herní PC (42000,-)

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod Python.p 18. 6. 2014 13:45

Ano, ale musel bys osadit AC F12 PWM.

K čemu tu i7 ? k čemu ?
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod _newman 18. 6. 2014 13:56

http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... XK011R5X01

nicméně mám na tebe ještě 1 dotaz, píšeš, že taktovat nechceš...procesory s přídavkem k jsou právě na taktování...budeš nebo nebudeš?:D
_newman
Junior

Odeslat příspěvekod dockalacek 18. 6. 2014 14:18

Nechci být drzý, ale kdyby tazatel prošel pár testů na netu, pochopil by, že se i7-4770 krutě NEVYPLATÍ! Naopak, proti GTX780 nemám námitek. Ano, na FHD je to overkill (česká alternativa by nebyla?), ale získá téměř jistotu, že si zahraje všechno na max, což u takové GTX760 mít nemusí. Čili si prodlouží čas. Ano, i GTX760 dnes stačí na vše, ale jak už nadhodil Kin, nároky GTA V pro PC ještě nejsou známy, nicméně GTX780 se nic nezkazí.

Není to dlouho, co jsem navrhoval sestavu, ve které byla GTX780 Ti. Prostě chtěl tazatel maximum. Takže grafiky nerozmlouvám, ta se využije vždy. No a i když se bude možná nějaký čas v tom FHD flákat, třeba jednou přijdou hry, kde se její výkon využije. Takže nebuďme tak zkostnatělí. Mně osobně přijde (nad)výkonná grafika smysluplnější než třeba honba za tou i7 nebo 16GB RAM.

Kinův návrh za 42 je fajn, jako obvykle, nicméně bych ho nebral. Souhlasím spíš s Pythonem, at tu mou sestavu osadí 6 AC PWM (oni by stačily teda i ty původní ve skříni) a nechá to tak. Kinův návrh zajistí velmi tiché PC, ale nějak nechápu tazatelovu touhu se finančně vydojit na nadoraz. I v mém návrhu jsem (spíš kvůli velkorysému rozpočtu) použil (možná zbytečně) 480GB SSD. Pokud osadím skříň 6 větráky a použiji 240GB SSD, bude to za 33 400 korun, tedy téměř 10 tisíc pod limitem. A bude to dělo, stále. Cožpak tazatel není rád, že čtvrtinu ušetří?
Přílohy
za 33.jpg
za 33.jpg (48.38 ) Zobrazeno 1724 krát
Naposledy upravil dockalacek dne 18. 6. 2014 14:23, celkově upraveno 1
Jsem propiskovej magor:-) Fantastic Four - já, Shitman, KineCZek a soap mactravish:-) Mám Eurocase 350W a nestydím se za to!:-) Chceš mít mysl veselou? Snídej housku s nutellou! Nepiji, nekouřím, jsem hebký, přítulný a v nouzi mě lze použít jako mop:-)
dockalacek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod _newman 18. 6. 2014 14:22

dockalacek píše:Nechci být drzý, ale kdyby tazatel prošel pár testů na netu, pochopil by, že se i7-4770 krutě NEVYPLATÍ! Naopak, proti GTX780 nemám námitek. Ano, na FHD je to overkill (česká alternativa by nebyla?), ale získá téměř jistotu, že si zahraje všechno na max, což u takové GTX760 mít nemusí. Čili si prodlouží čas. Ano, i GTX760 dnes stačí na vše, ale jak už nadhodil Kin, nároky GTA V pro PC ještě nejsou známy, nicméně GTX780 se nic nezkazí.

Není to dlouho, co jsem navrhoval sestavu, ve které byla GTX780 Ti. Prostě chtěl tazatel maximum. Takže grafiky nerozmlouvám, ta se využije vždy. No a i když se bude možná nějaký čas v tom FHD flákat, třeba jednou přijdou hry, kde se její výkon využije. Takže nebuďme tak zkostnatělí. Mně osobně přijde (nad)výkonná grafika smysluplnější než třeba honba za tou i7 nebo 16GB RAM.

Kinův návrh je fajn, jako obvykle, nicméně bych ho nebral. Souhlasím spíš s Pythonem, at tu mou sestavu osadí 6 AC PWM (oni by stačily teda i ty původní ve skříni) a nechá to tak. Kinův návrh zajistí velmi tiché PC, ale nějak nechápu tazatelovu touhu se finančně vydojit na nadoraz. I v mém návrhu jsem (spíš kvůli velkorysému rozpočtu) použil (možná zbytečně) 480GB SSD. Pokud osadím skříň 6 větráky a použiji 240GB SSD, bude to za 33 400 korun, tedy téměř 10 tisíc pod limitem. A bude to dělo, stále. Cožpak tazatel není rád, že čtvrtinu ušetří?

S tou grafikou to máš stejně jako s procesorem...proč by si teď kupoval grafiku za 12? když teď můžeš koupit za 6 a potom zase za 6 a ve finále na tom budeš líp...A navíc pokud je hra špatně vybalancovaná, nerozjedeš ji se vším všudy ani s tou 780...
_newman
Junior

Odeslat příspěvekod dockalacek 18. 6. 2014 14:28

Podle mě ne, ale to je jedno. Existujou hry, který GTX760 na max. nedá, třeba Watch Dogs, uvidíme to GTA V, Kingdom Come, Zaklínač 3...Takže já mám trošku jiný názor. Když na to má rozpočet, ať si dopřeje. Ale 40 tisíc za počítač je úlet a nevyplatí se to. Už takhle tam má třetí nejvýkonnější jednočipovou grafiku a výš bych nešel.

Ve finále? Ve finále v horizontu třeba tří let ano. Nicméně existují lidi, říkejme jim "fajnšmekři", "gurmáni", "nadšenci" či "blázni", kteří chtějí hrát všechno na maximum. S vyhlazováním. Nekompromisně. A plynule. A to mu grafika za 6k všude ve FHD nedá.

Máš pravdu, že tvůj přístup je smysluplnější, ale když už zakladatel tématu chce počítač za 40 tyček, IMHO hloupost, tak se asi uskromňovat nehodlá a tam by grafika za 6 i 8 tisíc působila asi nepatřičně. Jeho peníze.

A stále nevíme, v jakém rozlišení se bude hrát.
Jsem propiskovej magor:-) Fantastic Four - já, Shitman, KineCZek a soap mactravish:-) Mám Eurocase 350W a nestydím se za to!:-) Chceš mít mysl veselou? Snídej housku s nutellou! Nepiji, nekouřím, jsem hebký, přítulný a v nouzi mě lze použít jako mop:-)
dockalacek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod maasllo 18. 6. 2014 15:08

Takže dám tam i5 a GTX780 dále bych nejspíš vycházel z KineCZek komponentů ale již bez větráčků na grafiku které si netroufnu namontovat. Teď jde o to aby byl zachován dobrý výkon a slušné teploty. Jak jsem pochopil nejspíš bude potřeba změnit větráčky než má uvedeny kineCZek ?

jinak bude nejspíš 2x monitor nějaký 27" uvažuji o některé IPS
maasllo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 5h1nj1 18. 6. 2014 16:02

quote: "Chlazeni ma u modernich grafickych karet PRIMY VLIV NA VYKON KARTY"

Mno, to je prinejmensim odvazne tvrzeni. Nebudu se motat do vyberu komponent, vetsina dulezitych veci byla recena (ac nechapu, proc mu vymlouvate i7, v pohode je vyuzitelny zvlast pri CPU-narocnych hrach + streamingu), ale tohle bylo vylozene matouci.
Napriklad zminene Accelero vs Twinfrozr nema v podstate zadny primy vliv na vykon. ;)
Ma to vliv na teploty, hluk, spolehlivost, zivotnost a podobne. Primy vliv na vykon? Ne.
5h1nj1
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 18. 6. 2014 16:11

Fakt je to odvážné tvrzení ? Myslíš že karta ve skříni kde bude 100°C (na čipu 90°C) bude podávat stejný výkon jako ve stejné skříni se stejným HW, ale když tam bude 50°C (40°C na čipu) ?

To snad nemyslíš vážně ;)

Ukaž mi 3 hry ve kterých bude ZNATELNÝ rozdíl ve výkonu i7 a i5, pak přiznám že máš pravdu a přijde omluva.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod satikcz 18. 6. 2014 16:14

Napriklad zminene Accelero vs Twinfrozr nema v podstate zadny primy vliv na vykon. ;)
Ma to vliv na teploty, hluk, spolehlivost, zivotnost a podobne. Primy vliv na vykon? Ne.

Kamarad ma MSI Gaming 290X s Twinfrozrem a v 3DMarku nebo jinych graficky narocnych hrach mu karta po par minutach zacne throttlovat - sama se podtaktovava z duvodu, ze teplota dosahne 94°C, coz je jeji limit.

Porad chces tvrdit, ze chlazeni nema na vykon vliv?

Pripadne s lepsim chlazenim muzes i taktovat...
3x AOC AG271QG (2560x1440, IPS, 165Hz, GSync), MSI RTX 2080Ti Trio, Intel Core i7 8700K@5GHz+EKWB L360, ASUS Maximus X, 32GB G.SKILL TridentZ@3466 MHz, Samsung EVO 840 500 GB + Crucial BX 500 GB + Kingston UV400 1TB, Seasonic P-860 Platinum, FD Define S
satikcz
Junior

Odeslat příspěvekod dockalacek 18. 6. 2014 16:21

No a není to spíš použitím 290X? Jako osobní zkušenost nemám, nechce se mi věřit, že karta, i s běžnými dvěma větráky ve skříni, má trotlovat. Z logiky věci přece musí ustát i nepříliš větranou skříň a jestli kamarád nehraje Furmark, přijde mi to zvláštní. Jen jestli to není tím, že 280X/290X prostě sklon k přehřívání mají, jako obecně.
Naposledy upravil dockalacek dne 18. 6. 2014 17:11, celkově upraveno 1
dockalacek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod 5h1nj1 18. 6. 2014 17:07

Neprisel jsem se hadat. Jen to proste je strasne prehnane tvrzeni. Btw, jakych 100 stupnu ve skrini? :D
Pokud karta s normalne funkcnim twinfrozrem (nebo podobnym chladicem) podtaktovava kvuli teplotam, je nekde neco spatne. Nejcasteji odvetrani skrine. Tak jako tak jde o NEPRIMY vliv.
V praxi u slusnych sestav k nicemu takovemu nedochazi, ac na rovinu rikam, ze mluvim o diskutovanych NVidia kartach. Co se tyka Radeonu 290X, nemam dostatek zkusebnich vzorku, abych mohl vznest nezavisly soud.
O taktovani rec nebyla, to je snad jasne, ze potrebuji lepsi chlazeni, kdyz chci vyrazne taktovat. O tom se nepru.

Co se tyka i7 a vubec vicejadrovych CPU, zda se mi, ze vsichni porad zijou v minulosti. O tomhle jste snad slyseli:

http://www.youtube.com/watch?v=5Cj8RP4kEGo

Da se predpokladat, ze vyskyt podobne narocnych veci do budoucna poroste.
Navic jsem nemluvil o vykonu ve hre jako takove, ale o vytizeni CPU pri narocne hre PLUS streamingu. Kdosi to snad uz i zminoval vyse v diskuzi.
Ja nerikam, ze je i7 NUTNE, ale pausalne ho pro dane pouziti zatracovat, zvlast v pripade, kde mame relativne slusny rozpocet, ktery na to jde pouzit, mi prijde kratkozrake.
5h1nj1
Junior

Odeslat příspěvekod Anglerfish 18. 6. 2014 17:42

Youtube, tam jsou kouzelníci co opěvují asrock desky jako největší a nejkvalitnější světa, jedou 1000W zdroje a GTX750 nebo mají 60fps v Crysis 3 na R7 250

-- 18. 6. 2014 18:43 --

Rozdíl mezi i5 a i7 je HT, což využije snad jen nějaký ten simulátor.
Anglerfish
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 18. 6. 2014 19:17

Sociální rakovina všude kolem....

Má tedy teplota vliv na výkon nebo ne ? Je jí teplo -> trotluje -> ztrácí výkon. Tak ano nebo ne ?

-- 18. 6. 2014 20:18 --

z jiného vlákna: https://www.youtube.com/watch?v=5Cj8RP4kEGo

Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod _newman 19. 6. 2014 10:14

dockalacek píše:Podle mě ne, ale to je jedno. Existujou hry, který GTX760 na max. nedá, třeba Watch Dogs, uvidíme to GTA V, Kingdom Come, Zaklínač 3...Takže já mám trošku jiný názor. Když na to má rozpočet, ať si dopřeje. Ale 40 tisíc za počítač je úlet a nevyplatí se to. Už takhle tam má třetí nejvýkonnější jednočipovou grafiku a výš bych nešel.

Ve finále? Ve finále v horizontu třeba tří let ano. Nicméně existují lidi, říkejme jim "fajnšmekři", "gurmáni", "nadšenci" či "blázni", kteří chtějí hrát všechno na maximum. S vyhlazováním. Nekompromisně. A plynule. A to mu grafika za 6k všude ve FHD nedá.

Máš pravdu, že tvůj přístup je smysluplnější, ale když už zakladatel tématu chce počítač za 40 tyček, IMHO hloupost, tak se asi uskromňovat nehodlá a tam by grafika za 6 i 8 tisíc působila asi nepatřičně. Jeho peníze.

A stále nevíme, v jakém rozlišení se bude hrát.

780 je proste blbost...pokud nechces vypinat featury jako je vyhlazovani...nemusis kupovat kartu za 13k...staci r9 280x za 7300 (uspora 5700)/ gtx 770 za 7900 (uspora 4100) a nemusis vypinat nic...

btw videl jsem tu prispevek, ze tazatel zvazuje 2 monitory...i presto je 780 blbost ptz to na 2 monitorech neutahne ani ta :)

zbytek viz.

http://www.forbes.com/sites/jasonevange ... ds-tested/
_newman
Junior

Odeslat příspěvekod Haunter 19. 6. 2014 11:27

satikcz píše:Kamarad ma MSI Gaming 290X s Twinfrozrem a v 3DMarku nebo jinych graficky narocnych hrach mu karta po par minutach zacne throttlovat - sama se podtaktovava z duvodu, ze teplota dosahne 94°C, coz je jeji limit.

Porad chces tvrdit, ze chlazeni nema na vykon vliv?

Pripadne s lepsim chlazenim muzes i taktovat...

Mno já nevím, asi to bude twin frozrem protože já mám 280x a Windforce dokonce na těžbu litecoinů bohatě stačí (zatížení 99% 3hodiny v kuse) - nad 90 se nedostanu.

Jinak do takéto drahé sestavy bych šel už s něčím lepším než 280x - sice pravda, že ty chyby co v hrách vidím sou spíš bugy než chyby karty... Ale občas mi přijde že nestíhá.. jestli to není fakt jenom pocit :-D
A jinak tato grafárna bohatě zvládne dva monitory.
Haunter
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka