LN, 36.000, herni masina

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod Pimpishswagger 11. 5. 2014 13:26

Dobrý den, chci si postavit PC především na hry. Momentálně na to mám dost prostředků, tak chci, aby mi pc pár let vydržel co se výkonu týká.

POZADAVEK (NE)HLUCNOSTI:
Přeji si LN PC.

UCEL PORIZENI SESTAVY:
Jak jsem již zmiňoval, sestava bude především na hry a asi nechci žádné kompromisy, prostě herní mašina.

FINANCNI LIMIT:
Finanční limit je 36.000 včetně DPH, bez operačního systému, bez monitoru, který bude FullHD (LG IPS LED 23EA63), bez klávesnice, bez myši a bez reproduktorů - všech těchto pět věcí si zařizuji sám. Doufám, že jsem nějakou součást počítače nezapoměl.

OPERACNI SYSTEM:
Zařizuji sám.

SESTAVITE SI PC SAMI?:
Určitě ne, PC chci už sestavený. Nechci ale PC sestavovat v CZC!

BUDETE TAKTOVAT?:
Ano.

MONITOR?:
Ne, zařizuji sám: FullHD (LG IPS LED 23EA63)

PERIFERIE, NEBO JEN HOLA BEDNA?:
Jen holá bedna, jak jsem psal, klávesnice, myš, repro, monitor - to všechno zařizuji sám.

Pokud najdete cokoliv, co by nedávalo smysl, co by byl nesmysl z hlediska složení počítače a podobně, akceptuji jakékoliv vysvětlení.

V PC se vyznám jen okrajově, ale nějaké věci chci navrhnout, nicméně pokud bude cokoliv z toho v rozporu s Vaším názorem nebo to bude prostě nesmysl, neřiďte se tím:
1 - 1/8TB SSD
2 - 2 TB HDD
3 - min. 16GB RAM, nejlépe asi vyšší kmitočet
4 - Hodně dobrou grafickou kartu (je to velmi nekonkrétní, ale do současného pc jsem zainvestoval do grafiky hodně a nelitoval jsem)
5 - Čtečku karet a určitě nějaké USB 3.0, což už je asi u lepších desek běžné

Předem děkuji, Filip Schubert
Naposledy upravil Pimpishswagger dne 11. 5. 2014 13:56, celkově upraveno 1
Pimpishswagger
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod alfah4ns 11. 5. 2014 13:35

Jako inspiraci bych vzal HC-ULN sestavu za 36k z doporučenek a z ní vycházel:
viewtopic.php?p=9020343#p9020343
tišší už to nepůjde.
Pokud bychom s hlučností trochu polevili a šli "jen" na LN úroveň, šlo by tam vymyslet třeba gtx770, s tímto rozpočtem, hm?

Jinak, zatím jsem neviděl běžnou hru, kde by nestačilo 8 GB RAM, více má smysl u výpočtů, CAD, atd. ale ne u 32 bit her... Stejně tak frekvence RAM má na herní výkon v podstatě nulový vliv.
.
alfah4ns
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod Pimpishswagger 11. 5. 2014 13:54

Děkuji, určitě o tom budu uvažovat. Taky jsem usoudil, že LN bude stačit, takže máte pravdu, nicméně ještě chvíli počkám =)

S tou RAM máte pravdu, ale přesto si myslím, že 16 se hodí..mám několik let starý hrací pc s 8GB, tak chci alespoň těch 16.

Děkuji
Pimpishswagger
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod alfah4ns 11. 5. 2014 14:05

J, jenže požadavkem na 16 GB se okrádáte o 2k z rozpočtu, přitom v reálu to u her bude nulový přínos. Kdyžtak, přidat další RAM lze kdykoliv, pokud se to osadí rozumně (např. 2x4 moduly při celkových 4 slotech).
Neřeknu, kdyby to bylo na simulace v CAx, tam je těch 16 GB naopak skoro nic...ale tady... Nicméně, pokud je tam přesto chcete, vymlouvat to nebudu...

Málinko upravená sestava od Kina, nutno zregulovat fany a vyměnit chladič GPU:
http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... OJ010HRX01
.
alfah4ns
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod r34ktor 11. 5. 2014 18:36

Deska mi přijde až zbytečně drahá. Navíc proč to velké bedny mATX?

Po drobných úpravách to vypadá takto: http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... GO011SDB01
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod KineCZek 13. 5. 2014 09:26

Staci, kdyz napíšu návrh ve čtvrtek? Spěchá to?
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod Python.p 13. 5. 2014 15:48

Tochu přes: 36 533,-

Ale žádný eshop ti to nepostaví :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod KineCZek 15. 5. 2014 16:28

R4 + 6x F14 PWM + G650 = nekompatibilni. ;)

- - -

Zatim neexistuje hra, ktere by nestacilo 8GB pameti. SSD jsem volil take radeji 120GB a usetrene penize jsem investoval do vyrazne vykonnejsi graficke karty, coz by u herniho PC mohla byt vyhoda.

Ovsem ja osobne bych si "vystacil" s GTX770 a sel cestou uplneho ztiseni, tzn ULN sestavy. Rozpocet totiz vychazi i na ULN sestavu s GTX770, coz je pro vsechny dnesni hry ve fullHD rozliseni dostacujici graficka karta.

Kompletne LOW NOISE sestava s R9 290: 35.688,- Kc

A nebo ULTRA LOW NOISE s GTX770: 36.968,- Kc

- - -

DULEZITA POZNAMKA:

Pro dosazeni LOW NOISE, nebo ULTRA LOW NOISE hlucnosti nestaci pouze vybrat vhodne komponenty. Klicovym faktorem pro dosazeni nizke urovne (ne)hluku je odladeni hlucnosti, resp. tedy otacek ventilatoru. Dalsi veci je, ze pocitac s chladicem Accelero Xtreme IV opravdu eshopy sestavit odmitnou. A maji k tomu rozumny duvod.

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek

Odeslat příspěvekod malcolmX 15. 5. 2014 17:27

Dalsi veci je, ze pocitac s chladicem Accelero Xtreme IV opravdu eshopy sestavit odmitnou. A maji k tomu rozumny duvod.

A ten duvod je... ze jsem tak smely?
malcolmX
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 15. 5. 2014 18:21

Zkus se jich zeptat. :))

Oficialni duvod Ti nikdo nerekne, ovsem pravdou je, ze jsou hned dva.

1) Trva to dlouho. Coz eshop nemuze potrebovat, tam je potreba "sekat to jak Bata cvicky" a zamestnanci maji normu, kterou museji splnit. Normu ve smyslu "na jednu sestavu mas prumerne xy minut".

2) Riziko poskozeni karty pri montazi, ktere neni zrovna zanedbatelne. Pricemz vyse zmineny bod cislo 1 toto riziko samozrejme znasobuje.

- - -

I u nas na foru o par pripadech vim, kdy clovek pri nasazovani Accelera kartu znicil. S tim, ze je mutno pocitat s presne 0% sanci takovou kartu reklamovat. ;) No a kdyz si vezmes, ze v eshopech ty sestavy montuji povetsinou brigadnici za pade* na hodinu, dojdes k jednoduchemu vysledku. Eshopum "to za tu miru rizika" proste nestoji.

Ono i pokud by tam to Accelero dali, stejne si nepomuzes, kdyz Ti neodladi ventilatory. A i kdyby neco v BIOSu zkusili, F12 PWM BIOSem nedostanes pod 900rpm u spousty desek, pricemz v SF s klidem pod 300.

Proste tiche PC = pridana hodnota. Nutno odladit. Vysledek potom mas podobny, jako porovnavat oblek na miru se (s)prostou konfekci. Nekomu staci ta konfekce, nekdo si rad priplati za pridanou hodnotu v tom smyslu, ze mu oblek perfektne padne.

* Asi za vic, ale zase ne o moc vic. Zadne ruzove iluze o tomto nemam.

KineCZek

Odeslat příspěvekod Matysek 15. 5. 2014 18:34

Jeste bych pridal pecete/plomby na ktere jsem narazil u MSI 770/780 a ktere neprijme shop k reklamaci (napr.: NCIX). Nekde tu Kin psal, ze ma zaruky prijmuti, ale co jsem se ptal u nas, tak plomba = konec. Druhak je posilat UPC/DHL hmotnost typu NH-D14 a VGA s ACE ... to bych neriskoval. Znackove sestavy typu HP Z420 jsou fixovane dvojite, aby to neulitlo pri preprave a porad mluvime o polovicni hmotnosti chladicu.

Mimochodem Kine, nemas zmerenou GB GTX780WF3r2 s ACEX4? Jde mi o to, jestli se vejde do R4 s hornim hdd cage ( o kolik to presahne PCB).
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert

Odeslat příspěvekod Python.p 15. 5. 2014 19:17

A 6x A14 a Xkovej seasonic se vleze?
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod KineCZek 15. 5. 2014 19:53

Jop, protoze X ma jinde modularni konektory. G je ma dole, X je ma nahore. V mych G+ galeriich je to krasne videt, nekde tam R4 + 6x F14 + X650 afaik i mam.

Matysek: Vim, ze Gigabyte 780Ti WF3 s ACX IV se nevejde, takze na 99% ani non-Ti verze. GB780 jsem daval s ACX III a s nim se vlezla, ale to byla starsi revize Accelera a zaroven i starsi, tzn dnes jiz NEPRODAVANA, revize karty ...

GB GTX780Ti + ACX IV v R4 zde:

Obrázek

Nevleze asi o 3-5mm odhadem. Presne jsem to nemeril, protoze neni dulezite o kolik se tato kombinace bez vyndani horniho kose nevleze, nybrz samotny fakt, ze se nevleze.

Pro poradek jeste stara revize GB GTX780 se starym ACX III zde:

Obrázek

Oba obrazky jsou klikaci, jak je u mne zvykem.

- - -

A v rychlosti pro Pythona R4 + 6x 140mm (Noctua A14-ULN) a Seasonic (Platinum, ale ten ma konektory umistene stejne, jako Xko) na jednom dalsim, take klikacim obrazku:

Obrázek

Jde o sestavu s FirePRO V4900. Priprava (volne kabely) pro druhy SSD disk je na prani zakaznika. F14 PWM a Xko jsem narychlo nenasel, ale delal jsem i to.

KineCZek

Odeslat příspěvekod Matysek 15. 5. 2014 20:05

Diky, ale radost mit nebude,. Nejlevnejsi reseni bude dat R4 pryc.
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert

Odeslat příspěvekod Python.p 15. 5. 2014 20:43

Kin, já si to myslel :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Další stránka