Herní PC v cenovém rozmezí 20 - 25 tisíc

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod mystaq 26. 2. 2014 10:15

Hezký den přeji,

jelikož jsem počítačový amatér a v dnešním rozsáhlém světě hardwaru se moc neorientuju, chtěl bych vás požádat o doporučení PC sestavy, která by měla být primárně určená na hraní her (cca 90 % času na PC trávím hraním, zbytek je práce v MS Office, popřípadě brouzdání na netu. Needituji videa ani nic takového a ani se v budoucnu nechystám).

Můj rozpočet se pohybuje v rozmezí 20 – 25 tisíc. Samozřejmě čím méně tím lépe, ale zároveň chci, ať ten stroj opravdu za něco stojí a pár let mi vydrží (nebráním se tedy taktování).

Do tohoto rozpočtu by měl být zahrnut i operační systém – jen nevím, jestli je lepší pořídit W7 a nebo W8 – nechám si poradit i v tomto.

Nemám žádné speciální požadavky ohledně hluku apod. – jsem zvyklý mít v pokoji helikoptéru. V ceně by však měla být zahrnuta DVD mechanika.

Vlastním monitor BenQ RL2240H 21.5" s maximálním rozlišením 1980 x 1080. V budoucnu bych si rád k PC také pořídil druhý monitor podobných parametrů.

Byl bych rád, kdyby mi stroj už přišel sestavený, protože sám bych to nezvládl.

Pokud jsem na něco důležitého zapomněl, omlouvám se a rád to doplním, popřípadě upřesním své požadavky.

Předem Vám všem, kteří se rozhodnete obětovat část Vašeho drahocenného času k tomu, abyste mi poradili, děkuji.
mystaq
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod The Shitman 26. 2. 2014 11:53

24 664,- + sestavení buď 890Kč Alfa, zdarma CZC, nebo někdo místní dle domluvy.

Cenově by se to dalo vymyslet i výhodněji. Já se tam snažil nechat co možná nejlepší chlazení, kvalitní skříň... Minimálně 500Kč by šlo sundat bez jakékoli ztráty výkonu či kvality kritických komponent, pokud bychom chtěli šetřit víc, v PC sloužícím z 90% na hry bychom mohli vynechat SSD, čímž sundáme téměř dva tisíce. Na hry opět bez dopadu, jinde je to ovšem cítit.

Výkonově to bude na dané rozlišení velmi příjemné. Troufnu ti říct že většina her na nejvyšší nastavení nebude problém.

Jako OS rozhodně W7. 8.1 je fajn na dotykovém zařízení, ale na klasickém PC pro něj nevidím důvod. Ano, subjektivní názor, ale když se ptáš... 7 prostě není v ničem zastaralá a na klasickém PC pro mě komfortnější.
The Shitman
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod polda 26. 2. 2014 20:07

Těmi fany by mohl ušetřit i na levnější skříň pokud nebude vyžadovat LN,neco podobného jsem dělal otcovi a je to slušný.
polda
Junior

Odeslat příspěvekod mystaq 27. 2. 2014 08:28

The Shitman píše:24 664,- + sestavení buď 890Kč Alfa, zdarma CZC, nebo někdo místní dle domluvy.

Cenově by se to dalo vymyslet i výhodněji. Já se tam snažil nechat co možná nejlepší chlazení, kvalitní skříň... Minimálně 500Kč by šlo sundat bez jakékoli ztráty výkonu či kvality kritických komponent, pokud bychom chtěli šetřit víc, v PC sloužícím z 90% na hry bychom mohli vynechat SSD, čímž sundáme téměř dva tisíce. Na hry opět bez dopadu, jinde je to ovšem cítit.

Výkonově to bude na dané rozlišení velmi příjemné. Troufnu ti říct že většina her na nejvyšší nastavení nebude problém.

Jako OS rozhodně W7. 8.1 je fajn na dotykovém zařízení, ale na klasickém PC pro něj nevidím důvod. Ano, subjektivní názor, ale když se ptáš... 7 prostě není v ničem zastaralá a na klasickém PC pro mě komfortnější.

Díky moc za radu. Vypadá to hodně slušně. Raději těch 500 připlatím, není to tolik a SSD bych tam měl rád také - pořád se to vlezlo do rozpočtu, takže v pohodě. :)
mystaq
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod The Shitman 27. 2. 2014 08:40

Však to je tak nejrozumnější. ;)
The Shitman
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod KineCZek 27. 2. 2014 10:40

24.990,- Kc

Tissi varianta sestavy, stejny vykon, temer stejna cena, srovnatelne vysoka kvalita, ovsem o kus nizsi hlucnost. Bez zateze i v zatezi. Po odladeni ventilatoru pujde o Semi-LN sestavu.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod mystaq 28. 2. 2014 11:45

Děkuju Vám oběma ještě jednou za doporučení sestav. Liší se jen case a deska, pokud jsem se dobře díval. Připlatím tedy asi ty necelé čtyři stovky a zvolím tu tišší variantu.
mystaq
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 28. 2. 2014 14:02

tiché budou cca stejně, FD je o něco lépe odlučněná a je potřeba tak jako tak si pohrát s nastavením FANů
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod KineCZek 28. 2. 2014 18:58

Fractal bude tišší.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor