PC pro kancelářskou práci + hry do 14k

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod Doodier 26. 9. 2013 17:09

Zdravím,

psal jsem Kineczkovi SZ, ale pak jsem si všiml, že nebude na foru přítomen do 1.10. a tak raději založím nový thread.
Rád bych si koupil něco takového, jako je ta INTEL sestava do 12k z doporučených sestav, ale mám trochu peněz navíc a tak by mě zajímalo, jestli se vyplatí investovat trochu navíc (RAM, GK, procesor) a nebo jestli je to zbytečné.
POZADAVEK (NE)HLUCNOSTI - Neřešil bych víc, než je nutné.
UCEL PORIZENI SESTAVY - Jedná se o PC na kterém poběží hlavně internet, Google Earth, videa, lehké úpravy fotek a podobně (a když budu doma na delší dobu, tak bych si tam občas rád zahrál GW2, což bude nejspíš jediná hra, která se na tom bude hrát :) )
FINANCNI LIMIT - 14000CZK
OPERACNI SYSTEM - Vlastní, W764bit
SESTAVITE SI PC SAMI? - Ano
BUDETE TAKTOVAT? - Nemám v plánu
MONITOR? - Mám vlastní, trochu prehistorický (Philips 190C), plánuje se upgrade
PERIFERIE, NEBO JEN HOLA BEDNA? - Jen bedna

Mám ještě pár dotazů:
-Máme doma dlouhosrstou kočku, takže i hodně chlupů - vyplatí se ke skříňovým ventilátorům kupovat i prachové filtry, a nebo je to zbytečnost a radši case jednou za čas povysávat zevnitř?
-Koupit k sestavě i pastu na procesor a nebo je přiložená k chladiči?
-Originální ventilátor z case vyndat a nahradit tím doporučeným v sestavě, a nebo ho tam nechat a ty další 2 namontovat na bočnici a přední panel?
-Jaký je rozdíl mezi edicemi .12 a .14 od Seagate? Všiml jsem si, že 1TB disk edice .14 je jen o 200Kč dražší, než 500GB disk edice .12 a tak by mě zajímalo, jestli se vyplatí koupit ten novější (předpokládám, že 14 je novější než 12 - pokud předpokládám špatně, prosím opravte mě :) ) a nebo je to zbytečné.

Děkuji za rady,
Doodier
Doodier
Junior

Odeslat příspěvekod testicko 27. 9. 2013 17:12

Sestavil bych FX6300 + 8Gb ram + HD7790, cena lehce nad 14 000kc : http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... FU011U2402

Ohledne dotazu:
- filtry kupovat nemusis, staci pc jdnou za cas vysat.
- pasta je jiz na chladici od CPU
- puvodni ventilator ze skrine vymontovat a nahradit AC F12 PWM (jeden dopredu, druhy dozadu )
- disk jednoznacne 1TB. Priplatek oproti 500Gb verzi je jen 200kc. Tady neni o cem diskutovat
Intel Core i5 750 - 3.4Ghz ~ CM Hyper 212 ~ Asus P7P55D ~ 8Gb ram DDRIII Kingston ~ Asus GTX650Ti DC2T ~ Asus Xonar DG ~ SSD Vertex 3 60GB ~ HDD 500GB Seagate ~ Fractal define R3 ~ Noctua ~ Corsair CX430 ~ LG IPS235P

CS:Global offensive ' SteelSeries
testicko
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Doodier 28. 9. 2013 11:47

Díky za návrh, počkám si, jestli se neozve ještě někdo. Myslíš, že je tam to šestijádro vhodné? Nebo teda jakkoliv využitelné?
Doodier
Junior

Odeslat příspěvekod testicko 28. 9. 2013 13:08

Ja bych sestijadro nechal. GW2 je dosti narocna hra a na dvoujadru by to bylo nehratelne. Sice varianta s ctyrjadrovym procesorem od Intelu by byla lepsi, ale na to zase nemame finance.
Tady si precti, jak je GW2 narocna na CPU. Sice tam sou starsi procesory, ale to vubec nevadi : http://pctuning.tyden.cz/multimedia/hry ... or?start=5

A i kdyby si jej ted nevyuzil, tak ti zase AMD vydrzi o nejakou dobu dele :-)
Intel Core i5 750 - 3.4Ghz ~ CM Hyper 212 ~ Asus P7P55D ~ 8Gb ram DDRIII Kingston ~ Asus GTX650Ti DC2T ~ Asus Xonar DG ~ SSD Vertex 3 60GB ~ HDD 500GB Seagate ~ Fractal define R3 ~ Noctua ~ Corsair CX430 ~ LG IPS235P

testicko
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Doodier 28. 9. 2013 19:07

Poprosil jsem uživatele testicko o nástřel sestavy postavené na INTELu a obratem jsem obdržel toto http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... W10111P101 což je sice trochu přes limit, ale hodně se mi to líbí a asi u toho skončím. Co na to ostatní? Nějaké nápady?
Doodier
Junior

Odeslat příspěvekod atti.hombre 28. 9. 2013 19:39

Ten CPU je fajn...a celok tiež.Je to isto výkonejšie ako AMD platforma.
Ryzen5 1600,Asus Prime X370 Pro, G-Skill Flare X 3200 MHz CL14 16GB,Sapphire HD 7750 Ultimate,AMD R7 SSD 240 GB,Sam.840 Pro 128GB + Toshiba DT01ACA200 + Himuro, RM 650x ,Thermaltake Armor Jr... Pentax K-3II Silver Edition
atti.hombre
Junior

Odeslat příspěvekod Doodier 3. 10. 2013 09:18

Tak jsem nakonec objednal tu INTEL sestavu navrhnutou uživatelem testicko. Dnes by měla přijít.
Díky moc za rady!
Doodier
Junior

Odeslat příspěvekod The Shitman 3. 10. 2013 13:24

Udělals dobře. Jen až vyměníš monitor, budeš buď muset snižovat nastavení detailů nebo vyměnit grafiku. 7790 je povedené karta, ale zázraky za tu cenu nečekej. Na druhou stranu, je to snad jediný kompromis v sestavě, navíc v budoucnu snadno odstranitelný...
The Shitman
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod testicko 3. 10. 2013 17:08

Na GW2 s prehledem postaci HD7790. Ja kdysi GW2 hral na sestave s core i5 zakladni takt 4 x 2.66Ghz @ 3,2Ghz Turbo, 6Gb ram DDRIII a nepretaktovane HD7770 a behalo to velmi slusne na vysoke detaily. Myslim ze sem mel kolem 40FPS na FULL HD :-)

testicko
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Doodier 3. 10. 2013 19:08

Tak komponenty jsou doma. :) Pohádka, vybalování já rád :) Hezky jsem si všechno prohlídl, hodil case na stůl, vytáhl šroubováky, odmontoval bočnice, šahám pro zdroj a ejhle - zdroj nikde! Kontroluju fakturu a ani na ní zdroj není.. Někde se stala chyba, nejpravděpodobnější je, že se na něj při objednávání zapomnělo.. :D
Tak si holt budu muset ještě nějakou chvíli počkat. Říkal jsem si, že zatím aspoň nainstaluju větráky do case.

EDIT: Přišla SMS, že PSU je na cestě - nechápu, proč to neposlali vše v jednom balíku. A jestli budou chtít dvakrát poštovné, tak teda nevím, nevím..
Doodier
Junior

Odeslat příspěvekod Doodier 4. 2. 2015 11:44

Zdravím,

po roce a něco mám problém s touto sestavou. Cca týden zpátky se PC začalo samovolně vypínat. Nebyl jsem doma, takže zprávy byly jen zprostředkované, ale prý to dělalo i u úplně obyčejné kancelářské práce. Přes telefon jsem rodiče navigoval jak udělat zátěžový test a aby mi poslali výsledky teplot na HW (čím jiným by to taky mohlo být, žejo.. Ještě když máme doma dlouhosrstou kočku a vnitřek PC se zase tak často nevysává). Tady je screen z HWMonitoru po 10 minutách spuštěného HeavyLoadu (http://ctrlv.cz/OYh6). GK je mimo, co jsem se díval na testy, tak by neměla jít přes 65-70° a tady je přes 80°. A kruci..

Dneska jsem se dostal domů, odšroubuju bočnici a dívám se na větráčky GK a netočí se. Čímy myslíte, že by to mohlo být? Dá se nějak otestovat vada větráku a nebo třeba jen špatné nastavení? Rodiče jsou kouzelníci, pokud je to nastavení někde přístupné, je možné, že ho změnili, ale pravdu z nich NIKDY nedostanu :D Máte nějaký tip, jak otestovat větráky?
Doodier
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 4. 2. 2015 11:59

Točí - funguje, netočí reklamace.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod KineCZek 4. 2. 2015 12:05

Ventilatory jednoduse museji na 7790 jet. Na novych kartach, ktere jsou semipasivni, jet museji jen v zatezi, ovsem u Tve karty museji jet od zapnuti pocitace. Nejedou = reklamace, jak spravne rika kolega.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod Doodier 4. 2. 2015 12:07

Ted jsem chtel pc rozebrat a tesne pred vypnutim, kdy uz byla bocnice dole jsem si vsiml, ze se toci. Neni mozne, ze je tam nekde softwarove nastaveno, ze se zapnou az u urcite teploty?
Doodier
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 4. 2. 2015 12:08

Je, ale... My ten počítač u sebe nemáme.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Další stránka