Multimédia, Hry+-15.000 Kč

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod Benjax 3. 7. 2014 17:16

Dobrý den, rád bych poprosil o radu ohledně výběru PC.

POZADAVEK (NE)HLUCNOSTI: Na hluk speciální požadavek nemám, ale zase nemusí křičet. Většinou mám puštěnou hudbu(film) takže hluk neřeším až tak.

UCEL PORIZENI SESTAVY: Takový multi PC od všeho něco. Internet, multimédia, sem tam Photoshop(nic náročného) a i nějaké ty hry stačí mi rozjet nejnovější hry aspoň na střední detaily na 22"monitoru 1920x1080.

FINANCNI LIMIT +-15.000 Kč... Budu sestavovat postupně(viz níže)

OPERACNI SYSTEM - vlastním jak W7 tak W8

SESTAVITE SI PC SAMI? PC si sestavím sám.

BUDETE TAKTOVAT? Taktovat bych chtěl, proto Pentium G3258

MONITOR:Vlastním 22" 1920x1080

PERIFERIE, NEBO JEN HOLA BEDNA? Holá bedna bez mechaniky.

Po tom co jsem pár dní pročítal fórum jsem si navrhl tuto sestavu.
PC bych sestavil postupně tedy SSD disk,Grafickou karet a jednu 4GB RAM bych objednal za měsíc.
Chtěl bych se zeptat na grafiku jestli má cenu si připlatit troškua vzít lepší?( v GK se zrovna moc neorientuji)
A jestli má cenu opravdu brát 2x4GB RAM? Rád bych ted co nejvíc ušetřil a zbytek dokoupil za měsíc, ale jen pokud si tím spíše neuškodím. :)
Benjax
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 3. 7. 2014 17:20

2x AC F12PWM (optimálně 4x), šel bych do 760ti ta co máš je nic moc, spíš nic jak moc.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod dockalacek 3. 7. 2014 19:48

Je to ok,750Ti se nevyplati.Ta 750 v sestave da na stredni detaily vse.Osobne bych jako dalsi level bral R265 nebo R270.
dockalacek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Benjax 3. 7. 2014 21:21

Vycházel jsem z DS 12k a postupně jak jsem četl recenze a fórum jsem sestavu měnil a měnil. Grafika a zdroj mi jediný zůstali tedy, jinak v tom G3258 je GPU HD 4600?
Takže tam pouze hodit http://www.alfacomp.cz/php/index.php?ei ... 007K0BVE08 ?
Nejsem náročný hráč :) Ted hraju na ThinkPad E520 s integrovanou HD3000 převážně tedy LOL na 1366x768, občas na 1920x1080(což už je občas horší ale dá se to).
Benjax
Junior

Odeslat příspěvekod dockalacek 3. 7. 2014 21:37

Ano,ale za me je ok i ta 750.
dockalacek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod The Shitman 4. 7. 2014 08:27

Na fullhd rozlišení je GTX750 slaboučká. Teď z toho budou střední, možná vyšší střední detaily, ale za rok budeš dost možná měnit nebo hrát na low. To nemá cenu. Záleží ale, co hraješ. Novinky budou problém, ale na to zmíněné LOLko to bude stačit bez problému.

-- 04 črc 2014 09:29 --

V G3258 je klasický malý pentiácký čip. HD4600 je vyhrazená pro i5 a nejvyšší i3.
The Shitman
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod Benjax 10. 7. 2014 16:30

Ještě bych se chtěl zeptat jak je to se základovkou je potřeba stahovat nějaký upgrade pro podporu OC?
Ten "malý pentiácký čip" přežiju s ním na FULL HD monitoru? V období prázdnin pro mě je počítač spíš multimediální centrum, protože doma moc nejsem. Až o semestru začnu hrát hry atd. :) (GK chci totiž kupovat až příští měsíc).
Když už bych se rozhodl víc investovat co se mi vyplatí víc ze zminovaných GTX 750 Ti, R265 nebo R270? Řekněme do těch 4.5k, pokud se mi to vyplatí :) Jinak ke zminovaným hrám/hře přibyde určitě Assasins creed, Batman, WatchDogs a hry tohodle typu :)
Nejde mi momentálně internet, jedu přes mobil a s vyčerpaným FUPem jsem rád že odepíšu na foru, s hledáním testů bych tu seděl do zítra.
Benjax
Junior

Odeslat příspěvekod The Shitman 10. 7. 2014 16:38

FullHD v pohodě včetně akcelerace filmů. Jen na ot hraní to prostě není, pokud nemáš rád indie věci.

750Ti ani R9 265 nejsou grafiky na hraní dnešních AAA titulů.
The Shitman
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod Benjax 10. 7. 2014 17:09

Jde mi o to abych dnes mohl hrát na vyšší střední detaily nebo střední a pak třeba dva mohl jet na nejnižší. Je to s tou R270 reálné? Nebo nevyjde v nejbližších dvou měsících něco lepšího za podobnou cenu?

A ještě co ta deska?
Benjax
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 10. 7. 2014 17:23

Tak pokud chces hrat za tri roky na stredni, ztrojnasob budget a pak prijd, neco Ti sam navrhnu.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod Benjax 10. 7. 2014 17:29

Za dva roky hrát na nejnižší :-D takhle teď hraju LOL na HD3000 na full hd monitoru na nejmenší detaily a pro mě se to dá tech 15fps přežiju
Benjax
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 10. 7. 2014 17:34

Vis, on problem je v tom, ze ted prisla nova generace konzoli, takze se naroky her asi (?) zvednou. Ale nikdo z nas nevi kdy, okolik, jak rychle a jak moc ta krivka bude stoupat.

Takze na otazku, na kterou zadas odpoved, Ti odpovedet nikdo nemuze. A pokud nekdo precijenom odpovi, rekne Ti stejne nejakou vymyslenou hloupost, protoze vedet to nemuze nikdo.

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek

Odeslat příspěvekod Benjax 10. 7. 2014 17:45

Jasný chápu, nikdo teď neví jak moc rychle se budou hry vyvíjet. :-) je do těch 4.5k R270 to nejlepší? Je to pro mě teď vcelku velká investice a chci vybrat dobře:-)
Benjax
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 10. 7. 2014 17:47

Tak ja bych kupoval takhle: http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 0000002H38

Nic vykonnejsiho pro Tebe nemy smysl.

KineCZek

Odeslat příspěvekod dockalacek 10. 7. 2014 18:55

The Shitman píše:FullHD v pohodě včetně akcelerace filmů. Jen na ot hraní to prostě není, pokud nemáš rád indie věci.

750Ti ani R9 265 nejsou grafiky na hraní dnešních AAA titulů.

Tady si dovolím nesouhlasit. Samozřejmě se můžeme bavit o tom, co je AAA titul či o úrovni detailů, ale i na 2. nejvyšší detaily dá s oběma kartami všechny současné hry. 265 už má relativně blízko k 270. Otázkou je, jak to bude stačit na hry budoucí, ale grafiku vždy vymění snáz než procesor. Takže za mě jsou v pohodě obě dvě, 265 o dost výkonnější, ale také podstatně horší provozní vlastnosti. Co přijde zítra, netušíme, ale na vysoké dáte všechno, snad s výjimkou Watch Dogs. Zbytek pěkně vystihl pan Modrý :-)
Přílohy
watchdogs_1920_medium.jpg
watchdogs_1920_high.jpg
Jsem propiskovej magor:-) Fantastic Four - já, Shitman, KineCZek a soap mactravish:-) Už mám Be Quiet PP11 300W:-) Chceš mít mysl veselou? Snídej housku s nutellou! Nepiji, nekouřím, jsem hebký, přítulný a v nouzi mě lze použít jako mop:-)
dockalacek
VIP uživatel