Který vybrat: ASUS VivoPC

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Daff 30. 1. 2014 11:40

Dobrý den.

V podstatě jsem už vybral, takže mne prosím nijak netlačte do jiných mini PC (ono jich stejně krom Lenova už moc neni), jen jsem se chtěl poradit zda bude stačit levnější varianta http://www.czc.cz/asus-vivopc-vm40b-s017k-stribrna/144224/produkt?q-c-0-productType=sOsobn%C3%AD+po%C4%8D%C3%ADta%C4%8De

nebo tato dražší http://www.czc.cz/asus-vivopc-vc60-b028k-cerna/144269/produkt?q-c-0-productType=sOsobn%C3%AD+po%C4%8D%C3%ADta%C4%8De

Rozdíl vidím jen v procesoru a více USB 3.0 + mini display port. Podotýkám že do obou bych pak ještě přidal 2GB na RAMku.

Jde o běžné kancelářské práce, browsing, sem tam přehrání HD videa.

Nevím zda je nutné kvůli tomuto jít do Core i3 a platit skoro o 3 tisíce víc.

Buďte tak hodni a poraďte, případně řekněte proč to či ono.

Dík moc předem.

DAFF
Daff
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 30. 1. 2014 12:27

Nepriplacej. Ja bych to sice nekoupil ani jedno, ale to slyset nechces, takze ber ten levnejsi.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daff 30. 1. 2014 13:02

Rozumím že máš asi vyšší nároky, ale dle mě na to na co to potřebujeme by to mělo snad stačit. Spíš jsem doufal že mi někdo napíše v čem by mohla být nevýhoda toho slabšího vůči tomu s Core i3.

Dík moc předem ;-)
Daff
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrnaks 30. 1. 2014 13:16

Kup to levnější, aspoň se to bude lépe chladit ta DVD mechanika...
mrnaks
Junior

Odeslat příspěvekod tapdancer 30. 1. 2014 13:49

To Kineczek: celeron 1007U stačí i na plynulé přehrávání FULL HD přes XBMC?
tapdancer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daff 30. 1. 2014 13:52

mrnaks píše:Kup to levnější, aspoň se to bude lépe chladit ta DVD mechanika...


Promin, ale DVD mechaniku to nema - takze nechapu.

-- 30. 1. 2014 13:55 --

tapdancer píše:To Kineczek: celeron 1007U stačí i na plynulé přehrávání FULL HD přes XBMC?


Dik, ale tohle je jen coment na Kinczeka, ale me to opet nijak nepomohlo. Termin XBMC jsem uz slysel, ale nevim presne o co jde - nejake streamovani FULL HD?

PS - Muze mi nekdo PROSIM odpovedet na moji otazku a ne hazet jeden na druheho neco co mi nic nerekne. Moc dekuju predem :-))
Daff
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrnaks 30. 1. 2014 14:45

DVD mechanika, takto já říkám těmto "strojům", kde platíš 50% za technologii a 50% za vybavení, vypadají tak...
mrnaks
Junior

Odeslat příspěvekod Matysek 30. 1. 2014 15:07

Grilovani s eleganci bych technologii nenazyval.

Klidne Celer, je to uplne jedno, protoze tahle nehotova sunka ma bottleneck uplne jinde.
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daff 30. 1. 2014 16:04

Jako hoši fakt díky.

To je s váma rádoby geekama furt stejný.

Já jsem prosil/žádal o nějaké rozumné vysvětlení a porovnání a vy mi tu stale píšete úplný hovadiny.

To tady fakt není nikdo kdo tomu opravdu rozumí? To je tady jen banda rádoby odborníků?

Dík předem všem kdo mi můžete konstruktivně pomoct !!! (ostatní radši nic nepište)

Daff
Daff
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrnaks 30. 1. 2014 16:13

Takto ti to řeknu jelikož známe CPU a GPU. Neznáme výrobce pamětí(známe frekvenci), HDD a základní desky a tak nejde porovnávat co je lepší / horší, zdroj je od jaké firmy, taky nevíme, Takže nevím na čem chceš stavět naše odpověďi, ale Browser hry typu DarkOrbit ti nepůjdou ani na jednom z nich, YT na 1080p ti taky nepude, když nejde na i5 s intel HD3000 (alejspoň 30 FPS) a ta grafika intel HD... Co to je za model nevíme a takže mi vlastně víme jen co je to za CPU , frekvence a velikost pamětí ram a na tom se toho moc neporovná, když to nemáš jak oskoušet
mrnaks
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 30. 1. 2014 16:15

Opravdu chceš přesvědčit špičkové odborníky, aby papouškovali Tvůj postřeh? :-D
Daff píše:Rozdíl vidím jen v procesoru a více USB 3.0 + mini display port.

Obávám se, že se Ti to nepodaří. :-)
Dostačující odpověď už jsi dostal hned na začátku:
KineCZek píše:Nepriplacej. Ja bych to sice nekoupil ani jedno, ale to slyset nechces, takze ber ten levnejsi.


Btw:
Ty hledáš odpověď, měl by ses podle toho chovat náležitě skromně, jinak si koleduješ o ban.
Agresivní tazatele nemají v oblibě nikde. :-/
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Matysek 30. 1. 2014 16:26

Co chces slyset? Jestli to Celeron 1007U zvladne? Ano zvladne a je levnejsi.

Celeron 1007U je jednodusse mnohem slabsi CPU (mensi L3 Cache, chybi mu HyperThreading) i GPU vuci Core i3. Pocitis to? Nevim, kontruktivne se zapominas zminit, co s tim budes delat. Na jednoduche psani document/text to bude jedno, kdyz do toho zatahnes nejake tu analyzu/generovani dat, nabobtnaly spreadsheet, ... a treba i sifrovani, tak samozrejme muze byt malo i Core i3 v one drazsi variante.

Jsem imunni, ale ... zadas ty, tak zacni pekne u sebe. Konstruktivni by bylo se na to vyklaslat, protoze to pro Tebe neni vlastne vubec vyhodne reseni, coz pro zmenu nechces slyset. Kazdopadne budes resit problem RAM (SO-DIMM), mozna i nizky vykon CPU, ale predevsim to bude bez SSD zbytecne cele zabrzdene. At se na to divas jak chces, tak to moc vyhodne neni, protoze to vlastne neni ani hotovka (plug & work) a musis do toho pridat RAM. Spolehlivost udava servis, validaci TPM, ktere nenajdes. Zavrit 7200rpm HDD do takove krabicky neni prilis dobry napad a neprimo to rika, ze si se spolehlivosti nikdo prilis hlavu nelamal. Cuntuj si jak chces, ale jedine takovy smer bude konstruktivni a prinosny pro Tebe.
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrnaks 30. 1. 2014 16:55

Kupte si toto: http://www.czc.cz/intel-nuc-kit-dc3217b ... 11/produkt + nějaký SSD s mSata (http://www.czc.cz/pevne-disky/produkty# ... %206Gb%2Fs) a dle videa namontujte (6:20), bude mít SSD http://www.youtube.com/watch?v=_-5B7298_Lk
Bude mít horší i3(ten NUC) než ten vámi vybraný, ale zase lepší disk, kdyby nestačil výkon tu je více Nuců http://www.alza.cz/search.htm?exps=intel%20nuc Ale já osobně by jsem si něco takového postavil sám...
mrnaks
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 30. 1. 2014 18:03

tapdancer píše:To Kineczek: celeron 1007U stačí i na plynulé přehrávání FULL HD přes XBMC?


Ano, staci. HW akceleraci maji i ty nejlevnejsi verze intel HD.


Daff píše:Muze mi nekdo PROSIM odpovedet na moji otazku a ne hazet jeden na druheho neco co mi nic nerekne. Moc dekuju predem :-))


Co chces vedet? Ze je priplatek na i3 zbytecny, a ze si mas radeji koupit poradne SSD?


- - -

Celkove si alespon 3x precti to, co psal Matysek okolo pul pate odpoledne. Je v tom velky kus pravdy a obrovsky kus zkusenosti!
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrnaks 30. 1. 2014 18:23

Toto je ztracená debata s člověkem, který je jak vidět, velmi cholerický.
mrnaks
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků