htpc + občas hry do 15000

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod 2xPo 14. 1. 2015 20:45

Mylíš, že je to na reklamaci? Mohla by tam později z toho vzniknout oxidace?

S tou montáži si nejsem jistý. Vždyť deska jinak namontovat nejde a grafiku taky musiš přišroubovat na jedno místo.
2xPo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Oggi09 15. 1. 2015 09:20

A co zapojit kabel a pak "přišroubovat grafiku", to by nešlo?
Nebo koupit redukci, která nebude překážet.

A to PCB je "lepívé" kde?
Oggi09
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 15. 1. 2015 11:54

Lepit to trochu muze, nemelo by, ale muze. Setkavam se nerikam ze bezne, ale cas od casu se stane, ze to Cinan neocisti.

Celkove vzato, asi bych pouzil jiny HDMi kabel, nebo HDMi/DVi kabel, nebo redukci.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod 2xPo 15. 1. 2015 19:19

Nejvíc ulepené to bylo na označených místech viz foto http://i.imgur.com/MFl5euh.jpg
Fotka je z netu a taky tam jdou vidět nějaké fleky no.

Co se týče toho hdmi, tak prvně připojit a pak šroubovat je blbost. To se potom přišroubovat nedá. http://i.imgur.com/tEyBegB.jpg
Pokud obraz jede i když je to tam zasunute tak na půl, tak to asi řešit nebudu.
2xPo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 15. 1. 2015 19:39

To je jak rikam, relativne normalni zalezitost. O mATX vs HDMi v M25 je mi znamo. Pomuze jiny kabel (nizsi konektor) nebo DVi redukce.

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek

Odeslat příspěvekod iggi 15. 1. 2015 21:17

neda sa povolit srobka a trosku to pohnut a potom zasrobovat?
iggi
Junior

Odeslat příspěvekod 2xPo 26. 1. 2015 22:40

Početl jsem pár článku a diskuzi o taktovaní toho pentia a tak jsem to zkusil a dal to na 4Ghz, jenže potom v testu v OCCT nepřežil test ani 2minuty a teploty dosahly 85stupnu a test byl ukončen. Kolik jsem schopen s tím chladičem utáhnout?
A když nic nedělám, je normální, že mi ukazuje current necelých 800MHz, tj. overclocking -75%? :D Když zapnu ten test, tak už se tam ukáže normálně 3990MHz.
2xPo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Oggi09 27. 1. 2015 09:21

Teploty přes 80C jsou na 4,0GHz nějak vysoké :/
1) Máš korektní kontakt mezi CPU a chladičem?
2) Jak to chlazení reguluješ, nemáš příliš nízké otáčky ventilátoru?

Ano, 800MHz v idle je normální, pouze v zátěži jede na plno :)
Oggi09
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 27. 1. 2015 12:25

85C na 4GHz enni normalnich ani s BOX chladicem. Tzn mas spatne nasazeny chladic. 99% pravdepodobnost. Sundej ho a vyfot jak procesor v desce bez chladice, tak chladic sundany z procesoru.

Tipuji, ze obrazky budou vypadat nejak takhle:

ForumRes01.jpg

ForumRes02.jpg

ForumRes03.jpg

KineCZek

Odeslat příspěvekod 2xPo 27. 1. 2015 19:17

Skoro http://i.imgur.com/aaULarS.jpg. To mám na ten procák rozmazat nebo jak ? :D

Vzhledem k tomu, že při te vyšší teplote začne větrák hučet víc, tak se to reguluje asi automaticky.
2xPo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 27. 1. 2015 19:31

O 90°otocit hlavne. Protoze takhle se vubec divim, ze jsi to mohl dorvat az tam, kam jsi to dorval. Vzdyt to dole s temi kondiky koliduje. Resp kolidovalo, nez jsi je (asi) dorval nozickama o par mm hloubeji skrz desku?

=> Ocistit, komplet demontovat usazeni, pootocit, nanest novou pastu, usadit. Ono kdybych tady ty fotky, jak to ma vypadat, nedaval uz nekolikrat ...

KineCZek

Odeslat příspěvekod Python.p 27. 1. 2015 20:40

bez urážky, ale takový ty kecy že PC dokáže postavit každej asi nejsou úplně pravdivé.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod KineCZek 27. 1. 2015 21:42

O: Foto pochazi z pocitace jednoho z uzivatelu naseho fora ... ze druheho nejvetsiho mesta v republice. Konkretne jmenovat nechci. Sestava mu tak "fungovala" pres rok. A nadaval, jak je ta Alpina "na vykal chladic".

//zmizel tu prispevek od Oggi09 ...

KineCZek

Odeslat příspěvekod 2xPo 27. 1. 2015 21:53

Tak díky, jsem k*k*t :-)) Naštěstí jsem nepronesl, že postavit pc zvládne každý, ale já si myslel, že osobně to zvládnu :D. Hlavně, že jsem se díval i na návod od toho chladiče :hm

Tak jsem to zkusil dát na 4,1GHz a teploty v ooct okolo 60stupnu. Když tak ještě ulovím pastu a přetřuto.
Mohu teda nechat 1,200V na CPU vcore na stálo? Nebo máte nějaký tip na optimální nastavení GHz a V?

Ještě by mě prosím vás zajímalo, k čemu je toto http://i.imgur.com/zUTVEm6.jpg Je to k tomu SATA docking? Nemám tušení k čemu to je, tak jsem to raději nezapojoval...
Ještě jednou dík.
2xPo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 27. 1. 2015 21:55

1,2V je uplne pohodovych. Dlouhodobe lze i 1,275. Zkouseno.

Ty MOLEXy jsou jeden od SATA DOCKu a druhy od prepinace na ventilatory. Ktery odkud, to se tam musis zespodu podivat. A nebo zapoj oba ... a nebo ani jeden, pokud dock nevyuzijes.

U toho procesoru (tedy jeho chladice) to otoceni (neprekvapive) pomohlo, coz? :))

KineCZek

Předchozí stránkaDalší stránka