Tiché PC 24/7 na Photoshop a multimédia do 40 tisíc

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod mrnaks 15. 1. 2014 20:01

Můj nástřel s 2xMB (nejsem si jistý která je lepší) a bez RAM (nevím které mám vybrat) http://www.czc.cz/37bsi3les0iup9kkrtt4nb4m58/seznam možná by jsem dal jiný chladič CPU by se "nevyrval" ještě jsem nikdy neměl počítač na šikmo.
mrnaks
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 15. 1. 2014 20:29

ITX skrin, ATX deska, superkricne Quadro, consumer SSD, 0 RAM, ale hlavne ze Noctua. :D
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN

Odeslat příspěvekod mrnaks 15. 1. 2014 20:43

jj v popisu skříně je podporovaná pač ji tam dáváš jakoby na bok, on sám chtěl Quadro a RAM jak jsem psal jsem nevěděl které bude chtít... Tady jde o to, že vybrat skříň do obýváku, když ani nenapsal které se mu líbí je super... A já nemám s Noctua problém + tvůrce tohoto vlákna sám píše o noctua větráčkách ...
mrnaks
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 15. 1. 2014 20:47

Chlapče tvůj dealer musí být hodně spokojený a patrně má i dobrý materiál.

Skříně píše na začátku! Stejně tak RAM! A proboha jak: "na křivo" ?
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod mrnaks 15. 1. 2014 20:51

Promiň už to vidím, ale předtím to tam nebylo... Prostě klasická Prodigy má MB rovně a tato ji má jako ostatní casy, myslel jsem nakřivo oproti standardní Prodigy...
mrnaks
Junior

Odeslat příspěvekod Sekydavid82 15. 1. 2014 20:54

alfah4ns - data samozřejmě zálohovaný mám na externím disku a na SkyDrive
Python.p - tak nějaký úložný prostor v tom potřebuji a jen SSD nevím....
mrnaks - dík, ale to nebude přesně to co hledám
KineCZek - co přečíst první příspěvek? Napsal jsem tam docela dost návrhů :mrgreen: kolotoč, blikačky, výkladní skříň, mutanti, ani krabička od sirek mezi nimi nebyly.

OK takže - dalo by se říci, že největší broblém je tedy u výběru desky s podporou ECC
Grafika - víceméně tedy budu muset zase počítat s aktivním chladičem u 10-bit
Sekydavid82
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 15. 1. 2014 21:00

Jak u blbečků :roll:

Jakou skříň? Dej konkrétní jeden max 2 příklady!
ULN? LN? TNN? Nebo hlučnosti ti je u pr.delle?
Práce a nebo zábava?
Čteš to tady vůbec? Na profi GK se dá nabastlit alternativní chladič!
To chceš mít PC v obýváku?
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod Sekydavid82 15. 1. 2014 21:14

Máš pravdu jak u blbečků si tu někdy připadám - návrhy na skříň jsou v 1 příspěvku.

Hlučnost jsem také specifikoval - vybrat pokud možno pasivní komponenty s tím, že poté přidám nějaké ventilátory na nízké otáčky - takže s uchem u skříně to možná slyšet bude, ale metr od ní už ne.

Práce nebo zábava - opět v prvním příspěvku - psal jsem práce, psal jsem Photoshop, psal jsem multimédia na doma - pustit si nějaký film na telku a takové ty běžné věci - hry nehraju to bych neřešil profi grafiku.

Ano já to čtu - dá se nabastlit, ale jak psal dotyčný není to jen tak + stráta záruky = nic co bych chtěl dělat.

ANO CHCI MÍT PC V OBÝVÁKU - opět jsem psal

SHRNUTO - máš zcela pravdu v tom prvním řádku.
Sekydavid82
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 15. 1. 2014 21:27

Ne vzdy musi vymena chladice znamenat ztratu zaruky. Existuji i karty, kde tomu tak neni (PNY Quadro).

Hlucnost si specifikujes, ale co Ti unika, je, ze hlucnost vysledneho produktu bude rovna hlucnosti nejhlucnejsi komponenty. V reci Ceske, pokud tam nechas Quadro s tim 40mm kňučítkem, klidne tam nech i BOX chladic a zdroj od EuroCasu, hazis penize oknem.

A ted uz zalezi jen na tom, zda muj prispevek spravne pochopis jako dobre minenou radu, zacnes normalne spolupracovat a k necemu se dobereme, a nebo se seberes a "pujdes to resit nekam, kde budou mit snahu Te pochopit a pomoct, protoze nikdo na Zive ji 100% nema".

Co se tyce me existence v tomto topicu, je ciste dobrovolna. Tzn pokud o ni nemas zajem (a tak to z Tveho dosavadniho projevu, vcetne navazeni se do moderatora, bohuzel vypada), klidne dej vedet a "kazit" Ti zde debatu nebudu.

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN

Odeslat příspěvekod Sekydavid82 15. 1. 2014 21:58

Promiň, ale když mi někdo napíše, že je to jak u blbečků a míří tím evidentně na mě a přitom všechny body které vypsal jsou zodpovězeny hned na začátku tak opravdu mi to nedalo....
Tvůj první příspěvek byl velmi podobný.....

Já budu jen rád když mi s tím pomůžete - jelikož PC jsem si skládal před 15, 13 a cca 6 lety a od té doby se o to moc nezajímal - vlastně vůbec - Teď používám pár let starý ThinkPad který se se.....e a co vím jistě, že notebook s ventilátorem už nikdy - to sem psal jinde.

Takže chci PC na práci, vyžaduju 24/7 chod - pokud mi tu řeknete, že ECC nepotřebuji jelikož dnes ty RAMKY jsou spolehlivější nebo se ty chybky přejdou rád si nechám poradit - tím by se asi vyřešilo dost komplikací, ale trvám na nějaké stabilitě.
S tím diskem to tak ostatně také beru.

Ano Quadro je hlučné - měl jsem kdysi opět zas nic strašného, ale asi taky sem zvyklej na něco jiného.
A je mi jasné, že to bude hlučné jako nejhlučnější součástka, jenže moc na výběr asi nebude - Quadro NVS tuším 10-bit také mít nebude - to FirePro mi také neradíte s pasivem leč nevypadá dobře.

Takže promiň jestli to vyznělo nějak blbě, ale měl jsem pocit, že se tu do mě najednou začli lidi jen navážet - možná sem jen přetaženej jelikož doteď řeším zakázky.

TAK JEŠTĚ JEDNOU VŠEM PARDON

Abychom se aspon někam dobrali - já začínal od bedny - proto jsem také dnes napsal - zajímá mě jaký výrobce dělá lepší - SilverStone nebo Lian Li - takové ty kousky 3-5 tisíc viz třeba na začátku zmíněné.
Ten HW jsem si ještě ani nepřelouskal co je dnes nového a td - asi bych si to měl projít a pak tady v tom pokračovat. Nicméně padl zde návrh na nějakou desku což je také nějaký záchytný bod.
Čekal jsem tedy nějaké návrhy desek od ASUSU - ale asi tedy v mATX tyto desky nedělá?
Sekydavid82
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 15. 1. 2014 22:05

Jenže ty si protiřečíš, chceš bedny do kterých musíš dát FANy aby se to uchladilo, chceš ticho, ale chceš disk na 24/7, chceš pracovní stanici, ale zároveň multimedia, ten povzdech nebyl jen na tebe :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod Sekydavid82 15. 1. 2014 22:16

Dobře - tak jinak - neřešte tichost sestavy to si pořeším sám - dejte mi návrhy desek/procesoru/RAM - grafiku a větráky, disky budu řešit později až bude jasný nějaký základní koncept.
Jak je to tedy dnes s ECC u pracovních PC na 24/7 - osazují se nebo spíše ne?

Jinak myslím multimédia - typu přehrát si film na TV a td zvládne dnes každý PC ne - beru, že by to mohlo být bráno z pohledu třeba zvukového výstupu - ale nepotřebuji nic extra v tomto směru a kdyby ano dá se přikoupit zvuková karta časem.
Wi-Fi, BT, NFC - co jsem zmiňoval na začátku by dnes už mohla mít každá deska střední úrovně....?
Případně řekněte mi objektivně jestli tedy ECC nepotřebuji pro stabilní 24/7 tak ok a bude asi na výběr opravdu hodně desek kde se určitě dají najít i nějaké ,,lepší,, integrované zvukové čipy.
Sekydavid82
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 15. 1. 2014 22:18

http://www.hd-plex.com/hdplex-h10.sodd- ... -case.html + 150W PSU = ~ 6 500kč + clo a DPH, máme pasivní bednu !

+ http://www.czc.cz/9s8fvgm0k8hlq8o9v2rkmphgk7/seznam

+ časem dokoupit např. HP ProLian N54L + constelation es.3

HTPC case co uchaldí pasivně přetaktovanou i5-4770k + základní quadro a Acelero které by tam mělo jít nabastlit. Otázkou je jak se to bude chladit v zavřené skříní, ale nějaká performace má.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod KineCZek 15. 1. 2014 22:24

HP Quadro bude mit v BIOSu hlidacek na vetracek, s Accelerem tudiz muze prijit naraz. ;) PNY je to, co hledas, kolego.

KineCZek
Odborník PC sestav a ULN

Odeslat příspěvekod Python.p 15. 1. 2014 22:27

oukej quadro od PNY ;) Jak píšu mělo jít, nepíšu že jde.

Python.p
Je to rebel!

Předchozí stránkaDalší stránka