Sestava pro střih videa (upgrade staré sestavy)

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod puamík 2. 9. 2013 13:27

a do grafiky není třeba investovat?
puamík
Junior

Odeslat příspěvekod alfah4ns 2. 9. 2013 13:33

Jako, můžeš tam pak nějakou dát, pokud máš jak využít OpenCl.
Nicméně už jen to CPU ti to několikrát zrychlí a chtělo by ho to tak jako tak, takže kdyžtak ji můžeš nechat na druhé kolo upgradu.
.
alfah4ns
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod puamík 2. 9. 2013 13:45

děkuji Vám všem za rady a pomoc. Ještě bych měl jednu otázku. Co by měla obsahovat nově postavená sestava pro stříhání videa (i když jen příležitostnému)?
Uvažuji, že bych stávající pc dal dceři na kancel. aplikace, foto a video (řeším v jiném příspěvku) a já si postavil nové pc.
puamík
Junior

Odeslat příspěvekod puamík 6. 9. 2013 07:40

zkusím ještě jednou napsat, jestli mně někdo ještě nepomůže.

Poradili jste mně v upgrade procesoru a ramky takto:
http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 0973G51O3K
http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... archType=1
cena cca 3500,-
A já bych chtěl vidět, co by měla obnášet nově postavená sestava na střih videa (i když jen příležitostného). Zajímá mě jen deska, procesor, ram a grafika. Abych si mohl udělat cenové srovnání zda upgradovat nebo koupit nové díly.
Ten AMD Phenom II X6 1045T by měl být podle vás dostatečný, ale asi je to již něco staršího. Takže co tomu dnes odpovídá v dnešní době, asi bude technologie někde jinde a i cena může být u nových kousků jiná. (lepší)
Díky moc.
puamík
Junior

Odeslat příspěvekod The Shitman 6. 9. 2013 09:09

S novou sestavou se budeš pohybovat kolem deseti tisíc jen za základ CPU + MB + RAM.

A pokus se najít po Aukru a inzercích X6 1090T BE nebo X6 1100T BE. Ona ta 45 zase není až tak výkonná kvůli nízkým taktům.
The Shitman
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod asd111 6. 9. 2013 10:22

Na domaci strih se snad hardware tolik resit uz nemusi.Striham na ntb s i5 a hd4000 a jede to jak s praku.10min full hd video mam za 10min hotove a to i s ruznymi efekty.
asd111
Junior

Odeslat příspěvekod karlos00x 6. 9. 2013 11:35

ta technologie zase tak moc jinde neni. X6 BE by byl idealni.
pameti vem 1,5V, obycejny zeleny kingstony bez te maskarady na okrasu!
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod alfah4ns 6. 9. 2013 12:12

Z novych minimalne stolni i5 nebo FX8350, abys vubec dostal vyssi vykon. Takze nekolikrat vice penez.
Ja bych toho Phenoma zkusil, hw na to mas, ta sestava ho zvladne.
alfah4ns
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod puamík 6. 9. 2013 18:01

alfah4ns píše:Z novych minimalne stolni i5 nebo FX8350, abys vubec dostal vyssi vykon

moc tomu nerozumím, ale benchmark FX8350 je 9106 - http://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu ... Eight-Core
a AMD Phenom II X6 1045T je 4934 - http://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu ... I+X6+1045T

což je polovina a ty píšeš "jen vyšší výkon", což si představuji 10-20%, ale ne 100%.

Ale jak píši, těm číslům nerozumím, jen vidím, že jedno je o hodně vyšší než druhé :-)
puamík
Junior

Odeslat příspěvekod alfah4ns 6. 9. 2013 19:49

Musel bys vzit testy ve zpracovavani videa tvym sw, aby to melo vypovidajici hodnotu. Samozrejme, ma to vice jader, je to novejsi, neni tam uplne maly rozdil. Ale kdybys vzal levnejsi fx6300 nebo core i3 a proti tim phenom x6 po oc, moc si tim novejsim nepomuzes. A to je tak to co jsem chtel vyse uvedenym rict, ze az tamty maji smysl, tzn 9-10k jen cpu, dobra deska, ram.

Btw 1045t je z x6 nejslabsi.
alfah4ns
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod puamík 9. 10. 2013 16:37

zaváhal jsem, zatím jsem procesor II X6 1045T nekoupil a už ani nekoupím, vyprodaný a už není nic na socket AM3. Bude ještě někdy něco? Nebo jen v bazarech?
puamík
Junior

Předchozí stránka