu, Sileo uz ma sve nejlepsi roky za sebou. Dnes uz je za zenitem.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mastegl23 26. 2. 2013 16:54

Ventilátory jsem si smozřejmě poladil sám až těsně na hranici, kdy už se skoro ani netočí/neroztočí, takže v idle je to pěkně tiché. Ve hrách grafika pravda docela hučí, ale při hraní mi to nevadí. Hlavně že práce po večerech a nocích je tichá, to mi stačí ;-)

--------------

Já hraji na Dell 22" 2209WA, takže FullHD ještě nějakou dobu nehrozí :-)

No koukal jsem na historickou stránku alfacompu k mé HD5870 a tam píší délka karty 28cm a u té Vaporky 7970 je psaná délka 285mm, takže by to snad mělo být přibližně stejné a vejít by se to do Silea mělo.

Co ale ten můj zdroj Enermax 525W? Utáhne tu GHz verzi 7970čky? A kdybych ji chtěl třeba potaktovat ještě trochu nahoru? V té sestavě je ještě jeden 1,5TB disk, který jsem v popisu nezmiňoval a přibylo by tam tedy ještě pak navíc i to SSD. Procesor mám také přetaktovaný na 3,6 GHz. Nebude to na chudáka starýho už moc? :-)
Když chodíš po vejcích, neskákej.
Mastegl23
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 26. 2. 2013 17:13

7970 je hlucna mrcha, tu rozhodne nechces. Ticha umi byt s Accelero Extreme 7970, ale to se Ti do skrine 100% nevejde.

Zdroj by to zvladnul, sice ne tise, ale zvladnul. Kazdopadne co do spotreby, teplot, hluku ... jesel bych do toho. Ale to je na Tobe. Procesor zvladne i 4GHz, desku na to mas, chlazeni na to mas. Jen hluk pujde nahoru (a spotreba).

Osobne pokud bych kupoval VGA, pak sice o neco slabsi, ale daleko, DALEKO tissi GTX670, verze Gigabyte OC se tremi fany.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Shitman 26. 2. 2013 17:17

Pokud se toho budeš zbavovat, kolik by sis představoval za grafiku? Možná bych měl zájem.

Jinak ke zbytku... Do výměny CPU a desky tě nic netlačí. Já bych to nechal u ledu alespoň do doby, než se Intel vytasí s novinkami. Sám mám i5-760 a po přetaktování zatím stačí na všechno.

BTW. 7970 opravdu ne. Zbytečně moc výkonu na tak malé rozlišení, navíc vysoké teploty a spotřeba. A s Accelerem se do Silea nevejdeš.
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mastegl23 26. 2. 2013 17:56

No, před tím 3,5 rokem jste mi taky říkali, že 5870 je "overkill" a že stačí i slabší karta. No a jak jsem rád, že jsem ji tenkrát vzal a vydržela mi tak dlouho :-) Já myslím, že výkonu není nikdy dost :-)

--------------------

No koukám na různé recenze a ta GTX670 je v některých hrách o docela kus za tou 7970GHz :-( Je pravda, že v zátěži je to AMD o nějakých 50W žravější, ale při mém hraní se to na účtu za elektřinu zase tak moc neprojeví. Teploty dle recenzí také nejsou nijak extra odlišené. Hluk bohužel nikde objektivně nepopisují.

Chcete mi říct, že ta 7970 GHz Vaporka by byla v zátěži hlučnější, než moje současná 5870 se základním návrhem chlazení od AMD? Ta umí v zátěži taky pořádně zafoukat, takže na to jsem zvyklý a nijak mi to nevadí. Pokud by ta 7970 uměla být tiše alespoň v idle, klidně i po nějakém nastavování větráku, tak by mi to stačilo.

Jinak netrvám vyloženě na té Vaporce, pokud byste doporučili jinou 7970, nejsem proti. Jen Vapor chlazení mělo kdysi zvuk (teda aspoň u mě), proto jsem ho volil i teď.

-------------

Omlouvám se za svoji trvdohlavost, ale tak nějak jsem si řikal, že když už upgrade, tak na to nejvýkonnější (samozřejmě nepočítám šílenosti typu GTX690, Titan, Aresy, apod. :-) )
Když chodíš po vejcích, neskákej.
Mastegl23
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 26. 2. 2013 18:05

Co na to rict. Pro mne neni dost dobra 7970 ani s Accelerem. A pokud ji pretaktujes, coz myslim, ze udelas, pridej si klidne dalsich 150W, protoze spotreba pak roste astronomicky.

A pokud zpomalis ventilator, jde nahoru teplota. To je logicke. Ale jak jde nahoru teplota, jde dolu efektivita. A nahoru spotreba. A jak jde nahoru spotreba, hadej co jde nahoru? V co asi se promeni energie prichazejici do karty? V pohyb? Ve svetlo? :))

A potom prichazi na radu prehrivani procesoru, ale hlavne smrt zdroje. Protoze v bedne budes mit natolik pretopeno, ze to ani ten Enermax proste neda. Ale kdo chce kam, pomozme mu tam. Konstruktivni argumenty proti tady mas - a to, zda a jak je zvazis, je uz jen a jen na Tobe.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků