Herní PC, 18 000 Kč

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod KineCZek 29. 1. 2014 20:10

Za mne klidne muze byt...
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Shitman 29. 1. 2014 20:28

KineCZek píše:Ano, to jsem psal.

KineCZek píše:Nemluvime zde o zadnem taktovani, sam intel toto umoznil jako turboboost 2.0, navyseni nasobice o +4. To umi Ivy, ne Haswell.



KineCZek píše:Nastavit lze z BIOSu desky, nebo z intel extreme tweaking utility, nebo jak se to jmenuje. Softwarovou cestou to nemam overene, ale udajne to lze. Ja vse nastavuji v BIOSu desky, konkretne ten nasobic je otazkou peti kliknuti, vcetne "save and exit".



Myslel jsem, ze alespon moderatori ctou diskuzi a nikoliv jen posledni dva prispevky. A dost mne mrzi, ze jsem ze zrovna v Tobe zmylil.

BTW, on i Gigabyte za timto ucelem ma (i na CD s ovladaci od desky, i na webovych strankach) nejakou klikacku, kde staci jen 4x za sebou zmackout tlacitko + a bude. :))


Klikačky nechme stranou, předpokládám, že ani jeden bychom to nepoužili ani nikomu nedoporučili. Sice se tu jedná o banální změnu, ale stejně nemůžu dopředu vědět, jestli ten udělátor spolu s násobičem nesáhne i do napětí a dalších věcí, kde bych zásah nerad viděl. Půjdeme tedy, předpokládám, oba rovnou do BIOSu. Zde nám už může být jedno, jestli měníme násobič o 4 (3470) nebo o víc (4670K a další), případně změníme FSB a možná i napětí a děličku (C2D a další). "Save and exit" je (s trochou zkušeností) vše popsané, ověření pomocí zátěžového testu je taky vhodné u všeho zmíněného.

Nám to problém nedělá, někomu jinému může vadit jen samotná cesta do nezmapovaného prostředí BIOSu a případných zásahů do něj se bojí jak čert kříže. Proto když někdo řekne, že taktování v plánu nemá, snažím se navrhnout takové řešení, které mu dá nejvíc výkonu v sériovém stavu. Jiná věc by byla, pokud bych se měl starat o sestavení a odladění PC sám, pak bych se cestou taktování stoprocentně vydal taky. Tady ale staví obchod a uživatel už pouze zapojí používá, takže řešit tu taktování mi přijde stejné, jako řešit u Škody Citygo chování na okruhu.
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jont 29. 1. 2014 20:32

Mohl bych se s Kineczkem domluvit, nebo to nějak vykoumat sám.
Ale je fakt že úplně žhavý do toho taktování nejsem :).
Naposledy upravil Jont dne 29. 1. 2014 20:41, celkově upraveno 2
PS4ever
Jont
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod miromen4 29. 1. 2014 20:32

Jont píše:Ten FX-6300 je vážně na hry tak marnej? Koukám na testy (http://jdem.cz/9mhn2) a v některých hrách je horší (o dost) než to pentium. A ještě k tomu ta spotřeba, min. 1x tolik co pentium, to je mazec. Zase v některých úlohách se těch 6 jader využije, ale tuším, že to asi moc nevyužiju. Akorát v budoucnu hry asi budou využívat víc jader...ale tak holt budu hrát ty starší, to se přežije.

Takže to vypadá ještě na level níž. Doporučená sestava za 12 kkč Intel a přidal jsem tam GTX 660. Stačí to pentium na tuto kartu??? Doufám že ano, dost by pomohla ve výkonu. Má nižší spotřebu než Radeon 270, což se bude s tím pentiem pěkně párovat. Aspoň ušetřím za elektriku :).

Takže tohle je košík za 15 tisíc, je to v pohodě? http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... 5M0100BN01


Chlape ten tvuj vyběr to je jak kardiograf. :D
No ale za ty prachy povedene.....ja byt tebou tak ještě zvažim to co jsem psal o investici do kvalitnějši bedny a zdroje ktere mužou posloužit delši dobu než ostatni komponenty.
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Shitman 29. 1. 2014 20:35

Sestava je to vcelku hezká, ale vzhledem k tomu, jak jsi tu ještě před chvílí řešil čtyřjádra a Bůh ví co, bych si asi nechal otevřenou cestu k upgrade -> lepší deska a chladič procesoru to zase o tolik neprodraží a mohl bys to časem ocenit. Jen takový návrh, pokud do toho nemáš v plánu nějakou dobu sahat, tenhle post ignoruj.
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jont 29. 1. 2014 20:42

@miromen to jo no :) já nevím, on to je v podstatě kompl pro bráchu (16 let), tak mu to je asi jedno

@shitman: No přemýšlel jsem o upgradu. Ta deska na i5 nestačí? Chladič bych klidně koupil nový.
Naposledy upravil Jont dne 29. 1. 2014 20:45, celkově upraveno 1
PS4ever
Jont
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BLIzZard--cz 29. 1. 2014 20:43

Sestava naprosto hrozná. Pentium není na hry. FX-6300 bude lepší volbou.

To že na ehw.cz testují staré hry, kde má pentium podobný výkon jako FX je nic neříkající. Však se sám podívej, COD4 - 7 let, Enemy Terriroty - 7 let, WOT - neoptimalizovaná hra pro 1 jádro. Navíc v těchto hrách je jedno na jakém hraješ procesoru

V nových hrách ti FX-6300 roznese jakékoliv 2-jádro od Intelu. Sám se podívej na výsledky v BF3, BF4, Crysis a podobné.

Grafickou kartu bych vzal R9 270, je výkonnější s lepším poměrem cena/výkon než 660.
AMD RYZEN 7 7800X3D | ASUS TUF B650-PLUS | GIGABYTE RTX 4080 EAGLE 16GB @ 2820/23400MHz | Kingston FURY 32GB @ 6000MHz, CL30 | KC3000 | Corsair HX1000 | be quiet! PB 500 FX | OLED 240 Hz QHD 27 LG Display
A6 3.0 BiTDI, 313 koní, 650 Nm, 0-100 za 5,1s
BLIzZard--cz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 29. 1. 2014 20:43

Tady by se dala vzit treba ta B85M-D3H, kde by byla moznost pripadne v budoucnu vzit i tu i5 4xxx (bez k).
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod miromen4 29. 1. 2014 20:44

Nechce AMD a hledi i na provozni vlastnosti.
A jako lepši desku bych doporučil alespoň.....
http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 098DTK1Z4L
Naposledy upravil miromen4 dne 29. 1. 2014 20:45, celkově upraveno 1
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Junior
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod KineCZek 29. 1. 2014 20:48

Blizzarde, Ty jsi tu chybel. :)) Uz tak mame sestou stranku ... a dalsich pet se budeme dohadovat nad AMD vs intel a pak jeste alespon tri nad AMD vs nVidia.

Panove, ja tady nejspis koncim. :D

- - -

BTW: Miro, o te jsem mluvil taktez.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrnaks 29. 1. 2014 20:50

Jak píše The Shitman, ten chladič CPU bude o 400 dražší a bude to jinej lvl, ale na to Pentium je to asi dostačující, ale kam jsem se to dostaly z i5 a GTX 760 na Pentium s GTX660 ... :(, ale řeknu to takto: za rok to vyhodíš celé -> GPU bude slabé, CPU taky, Zdroj taky, MB taky a Ramky CL11 nvm lepší CL9 a ty o tolik nestojí víc cca 150,- Ale je to na tobě když víc financí nemáš k dispozici na stavbu PC tak to takto nech no, ale za rok si budeš nadávat proč jsi nedal o 4000,- víc aby jsi nemusel utrácet 10000,- za upgrade tvé budoucí sestavy. CPU už výkonnější nebude takže když to koupíš nyní tak máš vystaráno...
mrnaks
Junior

Odeslat příspěvekod Jont 29. 1. 2014 20:51

@blizzard však původně (ehm) to bylo jako AMD, ale ostatní mi to rozmluvili :). je fakt, že ta AMD sestava je o dva tisíce dražší. spotřeba vyšší. A budu hrát spíše starší hry, ne úplné novinky. Resp. spoustu her na PC jsem ještě nehrál, jel jsem na playstationu. To jsem asi zapomněl uvést, tak sorry.
PS4ever
Jont
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BLIzZard--cz 29. 1. 2014 20:52

KineCZek píše:Blizzarde, Ty jsi tu chybel. :))

Když koukám na některé názory "mrnaks", které jsou úplně mimo, tak jsem to musel vyvážit ;-)
mrnaks píše:Hele já jsem zastánce Nvidie takže dle mého je AMD k ničemu
Naposledy upravil BLIzZard--cz dne 29. 1. 2014 21:03, celkově upraveno 2
AMD RYZEN 7 7800X3D | ASUS TUF B650-PLUS | GIGABYTE RTX 4080 EAGLE 16GB @ 2820/23400MHz | Kingston FURY 32GB @ 6000MHz, CL30 | KC3000 | Corsair HX1000 | be quiet! PB 500 FX | OLED 240 Hz QHD 27 LG Display
A6 3.0 BiTDI, 313 koní, 650 Nm, 0-100 za 5,1s
BLIzZard--cz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 29. 1. 2014 20:52

Opet opakuji. 1280x1024.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků