Komplet herní sestava pro teenagery, LN,25k-?

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod polda 3. 11. 2013 22:35

Dobrý večer, hodlám pořídit svým dětem k Vánocům nové PC (herní) v současné době hrají ještě na NTB, s novějšími náročnějšími hrami větrák už vydává zvuk tekoucího potoka.Navíc není ani nijak zvlášť určen pro hry. Věk 12+13, nijak extra pařmeni,(Minecraft,FIFA,fotbal manager, v plánu je např. TEAM FORTTRESS, ASSASSIN´S ... prostě jak jdou nároky teenagerů výš a výš -stejně mi nic jiného nezbývá. Chtěl bych sestavu aby snad 1-2 roky vydržela.Samozřejmě jsem toho již mnoho projel ale superdělo snad ještě nepotřebují, že byste mi mohli pomoct složit nějakou kompromisní sestavu

•POZADAVEK (NE)HLUCNOSTI : aspoň LN
•UCEL PORIZENI SESTAVY: hraní her 70%, film 10%, net 10% ,10% nějaká školní práce v Officech apod.
•FINANCNI LIMIT: chtěl jsem 15t, jelikož to bude včetně monitoru předpokládám 20t ,pokud to nebudou zbytečnosti zvládnu i +- 2t
•OPERACNI SYSTEM : soucasti ceny sestavy
•SESTAVITE SI PC SAMI: pokud bude dobře složené nebráním se tomu,jinak zkušenosti mám.
•BUDETE TAKTOVAT: neumím
•MONITOR: v cene , tipnul jsem LG235 nebo AOC 2461 ?
•HOLA BEDNA.

Ď
Naposledy upravil polda dne 4. 11. 2013 12:01, celkově upraveno 1
polda
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 4. 11. 2013 09:46

21 897,-

Blbý je že ~ 4 000 spoklne monitor a ~ 2 000 OS :(
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod polda 4. 11. 2013 11:08

To začínám chápat že požadovaná cena je z říše snů. Tak k tomu přidám OS a monitor a zarovnám výši na +-25t

dotaz-zvuková a síťová karta ti už je obsaženo?
polda
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 4. 11. 2013 11:33

Zvukovka a sitovka budou na desce. Neco Ti sem nahodim.

- - -

27.075,- Kc

Sestava je temer kompletne LOW NOISE (chybi Accelero Twin Turbo II na grafickou kartu), monitor s VA technologii a LED podsvicenim ... na LG 235P nemame rozpocet, to bych musel jit nahoru s hlucnosti, nebo dolu s vykonem a ani do jednoho se mi nechtelo. Win 7 OEM v cene.

- - -

Pokud bys opravdu trval na 25k limitu, pujdu s hernim vykonem cca na polovinu, coz je skoda a nevyplati se to.

25.606,- Kc

Do sestavy s AMD procesorem bych radeji nechodil, jednak ma intel vyrazne vyssi vykon a zaroven vyrazne nizsi spotrebu. Pokud i5 3470 presvedcim ke 4x 3,8GHz se 4GHz turbem, jedine CPU od AMD, ktere se bude chytat, je az ctyrjadro. Trijadrove FX6300 rozhodne ne.

Ze marketing uvadi 6300 jako sestijadro a 8xxx jako osmijadra je sice hezke, ale ctyri vlakna umi zpracovat i Core i3 a intel mu "ctyrjadrovy" take nerika. O plnohodnotna jadra nejde ani v jednom pripade, jak u intelu, tak u AMD jsou casti jader sdilene a napr. Windows 8 zobrazuje FX6300 jako trijadrovy.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod polda 4. 11. 2013 12:08

tisícovka nehraje roli, zkouknu seznamy večer v klidu
Ď
polda
Junior

Odeslat příspěvekod powlcz 4. 11. 2013 13:14

Dobrý den,

Nechci rýpat, ale nevím, proč vám tam KineCZek cpe SSD disk, a místo toho nacpe relativně low grafickou kartu.

Nejsem pravidelným návštěvníkem tohoto fóra, ale radši bych si to sestavil sám...

SSD disk za 2000,- je celkem vysoký výdaj za -nezlobte se na mě - málo muziky

Radim vzít místo SSD disku třeba Nvidii760 (http://www.czc.cz/msi-n760-tf-2gd5-oc-g ... f3ig7o1p93).

EDIT: jinak procesor doporučuji spíš ten Intel a skříň se dá sehnat podle mne taky za tu cenu lepší. Doporučuji například Zalman z11, nebo z11 plus (http://www.czc.cz/zalman-z11-plus/108503/produkt) + k tomu odhlučnovací desky do case a klasickou ATX desku...
powlcz
Junior

Odeslat příspěvekod polda 4. 11. 2013 14:18

Taky se učím za chodu ,od roku 1995 nějaký 286,386,a 486 pak 12 let na NB a nyní návrat ke skříním. Díky za názor a info
polda
Junior

Odeslat příspěvekod Mrak 4. 11. 2013 15:02

Skříň lepší? Samej hlučnej větrák, které bude potřeba vyměnit, odhlučňovací hmotu navíc, takže peníze do nejisteho výsledku. Požadavek LN mluví jasně a podle toho Kin zvolil, co zvolil. Odhlučněná skříň, tiché chlazení, datový disk do boxu a ssd na systém.. A dělat si odhlučněnou skříň z děravého svítícího zalmana.. GL a HF..
Mrak
Junior

Odeslat příspěvekod LammerOutsider 4. 11. 2013 15:28

powlcz: pro dvě děti v 6-8. třídě kupovat nvidiu 760? rly? opravdu raději to utišení (kin to umí slušně postavit i utišit) a SSD, stejně jim za chvilu začne běhat hlavou i škola a věci typu facebook atd., hry budou hrát třeba z 50% času, takže tam se SSD uplatní.
LammerOutsider
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 4. 11. 2013 15:51

Kdo cemu rozumi, mel by se tomu i venovat. SSD disk je ta nejlepsi mozna investice, jakou clovek muze svemu pocitaci doprat. Konecne se na nic v podstate neceka, spusteno je bleskove, programy se nacitaji bleskove ... proste parada.

Zalman Z11 Plus je takova trochu vetsi plechovka od cocacoly. Kvalita a tloustka plechu maji k napojove plechovce opravdu blizko. Tu skrin jsem stavel, sestava s ni je i v mych fotogaleriich. To pro pripad, ze by nekdo chtel stourat.

Graficka karta GTX660 rozbehne LIBOVOLNOU dnesni hru alespon na vyssi stredni detaily, vcetne Battlefield 4, Crysis 3. Nevidim duvod cpat dalsi penize do grafiky, ktera za dva az tri roky bude mit hodnotu tak jako tak nulovou, at uz koupime dnes GTX660, nebo 780.

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek

Odeslat příspěvekod powlcz 4. 11. 2013 16:34

S tím case asi jo, jasně, to je odemě krok vedle. I tak myslím že to chce middletower, z hlediska upgrade.

Jinak asi jo, máte pravdu.

Tak je to tím, že jsem úplně náhodou zavítal a zas tak moc jsem u toho nejspíš nepřemejšlel. Go on :)
Chronický Ujížděč na nevhodnostech
powlcz
Junior

Odeslat příspěvekod polda 4. 11. 2013 23:06

Jj,jsem to celé projel a porovnal,zítra dostanu ještě jeden návrh, není ale zkušenost LN či ULN.
DVD/RW mechanika je vynechána záměrně a preferována je externí ?
polda
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 4. 11. 2013 23:08

Používáš ji ?
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod polda 5. 11. 2013 00:08

Šak jo .Dosud jsem měl za to,že se dává běžně. I když poslední hp tiskárnu jsem nainstaloval pouze z CD.
polda
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 6. 11. 2013 11:18

Tak i k tiskarne se da stahnout balik s drivery z netu. ;) Pokud mechaniku chces, tak Samsung 224db.

KineCZek

Další stránka