Herni PC do 18 000 Kč, bez ULN

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod The Shitman 26. 6. 2014 15:29

Dočky - i3 je v herním počítači za 18k Kč naprostý nesmysl. Možná jsi někde něco četl nebo viděl test, ale podívej se i dál než na špičku nosu. Jaký je trend? Trend je podpora více jader. Slibují to víceméně všichni. i3 bude stačit teď, ale bude někdo ochotný za rok vzít procesor za téměř 3k Kč a vyhodit ho oknem? Těžko. Buď ať se vezme obyčejné Pentium, kde těch třináct stovek až tak nebolí, nebo i5, která patrně vydrží roky. Cokoli mezi je ve většině případů naprostý nesmysl.
The Shitman
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod Python.p 26. 6. 2014 15:35

FX 6300 ;)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod dockalacek 26. 6. 2014 15:38

The Shitman píše:Dočky - i3 je v herním počítači za 18k Kč naprostý nesmysl. Možná jsi někde něco četl nebo viděl test, ale podívej se i dál než na špičku nosu. Jaký je trend? Trend je podpora více jader. Slibují to víceméně všichni. i3 bude stačit teď, ale bude někdo ochotný za rok vzít procesor za téměř 3k Kč a vyhodit ho oknem? Těžko. Buď ať se vezme obyčejné Pentium, kde těch třináct stovek až tak nebolí, nebo i5, která patrně vydrží roky. Cokoli mezi je ve většině případů naprostý nesmysl.

Nevím, no, podle mě to s těmi jádry tak horké nebude. A pokud ano, už bylo na čase :-)
Jsem propiskovej magor:-) Fantastic Four - já, Shitman, KineCZek a soap mactravish:-) Mám Eurocase 350W a nestydím se za to!:-) Chceš mít mysl veselou? Snídej housku s nutellou! Nepiji, nekouřím, jsem hebký, přítulný a v nouzi mě lze použít jako mop:-)
dockalacek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Matysek 26. 6. 2014 16:22

Tak to smekam, protoze ja nez neco ubastlim, prepocitam a promyslim tak mi to trva mnohem dele a o predstave po chvilkach (off) premyslim, co jsem zmastil. Posleze toruju Alfacomp a lupnu sem.

Podivej, klidne vem to Pentium G - spust multiplayer neceho a uvidis ten rozdil mezi slabym 2core natocenym nekam vuci default i5. Treba WoW 25 - 40raid nebo Battlegrounds typu AV40. Na sbirani kytek mozna staci, ale na raidy nestacilo. Nehraju WoW docela dlouho, ale melo limit na 3cores a bylo zatracene znat, jestli tocis i7 2600k @4.7GHz (HT muselo byt off, jinak dropovalo fps), nebo i5-2500k. Kdyz do toho pridam Mumble (SSL), nejake ty raid logs, tak je uplne jedno, jestli jsi mel GTX460 nebo GTX580, protoze bottleneck byl v CPU.

Jsou Core na slabotine a Core v plne sile. Metro LL sice prikladne umi rozlozit na alespon 4 cores, avsak kombinace silneho CPU ma za nasledek nevyuziti jejich potencionalu. 70% Load per Core je maximum, co vyzdimu z W7USP1. Linux, tedy primarni OS s opatchovanym 3.14.8 + nVidia driver vytoci jadro do 60% (Core0 - Core3 WQHD - 6c/12HT E5 3.2-8TGHz L3 12MB - 680@1110-67T/6008MHz - kernel 3.10.18 + 331.20/akt. 3.14.8) a tim to konci. Problem mohl byt u Win7U patchem, to beru, znova instalovat Win nebudu. Zkouset to nebudu, protoze to je nalestena nuda, asi jako UFO ... a nemuzu tvrdit, ze situace zustala stejna. Bottleneck = VGA a optimalizace, ktera neni/nebyla dobra. Jenze, tohle je E5, nikoliv slabota Pentium nebo i7U.
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert

Odeslat příspěvekod dockalacek 26. 6. 2014 16:39

Jasně, Mates, tady souhlas. Onlineovky, tam se víc jader vyplatí (většinou). Ale stejně mám pocit, že těch her, kde bych si významně polepšil oproti dvoujádru (a nemyslím zrovna G3xxx, myslím i3-4xxx) zas až tolik není. No uvidíme, co přinese následující generace her.
Jsem propiskovej magor:-) Fantastic Four - já, Shitman, KineCZek a soap mactravish:-) Mám Eurocase 350W a nestydím se za to!:-) Chceš mít mysl veselou? Snídej housku s nutellou! Nepiji, nekouřím, jsem hebký, přítulný a v nouzi mě lze použít jako mop:-)
dockalacek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod The Shitman 26. 6. 2014 16:43

W_D si s dvěma jádry nezahraješ, Zaklínač má v předběžných nárocích čtyřjádro, Kingdom Come to samé, u GTA počítám že bude spíš hůř než líp... Když si vezmeš, že i ty tupé CoD mění po snad deseti letech engine a ta podpora tam bude, znamená to jediné - tenhle trend se konečně prosazuje.
The Shitman
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod dockalacek 26. 6. 2014 16:49

Jo, na Kingdome jsem koukal a slintal, bomba. Cítím v tom potencionální hit alá Mafia, nicméně jestli opravdu bude čtyřjádro povinné, diskvalifikuje to spoustu zájemců/zájemkyň, co nemají čtyřky :D A nebo začne velká vlna upgradů. No, jako patriot se těším, RPG mi nic neříkají, ale tohle bude pravý český středověk bez draků a fireballů. Navíc, mečem jsem usekl nohu naposledy v demu Die By The Sword. Pak ji usekli (orci) zas pro změnu mně :-D
dockalacek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Matysek 26. 6. 2014 17:02

Kdyz to vis, tak proc ne rovnou Core i5? Kram za ctyri stovky proc ne, ale ne za litr.
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert

Odeslat příspěvekod KineCZek 26. 6. 2014 17:23

Ja rikal i5 uz na zacatku...
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod The Shitman 26. 6. 2014 17:24

Však já taky. :)
The Shitman
Ex-moderátor

Předchozí stránkaDalší stránka