domácí PC, 13 000

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod The Shitman 4. 4. 2014 21:32

mrnaks - Ani s rozpočtem nemusí hýbat.

12 946,-
The Shitman
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod lukjir 4. 4. 2014 21:33

Díky shitmane za optimalizaci, spíš mi půjde převážně o ten "zbytek" jak píšeš než o hry, tak se asi přikloním k tý tvojí sestavě. 240GB SSD je super :-)

-- 4. 4. 2014 21:50 --

ten příspěvek jsem psal delší dobu, tak to nebyla reakce na ty poslední dva vaše. Tak teď sám nevím, jestli vzít 240 GB a slabší grafickou kartu, nebo jenom 120 GB a silnější. Je ten rozdíl znát hodně? Díky za odpověď
lukjir
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zakoslaf 4. 4. 2014 22:17

The Shitman píše:Ten chladič je zbytečně velký, úplně by stačila Alpina za téměř třetinovou cenu.
http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 000000130Q

Stejně tak by se dalo mluvit o grafické kartě. Konkrétně na WoT bez problému stačí něco na způsob AMD R7 260.

Pak už záleží na tom, jestli ti jde víc o hry, nebo o ten zbytek.
Dvojnásobně velký SSD, menší skříň, slabší grafická karta: 13 048,-

Pokud ti ale jde primárně o herní výkon, je tvá sestava lepší. Jen ten Freezer je v ní zbytečný, viz výše.

Přesně takovej pc mě sestavil kineczek a hraju far cry 3 a gta 4 na fullhdčko na extra detaily akorát ten chladič je úplně tak akorát - možná bude zasahovat do ramek, nevím jak o moc je ta základovka větší než moje - GIGABYTE GA-H81M-DS2V
zakoslaf
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 5. 4. 2014 08:14

No zase bych nepřeháněl ;)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod KineCZek 5. 4. 2014 10:40

Ony ty navrhy, pokud maji byt opravdu dobre, si budou velmi podobne (a nebo i stejne), nezavisle na tom, kdo je naklikal. Tady u nas na foru je lidi, schopnych nakonfigurovat dobrou a kvalitni sestavu, rozhodne vicero. Coz se i hodi, treba ve chvilich, kdy nekdo z nas onemocni, odjede, nebo nema cas... ;)
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod mrnaks 5. 4. 2014 16:03

The Shitman - s rozpočtem hýbat nemusí, ale bylo by dobré tam mít 240GB SSD
nebo nějaký mix 120GB SSD + 500/1000 GB disk.
Vzhledem k přehrávání filmů by jsem radil koupit velké úložiště.
mrnaks
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 5. 4. 2014 16:04

Tak on disk se da dokoupit treba i USB3 externi, v tom bych nevidel az tolik problem.

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek

Odeslat příspěvekod mrnaks 5. 4. 2014 16:05

Já jen, že píše že se nemusí hýbat s rozpočtem, ale odnese to úložiště.
mrnaks
Junior

Odeslat příspěvekod The Shitman 5. 4. 2014 17:14

mrnaks - Tak vzhledem k tomu, že tazatel ani ve vlastním návrhu nemá víc než 120GB SSD, počítám s tím, že to má nějak vyřešené. Externí disk(y), NAS, co já vím.
The Shitman
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod mrnaks 5. 4. 2014 17:48

Doufejme, že máš pravdu pač SSD 120GB, není dobré mít úplně zaplněno.
mrnaks
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 5. 4. 2014 17:57

10 - 11GB nechat staci. Realna kapacita je 111GB, kdyz 100 zaplni, porad je to ok.

KineCZek

Odeslat příspěvekod r34ktor 5. 4. 2014 18:31

Varianta včetně klasického disku a mechaniky: http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... 0F012I9101
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod lukjir 5. 4. 2014 18:44

Díky všem za reakce, ještě se stále rozhoduji jakou verzi vezmu, času zatím dosti, ale moc jste mi pomohli při výběru :-)
lukjir
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lukjir 25. 4. 2014 14:17

Tak vcera jsem dovezl domu nove PC (sestava od shitmana za 12 946,- Kc ) A mam pro vas pro vsechny velke upozorneni! RAMka Transcend 8GB 1600MHz CL11 (JM1600KLH-8G) neni podporovana zakladni deskou GIGABYTE GA-B85M-D2V. Pocitac normalne nabootuje a bezi, ale nelze se dostat do biosu.(po porade na jinem foru jsme dosli k zaveru, ze je to prave problem kvuli teto RAM) Jine chyby timto zpusobene jsem zatim neobjevil.
lukjir
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 25. 4. 2014 14:24

To je, s odpustenim, pekna hloupost. Pokud neni RAM kompatibilni, PC nebezi vubec, nebo dela chyby v MemTest. Neschopnost vejiti do BIOSu byva vetsinou klavesnici, napr. Genius maji tento problem casto, ale zazil jsem jej i s jinymi, mj. s vetsinou levnych bezdratovek. Nebo zapojenim kb do nespravneho USB portu (typicky USB3), a nebo dalsim USB zarizenim, ktere laicky receno "zdrzuje inicializaci ostatnich portu" a tim padem "prosvihnes" to casove okno, kdy muzes "press del to enter setup".

KineCZek

Předchozí stránkaDalší stránka