HTPC filmy, internet 8.000,-

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod neoras 20. 7. 2014 21:31

To já vím, ale on ten celeron U taky není žádná sláva, nehledě na to, že stojí o pár stovek víc a deska jako taková je podstatně starší (to samozřejmě neznamená, že by jí něco chybělo či byla nedejbože nekvalitní). Je to sice Atom, ale vše jede jak má.
neoras
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 20. 7. 2014 22:09

Když něco nevykoného tak to radši to raspberry pi..... Zlomková cena, to co to má zvládat to zvládá. Nebo o něco výkonnější cubieboard
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod alfah4ns 21. 7. 2014 17:31

celer 1037U.
alfah4ns
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod JJ-KK 22. 7. 2014 23:53

Zdravim,

co se týče software doporučil bych XBMC. Můžeš vyzkoušet na PC. Klient na youtube i iVysilání se dají doinstalovat pomocí doplňků. V iVysílání akorat nastavit jedinou možnou volbu opravit stream ... něco takového. Prohlédl jsem zprávy, šlapalo to dobře. Youtube fungovalo perfektně.

PC:
http://www.alza.cz/intel-nuc-de3815-d1533277.htm
- musí se dokoupit paměť

Na to nainstalovat linuxovou distribuci OpenElec, která je určena pouze pro chod aplikace XBMC.
http://openelec.tv/
- instalace přes flashku, návody jsou, strejda google ...

Dá se doinstalovat spousta dalších doplňků, picasa na prohlížení fotek, ABradio na poslech spousty českých radii, počasí. Da se například poslouchat rádio, hudba a přitom prohlížet fotky.
Zajímavé je automatické popisování filmů..... možnost doinstalovat doplněk pro ČSFD

Přehraje věci z flashky, na NASku se dá připojit pomocí samby (klasika místa v síti), případně NFS. NFS je celkově rychlejší, nevytěžuje tolik síť. Každopádně na NASku už asi přistupujete tak přes sambu to bude jednoduší a určitě sambu podporuje. Videa hudba fotky, všechno by to mělo jít tahat z nasky.
Teď snad koukám že na to jde napojit dropbox ....

Intel NUC je na alze více, je tam verze i do 7000 s dph s lepšími střevy, každopádně FHD jde přehrát i přes Raspberry PI který má procesor arm 700, takže ten NUC to musí dát tutově. Toho NUCa mám na stole v následujících dnech otestuji.

Nevýhody:
-Ten web prohlížeč jsem nedohledal, jestli jde nějak doinstalovat nevím, nepodařilo se mi. Pokud máš ale aspoň trochu smart televizi, tak jestli by to nestačilo.
Případně neinstalovat openelec ale běžnou linuxovou distribuci kde je prohlížeč a xbmc spouštět zvlášť

- Neumí 3D, na nativní 3d bluray z XBMC si asi dlouho počkáme, je to jak na straně XBMC tak na straně grafických ovladačů pro linux

- neumí Bluray menu, XBMC se vám snaží pustit rovnou film, v nastavení se dá nastavit defaultní jazyk zvuku a titulek. Pokud jde o film, vlastně se nemusíte o nic starat. Tento problém si myslím nebude dlouho trvat. Nedávno vyšla zpráva že nejnovější knihovny které se o to v linuxu starají už ty menu zvládají.

Jinak existují dálkové ovladače které se pro systém tváří jako klávesnice. Jejich příjmač je na usb.

Tady odkaz na instalaču pro wina další:
http://xbmc.org/download/

Jinak je to open-source, legálně zdarma stáhneš

Vzkoušej uvidíš, XBMC se rozhodně nemá za co stydět

http://www.zive.cz/clanky/xbmc-co-umi-j ... fault.aspx

jirtux
JJ-KK
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod karlos00x 23. 7. 2014 00:35

2GB je zalostne malo. nepouzitelne

-- 22. 7. 2014 23:37 --

Python.p píše:Když něco nevykoného tak to radši to raspberry pi..... Zlomková cena, to co to má zvládat to zvládá. Nebo o něco výkonnější cubieboard

za to šolichani a mozne problemy to z pohledu lajka proste nestoji
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Python.p 23. 7. 2014 00:43

já nejsem žádnej zdatnej linuxák, ale SD karta do notesu, nalit image, nabootovat, zjistit že mám moc dlouhé heslo na wifi, SD zpět do notesu ruční nastavení, znovu do rPi, SSH, nahození doplňků. Nalepení pasivku, OC, postavení krabičky z lega :D a donastavení sdílení z PC a NTB a používat, max jedno odpoledne a to jsem jel podle návodů.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod karlos00x 23. 7. 2014 00:51

nj, a BFU se zepta co je to ten SSH... ja chapu nadseni, me se to taky libi, ale nedoporucil bych to nikomu kdo se zepta tady na foru
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Python.p 23. 7. 2014 01:04

Proto píšu že na to jsou step-by-step návody. Ale chápu to :)

Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod cernakus 23. 7. 2014 01:19

Lajka je pes. Spravne to je laik.
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Python.p 23. 7. 2014 01:30

Tak sice byla ve vesmíru, ale tohle by asi taky těžko zvládala :D

Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod atilius 23. 7. 2014 06:37

Mám doma RPi jako přehrávač s XBMC (resp openElec). Přehrává FHD, ovládá se TV ovladačem, fungují doplňky na Youtube, stejně tak na iVysilani.

Stáhnul jsem openElec, podle jednoduchého návodu jsem připravil v jiném počítači SD kartu a bylo. SSH jsem použil jen pokud jsem se hrabal v konfiguraci a chtěl si některé věci opravdu doladit, ale pro běžné používání to podle mě ani není potřeba. A když už, tak na síti je spousta návodů "krok za krokem".

Ideální je to mít připojené přes drát, neřešit wifi, stejně to na FHD není úplně nejlepší. A pokud je NAS, tak mi minipočítač příjde jako ideální volba.

Kromě jiného funguje napájení přímo z USB, což má tu výhodu, že zapnu TV, zapnu přehrávač, vypnut TV....spotřeba je 4,5W v záteži. A jelikož se mi NAS na noc vypíná a ráno se děti chtějí koukat na pohádky, nastavil jsem si přes doplněk WakeonLAN, takže při prvním puštění televize se spustí i NAS a vše je dostupné.

Za ty peníze je to dobrá volba.
atilius
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 23. 7. 2014 06:49

Ja to rikam porad :) ja jeste laboruju s tim jak pouzit rPi k WoL pro server z venku. Proste hracka.

Nikdo mi nechce verit ze to všechno popsane zvlada... Vetsinou se nenechaji premluvit a konci to celerem a jediny co se na tom deje je ze se pousti filmy z flashky.

A vyhoda je ten CEC.
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod atilius 23. 7. 2014 07:53

Tak kdybych měl nutnost/potřebu mít disk přímo v HPTC a třeba BR mechaniku, pak má asi smysl jít do něčeho jiného, ale pokud to je vlastně jen na stahování dat z NASu a internetu, tak je RPi v poměru cena/výkon bezkonkurenční.
atilius
Junior

Odeslat příspěvekod karlos00x 23. 7. 2014 08:33

Python: ja myslim, ze Tobe to veri vsichni. Jen neveri sobe. Ono je to o tom, ze kdyz clovek neni "bastlič"(promin, nemyslim to negativne, ted me nenapada lepsi oznaceni) tak treba 4 hodiny stravene resenim a ctenim step-by-step znamena ze si mohl vydelat na desku s celerem...
Uvedu paralelu: Akasa PAX...
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Python.p 23. 7. 2014 08:53

Jo v poho, on to bastl je :) vice ci mene. Spis vice, krabicku mám z lega :D

Je to tak, ale kolik lidi u nas v republice ma takovej plat?? Moc jich neznam.

A kdyby mi paxovani vzalo jen 4h :D
Python.p
Je to rebel!

Předchozí stránkaDalší stránka