Kancelarske PC (Autocad, Internet, Office), 10-15 tis.

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod C.I.S.I. 27. 4. 2014 12:20

Ahoj vsem, znama me pozadala o radu pri vyberu PC do kancelare, ktere bude slouzit pouze pro kresleni v Autocadu, projizdeni internetu a praci s kancelarskymi programy. Dalsi pozadavek jsou dve obrazovky. Jeji zamer byl puvodne koupit NTB + monitor, ale osobne si myslim, ze za stejne penize se da poridit stolni PC + 2 monitory. Myslite si, ze by se to dalo dat nejak dokupy? Zde jsou pozadavky v bodech.

POZADAVEK (NE)HLUCNOSTI: Zadny
UCEL PORIZENI SESTAVY: Kresleni v Autocadu, internet, kancelarske programy
FINANCNI LIMIT: Nebyl stanoven, ale pry "co nejlevnejsi". Necham to tedy na vas. Snad bychom se mohli pohybovat okolo tech 15 tisic
OPERACNI SYSTEM: Je potreba koupit. Pozadavkem jsou Win 7
SESTAVITE SI PC SAMI? Ne
BUDETE TAKTOVAT? Ne
MONITOR? Potreba prikoupit 2 monitory
PERIFERIE, NEBO JEN HOLA BEDNA? Bedna, mys, klavesnice

Vim, ze to zadani je celkem challenge a jsem si vedom, ze predevsim ta cena je velke sci-fi, ale verim, ze nekdo neco urcite vykouzli. Diky moc za pripadnou pomoc a tipy!
C.I.S.I.
Junior

Odeslat příspěvekod alfah4ns 28. 4. 2014 17:49

total lowend, ani jsem neřešil chlazení.
http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... 3H022F0F01
nechat složit např.v czc, skládají zdarma.
větrák ve skříni přemontovat dozadu (dopsat do poznámky)
Předpokládám, jen čmárání ve 2D, jinak můžeš dost narazit na nevýkonnost celého PC.

Osobně bych raději prozatím jen 1LCD a pořešil to smysluplněji.

Možná bude nutno dokoupit kabely k LCD, hlavně to nepřipojuj analogovým D-SUB.
alfah4ns
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod r34ktor 28. 4. 2014 18:37

Monitory bych zvolil raději BenQ GW2320.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod alfah4ns 28. 4. 2014 20:17

Hmm, jo no, 23' bych taky bral radeji, snazil jsem se jit po cene, uz tak velky problem.
alfah4ns
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod C.I.S.I. 29. 4. 2014 00:44

Moc diky za sestavu. Kabely atp. poresim. Vim, ze to je desny low-end a dle mych informaci by melo jit pouze o 2D kresleni.

Nicmene myslite, ze by tady dokazal jeste nekdo prihodit sestavu s cenou okolo 20k nebo i neco pres?...kdyby se mi nakonec podarilo presvedcit, at se investuje do neceho lepsiho. Toto je velky low-end a myslim, ze o trochu hlubsi sahnuti do kapsy je na miste.

Zatim diky!
C.I.S.I.
Junior

Odeslat příspěvekod alfah4ns 29. 4. 2014 09:49

S větším rozpočetm bych to stavěl na i3 G3420, desku bys mohl i nechat, osadil bych kvalitnější zdroj - Seasonic G 360W, dal to do lepší case, možná i odhlučněné a použil nějaký aftermarket chladič na CPU.
i5 mi přijde už na 2D acad zbytečná (pokud se fakt jedná jen o ne extra složité a rozsáhlé výkresy) a AMD s nižším výkonem na jádro bude v acad horší volbou.
Grafiku ani netřeba, IGP stačí.

S tím, že 1x8GB modul umožňuje pozdější přidání druhého na max 16 GB (což je limit Win7 home).
Více bys potřebovat neměl, když neděláš složité 3D sestavy, na 2D acad by mělo i 8GB stačit.

Jinak strašně moc udělá použití staršího acadu, je to čím dál rozsáhlejší těžkopádný moloch, přitom to klasické 2D je skoro stejné...
(případně alternativa DraftSight od Dassault Systems, chová a ovládá se stejně, jako klasický starý acad, vč. příkazů, zabere pár desítek MB a startuje téměř okamžitě... v době, dky jsem ještě acad používal, měl jsme ho vždy nainstalovaný jako sekundární na rychlé náhledy, a úpravy (start 5s)
alfah4ns
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod C.I.S.I. 3. 5. 2014 15:56

Ok, diky!

-- 3. 5. 2014 15:24 --

Btw nemyslel si nahodou Intel Core i3-3240?
C.I.S.I.
Junior

Odeslat příspěvekod alfah4ns 3. 5. 2014 16:36

Myslel :potichu :D

Jinak, ono by to už bylo lepší stavět asi na Haswell i3, i3-4130 stojí už třeba s tou 3240 skoro stejně.
.
alfah4ns
Ex-moderátor