Domaci PC + Hry, 20 - 25 tisic

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod p0etrik 28. 7. 2014 10:29

Ale notak, nehadejte se. ;-)

@KineCZek: Prosim, muzes mi objasnit duvody proc shanet tu starsi desku se Z87? Nechci aby to vypadalo ze si nevazim Tve pomoci, spis potrebuju vedet ty duvody.
Jake problemy muzu cekat pokud bych misto ni vzal treba tuhle: http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 0000002N2L
Dival jsem se do manualu k obema a zapojeni ventilatoru maji shodne, stejne jako nastaveni BIOS k ventilatorum (Z97 ma o jednu polozku vice u CPU_OPT, ale nic zasadniho). Zapnuti linearni regulace (coz je hadam zmena otacek ventilatoru podle napeti) neni mozne ani u jedne. Na druhou stranu si rikam, jestli neni linearni regulace defaultni u jinych konektoru nez CPU_FAN.
Vim ze jsem sliboval, ze dalsi varianty desky nebudu zkoumat, ale se mnou je to nekdy tezky... :-)

Moc diky za pomoc.
p0etrik
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 28. 7. 2014 14:10

Chces ticho = chces Speedfan. Umis se Speedfan? ASUS desky tri po sobe jdouci generace uz ne ... a Z97 zatim take ne. Simple & easy.

V manualu najdes kulove. Ja mam zkusenosti z praxe, ne z precteni manualu. Ale kup si co chces, pokud moci mermo musis mit to, co sis vybral, vzdam to (od cehoz nejsem daleko) a prestanu vlakno navstevovat. Nebudes prvni.

Linearni regulaci mnou vybrana deska Z87X-D3H samozrejme ma na !!TRECH!! konektorech a oba lze regulovat SF. G45 Gaming take na trech.

Nevymyslej kolo, uz ho vymysleli.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod p0etrik 28. 7. 2014 15:49

Diky. ;-)

Nechci se hadat, ani "vymyslet kolo". Jen chci proste vedet trochu vic detailu. Navic kdyz jsou to zjevne veci, ktere se nedaji vycist z dokumentace.
p0etrik
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 28. 7. 2014 16:22

Nj, obcas neni nad praktickou zkusenost. :)) To ja vim lepe, nez vetsina lidi tady.

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek

Odeslat příspěvekod BLIzZard--cz 28. 7. 2014 17:00

A já bych řekl dokonce nejlépe na celém světe ;-) . Možná by tu od této chvíle měl radit jen KIN a všichni ostatní se raději vůbec nevyjadovat.

Nevšiml jsem si, že by tazatel uvažoval o Speedfanu a potřebě Z87 desky. V tomto případě bych volil modernější Z97 a ASUS Sabertooth nabízí více než zastaralá MSI Z87 Gaming. ASUS umí kvalitně řidit ventilátory přes ASUS Thermal Radar. (nevšiml jsem si, že bych měl s ASUS deskou hlučné PC..)
i9-9900KS @ 5Ghz + FD S24 | MSI Z370 KRAIT | GIGABYTE RTX 2080 Ti AORUS 11GB @ 2115/16600Mhz | G.Skill Trident Z 32GB @ 3600Mhz, CL16 | SAMSUNG 970 EVO PLUS | Corsair HX1000 | Bitfenix Aurora | 144 Hz IPS QHD
A6 3.0 BiTDI, 313 koní, 650 Nm, 0-100 za 5,1s
BLIzZard--cz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod KineCZek 28. 7. 2014 17:07

A vidis to, ja si toho vsiml. Dokonce to resime pres soukrome zpravy. Ono z toho, ze mas doma jednoho Gryphona, bys zavery delat nem(us)el. Nic vic jsem tim nechtel rict.

KineCZek

Předchozí stránka