Prosba o sestavení PC

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod N3RF 22. 6. 2014 16:05

KineCZek píše:GTX260? Za tu uz nedostanes ani tisicovku, imo.

Hm, tak ji vezmu na střelnici, aspoň bude sranda :mrgreen:
N3RF
Junior

Odeslat příspěvekod cernakus 22. 6. 2014 16:06

Vejde, ale:

1) Nečekáš doufám nějaký velký OC?
2) Na AM3 lze naotič jen jedním, ne zrovna vhodným směrem.
3) http://www.czc.cz/silentiumpc-fera-2-he ... 73/produkt
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod N3RF 22. 6. 2014 16:14

KineCZek píše:Freezer 13 je hodne fajn, ale mozna az zbytecny. I sedmicka by stacila.

Ten vypadá slušně, ale čím víc heatpipe tím víc adidas :mrgreen: Když browsím, tak větrák na proc. zastavuji úplně protože to slušně uchladí i na pasiv, tak jsem si myslel, že by to mohlo jít i s tímto. Momentálně chladím tímto http://www.noctua.at/inc/imageviewer.php?item=14&pnr=0
cernakus píše:Vejde, ale:

1) Nečekáš doufám nějaký velký OC?
2) Na AM3 lze naotič jen jedním, ne zrovna vhodným směrem.
3) http://www.czc.cz/silentiumpc-fera-2-he ... 73/produkt


Možná by byl mírný OC O:-) Zdroj je daný nahoře, nepotká se náhodou s tím chladičem?V pc co je momentálně u dětí jsem musel přpáskovat zdroj zvenku :mrgreen: Strašná prasárna, ale tehdy se nějak blbě sešly komponenty. Aspoň ho musí pravidelně luxovat :mrgreen: Možná bych s tím vyhrál soutěž o nejnusnější pc.
N3RF
Junior

Odeslat příspěvekod cernakus 22. 6. 2014 16:21

Abych řekl pravdu, bez seznamu na finální sestavu ti neumím odpověďet.

Dosud jsem myslel, že to bude ta AMD FX-8320+R9280 ale z tvého posledního příspěvku o pasivním chlazení asi mluvíš o jiné. Nahoď seznam, pak můžeme diskutovat.
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod N3RF 22. 6. 2014 16:28

cernakus píše:Abych řekl pravdu, bez seznamu na finální sestavu ti neumím odpověďet.

Dosud jsem myslel, že to bude ta AMD FX-8320+R9280 ale z tvého posledního příspěvku o pasivním chlazení asi mluvíš o jiné. Nahoď seznam, pak můžeme diskutovat.

Promiň, špatně jsem pochopil co myslíš tím seznamem.
http://www.czc.cz/0668crrc5sggpa2vmuomhme1v2/seznam
Nechal bych všechno jak je, krom toho chladiče. Pasivní používám jen při čučení do webu, podtaktuje se to na 800Mhz a teplo v pohodě vytáhne zdroj a zadní větrák. Je pravda, že podle obrázků k tomu chladiči, je opravdu natočený dost neobvykle. Tím jsi mi připomněl, že jsem se nepodíval jak je to s podtaktováním u toho AMD.
N3RF
Junior

Odeslat příspěvekod cernakus 22. 6. 2014 16:37

Takže pasivní chlazení... echm, echm. Jako jde to, ale péct CPU na 60 stupňů a více v klidu je životnost zkracující hloupost.

Navíc pokud máš doma už Noctua NH-U12P tak nevymýšlej kolo, kup libovolný větrák na ten Phenom X4 co máš pro děcka, přikup pastu a pak to jenom prohoď.

Mimochodem, když máš tak kvalitní chladič na tom phenomu, co dalšího máš v té sestavě co máš doma? Například jakou skříň? Jaký zdroj?

V každém případě ta sestava, jak jsem ji navrhl počítá s taktováním spíše jen grafiky. Ta skříň si bude sahat na svůj limit i bez taktování. Je dělaná na chlazení 350W, ne 400-450W. To už by chtělo jinou třídu (Corsair Carbide R300 + čtveřice větráků).
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod N3RF 22. 6. 2014 16:54

Určitě ho nepeču, na 60 nevyleze. Max. kolem 50, ale to záleží jestli u toho něco poslouchám atp. Silent mode používám spíš v noci, přes den tu bývá stejně rachot. Zdroj mám tento: OCZ StealthXStream 500W, ale nedávno jsem v něm kvůli ložiskům měnil větrák. Skříň je CoolerMaster Elite 330 RC-330K-KKN1-G. Alobal který dokázaly disky rozvibrovat do tak hnusnýho brumu, že jsem je zavěsil na gumky do prostoru 5,25 mechanik. O:-) Taktovat budu až bude chybět výkon, takže možná někdy. . . . . . . Počítač jsem si skládal už asi pětkrát, ale kvůli nedostaku času jsem hw novinky nesledoval moc důsledně, proto jsem požádal o pomoc.
N3RF
Junior

Odeslat příspěvekod cernakus 22. 6. 2014 17:02

Varování na skládaní doma je spíše o tom, že nemáš doma sklad ND jako já nebo KineCZek. Když nám něco nefunguje, tak to snadno metodou pokus-omyl zjistíme sami. Ty tu možnost mít nebudeš.

V každém případě, kašli na chladič, když máš doma NH-U12P. Děckám tam dej box, v noci beztak mají spát a ne hrát. Ušetříš 400-700Kč, které můžeš lépe investovat třeba do prostornější skříně.
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod KineCZek 22. 6. 2014 17:05

Tu U12 si nech. U Noctua.at si pozadej o 1155 kit, kup to s i5 4460 a pasivne jet klidne bez zateze muzes. S FXkem bych to nepokousel - i pokud to chladic "da" bez prehrivani CPU, trpi napajeci kaskada desky a zivotnost celku jde do kopru.

//edit: pomalej...
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N3RF 22. 6. 2014 17:21

Doma už to mydlit nebudu, z toho jsem vyrostl :-)
Njn jenže ten Phenom co mám v pc teď je přetočený z 3,6 na 3,8 a netuším, jestli by to ten box zmáknul.
Tak, a jsem zase na začátku, Amd nebo Intel? Jinou bednu nebo radši chladič? Klidně oželím ten můj silent mod a nechám vámi navrhovaný chladič, pokud svatosvatě slíbíte, že nedělá kravál jako kdysi ty turbinky s nízkým hliníkový žebrováním. :mrgreen:
N3RF
Junior

Odeslat příspěvekod cernakus 22. 6. 2014 17:24

KineCZek:

Prahne po AMD, takže o litra dražší intel nemá šanci. Navíc box co dává AMD k FX-8320 je kompatibilní s paticí na té MSI desce co má doma a kde má tu NOCTUa, takže pokud by doma neměl již jiný chladič, je to ideál. Nekoupí žádný chladič. Box vrazí dětem, NOCTUu jim čmajzne a za těch 700Kč, co právě ušetřil koupí větší skříň či lepší zdroj.
Kdyby koupil intel CPU, tak mu intelí box bude na zbyt.

Jsou to řádově stovky, o které hrajeme, ale pro tazatele to je relevantní.

-- 22. 6. 2014 17:29 --

N3RF:

AMD Box ho zmákne. Ale tiše to samozřejmě (zejména v zátěži) nebude - vadí ti to u dětského počítače na kterém se beztak hrají jen hry?

Noctua co máš doma zvládne tiše libovolný CPU. I přetočený FX-8320 i Ci5 4460

Mydlit to doma nemusíš, jen prohodíš chladiče. Ale je zbytečné kupovat chladič na žravější FX-8320 za 700Kč, když máš doma U12P.
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod KineCZek 22. 6. 2014 17:30

Proti gustu tazateli nepujdu. Reknu pouze, ze ja bych to udelal dle sveho nejlepsiho svedomi jinak.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N3RF 22. 6. 2014 17:31

Chlapi, nejde mne o stovky, ale aby to fungovalo jak má. Nejradši bych z té sestavy na které píšu nic nekuchal, krom disků. Po AMD neprahnu, ale z té ceny 16 tisíc bych měl noční můry, prázdnou šrajtofli a tichou domácnost :-D
Jenže je tu jedno ALE, zase nechci koupit něco, u čeho by mne štvalo, že jsem kačku nepřihodil. Šmarjá to je dilema jaxviňa :-D
Misím to nějak rozetnout :hm

-- 22. 6. 2014 17:32 --

KineCZek píše:Proti gustu tazateli nepujdu. Reknu pouze, ze ja bych to udelal dle sveho nejlepsiho svedomi jinak.

Jáááááááááááááááááááák??? :mrgreen: Klidně to práskni. Dík.
N3RF
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 22. 6. 2014 17:33

Pokud neprahnes po stovkach (ktere bys stejne nakonec ze srajtofle vyhodil, protoze ma AMD vyssi spotrebu), vezmi GA-B85M-D3H + i5 4460, zbytek stejny.

Presne tak bych si to totiz koupil i ja sam domu, pokud Ti to pomuze v rozhodovani. A tipnul bych si, ze Tomas (Cernakus) asi taky. Ale nebudu mluvit za neho.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cernakus 22. 6. 2014 17:40

KineCZek:
V podstatě ano, viz moje původní sestava na intel bázi z počátku vlákna:
http://www.czc.cz/0dv529vg1sgfn913ab0cm0l58d/seznam

N3RF:
Modifikace která počítá se záměnou chladičů mezi FX-8320 a Phenom II
http://www.czc.cz/avikgp66cghi69jv3nvjbjo6lb/seznam

V podstatě volíš mezi těmito dvěma. KineCZkův point se spotřebou má svou relevnaci. Při hraní her počítej příplatek u AMD 25 haléřů/hodinu (+-podle tarifu).
cernakus
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků