PC sestava - Střih + hry

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Python.p 1. 7. 2014 22:53

Jenže maková ram, potřebuje i makovou desku :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Matysek 1. 7. 2014 22:54

Kdo Ti poradil ECC Registered DIMM a kde? To jsou vyslovne serverove/high-end pameti s naprosto odlisnou architekturou. Co hledas se jmenuje Unbuffered DIMM napr.: Kingston dostupne i na Czech Computers.

Existuje manual i QVL Asus, existuji udelatka, ktere najdou pameti Crucial nebo Kingston.

Divis se mi? Podivivej se na celou vec objektivne a pochopis to. Presneji receno o manualu uz tu par slov padlo.
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Yang15 1. 7. 2014 23:11

2. a 3. prispevek nad tebou cernakus a KineCZek. Abych tu nespamoval, psal jsem SZ a byla mi doporucena ta, co jsem potom uvedl odkaz

Edit:
Tak jsem to prohodil (chladič a RAM) a ted uz by melo byt vse, jak jste poradili: http://www.czc.cz/a0rtqg9ueci7faqedk3c4dml7b/seznam
Yang15
Junior

Odeslat příspěvekod Matysek 1. 7. 2014 23:25

A je to tady. Ty dostanes validni informaci, kterou si posleze upravis a transformujes na fakt, ktery "ti byl poraden" a dale s tim operujes bez ohledu na puvodni informaci. Nejsem sam, kdo tohle naprosto nesnasi. Kdybys to koupil, tak bys prilitl a vyvadel bys.

Nic takove Ti nikdo neporadil. Oni mluvi o ECC UDIMM, nikoliv o ECC RDIMM. Tez radili i30 a ne i30 Co. Dve ruzne veci a ty se divis proc?. Kdybych to nemel v note jako mistni evergreen, tak bych to z BB nelinkoval a browser na neoptimalizovany CZC pres LTE poustet nebudu.
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Yang15 2. 7. 2014 06:14

Matysku: bylo receno ECC RAM. o RDIMM/UDIMM jsi psal az ted. Jelikož tomu nerozumim, tak jak jsem mohl vedet, ze mluvi o UDiMM? Kazdopadne proto jsem psal SZ. zaslal jsem link na sekci tech serverových RAM (bylo tam cca 9ks) a ptal jsem se, jaky je mezi jednotlivymi rozdil. Dotycny poradil a na zaver dodal, ze mam koupit univerzal a ne specific system.
(Ano, ted uz vim (diky tobe), ze mluvil uplne o jine kategorii) ale kdyz jsem to nevedel a rekne mi, nekupuj specific, tak jsem se podival zpet do té kategorie a vidim, ze z tech 9ks se "specific system" jmenuji treba 4ks. proto jsem volil tu, kde to v popisu nebylo. Proc mi teda rovnou na zacatku nerekl, ze musim hledat uplne nekde jinde?
To, co jsi mi poslal, bych na czc ani nenasel, protoze ji maji na objednavku, tudiz by se mi pri vyhledani ani nezobrazila.
Ale proto sem pisu, abych byl informovan.


A ten chladic. Ano, bylo receno i30. zadal jsem na czc Freezer i30 a vyskocili 2. koukam tedy, jaky v nich je rozdil, krom 100Kc v cene. v Popisu jsem se dočetl, ze "Co" znamená "Continuos Operation" +dodatek, ze je mene citlivý na prach. Tak si říkám, no bomba.
Proc jsem tedy volil špatně?
Yang15
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 2. 7. 2014 07:48

Protože vyhazuješ 100kč za 2 slova a to se vyplatí. Koukám že nejsem zdaleka jediný komu jsi psal SZ...

dostal jsi tu hotové sesttavy, v ostatních vláknech jsou velmi podobné dotazy, ale ty se tam ani nepodíváš pro inspiraci.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 2. 7. 2014 09:01

CO = hlucnejsi, hlavne.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cernakus 2. 7. 2014 10:27

Yang15:

Nechtěl jsem jitřit vášně, tak jsem svoje původní ohrazení smazal, ale zase ho sem napíši. Já ti tu ramku nedoporučil, Já tě ignoroval. Protože ty jsi ignoroval v SZ mně. Nahodil jsi odkaz na funkční RAMku bez chladiče a já řekl ano, pak jsi se rozhodl, že není dost sexy a nahodil chlazenou crucialku. Tak co po mně chceš? Rozhodl jsem se využít svého práva a na tebe se bez pardonu vys.rat.
Jak už tu zaznělo, kolegové nahodili výborné funkční sestavy ale ty jsi je odmítl jen proto, aby jsi "neztratil kontrolu". Tak si to za pro mně za mně kontroluj sám. A sám se taky spal. Máš štěstí, že Matysek na rozdíl ode mne, měl ochotu se na tu crucialku vůbec podívat a na problém tě upozornit. Já neudělal ani to. A více se k tobě ani k tvé sestavě vyjadřovat nebudu, protože IMHO ti nelze a ani nechceš pomoci.
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Yang15 2. 7. 2014 13:09

prekrucukej veci. ty bez chladice meli 1333MHz. A no, rikal jsi, ze je to jedno. Ovsem pak je moje vec, jestli si vyberu 1333 nebo 1600, o tom se ale debate nevede. Debata je o tom, ze jsme se bavili konkretne o teto skupine a tys rekl ano. Matysek mi ale rekl, ze jsem uplne v jine skupine a ukazal, ktera je ta spravna.

co se tyce temat a sestav: temata jsem samozrejme projel. Ale sestavu na Xeonu jsem nasel jen jednu, zbytek byl na i5 ci i7. temata byly bud pouze na strih nebo na hry. Bohuzel jsem nenarazil, kdo by chtel oboje jako ja. Dale meli i vetsi limit.
Sestavy o kterych mluvite, jak mi je tady vsichni ukazuji.. a kde jsou? Jediny, kdo mi ukazal sestavu (o kterou tu zadam) byl r34ktor.
ostatní jen povidali informace na co se zamerit (nerikam, ze je to spatne, ale ukazka by bodla, ale chapu, je to pracny). ale to mi tak ani nevadilo, protože nakonec se s vami dalo mluvit a spolecne (z mega casti z vasi strany) jsme si komponentu jednu po druhe vysvetlili.
Co mi ale vadi, kdyz se podivam do jinych vlaken, vsude se radi a hlavne hned ukazuji priklady s konkretnimi soucastky. Drží se limitu a pod. Ovsem tady se stale musim ptat a vy se hned nastvete. nevim proc jinde to jde, a tady ne. Viz reakce hned na zacatku na zakladni desku: "tuhle bych pod Xeon moc nedoporučoval" skvela zprava, teda k terou? kvuli tomu jsem vsechny prudil pres SZ, protoze nechapu, proc se vsichni k tomu vyjadrili s tim, ze neni dobra, ale konkretni tu spravnou mi neukazali. az potom, co jsem se porad ptal.
S tim limitem, neni az tak hruza, ze se prekrocil, dulezity je pro me vysledek a pokud tvrdite, ze tohle za takové penize stoji za to, tak budu jen velmi rad.

Nechci se vubec hadat (natoz zbytecne), na zacatku jsem rikal, ze nejsem takovej znalec, ze chci poradit a sehnat neco lepsiho na strih a hry, nez mam ted čisté herni pc.
Pokud jsem tu nekoho urazil, predem se omlouvam, ale na nikoho nic nemam a jsem rad za kazdou radu i vysvetleni, proc je to a to lepsi nebo vhodnejsi a efektivnejsi.
Mrzi me, ze z vaší strany to někdy na mou osobu citim.
Yang15
Junior

Odeslat příspěvekod Matysek 2. 7. 2014 13:12

Koukam, ze MaLut's system nese kyzene ovoce ... delej blbce z nekoho jineho, stejne nebylo mozne najit AC i30. Staci hledat podle QVL, nebo ... Kingston 8GB ECC a najdes.
Naposledy upravil Matysek dne 2. 7. 2014 13:14, celkově upraveno 1
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 2. 7. 2014 13:13

Yang: Ja si myslim, ze to bylo dano hlavne tim zadanim, ktere bylo moc slohove a neplnilo komplet pravidla. Ted uz po uprave ok ... a nakonec i ten vyber snad dopadne dobre.

Matysek: Heh ... :nenapadne
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 2. 7. 2014 13:15

možná právě proto že jsi prudil přes SZ .... Dodržet pravidla, udělat si "domácí úkol" projevit iniciativu, zapojit vlastní rozum, pak by to bylo jiné...
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cernakus 2. 7. 2014 13:18

Milej zlatej:
tohle (tvůj odkaz)
http://www.czc.cz/operacni-pameti-pro-s ... t1s4h79uf8
je správná skupina
ty jsi se konkrétně ptal (sory za část SZ):
"Takze tedy muzu i vzit ty nejlevnejsi ECC (za ty 4tis neco) 1333MHz:
Já řekl ano.
Tedy z mého pohledu jsi se ptal na tyto:
http://www.czc.cz/kingston-value-16gb-2 ... 99/produkt
nebo případně tyto:
http://www.czc.cz/crucial-16gb-2x8gb-dd ... 54/produkt
Je snad jiný pohled?
Pak jsi přišel s kruciálkami a to už jsem tě ignoroval.

Prostě ti nechci pomáhat, protože si pomoc nezasloužíš a nepřeješ. A navíc ještě ze mně děláš vola, což už se mi moc nelíbí.
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Yang15 2. 7. 2014 14:03

cernakus: ano ano. to je presne pravda, to co jsi napsal je doslova presne. Ja nakonec vybral ty s frekvenci 1600 za 4866,- (5.produkt z 1.odkazu) a jak jsi mi rikal, je jedno, zda maji chladak nebo vetsi frekvenci. ja si tedy vzal ty s chladakem.
Ale to o te sekci.. podivej te na navigaci, kde t Ram jsou. je to Operacni pameti - >pro servery!
a na tohle Matysek rekl, ze to ke to neco jineho.
Poslal mi odkaz na ty správné a opet, kdyz se podivas do navigace, je zde uz Operacni pameti - >pro Stolni PC..

je to v jine sekci, tudiz z te kategorie co jsem ti posilal, jsou dle Matyska vsechny (pro me) spatne, kdyz jsou na jiny účel.

asi si nerozumime, jen jsem rekl, ze jsem se s tebou bavil a tys rekl ano (jak jsi i ted psal). Matysek me jen přesunul z kategorie pro servery do stolni PC. tot cele, co tu celou dobu rikam
Yang15
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 2. 7. 2014 15:19

Celý problém vznikl, když se do vlákna zavlekla nesmyslná diskuze o ECC. Tohle není žádná profi sestava - na ECC (a odpovídající desku) bych zapomněl.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron