Herní stroj kolem 23k

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod Rmann 18. 6. 2013 16:22

POZADAVEK (NE)HLUCNOSTI: Normal-noise / low-noise po budoucím upgradu
UCEL PORIZENI SESTAVY: Hry, střih videa, internet, tvorba hudby
FINANCNI LIMIT, do nejz se chcete vejit: 23.000
OPERACNI SYSTEM: NE
SESTAVITE SI PC SAMI?: ANO
BUDETE TAKTOVAT?: Zkusil bych CPU na 4GHz
MONITOR?: Ne, mám
PERIFERIE, NEBO JEN HOLA BEDNA?: Mám tam i klávesnici, jelikož žádnou nemám. Pokud by se našla jiná nízká (jsem zvyklý z notebooku), tak se zlobit nebudu.

Ahoj, asi před dvěma měsíci jsem si tady nechal poradit sestavu. V té době jsem ale neměl cash na ni. Tuhle budoucí sestavu bych si rád začal kupovat od příští výplaty, čili nákup za míň než měsíc. Sleduju nejenom tohle fórum, tak jsem si dělal obrázek o tom, jak by to mělo vypadat. Vyplynulo mi z toho, že trvám na procesoru i5 3570K, jelikož ten srovnatelný Haswell 4670K je snad horší než tenhle Ivy Bridge (podle dostupných testů). Rovněž bych ho chtěl zkusit trošku taktnout, na maximálně 4.00GHz, ale to bude spíš "frajeřinka". Náčrt jsem si udělal zde:

http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?items=_14OZ01188U0113N8021PRD011Q7P011LIS011QFV010WXU011FO20114AP011UBB01

Nebudu mít hned příští měsíc i na grafiku, takže bych si koupil: bednu, desku, procesor, paměti, zdroj a klávesnici. Zbytek bych si kupoval asi až další měsíc. NE, nechci čekat až budu mít na celé, protože předpokládám, že ta integrovaná grafika zvládne aspoň něco a že tenhle základ i nejspíš při větším hluku dokáže zpracovávat záznam z analogové videokamery.

Potřeboval bych se ale ještě před koupí poradit ohledně té bedny, případně zdroje. Bednu bych chtěl do 1500,- ale pokud tahle není vyloženě špatná a ten chladič procesoru se do ní vleze (snad by měl podle parametrů), tak bych si ji nechal. A u zdroje si nejsem jistý. Snad by tu grafiku měl zvládnout?, s upgradem ničeho se v příštích 2-3 letech nepočítá.

Poslední poznámka, na systém bude SSD Crucial M4 který už mám, momentálně v notebooku, proto ten WD Green.

Díky za tipy, postřehy, názory
Rmann
Junior

Odeslat příspěvekod Roumenek 18. 6. 2013 17:11

ten zdroj je hruza, s tim by sis rozhodne nemohl dovolit taktovat, neco takoveho by rozhodne stalo za zvazeni

s tou bednou si nejsem jisty zda to neni jenom pekne vypadajici kus plechu, nemam zkusenosti ale uplny pruser by to byt nemusel

tu klavesnici mam taky (ze stejneho duvodu), po par mesicich provozu jsem mel problemy se zasekavajicimse mezernikem, kapka oleje ve spreji pomohla
Roumenek
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 18. 6. 2013 17:55

Spatne je tam toho bohuzel vic. Treba deska nevhodna k pretaktovani, drahe a pritom zbytecne hlucne ventilatory, skrin bez cablemanagementu, nekvalitni klavesnice...

Celkove bych to videl takhle: viewtopic.php?f=932&t=1189951&p=9453597#p9453597
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor