Herní mašina 55k+- LN

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod MiloslavGrunt 29. 6. 2014 22:48

Zdravím zdejší komunitu v blízké době bych si chtěl postavit nové pc a potřeboval bych poradit co do toho dát nějakou představu +- mám ale stejně bych se chtěl zeptat odborníků .. tak k věci

POZADAVEK (NE)HLUCNOSTI: když jsem koukal na ostatni vlákna tak by neměl být problem s tímto rozpočtem postavit Low Noise sestavu takže tak

UCEL PORIZENI SESTAVY: 100% Hry nic jiného se na tom dělat nebude

FINANCNI LIMIT: jak je již v názvu tématu tak 55tisíc +- nějaka ta stovka to moc nepočítám

OPERACNI SYSTEM: nevlastním tudíž by to měl být určitě Windows 7 64bit jen nevim jestli Professional nebo Ultimate verzi

SESTAVITE SI PC SAMI ?: tak na to si opravdu netroufnu spíš by to chtělo odborníka nejlépe někoho tady z fóra jestli je ta možnost

BUDETE TAKTOVAT?: nevím jestli bude nutné taktovat

MONITOR? v ceně nebude, projížděl jsem ostatní vlákna a někdo psal že na 27palcu monitor je rozlišení 1920x1080 málo už nevím proč..takže nejspíš jen 24palcu ve full HD

PERIFERIE, NEBO JEN HOLA BEDNA? jen holá bedna
MiloslavGrunt
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cernakus 29. 6. 2014 23:23

Možnost tady je. Rozpočet je solidní. Je dostatečný na 27" při rozlišení 4Mpix.

Toto je jen nástřel:
http://www.czc.cz/8cnp17vp46ikg8uv3dee8p5cc1/seznam

Komentář:
Sestava cenový rámec přestřelila. Toho jsem si vědom, jsou tam značné rezervy v úspoře v procesoru (prozatím by stačilo core i5, dokonce nemusí být taktované). Chladiči (při omezeném OC lze jít na polovinu). Monitoru....

Některé věci jsou tam jen cenové placebo, zejména větráky Noctua já nahrazuji Nexusy, za polovic mi dají to samé.

Monitor je kapitola sama pro sebe. 13000Kč umožňuje i nákup 4K monitoru. Nevýhodou je, že ani GTX780Ti nemá dost výkonu aby VŠECHNY hry utáhla na maximum v tomto rozlišení, byť je pravda, že například vyhlazování nemusí být při takové hustotě bodů tak agresivní. Navíc 4K monitory za 13-20 tisíc jsou bez výjimky TN panely, kčemuž já mám sobně odpor.
Při přechodu na FullHD monitor, tedy 2Mpix, je možné ušetřit cca 6-8 tisíc na monitoru a dalších 4000Kč na grafice!

Při troše snahy a domácího kutilství dokáži zachovat ULN i dané parametry a snížít přitom cenu na zhruba 56 tisíc korun. Ale není v tom cena práce, která to vymrští opět k 60ti tisícům (u mně méně).

Při přechodu na FullHD se samozřejmě sestava do 55 tisíc vejde i s OS, periferiemi a prací. A ještě něco snad i zbude.

-- 29. 6. 2014 23:35 --

EDIT:
Aj, jaj tady dělám ULN a on je přitom požadavek na LN. No nic, zjevně jsem už unavený. Jdu spát. Zítra to promyslím s čerstvou hlavou.

-- 29. 6. 2014 23:50 --

EDIT2:
Ještě mi to nedalo
http://www.czc.cz/1pdchk0j0sgf6bmhc5nijbfv07/seznam
toto je dolní strop. S tím, že s monitorem zkušenosti nemám. Nemusí být tedy nutně vhodný na hraní (metoda vyzkoušení nutna a nebo vybrat ověřený). Jeho rozlišení navíc podporují hlavně novější hry.

Core i5 v této sestavě může být nahrazeno výkonnějším CPU a nebo je možné tuto výměnu nechat na dobu, až bude opravdovým úzkým hrdlem (odhaduji za rok - výměna v rámci pravidelné půlroční údržby LN/ULN stavu)
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod KineCZek 30. 6. 2014 01:41

V rozpoctu mas misto temer na to nejlepsi z nejlepsiho, tak proc toho nevyuzit.

• Zakladni deska MPower Z87 patri jednoznacne mezi nejlepsi na trhu, at uz jde o jeji schopnosti co do vykonu, nebo co do moznosti regulace ventilatoru. V sestave s rozpoctem 55k nema zadna levnejsi deska opodstatneni.
  • Procesor naopak pro hrani s ledovym klidem staci Core i5 a priplatek na i7 by byl zbytecny, nebot ve hrach mezi i5 a i7 (bavime se o dvou CPU shodne generace + na shodne frekvenci) temer nejsou rozdily.
  • Herni vykon stoji a pada na graficke karte, takze osazuji toho casu nejvykonnejsi jednocipove reseni na svete. Pro plynule hrani v rozliseni 2560x1440, jimz disponuje mnou doporuceny (mj velmi kvalitni) LCD monitor, vybrana graficka karta s prehledem dostacuje.
  • Pameti by stacilo 8GB, ale do PC s takovymto rozpoctem davam automacitky gigabajtu 16.
  • SSD by take stacilo mensi, ale pocitam s tim, ze u PC s takovymto rozpoctem uz clovek chce par tech her na tom SSD disku mit. Mozna by stacilo i "horsi" (tim myslim sice stejne velke, mene kvalitni) SSD, ale tou cestou se vydavat nechci a nebudu, OBZVLASTE pak u PC s timto rozpoctem. Zde podle mne usetreni par korun proste neni na miste.
  • U bezneho HDD volim naopak "pouze" 1TB velikost. Duvod je jeden jediny a neni jim cena, nybrz hlucnost daneho reseni (po vlozeni do odhlucnovaciho boxu Scythe Himuro). 2TB 2,5" HDD se take vyrabeji a pomer cena/kapacita maji +/- stejny, jako 1TB. Jen vsak nejsou tak tiche. Za mne je tudiz volba jasna.
  • Napajeci zdroj volim v prve rade kvalitni a vykonny, no v neposledni rade samozrejme take tichy. Uvazoval jsem primo nad 1kW modelem (Seasonic P1000), ale nakonec jsem po zrale uvaze zvolil 860W variantu, nebot i ta pro sestavu bohate postaci. O kvalitach zdroje ledacos vypovida i zarucni lhuta v delce 7let.
  • Skrin patri k nejlepsim, co se tyce pomeru schopnost chladit a schopnost tlumit hluk, i zde tedy byla volba z vetsi casti jasna.
  • Chlazeni procesoru i graficke karty patri v obou pripadech mezi nejlepsi modely na trhu, ani zde neni moc co vymyslet.
  • Skrinove ventilatory jsou pro zmenu ty uplne nejlepsi, jake jsou na trhu k sehnani. Chlazeni je vec, na ktere pro zmenu stoji a pada tichost pocitace. Zde se kazde usetreni muze projevit velmi nemile a take se tak projevi. Ano, zalezi na schopnosti konkretniho cloveka ve vnimani hluku, ale nerikejme prosim, ze jedna vec je stejna, nebo temer stejna, jako vec jina.

Na zahnani hladu muze pro nektereho cloveka take mit "temer stejny" vliv, at uz si pri navsteve Prahy koupi "3x klobasu za pade" ze stanku uprostred Vaclavskeho namesti, a nebo trichodove degustacni menu v nektere z vyhlasenych restauraci. Z druheho pohledu ale jiste existuji i lide majici predem jasno minimalne v tom, ze mezi temi dvema zpusoby zahaneni hladu bude urcity rozdil co do "prozitku". (Financni stranku veci v tomto ilustracnim pripade prosim velkoryse zanedbejme.)

Stejne tak muze byt pro nektereho jineho cloveka (napr Fernando Alonso) "temer stejny" pocit z akcelerace Skody Octavie se 110kW, jako z tehoz vozu se 150kW motorem. Pilotu Formule 1 muze v obou pripadech pripadat, ze se akcelerace v podstate nekona.

Oba priklady jsou voleny jako ciste ilustracni a jde pouze o poukazani na fakt, ze ruzni lide mohou mit nejen ruzne priority, ale i ruznou schopnost vnimani rozdilu u nekterych velicin.

- - -

56.546,- Kc + adekvatni monitor

- - -

Tento navrh je HC-ULN sestava. Zkracene receno je o "to nejtissi, co lze pri tomto vykonu poridit". Pokud bys chtel znat definici pojmu HC-ULN sestava viz: ODKAZ.

- - -

DULEZITA POZNAMKA:

Pro dosazeni HARDCORE - ULTRA LOW NOISE hlucnosti nestaci pouze vybrat vhodne komponenty. Klicovym faktorem pro dosazeni nizke urovne (ne)hluku je odladeni hlucnosti, resp. tedy otacek ventilatoru. Dalsi veci je, ze pocitac s chladicem Accelero Xtreme IV eshopy sestavit dokonce odmitaji. A maji k tomu rozumny duvod.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod Matysek 30. 6. 2014 02:01

Rad se chytas kazde blbiny jako TB a nejaka ta nadsazka nic, tak si to tu pekne shrneme:

- mATX a na ni chceme pasovat ACEX4 s cvalikem jako NH-D14
- pro Accelero jsou k dostani primo VR kity (tady to chce Vr2) i se slusnym lepidlem

ULN i s 27" a nechal jsem tam 16GB RAM (na hry zbytecne moc), kdybys treba na tom chtel vyvadet jeste neco dalsiho. Ubrat se daji vzdy.

//nez to clovek natoruje a uhlida nocnik, tak ho musi hned nejaky LN ohar predbehnout.
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert

Odeslat příspěvekod cernakus 30. 6. 2014 02:33

Matysek:

Já to napasuji bez potíží. V rámci unavených očí jsem přehlédl, že monitor v ceně být nemusí.
Samozřejmě že o VR kitech od AC vím a používám je, jaksi je však nemá CZC v katalogu. Kvůli tomu nebudu používat ten příšerný humus, kterému alfa říká eshop. U LN/ULN sestavy se počítá s tím, že mu to stejně jeden z nás udělá, takže si samozřejmě správné pasivy seženu. Ostatně například ACAE4 nekupuji v ČR, ale od skopčáků co mám za humny. 500Kč, je 500Kč.

PS: Když píšeš nadsázku, tak to nějak označ. Jak to má člověk odlišit od vážně myšlených připomínek?
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jakub.h 30. 6. 2014 02:37

KineCZek píše:Pokud bys chtel znat definici pojmu HC-ULN sestava viz: ODKAZ.

Nestačilo by prostě napsat, že se jedná o sestavy vhodné a určené k provozování na jaderných ponorkách s balistickými raketami? :D
jakub.h
Junior

Odeslat příspěvekod cernakus 30. 6. 2014 02:37

KineCzku, ty máš tedy dnes v noci autorskou slinu :-D
Mimochodem, když už valíš 70 tisíc bez práce, tak by snad to Ci7 slušelo. On je například v Crysis 3 na HD7990 mezi ním a Ci5 (stejná generace samozřejmě) již citelný rozdíl. Sice GTX780Ti ani po OC nemá výkon 7990, ale myslím že se to taky projeví. Watch_Dogs, u kterých mám podezření na dalšího adepta, který viditelně odliší Ci5 od Ci7 bohužel s 7990 už vyzkoušet nemohu a preparovat farmu si mi kvůli tomu nechce (hlavně nemám aktuálně 4770K :-). A bude hůř.

-- 30. 6. 2014 02:38 --

jakub.h:

Divil by jsi se, tam je hluk.
Naposledy upravil cernakus dne 30. 6. 2014 02:48, celkově upraveno 1
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jakub.h 30. 6. 2014 02:42

Při hlídkových plavbách? Pochybuji. Vždyť mají gumové podlahy a pravidelné testy "neřachtavosti".
jakub.h
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 30. 6. 2014 02:47

M: Ja tu par dnu nebyl, dnes v noci jsem prijel (na jak dlouho se zatim nevi) a tohle bylo prvni tema na rane v "newpostst".

C: Nebij mne. :)) Jeste jsem to (dokonce nekolikrat) editnul, protoze nemuzu usnout. Bohuzel to vsak neznamena, ze bych nemusel rano vstavat. Takze ano, rano to bude bolet. Jsem si toho vedom => jdu zkusit alespon snahu o nejaky ten spanek.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod cernakus 30. 6. 2014 02:53

Jakub.h.:
https://www.youtube.com/watch?v=UxB11eAl-YE
Věř mi, military je jeden z mých mnohých záběrů. Je tam rambajs. Primární je omezit hluk ven, uvnitř může být i Diskotéka.

KineCZek:

Taky jsem editoval. A ač můžeš být unavený, nejsi natolik, aby jsi na rozdíl ode mne přehlídnul, že monitor se do ceny nepočítá (ale heč, spunktoval jsem podobnou ULN sestavu i s monitorem za ty prachy :-)
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dockalacek 30. 6. 2014 08:23

Krásné sestavy, jen co je pravda. Tazatel zřejmě ví, proč do toho chce narvat tolik peněz. Rozmlouvat mu to nebudu, ale ekonomické to zrovna není. Takovýhle balík bych pochopil u nějaké profi sestavy, která bude majiteli vydělávat peníze, nikoliv u herní mašiny.

Já osobně bych to nechal na nějakých 27-30 tisících a zbytek peněz ulil pro strýčka Příhodu na pozdější upgrade. Jasně, pokud trvá na rozlišení 2560, tak tam bude mít GTX770 v některých hrách problém. Pokud by se spokojil s Full HD, GTX770 je v pohodě.
Jsem propiskovej magor:-) Fantastic Four - já, Shitman, KineCZek a soap mactravish:-) Už mám Be Quiet PP11 300W:-) Chceš mít mysl veselou? Snídej housku s nutellou! Nepiji, nekouřím, jsem hebký, přítulný a v nouzi mě lze použít jako mop:-)
dockalacek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod cernakus 30. 6. 2014 12:13

dockalacek:

Osobně jsem měl možnost hrát ve 4K skoro týden (ač se to bude zdát neuvěřitelné i CPU může být někdy vadné :-) A přechod zpátky na FullHD pro mně byl nepříjemný. 4Mpix sice nejsou 4K, ale pokud na to peníze jsou, nevidím takovou investici jako úplně zbytečnou.

Jinak pro FullHD by opravdu stačil levnější počítač. I LN varianta (viz. můj druhý návrh).
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MiloslavGrunt 30. 6. 2014 16:26

zdravim omlouvám se za pozdější reakci ale práce... :)

návrhy se mi celkem líbí ale ULN ani HC ULN opravdu nepotřebuju stačí LN

k tomu monitoru zatim bych to napíchnul jen na full HD monitor těch 24 palcu protože po krátké době co bych to pc měl tak plánuju upgrade. po krátké myslim tim do konce roku s tim že bych dal druhou grafiku do SLI a napojil to na větší rozlišení a monitor

kineczek: koukal jsem že ta základní deska podporuje SLI ale určitě to bude chtít o hodně silnější zdroj a nevim jestli se to uchladí

zde je kdyžtak moje verze jen mi tam chybí vypalovačka a větráčky ale ty budou asi taky od Arctic Cooling + nějaký drobnosti http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... RX01159K01

a chci se zeptat proč ne desku s chipsetem Z97 ? asi kvuli Low Noise atd ?
MiloslavGrunt
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 30. 6. 2014 16:35

Ajeeee.

SLI je ptakovina, pokud se jedna o jeden monitor! At FHD nebo 4k...

Stejne tak pokud staci LN staci něco nad polovinu rozpoctu.

Stejne jak i7 je overkill na hry.

Ale pokud si chces honit trikoi pred kamaradama ze mas SLI a i7 tak to vse chapu.
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod cernakus 30. 6. 2014 17:03

SLI ne, Crossfire s výhradou, ale SLI v žádném případě. Škáluje na hov.no, microstuttering na hov.no. A navíc pro to není důvod GTX780Ti utáhne v základu rozlišení 2Mpix (FullHD) a 4Mpix (2560*1600). V případě 4K to zvládne jen dvoučipové řešení a tam pro výše popsaná negativa SLI připadá v úvahu jedině AMD a to se zase vylučuje s LN (jedině to postavit na custom vodě nebo oleji, ale to nám vystřelí do šílených výšin již tak vysoká cena).

Takže ten Upgreade monitoru, bude to 4Mpix nebo 4K?

Ke tvému konkrétnímu návrhu:
Chápu že je to připraveno na SLI, takže skříň dává smysl.
Absence ventilátorů, já je tam neměl pro srandu králíkům. Absence VR setu na kaskádu grafiky. Pokud se jedná o LN, je 2,5" 5400RPM disk do Humira zbytečnost. Lze použít klasický 3,5" disk, klidně seagate 7200.14, humiro ho na LN úroveň stáhne.

Windows 7 Pro - proč? Co po nich potřebuješ, co OEM Home nemají?

-- 30. 6. 2014 17:04 --

Zdroj . na SLI/Crossfire GTX780Ti/R9290X je ten zdroj slabý. Respektive utáhne je, ale ne v LN módu. My přestřelovali ty zdroji kvůli hlučnosti, jinak tu sestavu utáhne pohodlně 600W Gold zdroj.
cernakus
Mírně pokročilý

Další stránka