Herní PC do 25 000 Kč

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Footman2014 15. 8. 2014 13:03

Zkouším sestavit herní PC do +- 25 000 Kč(+2 monitory, jeden lepší, druhý slabší). Potřeboval bych jestli by se někdo podíval na tuto sestavu(sám jsem podle pár rad naklikal) a řekl, jestli tam nejsou nějaké velké chyby. Tj. nekompatibilita komponent, chybějící základní komponenty, slabý zdroj, chlazení apod. Pokud bude schválen, skládat ho sám nebudu a zaplatím si odborníka. Nejsem v tomhle moc kovaný.

Počítač bude sloužit z 80% na hraní her (WoW, Diablo3, Skyrim, Tribes Ascend), nějaké malé programování v Unity3D a zbytek běžný domácí provoz. Chtěl bych, aby vydržel aspoň pět let hrát současné hry na pěkné detaily(nemusí být ultra high). Nemusí být ultra tichý, ale neměl by se přehřívat, měl by vydržet hraní her aspoň 4-6 hodin v kuse. Beru jakoukoli radu či kritiku této setavy(třeba i jaký obchod vybrat, Alfu jsem vybral podle doporučení, ale třeba je lepší). Děkuju moc.

http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... 58011SK601
Footman2014
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cernakus 15. 8. 2014 13:32

Monitory jsou oba hnůj, procesor je nesmysl, grafika stačí na ty online cápoviny, ale pokud Skyrimem myslíš SKYRIM (tedy modifikovaný), tak je slaboučká. Zdroj je docela neznámý (příliš nový), značka "šit" a tudíž riziko do něj jít. Deska šílený nesmysl. Mechanika občas dělá problémy s POSTem.

Udělám ti lepší, i když nepočítej, že to bude hitparáda, za ty peníze (ve skutečnosti počítač do 20 tisíc).

SSD je podmínka? Protože rovnou říkám, že na něj zrovna nemáš rozpočet.

-- 15. 8. 2014 14:48 --

http://www.czc.cz/3ioiesvuqsj49b9nrokierturc/seznam

Je to více, ale takto je to optimální. Osobně bych vykopnul SSD, protože se dostaneme do limitu a zároveň ti to při hrách nepomůže (ani v modifikovaném skyrimu). A nebo prostě vyškrábni těch 2500Kč navíc.

Mimochodem, pokud by nějaký chytrák zde prskal na 4GB RAM, tak upozorňuji, že zmíněné hry bez výjimky jsou 32bit ;-)
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Footman2014 15. 8. 2014 14:03

SSD je podmínka, stejně tak W8.1

- Koukám na tu tvojí sestavu procesor je tam skoro stejný, tak proč nesmysl?
- Grafická karta je zbytečně silná, koukal jsem na srovnání současných her a většina nevyužije ani plně 2G karty.
- RAM chci rovnou 8G, aby byla rezerva do budoucna.
- Co se týče zdroje tak CooMaster není zrovna neznámý a je doporučená v mnoha fórech, asi věc názoru, nevím.
- Na monitory kvůli hrám bylo doporučeno odezva 2ms a méně. Vybíral jsem spíš podle poměr velikost/cena/odezva vzhledem k tomu že přecházím z laptopu na stolní PC, tak s monitory moc zkušenosti nemám.
- Mechaniku nemyslím že bych moc používal na cokoli, jedu většinu her přes digitální licence
- Jo a k tomu limitu je to +- řekněme 5 tisíc, pokud když si někde připlatím dostanu výraznější vylepšení výkonu není problém

pokud něco příjde moc silné na jmenované hry tak opravdu chci rezervu do budoucna, momentálně nehraju nic nového, protože současný laptop soptí když hraju tyto na ultra low settings :D
Footman2014
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cernakus 15. 8. 2014 14:35

V tom případě ale potřebuješ 240GB SSD. Hry jsou dneska velké.
Windows 8.1 si tam nacvakej sám. Stojí to stejně.

1) Právě proto, skoro stejný, ale o 700Kč dražší ;-)
2) Nevíš o čem žvaníš. Hlavně mně nes.ser GB u grafik jako etanolem výkonu, protože na to jsem už alergický. Pokud ti jde o hraní těch online křápů a NEMODIFIKOVANÉHO skyrima, tak ta mr.dka co jsi si tam dal tak nějak stačí. Ale SKYRIM s ENB, HD texturami a dalšími modifikacemi, pohřbí i R9 270X, natož lowend od nvidie. Zadání je HERNÍ POČÍTAČ. Pokud jsi chtěl multimediální počítač, měl jsi to tak napsat do zadání.
3) Klidně tam měj 8GB, ale když je rozpočet napjatý a je tam lineární nárůst ceny, je rezerva do budoucna nesmysl.
4) Já zdroje hodnotím podle osobních zkušeností a měření, které ty tvoje překonávají nekonečněkrát (protože i 1/0 je nekonečno). A protože mám nějakou zkušenost, tak vím, že 500W za litra, které nemáme otevřené, prozkoumané a proměřené, a které je na trhu necelý měsíc, je riziko. Coolermaster je ve zdrojích OEM šmejd značka. Nic si nevyrábí. Jen branduje. To si tam můžeš rovnou koupit Eurocase ECO+85, to mám alespoň proveřené.
5) Odezva - začínám se dostávat do varu. Přestaň se tázat mezifórově. Vyber si fórum a tam se ptej. Ale tohle je na nic.
Samozřejmě co se odezvy týče, tak ano TNko je rychlejší, než IPS či VA, ale za jakou cenu?! (opravdu děsný obraz). 2ms odezva je samozřejmě marketing. Tvoje oko nevidí více než 40 barevných snímků za sekundu. 5ms uváděné na těch BenQech je 200 snímků za sekundu (praxe je jinde, ale to je složitějšíá na pochopení). Navíc na té supertrooper grafice, co jsi si zvolil, budeš rád, když v těch hrách dosáhneš 30FPS. Natožpak 500FPS, aby jsi využil 2ms ;-)
Prostě ten Benq má mnohem lepší obraz a odezvu více než dostatečnou.
6) Proto jsem mechaniku ani do své sestavy nedával. Na instalaci windows je zbytečná a lidem jen leží ladem.

Ano, moje sestava je výrazné vylepšení výkonu i kvality.
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Footman2014 18. 8. 2014 09:01

1) Počítám že rozdíl mezi 3.2 a 3.5 není pro hraní poznat a můžu těch 700 stovek vrazit jinam?
2) Nevím o čem žvaním, proto se asi ptám, jestli ti vadí a rozčilují otázky noobíků, tak neodpovídej ;-) chci být chytřejší, proto čtu hodnocení a srovnání na fórech a koukám na výsledky testů
3) Rozpočet napjatý není, ale nechci do toho investovat přemrštěně, do 8G jsem ochoten jít
4) Můžu se podívat po jiném
5) S těma ms mi to příjde taky divný, asi si člověk nemá radit od grafika/hráče :D (ten mi poradil ty 2ms na hraní)
6) Je to malá investice a mám nějaké staré hry na cd, kdyby mě chytla nostlgická
Footman2014
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cernakus 18. 8. 2014 11:14

1) Do ramek, ať máš těch 8GB
2) Jenže ty jsi se neptal. Ty jsi mi oznámil, že karta je moc silná a že 2GB na všechno stačí (čímž jsi implikoval, že výkon karty určuje velikost VRAM). Kdyby jsi se ptal, tak by ten bod zněl např. takto: "Není ta karta zbytečně silná?"
3) Viz. bod 1
4) Ber toho seasonica. Oproti němu ušetříš jen málo a tento má nejen vyšší kvalitu, ale i vyšší účinnost, než běžné zdroje do 2000Kč
5) To nemá. Lidské oko má své omezení a to je i pro periferní monochromatické vidění mezi 50-60 snímky (proto citlivější lidé vidí blikat zářivku koutkem oka). V přímém hledu nikdo nevidí nad 40 snímků za sekundu. Důvody ultra vysokých FPS jsou obvykle prozaičtější, než jen kvalitní obraz. Imbecilní hry, jako je například CSko, fixují věci, jako je rychlost kulky či kadence zbraně na snímky. Tím pádem čím vyšší snímky tím větší výhoda (tvrdí to CSkáři, osobně jsem to nezkoušel, CSko jsem už 10 let nehrál).
6) Nekupoval bych to do foroty, DVD mechaniky stárnou (organické sloučeniny v optice degenerují a tato přestane mít schopnost pálit a posléze i číst média). Navíc staré hry na CD obvykle na nových systémech nepoběží a lepší je stáhnout je někde z webu i s úpravami pro běh na nových OS. Warez to není, protože pokud vlastníš instalačku legálně, můžeš si hru stáhnut odkudkoliv a používat.
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod KineCZek 18. 8. 2014 11:22

2) Velikost pameti na grafice je pro vykon dulezita stejne, jako je velikost zavazadloveho prostoru pro vykon auta. Tzn nijak. Ano, pamet muze vykon ovlivnit, pokud:

A: je vyrobcem vybran (zamerne, tzn z marketingovych duvodu) nespravny typ. Tim chci rict, ze napr. 512MB DDR5 proste !BUDE! mit vyssi vykon, nez 16GB DDR3 na stejnem typu karty.

B: Existuje herni engine, nebo cela hra, dovedivsi EFEKTIVNE vyuzit vetsi mnozstvi pameti. Potom bude 3GB DDR5 karta vykonnejsi, nez 2GB DDR5. Karta se 16GB DDR3 bude !!SLABSI VZDYCKY!!, tzn by byla slabsi i v tomto pripade.

- - -

3) Pokud rozpocet napnuty neni, sel bych trochu jinou cestou. Vice viz nize.

- - -

4) Corsair CS 550W

- - -

5) S temi odezvami? Jedine slovo. Marketing. A ovecky marketingem zb.lb.le.

- - -

6) Neresil bych - temer vse lze stahnout STEAM atd a co nelze, muzes legalne stahnout ISO, pokud tu originalku mas. Ale i tak jsem mechaniku do navrhu dal.

- - -


Pises, ze budget eni tak napjaty, jak by se mohlo zdat. Proto jsem se v navrhu malicko uvolnil a dovolil jsem si to cele navrhnout tak, aby to bylo kvalitni, overene, ne moc hlucne a zaroven i velmi vykonne.


31.097,- Kc


BTW: Pokud bys nepohrdnul, mohu Ti nabidnout svou osobni peci, tzn. sluzby ohledem sestaveni a odladeni. (Pokud bys chtel vedet vic => soukroma zprava.)
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cernakus 18. 8. 2014 11:34

KineCzek:
OT:
Víš že teď je rozdíl mezi CS550 a CS650 necelá stovka?
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod KineCZek 18. 8. 2014 11:44

Ano, vim. Ale 650 mi prisel zbytecny. A mel jsem tam 2x mechaniku, i to je opraveno.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cernakus 18. 8. 2014 11:49

OT:
Ok, já jen, že jsi mohl přehlédnout. Vím, jak v alfě hledáš a tudíž jsem myslel, že možná ani nevíš ;-). Cena padla nedávno a je to super zdroj, když už mi vyprodali Supernovu o stejném výkonu.
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Footman2014 18. 8. 2014 13:25

Trochu jsem sestavu upravil a protože rozpočet opravdu není napnuty tak přidal pár peněz

http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... 37012F5M01

- Dal jsem vyšší řadu grafické karty, oba mi doporučujete Radeon, ale dal bych přednost Nvidia, koukal jsem, že je v testech o trochu lepší za o trochu víc peněz, kamarád který mi radí, mě od Radeonu zrazuje, že má špatnou zkušenost - máte nějaký speciální důvod proč Radeon?
- Oba mi též radíte 550W zdroj, podle propočtů by mi mělo 500W stačit nebo se pletu?
- Monitory co doporučil Cernakus, jsem zkouknul a vypadají dobře, tak do nich asi půjdu, s těma ms mi to taky přijde jako blbost

2KineCZek:
- koukal jsem, že v tvé sestavě jsou OEM komponenty, těm bych se radši vyhnul, chci mít možnost přestavění a nechci mít problém s licencemi, tj. i OS nechci OEM, rozdíl v penězích je minimální
- Jinak s tím sestavením, psal jsem na technickou podporu Alfy a napsali, že když si sestavu objednám na TSBohemii, že sestavení/instalace zdarma, ideálně bych chtěl na sestavení záruku, kdyby tam něco pokonili, ať to pak není na mě :-) tak nevím jestli sestavuješ se zárukou
- Proč tak drahý case? Tady se dá docela ušetřit. Na vzhledu mi jinak zvlášť nezáleží, jen ať to hezky větrá a není super hlučné(nepotřebuji super tiché)
- Jak moc velký rozdíl je mezi mojí ramkou a tou co doporučuješ ty?

Jinak oběma díky za váš názor, čím více názorů tím lépe :-) (ideálně pokud se v nečem shodnou)
Footman2014
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 18. 8. 2014 14:09

Horsi skrin, a to vyrazne. Chybejici kabel k monitoru, superhlucny zdroj, absolutne neresene chlazeni. SSD je ten nejvetsi odpad, LG mechanika zpomaluje kazdy boot ... disk je zbytecne hlucnejsi, navic drazsi, coz nepochybuji, ze se vyplati. Pameti pomalejsi a drazsi. Deska horsi a drazsi. Grafika horsi a drazsi.


Jo ... dobre sis to upravil. (plac, plac, po raminku...) :tleskani








- - -

Ale ja tomhle vlakne koncim.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cernakus 18. 8. 2014 14:39

KineCZek píše:Ale ja tomhle vlakne koncim.


Já taky

Návrhy padly. Ode mne a KineCzka jsou fajn. Více k tomu nemáme co dodat.
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Footman2014 18. 8. 2014 15:13

Ok diky kluci
Footman2014
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků