Úprava fotek, do 20.000 Kč

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod feanoor 17. 11. 2013 13:53

Zdravím,
poprosím zkušenější o radu se sestavou mého nového počítače.

Nemám žádné zvláštní nároky na tichost sestavy.

Z 80% bych ji využil na editaci fotek ve formátu RAW z digitální zrcadlovky Canon, používám hlavně Adobe Lightroom a Zoner.
V malé míře úprava videa, nikoli však fullHD.
Plus samozřejmě ostatní běžné činnosti - brouzdání po netu, občas zkouknutí nějakého filmu.
Hry nehraji v podstatě vůbec, to zdůrazňuji.

Chtěl bych se vejít do 20.000 kč i s daní.

Operační systém musí být v ceně sestavy, chtěl bych Windows 8.1

PC si sám sestavit neumím, taktovat nehodlám, monitor a ostatní příslušenství mám.

Teď pár podrobností:
líbí se mi procesor Intel I5 3570,
mám asi 2 roky starý HDD Seagate 1 TB, který bych chtěl použít,
nejraději bych se obešel bez externí grafiky a použil pouze tu na čipu, ale nevím zda je to pro tuto sestavu vhodné a chtěl bych v tomto také poradit.
Pokud by se do ceny vešel i SSD na systém, asi tedy 120 GB, tím lépe.

Děkuji všem kdo jsou ochotni poradit.
feanoor
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 17. 11. 2013 17:07

19.888,- Kc

Zakladni deska i pouzity procesor dovoluji 4x 4GHz, mozna i vice, zalezet bude na konkretnim kusu CPU. Oproti i5 3570 jde o vyrazny vykonovy posun smerem k lepsimu. Integrovana graficka karta je ve 4670k take vykonnejsi a pro Tebou dane pouziti postaci.

Sestaveni PC v cene neni, u Alfacomp vyjde na 890,- Kc.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod feanoor 17. 11. 2013 17:54

Díky.
Kdybych chtěl v budoucnu do této sestavy dokoupit grafickou kartu, bude to šlapat?
feanoor
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 17. 11. 2013 18:07

Pokud to bude mainstream karta typu GTX660, tak ano. Vykonnejsi by chtely alespon 500W, nektere (780, R9 290) klidne i 600W/700W zdroj. Pokud tedy planujes vykonnou grafiku, ber rovnou vykonnejsi zdroj.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Matysek 17. 11. 2013 18:29

Jestli mas nejakou lepsi zrdcadlovku a chces se trosku vysvihnout, tak bych sel trosku jinou cestou.
- 100GB+ OS/APP
- 100GB+ ACR Cache + Previews a catalog
- 1TB+ pro RAW/JPEG

A rozmyslel bych si, jestli budu dokupovat VGA v dohledne dobe, protoze jsou dve reseni a tri moznosti:
- 8bit panel .... libovolnou VGA (Mercury) podle verze LR/Zoner a nebo her
- 10bit panel ... klidne pasivni Firepro 22xx a spotrebou par W
Pokud neplanujes, potom bych sel cestou kompatibilni VGA P4000/P4600, ze ktere budes mit alespon prakticke vyuziti v LR. Az podle verze prichazi i APU.
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod feanoor 13. 12. 2013 10:56

Tak po nějakém čase se opět hlásím, nový počítač už mám nějakou dobu doma, a chtěl bych touto cestou poděkovat KineCZekovi.

Podle mých požadavků navrhl PC sestavu, kterou na moje přání rovněž sám složil, přetaktoval, odladil a otestoval.
Překvapila mě rychlost celé "akce", kdy v pondělí jsem složil peníze za zboží na účet u banky a ve čtvrtek na to už mi KineCZek zapojil a předvedl počítač u mě doma.
Neměl jsem žádné zvláštní požadavky na tichost sestavy, a proto mě velmi překvapilo jak tichý můj nový počítač nyní je. Neumím si ani moc dobře představit, jak tichý potom musí být ULN sestava :)
Příjemně mě překvapil Kinův osobní přístup, včetně trpělivého vysvětlení všech mých dotazů.
Koukli jsme spolu i na můj starý nefunkční počítač, kde mi detailně popsal kde se vyskytla závada a proč k ní došlo.
Bylo prostě vidět že se KineCZek ve svém oboru skvěle vyzná.
Mohu pochválit i pozdější komunikaci s ním, kdy jsem se ho dotazoval již jen na nějaké technické podrobnosti a ochotně a detailně mi vše vysvětlil.

Jeho služby prostě mohu jen doporučit a nikdo se nemusí obávat na něj obrátit.

Ještě jednou díky Kine :)
feanoor
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků