Herni PC do 18 000 Kč, bez ULN

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod sedlyboy352 26. 6. 2014 10:30

Ahoj, poprosil bych o zkontrolování sestavy, zda bude fachat, zda procesor nebrzdí GPU či naopak, atp. Je to moje první sestava, ale snad to není taková tragédie.

Odhlučnění nepožaduji, na PC budu mimo her praktikovat klasickou kancelářinu v Officech, Firefox, atd. Video nerenderuji, s fotkami pracuji tak dvakrát do roka, není to priorita. Těch 18 tisíc bych nerad přesahoval.

Periferie: OS, klávesnice, monitor (1080p), atd., vše už mám zajištěné, jde mi skutečně jenom o krabici. Taktovat nechci a nebudu, což mě přivádí k dotazu, zda stačí boxový chladič u procesoru, GPU chladič a chladič co je v krabici.

Nepotřebuji mechaniku, na SSD spíše trvám.

http://www.czc.cz/0loorfsdiaia0925tepclbbh6b/seznam

Pokud by někomu CZC vadil, dám to jinam.

Díky předem za všechny podněty!
Naposledy upravil sedlyboy352 dne 26. 6. 2014 11:35, celkově upraveno 1
sedlyboy352
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 26. 6. 2014 10:39

Proč proboha...

Skřín od EuroShitu ?
Hustokruto přísné EVOL? jsou tu mnohem lepší disky za stejný peníz !
Proč nejlevnější desku ?
Proč desku od AS Rocku ?
Proč proboha RAM s 1,65V?
Proč by proboha měl CPU brzdit GPU nebo naopak ?

Ano BOX stačí na to aby se ti CPU neupeklo během 2leté záruky, k ničemu jinýmu... Doporučuji doporučené sestavy a nevymýšlet kolo, kor když tomu nerozumím ;)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod The Shitman 26. 6. 2014 10:40

Chtěl jsem nejdřív vypisovat, co je tam špatně, ale ono bude rychlejší napsat, že procesor a pevný disk můžeme nechat, jak jsou. Ten zbytek se předělá, protože takhle by ti to po chvilce nejspíš zdechlo. Mohli bychom hádat, jestli by se o to dřív postaral nevýkonný zdroj, paměti s vysokým napětím, nebo neřešené chlazení.
The Shitman
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod dockalacek 26. 6. 2014 10:47

Jsem propiskovej magor:-) Fantastic Four - já, Shitman, KineCZek a soap mactravish:-) Mám Eurocase 350W a nestydím se za to!:-) Chceš mít mysl veselou? Snídej housku s nutellou! Nepiji, nekouřím, jsem hebký, přítulný a v nouzi mě lze použít jako mop:-)
dockalacek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod The Shitman 26. 6. 2014 10:49

Dočky, nestačila by místo deseti skoro stejných sestav jedna, za kterou si fakt stojíš? Psal jsem to před nějakým tím týdnem i na interně, určitě sis to přečetl, fakt mi přijde, že tímhle ty lidi akorát zahlcuješ... ;)
The Shitman
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod KineCZek 26. 6. 2014 11:03

18.096,- Kc

Na sestavu s SSD nemas budget. Pokud bys SSD chtel, pridej toto: 1.701,- Kc
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod The Shitman 26. 6. 2014 11:08

Dneska už bych místo E311 použil radši Zalmana Z3. Lepší chlazení, USB 3.0, cablemanagement má taky... Za ty peníze se mi docela zamlouvá.
The Shitman
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod sedlyboy352 26. 6. 2014 11:32

Díky za odpovědi.
K Eurocasu - vím jakou má pověst, vím, že je to jedna z nejlevnějších, ale uživatelské recenze se mi zdály OK. Dám ale tedy na Vás a půjdu do Zalmana.
K těm RAMkám - napětí jsem nesledoval, od teď už budu. A k frekvenci - je rozdíl 1333 MhZ vs 1600 v této cenové kategorii nějak zásadní?
Ad KineCZek: Zapomněl jsem to napsat v původním příspěvku, do sestavy bez SSD nejdu :(. To tvoje navrhované má nějaký podezřele pomalý zápis. Nebo? Ale vlastně když tak o tom přemýšlím, u systémového disku bude asi klíčovější čtení.
Ještě jsem zapomněl v prvním příspěvku dodat, že mechaniku na optické disky nepotřebuju, doplním to tam.
Zejména na základě sestavy od dockalacka jsem sestavu tedy upravil na:
http://www.czc.cz/9g2usg2bt2hgp9snf7nnm7t158/seznam
Je to schůdnější? Znovu děkuji za veškeré tipy.
sedlyboy352
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 26. 6. 2014 11:41

Pokud uzivatel nevidel lepsi skrin tak mu prijde dobra... Dokud jsem nejel v A8 tak i A3 mi prisla super.

Frekvence je uplne jedno, dela to par procent v nejakem benchmarku.

U SSD nejde jen hustocisla! On ve skutecnosti ten crucial bude mit rychlejsi zapis jak to EVO ;)

A zdroj chces CX!
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod sedlyboy352 26. 6. 2014 11:48

OK, tak já ho tam hodim. Byl by třeba odkaz na nějakou mega hyper super recenzi, nebo tak? Já jenom do budoucna, podle čeho se teda řídit :-)
A ještě k tomu zdroji: jak vybrat vhodný výkon? Předpokládám, že se nejedná o prosté sečtení odběru jednotlivých komponent.
sedlyboy352
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 26. 6. 2014 11:51

Ja ti nevim, ale me google funguje, dokonce i vyhledavani tady na foru :)
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod KineCZek 26. 6. 2014 11:59

AD Z3 ... management ma jenom do boku, to se mi moc nezamlouva.

ITX karta je mega hloupost (hlucna).
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod Anglerfish 26. 6. 2014 12:34

http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... ZM010TUP02
CPU nataktovat, v některých hrách bude mít i větší výkon než i5, v některých o něco menší ale díky R9 280 budou FPS vždy vyšší.
Anglerfish
Junior

Odeslat příspěvekod Matysek 26. 6. 2014 12:49

Vazne by ty teploty a marketing meli zakazat. Zadne Pentium G3258 nesnese prime srovnani s Core i5, ktere je podstatne silnejsim CPU a nejake hry ... to je asi jako z 9 z 10 kominiku doporucuji menit zahradni zavlazovani kazdych 5 let.

Najde se mozna jedna dve dokryplene blbost a masivni-nejiste OC nove modly. Thats all.
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert

Odeslat příspěvekod dockalacek 26. 6. 2014 14:19

The Shitman píše:Dočky, nestačila by místo deseti skoro stejných sestav jedna, za kterou si fakt stojíš? Psal jsem to před nějakým tím týdnem i na interně, určitě sis to přečetl, fakt mi přijde, že tímhle ty lidi akorát zahlcuješ... ;)

Mně ne. Internu jsem prohledal, nic o sobě jsem nenašel. Jen od Kina, když mi schvalovali rank, že prý občas lidi svými návrhy matu, ale to je čtyři roky. Stojím si za všema třema - jedna je mírně přes (ale co kdyby to vadilo), druhá je do limitu a třetí do limitu s SSD. Já nevidím problém, ano, výkon se nijak dramaticky lišit nebude, ale tam jde spíš navrhnout více cenových možností. Také spoléhám na to, že tazatel si něco vygůglí sám a zjistí, že mezi 270 a 270X zas tak velký rozdíl ve výkonu není, leč 270 je výhodnější, že se mrkne na srovnání i3-41xx a i5 a uzří, že pokud chce v ceně SSD, je i3 dobrá volba. Ano, 10 sestav by bylo zahlcení, ale tady se běžně předkládá víc variant a věřím v tazatelův úsudek. Někdy je prostě těžké se postavit za jednu jedinou správnou variantu, vždyť se podívejme, kolika různými (a všechny jsou výborné až na tazatelův úvodní návrh a Anglefishův lehce poddimenzovaný CPU) způsoby se dá postavit počítač za 18 000. Každý máme v něčem odlišnou, v něčem stejnou představu. Takže vybrat tu jedinou a nejlepší jednoduše nejde.

Tazateli: 270 ITX hloupost, když chcete SSD, berte tu variantu s i3. Píšete, že sestavu bez SSD nechcete, ve Vašem předposledním návrhu však chybí. A mechaniku bych v návrhu nechal, jsem konzerva a pořád mi přijde smysluplná, ale pokud to řešíte flashkami nebo máte externí, klidně bez. Tohle je ok:

Jen změňte grafiku buď na http://www.czc.cz/msi-r9-270-gaming-2g/141436/produkt nebo http://www.czc.cz/msi-r9-270x-gaming-2g/139385/produkt.
Jsem propiskovej magor:-) Fantastic Four - já, Shitman, KineCZek a soap mactravish:-) Mám Eurocase 350W a nestydím se za to!:-) Chceš mít mysl veselou? Snídej housku s nutellou! Nepiji, nekouřím, jsem hebký, přítulný a v nouzi mě lze použít jako mop:-)
dockalacek
VIP uživatel

Další stránka