domácí PC, 13 000

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod lukjir 4. 4. 2014 18:00

Ahoj, mám v plánu koupit nové domácí PC kolem 13k Kč, Uvažuju koupit doporučenou sestavu do 12k intel, ale s SSD diskem. Ale je to z ledna 2014 a nemám přehled jak moc už od té doby šel vývoj dál :-)

POZADAVEK (NE)HLUCNOSTI žádný extra požadavky, (U)LN určitě není potřeba.

UCEL PORIZENI SESTAVY, očekávám hlavně svižnost => SSD určitě. Ale rád bych, abych si na tom mohl i zahrát (málo kdy) hry typu třeba WoT atd.takové ty módní hry, ale určitě to nemusí být něco na multiplayer v battlefield :-) Dál internet, přehrávání filmu atd. Stříhat videa nehodlám

FINANCNI LIMIT, 12-13 tisíc korun, může i o malinko výš, ale nejlíp i o něco níž :-)

OPERACNI SYSTEM - nezahrnujte do ceny, mám

SESTAVITE SI PC SAMI? nejspíš CZC

BUDETE TAKTOVAT? ne

MONITOR? nebude v ceně, ale časem plánuju koupit nějaký HD.

PERIFERIE, NEBO JEN HOLA BEDNA? pouze bedna bez mechaniky a bez disku na data, ten si dám ze starého PC.

Myslíte, že je tedy dobrá volba doporučená sestava za 12k s Intelem na moje požadavky? Díky z všechny odpovědi, vážim si vaší super práce, co děláte na tomhle fóru :-)
lukjir
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mrnaks 4. 4. 2014 18:34

Na WoT by jsem to stavěl na Nvidii -> tudíž http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... 2E0111P101
mrnaks
Junior

Odeslat příspěvekod lukjir 4. 4. 2014 18:37

Určitě to nechci stavět na WoT, doopravdy jsem tu hru ani nikdy nehrál, jen o tom furt slýchám, tak jsem to dal jako příklad, počítač nebude primárně na hry, ale jak píšu, rád bych na tom alespoň něco příležitostně rozjel :-)
lukjir
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mrnaks 4. 4. 2014 18:58

Jestli to budeš hrát 1 za týden nebo 4h denně tak na to myslím si nezáleží, výkon budeš potřebovat stále stejný jestli se chápeme a možná právě naopak, že když to budeš hrát jen občas tak si to budeš chtít pořádně užít.
Jinak jestli nebudeš hrát vůbec jde koupit 240GB SSD + R7 260X například. http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... 8Q012G7O01
mrnaks
Junior

Odeslat příspěvekod zakoslaf 4. 4. 2014 19:15

mrnaks píše:Na WoT by jsem to stavěl na Nvidii -> tudíž http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... 2E0111P101

Místo G3430 bych dal G3420 má jen o 100Mhz míň a rozdíl v ceně je 600-700Kč ...
zakoslaf
Junior

Odeslat příspěvekod mrnaks 4. 4. 2014 19:45

Jo na to jsem koukal o tom rozdílu vím. V košíku jsme mel oba a pak jsem vybral podle konečné ceny.
mrnaks
Junior

Odeslat příspěvekod lukjir 4. 4. 2014 19:58

Díky za odpovědi a zeptám se trochu OT, jaký je tedy rozdíl když si nechám sestavit PC na hry a budu na něm dělat převážně jiné věci a nebo počítač, co není určen primárně na hry, ale určitě se na něm taky rozjedou, ne?
lukjir
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zakoslaf 4. 4. 2014 20:17

Napsals že chceš být na internetu, sledovat filmy a hrát hry ... myslím že to dělá každej uživatel co má pc složený na hry ... kdybys chtěl dělat nějaké nákresy, nebo střihat a hrát si s videama tak je to něco jinýho podle mě ...
zakoslaf
Junior

Odeslat příspěvekod lukjir 4. 4. 2014 20:33

Díky za odpověď, to jsem chtěl slyšet. Tak jsem si to ještě trošku upravil, RAM jsem tam dal 8GB, myslim, že se to může hodit. Je to už sice trošku přes limit, no ale myslim, že šetřit se nikde už moc nedá, co?

http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... 2D012DPV01
lukjir
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zakoslaf 4. 4. 2014 20:44

Myslím že je to v pohodě .. ten procesor mám a na tu cenu je skvělej, v průměru tak na úrovni šestijádra AMD FX 6300 podle testů ... Snad se ti tam vleze ten chladič, je to myslím mini deska já mám podobnou a chladič mi zasahuje do 1 slotu od Ramek ...
zakoslaf
Junior

Odeslat příspěvekod lukjir 4. 4. 2014 20:48

Díky, je tu někdo, kdo by mi to mohl ještě schválit s jistotou, že to bude všechno kompatibilní? (kin :-p ) :-)
lukjir
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zakoslaf 4. 4. 2014 20:54

Já si myslím že určitě bude :D
zakoslaf
Junior

Odeslat příspěvekod mrnaks 4. 4. 2014 21:27

PC na hry v tvé cenové kategorii = HDD (1TB)
PC na kancelář/Internet v tvé cenové kategorii = SSD (120GB min.)
mrnaks
Junior

Odeslat příspěvekod The Shitman 4. 4. 2014 21:27

Ten chladič je zbytečně velký, úplně by stačila Alpina za téměř třetinovou cenu.
http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 000000130Q

Stejně tak by se dalo mluvit o grafické kartě. Konkrétně na WoT bez problému stačí něco na způsob AMD R7 260.

Pak už záleží na tom, jestli ti jde víc o hry, nebo o ten zbytek.
Dvojnásobně velký SSD, menší skříň, slabší grafická karta: 13 048,-

Pokud ti ale jde primárně o herní výkon, je tvá sestava lepší. Jen ten Freezer je v ní zbytečný, viz výše.
The Shitman
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod mrnaks 4. 4. 2014 21:30

Jestli můžeš trochu hnout s rozpočtem vezmi o 300,- dražší GTX660 od Gigabyte, stojí 3999,- a je to výkon někde jinde, zdroj stačí 430W který tam máte a CPU ji zpomalovat nebude.
mrnaks
Junior

Další stránka