Tiché PC 24/7 na Photoshop a multimédia do 40 tisíc

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod Sekydavid82 15. 1. 2014 17:26

Zdravím bylo mi řečeno ať nadhodím sestavu pro výběr skříně takže náčrtek.

Musí to spolehlivě dát 24/7 - chlazení bych raději pasivní s tím, že by se případně přihodily ventilátory Noctua na nízké otáčky - třeba pro letní období nebo pro pana příhodu.

Zaměření je pracovní PC - běžná kancelářská činnost plus Photoshop a zároveň takové multimediální centrum domácnosti.
Deska kvalitní pro nepřetržitý chod - hodilo by se integrované Wi-Fi, BT, NFC - třeba - není nutné, ale potěší něco z toho jako bonus.
Procesor asi Xeon se sníženou spotřebou do 70W.
RAM co to pobere idealne ECC 16-32GB - ceny jsou směšné a do budoucna se určitě hodí.
Grafika - Quadro - FirePro nebo Matrox ještě jsem nekoukal - požadavek je 10 bit výstup jinak stačí nejnižší model s pasivním chlazením.
Disk SSD asi Intel stačí jen na OS a programi cca 100GB plus něco na ukládání asi WD pro 24/7 idealne 2,5" tuším měli něco takového - kapacita 1-2 TB na disku - časem třeba další disk.
Zdroj nějaký pasivní Seasonic 300-400W - případně přidám Noctuu - předpokládám, že pasivně navržený zdroj by měl být odolnější než ten který rovnou počítá s aktivním chlazením.
To celé do nějaké menší bedny od SilverStone - SUGO SG08 - GRANDIA GD08 nebo Lian Li - V358 - V355 - C60 - Ideálně tedy asi mATX.
Cena do 40 tisíc.
Díky za rady.

Jinak zajímalo by mě jaké stříně jsou kvalitnější zda SilverStone nebo Lian Li.

Python.p - takle je to správně? :-[ Já právě nové vlákno zakládat nechtěl - pravidelně za to někdo někoho drbe.
Naposledy upravil Sekydavid82 dne 15. 1. 2014 17:35, celkově upraveno 2
Sekydavid82
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 15. 1. 2014 17:33

Jaký Photoshop ?

Proč XEON ?

Je to Quadro, a FirePro :) Máš 10bitový panel ?

Disk bych strčil do toustovače a uklidil do špajzu.

Menší bedna Fractal Define Mini 6x 12cm fan. Určitě bych nebral ty HTPC, když HTPC tak pasivní.

Ano takhle je to téměř správně. Ještě schází OS a kdo bude skládat?
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod Sekydavid82 15. 1. 2014 17:49

Jo těch chyb ta bylo víc pořád to upravuju - díky

Proč XEON - jednak proto, že je určený na 24/7 oproti běžným CPU a jednak pro ECC RAM.....?
Photoshop - Tak měl jsem CS5 - nelegála :( - jinak legála CS2 ty nemají 10-bit
Panel teď nemám - jak jsem psal v sekci o panelech měl jsem Eiza - CG223 a SX2262 - panel bych si samo dokoupil spolu s PS ale to do ceny samozřejmě nepočítám.

ten FRACTAL je děsnej - něco na úrovni by nebylo.....? :) To si můžu rovnou nechat Chieftec - chtěl jsem něco opravdu kvalitního, modernějšího prostě do obýváku.
Sekydavid82
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 15. 1. 2014 17:59

Něco na úrovní ? Co si podtím představuješ ? Zrovna tohle je super.

Je rozdíl pokud pojede 24/7 na 100% pak ano XEON je oprávněný, pokud to pojede prostě jen tak tak bych to moc neřešil. Dají se najít i7, i5 a dokonce i i3 které mají podporu ECC...

Do malé skříně budeš těžko hledat desku která bude malá a bude podporovat ECC. Je vůbec ECC nutné ?

A co za 35 000kč pracovní PC a k tomu za 5ku jen nějaký přehrávač ?! ?
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod Matysek 15. 1. 2014 18:00

To budes mit dost tezke to vsechno zkloubit tak, aby to bylo tiche, elegatni, vykonne a ucelove.

- Serverove 2TB 24/7/365 (TLER, TCQ, ... ) se vyrabi, avsak priprav se na to, ze za takove HDD poradne zaplatis. Za rozumnou cenu jsou snad jen WD Red 1TB WD10JFCX, Ultrastar C7K1000 2TB HUA723020ALA640. Tiche opravdu nejsou.
- Radic na MB neumi obslouzit funkce obsazene v serverovem/raid HDD, spokoj se s BC
- Quadro/FirePro potrebujes takove, na ktere dokazes pres krkolomne upravy a casto i ztratu zaruky nasadit alternativni chladic - u zkracenych (neje LP) verzi to neni zrovna jednoduche
- MB musi tedy nad ramec toho vseho splnovat i naroky na regulovatelne chlazeni, coz Ti do cesty stavi dalsi prekazky
- VGA Matrox MP NEUMI 10bit/color channel pres DP
- MB takoveho formatu nemusi byt plne kompatibilni pro napajeni a standardni zapojeni PCIe slotu
- Pro IQS potrebujes chipset C216/C226
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert

Odeslat příspěvekod mrnaks 15. 1. 2014 18:15

Sekydavid82 píše:chtěl jsem něco opravdu kvalitního, modernějšího prostě do obýváku.

Možná by jste mohl poslat odkaz na nějakou skříň bohužel 100% ITX desek je non-ECC takže asi se nedostanete na velikost Hi-Fi věže.
mrnaks
Junior

Odeslat příspěvekod Matysek 15. 1. 2014 18:17

MiniITX a ECC existuji. Pise se byste.
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert

Odeslat příspěvekod mrnaks 15. 1. 2014 18:39

Jj, vidím to, ale mám problém a už jsem to řešil s pedagogem... + http://www.supermicro.com/products/moth ... SPV-M4.cfm , nvm co to je za CPU a tak, ale ECC v MB ITX existuje, ale nevím jak je to v čr . Intel má taky svojí MB s ECC (http://brycv.com/blog/2012/the-quest-fo ... -with-ecc/ Dle tohoto článku)
mrnaks
Junior

Odeslat příspěvekod Sekydavid82 15. 1. 2014 18:40

Tak na velikost věže se dostat nemusím, ale prostě rád bych tedy něco toho vzhledu - prostě nechci klasickou PC bednu.
Matrox není 10-bit dodnes....?
Koukal jsem, že Quadro s 10-bit je stále jen aktivní chlazení, ale FirePro jsem našel s pasivním.
Ty WD RED jsou hlasité....? Dřívě jsem měl 2 staré Raptory a byť každý hlásal jak sou hlasité v tom Chieftecu jsem neměl problém - dnešní disky navíc né 10 000 ot musejí být nehlučné :) Nebo nějaký notebookový 2,5" se zvýšenou spolehlivostí...?
Sekydavid82
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 15. 1. 2014 18:47

Co si představuješ pod pojmem zvýšená spolehlivost ?

Jak jsem psal toustovač a nebo HP N54l + tam narvat disky propojit po LAN a to té tvé HTPC bedýnky jen SSD.... Mrkni na DH Plex H10. je to skříň HTPC co dá pasivně i i5-4770k a dostaneš tam i GK.

Ohledně chladičů na GK ti psal Matysek.

Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod Sekydavid82 15. 1. 2014 19:04

Že ten disk dá třeba 5 let 24/7 a nebudou se mi strácet/poškozovat data.
Prostě ,,běžný,, komponenty fakt nic nevydržej.
Asi takle - s těmi disky je to dobrý nápad, ale rád bych to měl po kupě.
Sekydavid82
Junior

Odeslat příspěvekod alfah4ns 15. 1. 2014 19:07

Mysli i na zálohu v podobě fyzicky úplně oddělených HDD (= ne v jednom stroji), úplně vše pokupě není nej nápad.

U těch pasivně chlazených FirePro bych dal bacha, co kooukám na obrázky, ta koncepce chladiče vypadá tak, že je počítáno z průvanem skrz.
http://images.anandtech.com/doci/6191/S9000.jpg
http://www.fireprographics.com/ws/oem/d ... ternal.jpg
do běžné case musíš mít chladič s žebrováním uzpůsobeným vyzařování do prostoru, ne uzavřený chladič, jak některé firepro karty mají.
alfah4ns
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod Python.p 15. 1. 2014 19:08

Data máš zálohovaná tak jsi v klidu, až umře disk reklamuješ a data naliješ na novej.

Ohledně 24/7 disků tu psal Matýsek.

Tak já nevím chceš tichej PC ale chceš tam mít i disky.... No zvlásťní.
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod Matysek 15. 1. 2014 19:13

edit: Sorry. You didn't see anything.
Naposledy upravil Matysek dne 15. 1. 2014 19:59, celkově upraveno 1
Matysek
Expert

Odeslat příspěvekod KineCZek 15. 1. 2014 19:26

Tohle bude zase diskuze. Pohneme se nekam? Nejake vlastni navrhy na skrin? Co ocekavas? Kolotocarsky vzhled s milionem (nejlepe blikajicich a ruznobarevnych) ventilatoru a proskleny bok? Celni panel ve vzhledu hlavy SuperMutanta z Fallout -u? Velikost skrine ne vetsi, nez dve na sobe polozene krabicky od cigaret?
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN

Další stránka