Hry, virtualizace, programování... (bez grafiky) - 45k

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod alfah4ns 20. 8. 2014 11:22

Takže by nebylo dobrý koupit hned na začátku?

Vždy je lepší pár měsíců počkat, jestli nemá novinka nějaké problémy. Možná nebudou, ale možná ano, s tím, že pak by to nebylo poprvé a ani naposled.
Může být problém v CPU, v řadiči, v nějaké určité základní desce...
I když jdou vždy profi platformy se zpožděním - viz. cernakus, i tak bych tomu chvíli nechal.
alfah4ns
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod FreeMan3109 20. 8. 2014 14:19

No já bych počkal někdy do září, ale dál už se mi fakt nechce čekat. Pokud bych se rozhodl pro haswell-e, tak by to asi bylo o tom to risknout nebo vzít 1150.

Určitě teda nebudu nic kupovat teď a počkám na konec srpna, kdy to všechno ukážou a potom můžeme pokračovat v diskuzi.

Zatím díky všem za rady.
FreeMan3109
Junior

Odeslat příspěvekod Matysek 25. 8. 2014 20:34

A na co presne chces cekat? Uz jsem psal, ze jedina slusne pouzitelna platforma pro virtualizaci je Intel Xeon E5 a AMD (klidne FX8350 + 990FX).

TSX-NI je rozbity, to je prvni fail. Druhy skryty fail zustava roky dokurveny ACS (soucast standard PCIe2) Intelem nebude opraveno a line DMI2.0 uz ted nestaci, natoz s vykonem s2011-E a nastupem Acc. E5 s C600, protoze umi SR-IOV a da se na tom virtualizovat.

s1150/s1155 uz jsem tu zminoval, s odrenyma usima bez PCI jen Cecka, zbytek je dokrypleny uplne a virtuzalizovat na necem jako Z97 s core i7 dost dobre nejde. Na VBox a komance to staci, ale to neni virtualizace.
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert

Odeslat příspěvekod FreeMan3109 26. 8. 2014 21:26

No chci počkat na 2011-3. Psal jsem, že to nechci na žádnou profi virtualizaci a na to musí X99 stačit. Ono by asi stačilo i Z97, ale když se vejdu do X99, budu rád. Ono je rozdíl provozovat nějakou profi virtualizaci, kde běží třeba 20 VM, od "domácí" virtualizace pro 2-3 VM.

Na X99 budou určitě desky s podporou VT-d, tak nevím v čem by měl být problém. Až budu chtít profi workstation pro náročnou virtualizaci, tak se určitě podívám jinde, ale pro tohle použití tu snad není žádný problém ne? Nepotřebuji žádný HW na ESXi apod.
FreeMan3109
Junior

Odeslat příspěvekod FreeMan3109 2. 9. 2014 11:39

Tak X99 je tu, a už bych potřeboval něco objednat. Budu asi jeden z prvních majitelů u nás z čehož mám radost, ale i trochu obavy. No uvidíme co z toho bude :)

CPU - tam je to jasný 5820k
RAM - vybral jsem ty nejlevnější Crucial 4x4GB

Teď deska. Limit na desku je do 10k. Docela bych chtěl 2xNIC Intel (hlavně ne ty "herní" killer), protože je to lepší než potom rozšiřovat. Tohle mě omezilo na výběr mezi:
1) Asus X99 Deluxe
2) MSI X99S Xpower AC
3) Gigabyte X99-UD5

Osobně jsem pro Asus X99 Deluxe. Není tam nic co by mi nevyhovovalo, a hlavně by měl podporovat jako jediný speedfan. Není to samozřejmě potvrzeno, ale vzhledem k tomu, že používá stejný čip jako Z97, tak je k tomu rozhodně blíž než Gigabyte a MSI. Výhoda je také v tom, že je ATX a krásně se vejde do Define R4.

Jako SSD tam dám asi Samsung 850 Pro 512 GB. A HDD jsem zvolil ten Seagate 2TB místo 3TB.

Jinak ten Grandis to uchladí v pohodě? Nechystám žádný extrémní OC, ale tak 4-4,2 GHz.
FreeMan3109
Junior

Odeslat příspěvekod Honza20 2. 9. 2014 11:52

Také mám v plánu dokoupit podobnou sestavu jako ty, ale počkám si na RAMky Corsair Dominator. Asus uzavřel spolupráci s Corsairem a zrovna tyhle RAM jsou jedny z těch, které používají všechny magazíny pro testování a OC.
Mimochodem ta deska Asus X99 je parádní.
---> HP EliteBook 8540w
---> Samsung Galaxy S3, Note II
---> LCD TV Samsung LE32R86BD, Vantage HD 7100S
---> Peugeot 206 Black edition
---> Nikdy nedávej na první dojem, zdáni většinou klame
Honza20
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 2. 9. 2014 12:05

Měl jsi v ruce, nebo si jen četl letáky ?
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod FreeMan3109 2. 9. 2014 12:40

Honza20 píše:počkám si na RAMky Corsair Dominator

Kupovat 16GB za cenu kde u Crucialu můžeš mít 32GB jenom aby jsi měl hezkej chladič nebo protože to měli někde v testovací sestavě? No nevim jestli máš tolik peněz na rozhazování, ale při těch cenách DDR4 kupovat ještě takhle drahý ramky...

Pokud jsi nějakej extrémní overclocker nebo skládáš sestavu hlavně pro dizajn, tak možná, ale jinak nevim v čem by ty ramky měli být za tu dvojnásobnou cenu lepší.

edit: samozřejmě, že všechny Asus desky jsou parádní, protože marketingové oddělení odvádí dobrou práci :) Jsem fakt zvědavej na to, jak ta jejich super zvukovka (přejmenovaný Realtek 1150) bude skoro stejně kvalitní jako externí řešení :-D
FreeMan3109
Junior

Odeslat příspěvekod Matysek 2. 9. 2014 15:24

Zrovna ja jsem si vypestoval letilou nenavist k cemukoliv od PekloTEK, presto ... divej se na veci realne. Jestli cekas neco lepsiho, tak si proste zaplat neco lepsiho a/nebo se spokoj s plameny a PekloTEK.

Jsou horsi vyrobci, nez PekloTEK a mam sto chuti predpovedet, ze si jeste uzijes az po tom budes chtit neco jineho, nez OC, hry, OC, hry ... treba s USB3 (Asus ... no, to je skoro jistota).
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert

Odeslat příspěvekod FreeMan3109 2. 9. 2014 15:51

Tak já už nevim co. Každej radí něco jinýho. Je teda lepší Gigabyte? Nebo MSI? Nečekám nic extra prostě výkon a nějakou spolehlivost. Nebudu používat žádnej raid ani připojovat žádné extra usb zařízení, tak v čem je problém? Jak už jsem jednou psal není to profi wks, tak fakt netuším, co je špatně :-(
FreeMan3109
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 2. 9. 2014 15:53

Výkon a spolehlicost ? SuperMicro
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod FreeMan3109 2. 9. 2014 15:54

Ano upřesním to. Výkon a spolehlivost v kategorii domácí PC !!!!

SuperMicro se snad používá do wks a serverů ne?
FreeMan3109
Junior

Odeslat příspěvekod cernakus 2. 9. 2014 15:58

Mno za mně je 10 tisíc za desku pro tvé potřeby hodně. Libovolná z dostupných X99 desek je naprosto OK. Jak už jsem zde jednou říkal. Je jen malý rozdíl mezi cenou X79 a Z97 čipsetu. Takže Z97 deska za 3 tisíce NENÍ kvalitou ekvivalentní X79 desce za 5 tisíc. A X99 je prostě o krapínek dražší. Tedy desky za 6 tisíc jsou více než dostatečné pro tvé potřeby. DDR4 paměti bych bral s chladičem. Je třeba je vytaktovat nahoru, aby se jejich cena ospravedlnila. Na 2133MHz můžeš provozovat DDR3, tam není rozdílu ve výkonu ani trochu (možná naopak - horší časování na DDR4).
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod FreeMan3109 2. 9. 2014 16:03

Doufám, že nemyslíš ty Corsair ramky s dvojnásobnou cenou. Tyhle Crucial stačí?
FreeMan3109
Junior

Odeslat příspěvekod cernakus 2. 9. 2014 16:07

Samozřejmě, že jsem myslel crucialky. Pohodlně je vyloupneš ke 3GHz a pak to bude mít ten smysl.
cernakus
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka