HTPC filmy, internet 8.000,-

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod atilius 23. 7. 2014 08:54

Nemyslím, že bych zprovozněním HTPC postaveném na Celeronu a Windows strávil méně času. A na Celeronu s XBMC ho strávím úplně stejně.

Úplně nejvíc času mi zabralo nastavení sítě pro jednotlivá zařízení, aby to fungovalo, ale to bych strávil tak jako tak, ať už je HW nebo SW platforma jakákoli.

V čem je tedy rozdíl?
atilius
Junior

Odeslat příspěvekod karlos00x 23. 7. 2014 12:11

A jakou das speeddymu radu az za mesic zjisti, ze tam potrebuje office aby si obcas mohl otevrit .doc ve kterem mu znama posila nejaky recepty na vareni? Jakou mu das radu na dtto s pdf? Jak mu poradis az ti bude rikat "skoro vsechny navody jsou anglicky"?
To ze to zabere stejny cas tobe je irelevantni protoze mas zkusenost.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod atilius 23. 7. 2014 12:36

Jestli potřebuje otevírat pdf a doc, tak to není HTPC. V tom případě mu poradím, ať si pořídí něco úplně jiného ;)

Původní požadavek, ale zněl:

ÚČEL: Přehrávání filmů ve FHD kvalitě, surfování po internetu (youtube, ivysilani).

A co se týče zkušenosti, tak ano, tu teď mám. Ale neměl jsem. Se sítí jsem začal prvně pracovat až s RPi ;)
atilius
Junior

Odeslat příspěvekod karlos00x 23. 7. 2014 13:01

kdyz ono nekomu radit znamena trochu vyciťovat, proste predstavit si toho BFU. Jeste pred par roky bych nadsene hýkal ve prospech maliny, ale proste vidim jak to lidi berou
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod atilius 23. 7. 2014 13:09

To "vyciťovat" v tomhle případě, ale znamená úplně jiný zaměření toho počítače...Ale to si musí říct Speedy, to my dva nevyřešíme ;)
atilius
Junior

Odeslat příspěvekod karlos00x 23. 7. 2014 14:00

on ten celer neni jiny zamereni pocitace.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Speeddy 23. 7. 2014 18:09

Jsem přesně ten typ uživatele, který si nainstaluje Windows, ovladače, programy a dál už nechce nic řešit ani vymýšlet a chce, aby to prostě fungovalo. Je možné, že to nakonec zabere podobně času jako to "bastlení", ale obávám se, že to není pro mě a že bych každou chvíli narážel na problémy.

Potřeba otevřít si pdfko je dobrý příklad toho, co jsem sice neuvedl jako účel užití, ale co by mohlo nastat :-). A neuvedl jsem to právě proto, že tak nějak automaticky předpokládám, že tohle prostě počítač (i HTPC) umí, protože dopředu předpokládám, že to bude něco s windows nebo aspoň plnohodnotným linuxem. TV mám totiž úplně hloupou,takže ta nezastane ani to nejjednodušší surfování :lol: .

-- 23. 7. 2014 17:10 --

Přesto díky za tipy, rozhodnu se prostě mezi tím Celeronem U a AMD Kabini. Zkusím tam dát nějakou linuxovou distribuci a pokud mě to bude hodně štvát, tak si koupím Windows. Btw u WIn8 je to tak, že OEM licenci nemusím kupovat současně s HW, že jo? (Samozřejmě je mi jasné, že jakmile to někam nainstaluju, tak to již nesmím použít na jiném HW.)
Speeddy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cernakus 23. 7. 2014 18:18

Odpovedi na tve dve posledni otazky jsou:

Nemusis a muzes.

A dokonce i s W7. EULA je v EU jen bezvyznamny blok textu.
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod atilius 23. 7. 2014 18:57

Speeddy píše:Jsem přesně ten typ uživatele, který si nainstaluje Windows, ovladače, programy a dál už nechce nic řešit ani vymýšlet a chce, aby to prostě fungovalo. Je možné, že to nakonec zabere podobně času jako to "bastlení", ale obávám se, že to není pro mě a že bych každou chvíli narážel na problémy.

Potřeba otevřít si pdfko je dobrý příklad toho, co jsem sice neuvedl jako účel užití, ale co by mohlo nastat :-). A neuvedl jsem to právě proto, že tak nějak automaticky předpokládám, že tohle prostě počítač (i HTPC) umí, protože dopředu předpokládám, že to bude něco s windows nebo aspoň plnohodnotným linuxem. TV mám totiž úplně hloupou,takže ta nezastane ani to nejjednodušší surfování :lol: .

Jestli si umíš nainstalovat plnohodnotný linux a spravovat ho, pak umíš v pohodě zprovoznit i RPi s linuxem. To není žádné bastlení. RPi ti dává možnost bastlit, ale nutné to rozhodně není.

EDIT: nastavení plnohodnotného linuxu a sitě je určitě těžší, než vyplnit předpřipravenou obrazovku v openElecu....

Já jsem si před rokem RPI nastavil a od té doby o něm nevím. Jsem zvědavý, jestli to budeš mít stejně i s win;)

Osobně si pod HTPC nepředstavuji čtečku pdf, ani dokumentů office.

Ale tak samozřejmě proti gustu...;)
atilius
Junior

Odeslat příspěvekod bendek 23. 7. 2014 19:34

Zdravím a omlouvám se za OT,ale tak trochu to souvisí s tématem.
Uvažuji o něčem podobném.Tak trochu HTPC a NAS s linuxem.Zaujala mě deska s celeronem GIGABYTE GA-C1037UN-EU ,ale přeci jenom už je starší a tak čekám na modernější.Skvěla by byla myslím například s celeronem 2955u,tak jako v tomto Brixu http://www.czc.cz/gigabyte-brix-gb-bxce ... 88/produkt ,ideálně se stejnými port,jen navíc 2-3 SATA porty.
Myslíte,že se dá čekat na trhu něco podobného?
Předem děkuji.
bendek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Speeddy 23. 7. 2014 19:52

S instalací a konfigurací linuxu by mi pomohl kamarád, který tomu lépe rozumí, sám bych si na to netroufal. Je možný, že by mi stejně tak pomohl s tím RPi, i když co já vím, tak s tím žádnou zkušenost nemá..

Jinak s Windows mám skutečně tu zkušenost, že to jednou nainstaluju a dlouhou dobu, klidně i roky, nemusím nic moc řešit. Možná jsem šťastná výjimka, to nevím, ale je to tak.

Nemám představu, že bude HTPC sloužit vyloženě jako čtečka pdf, doc, a podobných souborů, ale mám takovou představu, že když se zrovna budu chtít podívat na něco na net, tak kvůli tomu nebudu odcházet do jiného pokoje a čekat, až se spustí "velký" počítač, ale prostě na to kouknu přes TV. A pokud to, co hledám, bude zrovna v pdf, což jistě uznáte není nic výjimečného, tak uvítám, že to HTPC umí přečíst. Tj celé. Nehodlám samozřejmě na HTPC číst nějaké dlouhé elaboráty ani psát diplomku :).
Speeddy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod karlos00x 23. 7. 2014 20:51

atilius píše:Jestli si umíš nainstalovat plnohodnotný linux a spravovat ho, pak umíš v pohodě zprovoznit i RPi s linuxem. To není žádné bastlení. RPi ti dává možnost bastlit, ale nutné to rozhodně není.

EDIT: nastavení plnohodnotného linuxu a sitě je určitě těžší, než vyplnit předpřipravenou obrazovku v openElecu....

Ver tomu, ze nahodit Ubuntu LTS a v nem nastavit sit(huh, coze? jakou sit, nic takovyho jsem nedelal) a pak "spravovat" neni nic oproti widlim. Davam Ubuntu laikum ve svem okoli a kdyz je chut tak jednou za rok jim udelam update a hotovo dvacet. Nevim o nich. Vyrazna zmena oproti widlim.

-- 23. 7. 2014 19:52 --

Jo a instalace Ubuntu je pro slepice a zrni v klavesnici uzpusobena snad jeste lip nez widle.
karlos00x
Pokročilý

Předchozí stránka