Herní PC do 35.000,-Kč, LN

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod puschpull 2. 9. 2014 21:08

Zdravím, potřeboval bych znát názory na PC sestavu.

Sestava by měla být tichá (ale nemyslím vodní chlazení ani pasivní chlazení).
Nezamýšlíme provádět jakákoliv přetaktování, upřednostňujeme stabilitu a tichý chod.

PC bude primárně jako herní mašina. Z malé části editace videa.
Myšleno je holé PC, tedy včetně skříně, ale bez monitoru, myši, klávesnice a operačního systému.

Finanční limit by se měl pohybovat okolo 35 tisíc (plus minus nějaké ty 2 tisíce).
Termín nákupu - letošní podzim.
Pokud byste viděli že cena je příliš velkorysá a že by šlo s tímto výkonem se dostat na nižší cenu tak to samozřejmě uvítáme.

Jelikož jsme doma již nějaké počítače postavili, máme jistou základní představu o některých komponentech, které by v tomto PC měly být:
Již tu mám od syna ten soubor, takže vkládám nějaké základní informace s představou o sestavě:

Seznam: http://www.czc.cz/8rm9u1s2mmjk48io9jmg0sanv7/seznam

Procesor:
Intel Core i7-4790K
- jasná volba
http://www.czc.cz/intel-core-i7-4790k/154159/produkt

Grafická karta:
R9 290X
- papírově výkonější protějšek Titanu a 780 od Nvidie
- brát pravděpodobně dost v potaz optimalizaci her
http://www.czc.cz/sapphire-r9-290x-tri- ... 62/produkt

(dotaz v sekci grafických karet: viewtopic.php?f=919&t=1219617 )

Základní deska:
ASUS Z97-C - Intel Z97
- je mi jedno, která konkrétně Z97
- měla by podporovat CrossFire nebo třeba i SLI
http://www.czc.cz/asus-z97-c-intel-z97/152142/produkt

Zdroj:
CORSAIR CS750M, 750W
- jasná volba
http://www.czc.cz/corsair-cs750m-750w/141135/produkt

Paměti:
Kingston HyperX Beast 16GB (2x8GB) DDR3 2400 XMP CL11
- nejsem si pevně jistý
- otevřená možnosti i pro verzi s frekvencí 1600 namísto 2400
http://www.czc.cz/kingston-hyperx-beast ... 30/produkt

Chladič na procesor:
Noctua NH-U9B SE2
- jasná volba
http://www.czc.cz/noctua-nh-u9b-se2/71487/produkt

Skříň:
Zalman Z11 Plus
- jasná volba (hlavně díky již přibaleným 5 větrákům a příjemnému designu)
http://www.czc.cz/zalman-z11-plus/108503/produkt

SSD a HDD:
Intel SSD 520 (7mm) - 120GB, OEM
Seagate Barracuda 7200.14 - 2TB
- je mi jedno
- požadavek je 2 TB HDD a těch 120 GB SSD
http://www.czc.cz/intel-ssd-520-7mm-120 ... 62/produkt
http://www.czc.cz/seagate-barracuda-720 ... 18/produkt

P.S.: Monitor který bude k PC připojen: HP ZR24w

Děkuji
Audio Card: Asus Xonar Essence STX | PC Speakers: Audioengine A2 | Beyerdynamic DT 990 | Xavian XN 270 | DPA 380 SE MkII | PP01SE | Denon DCD-2560 | Cowon Plenue D | Echobox Nomad N1 | T-Peos Altone200
puschpull
Junior

Odeslat příspěvekod Enfonator 2. 9. 2014 21:18

Syn vyzerá byť navyknutý na peniaze a vyberá to najdrahšie a "najlepšie", čo vidí..

-- 2. 9. 2014 22:20 --
Naposledy upravil Enfonator dne 2. 9. 2014 21:23, celkově upraveno 1
Enfonator
Junior

Odeslat příspěvekod cernakus 2. 9. 2014 21:20

Mno, rozpočet je zbytečně velkorysý.
Nebudete-li taktovat, nekupujte taktovací procesory.
Nemusíš se rozkecávat o každé komponentě ze seznamu. Je nám to jedno.
Za chvíli přidám protinávrh.
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod puschpull 2. 9. 2014 21:24

Enfonator: Ode mne nemá skoro nic (nic jsem mu nepřidával) ale nyní už je ve věku že si sehnal o prázdninách několik brigád a peníze si sám vydělal. (i když v tuto chvíli ještě celých 35 tisíc nemá ...)
Ale je zvyklý buď koupit něco kvalitního, nebo nic. Navíc neutrácí za blbosti. Dělá mi radost, že je finančně "gramotný" a má smysl pro šetrnost.
Osobně bych si nový PC postavil za nějakých 12-15 tisíc a stačil by mi. Ale já nehraji hry. :-)
Audio Card: Asus Xonar Essence STX | PC Speakers: Audioengine A2 | Beyerdynamic DT 990 | Xavian XN 270 | DPA 380 SE MkII | PP01SE | Denon DCD-2560 | Cowon Plenue D | Echobox Nomad N1 | T-Peos Altone200
puschpull
Junior

Odeslat příspěvekod cernakus 2. 9. 2014 21:27

Takže asi takhle:
http://www.czc.cz/c201oh2siqh08bscsgaj4oufob/seznam

Hrajeli se na FullHD monitoru, je cokoliv lepšího zbytečnost. Samozřejmě lze přidat i R9290X (proto jsem nadimenzoval zdroj), ale k čemu, když v nastavení NaMax si synáýtor zahraje vše, vyjma Crysis 3 (kde jen sundá hlazení na polovinu a pak není problema).

Sestava, jak jsem ji navrhnul nebude LN, ale bude o dost tišší, než ta tvoje. /spora elektřiny se taky ocení.
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Matysek 2. 9. 2014 21:27

Letosni podzim neni termin urcity, avsak tvou zcela jasnou volbou muze zamichat prichod Maxwell/Tonga, ktede se blizi (Tonga mela byt myslim uvedena dnes).

Cely vyber postrada hlavu i patu, treba zdroj CS se do takoveto sestavy z dobrych duvodu nedava. Mel jsem nedavno v ruce Corsair AX760 do jednoho skreta a nemuzu rici, ze bych mu dal prednost pred Seasonic Platinum XP2, nebo Super Flower Leadex Platinum - zdroje umerne takove sestave. Chlazeni a vubec hluk "jasna volba" se neslucuje s pozadavkem tiche sestavy. U 290X je s pouzitim Accelera problem s chlazenim napajeni, protoze ty pasivy a nizke otacky zase tak dobre nechladi. Blok na napajeni vyrabi myslim Gelid VRM R9 290/290X, nebo jak se tomu rika a ktery chladi vyrazne lepe. Velka slava vysoce "zaplacenych, nikoliv vykonnych" RAM s nastvavacim baznechtem akorat potvrzuji celou hruzu. No a take si k tomu rekne sve MB a regulace. Tolik o onomu tichu a vyberu.

// Gelid
http://www.gelidsolutions.com/products/ ... =13&id=108
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert

Odeslat příspěvekod cernakus 2. 9. 2014 21:29

PS:

Seznam, který jsi postnul a který zřejmě navrhoval syn, je ta blbost, za které by se utrácet nemělo. Takže bych s pýchou brzdil.
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod puschpull 2. 9. 2014 21:32

Samozřejmě když jsem si sem šel "s kůží na trh" tak si nechám poradit od zkušených. Takže samozřejmě budu akceptovat nějaké ty doporučené sestavy které s pak v klidu detailněji probereme. Představa je CPU i7 a výkonná grafická karta. Aby stroj nějakou dobu "vydržel s dechem".
puschpull
Junior

Odeslat příspěvekod cernakus 2. 9. 2014 21:32

Matysek:

Mno Tonga je brutální zklamání, takže tu už jsem vyřadil ze hry, dokud bude Tahiti a od Maxwellu taky nic nečekám. Bylo bláhové čekat, že po třech generacích 28nm by snad mohli výrobci grafik přijít se zázrakem. Bez menší rozteče jsme zakysli.

-- 2. 9. 2014 22:37 --

puschpull píše:Samozřejmě když jsem si sem šel "s kůží na trh" tak si nechám poradit od zkušených. Takže samozřejmě budu akceptovat nějaké ty doporučené sestavy které s pak v klidu detailněji probereme. Představa je CPU i7 a výkonná grafická karta. Aby stroj nějakou dobu "vydržel s dechem".

Tohle je krásný nonsense. S dechem vydrží stroj, který budeš pravidelně upgreadovat. Například ta moje R9280X vs R9290X. Cenový rozdíl je 100%, výkonnostní 50%. Na FullHD stačí a ještě nějaký ten rok bude stačit R9280X. Dejme tomu, že na konci záruky toho Safíru, tedy za dva roky, vezmeme částku, kterou jsme ušetřili (6500Kč) a koupíme novou generaci. Co mayslší že bude výkonější? Samozřejmě, že ta nová generace nežli R9290X. A to nepočítáme, že stále můžete odprodat R9280X a ušetřili jste možná až tisíce za elektřinu.

-- 2. 9. 2014 22:38 --

Za 38 táců stavím sestavy na 4K/Eyefinity. Na FullHD je to přepálené, jak pirátské CDčko.
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Matysek 2. 9. 2014 21:42

Trochu delsi cas mi zabere to prelozit tak, aby to melo smysl a za tu dobu jste se rozjeli.

Nemam cas ani chut ted cist ponekud prihlouple VGA informace a jen blazen by cekal nejakou revoluci. Budme radi, ze vubec postupuje castecna evoluce a tim to asi tak konci. Vzdyt ani od Maxwellu se neceka nic jineho, nez zvyseni efektivity a nizsi spotrebu - o chlup vylepseny Kepler s vyrazne vylepsenou cenou. Ja myslim, ze zajimava bude az Volta generace. Mozna jednou dojde k tomu, ze GPU encoding bude stejne kvalitni jako CPU, ale to je spis zbozne prani. I kdyz myslim, ze mela byt odhalena 285 nebo tak nejak a to neni zrovna kus vhodny pro ukrizovani Tonga. VGA jsou mi nad ramec vypoctu a hashu docela u zadku.
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert

Odeslat příspěvekod Enfonator 2. 9. 2014 21:42

Prečo stále to i7 ? i5 bohato stačí.. Nemá cenu diskutovať s ľuďmi, ktorí Vám už povedali optimálne zloženie zostavy. A Vy ho buď akceptujete, alebo si spravíte po svojom. Čokoľvek iné je len mrhanie peniazmi.
Enfonator
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 2. 9. 2014 21:42

Nemůžu se dočkat fotky hotové sestavy....
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod puschpull 3. 9. 2014 08:31

Pokorně se ještě zeptám: kromě
http://www.czc.cz/c201oh2siqh08bscsgaj4oufob/seznam
od identity cernakus
má tu ještě někdo nějakou osvědčenou doporučenou sestavu ?
Pokud je (patrně opravdu je) těch 35 tisíc moc a srovnatelný výkon se dá pořídit za nižší cenu, tak tedy sestavu okolo 30 tisíc.
Děkuji
puschpull
Junior

Odeslat příspěvekod polda 3. 9. 2014 09:00

Já mám něco podobného starého 3/4, komponenty jsou maličko jiné(horší) ale cena třka stejná, PC běhá bez problémů teenagři 13 - 15 let.

viewtopic.php?f=932&t=1202261&start=0&st=0&sk=t&sd=a
polda
Junior

Odeslat příspěvekod LammerOutsider 3. 9. 2014 11:45

Co takhle rovnou koupit 1440p displej a tu 290x? Hrani i pouziti pc na jine urovni. Pokud ma syn 35-37k, nema smysl setrit, ale koupit to nej do te castky, tot muj nazor.
LammerOutsider
Junior

Odeslat příspěvekod puschpull 3. 9. 2014 12:16

Monitor HP ZR24w je výborný, rok a půl starý. Zatím má k dispozici cca 30 tisíc (až dorazí prachy za brigády), jen nám to při výpočtech s těmi grafikami za 12 tisíc a procesorem za 8 tisíc vycházelo takto drahé. Rozlišení monitoru 1920x1200 a technologie S-IPS stačí.

polda: dík za tip, kouknu se na to.
puschpull
Junior

Odeslat příspěvekod alfah4ns 3. 9. 2014 12:19

Jo, to je, LCD je to fakt dobré. Nativní 8bit... Pokud vyloženě nechce větší, neměnit.
alfah4ns
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod LammerOutsider 3. 9. 2014 12:23

i7 je zbytečný, ne? Teda aspoň to tvrdí většina tohoto fóra, na hraní by měla i5 stačit..
Vem to co navrhoval cernakus, možná třeba nějakej fan navíc aby jich bylo ve skříni 4-6 nebo větší SSD, nebo přihoď himuro na HDD, za ušetřené peníze kup pořádné periferie - klávesnici, podložku, myš. Často opomíjené důležité herní komponenty.
LammerOutsider
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 3. 9. 2014 12:59

určitě, i5 stačí bohatě.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod puschpull 3. 9. 2014 13:03

LammerOutsider: Díky za názor. Doma to probereme. U toho i7 / i5 šlo o to, abychom třeba za pár měsíců nelitovali a výkon někde nechyběl. Je mi jasné že cena 8500 za i7 v porovnání nějakých 4-5 tisíc za i5 je značný rozdíl a poměr cena/výkon vychází lépe pro i5.
A k té grafárně - před lety si kluk za tehdy všechny úspory koupil cca za 7 tisíc nějakou nVidia GeForce GTX260 (Gigabyte) a slouží mu vlastně dosud. Akorát už prostě výkon na nové hry u toho letitého PC nestíhá. Proto zase hledá něco"nadupaného". Zase to má být komp na víc roků ...

-- 3. 9. 2014 13:05 --

Python.p: to jsem mu říkal úplně na začátku úvah také, ale zviklal mě, přiznávám, že hrubý výkon je hrubý výkon a nechtěl aby mu procesor někdy něco "brzdil". :-)
puschpull
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 3. 9. 2014 13:08

Tak ať se synáček podívá na i5-750, kolik je to starý a jaký to má výkony ve hrách.

Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod Matysek 3. 9. 2014 15:35

To uz dnes neplati a jsou hry, nemyslim spatne optimalizovane, nebo jen delane na single core typu WoT, ktere plne vyuzivaji vsech vlaken CPU. Trend stale stoupa smerem k Core i7 a co plati dnes, uz nemusi byt za rok. CPU se nemeni zase tak casto, jako GPU. Jestli mladej bude streamovat, tak je i7 zatracene slaba. Pres GPU a PCIe/USB ... na to zapomen, ta kvalita je udesna a zbyva CPU.

Vydrzi nebo nevydrzi je takova loterie, ono rozbit se muze dneska cokoliv, treba obri slon a jestli to bylo na hrane, nebo k-u-v-i-t-k-o, broken by desing, nebo mate stene/kote uz neni podstatny. Pocitej jen s tim, kolik to ma zaruku, zbytek je ve hvezdach, ale muzes tomu trochu pomoci volbou.
Matysek
Expert

Odeslat příspěvekod puschpull 4. 9. 2014 16:13

Zkusil jsem si jak bych zhruba stavěl kdybych měl synovi herní PC stavět já. Za 30 tisíc.
http://www.czc.cz/4s47j1ld36jq9ad4s5c7h4uuv2/seznam
puschpull
Junior

Odeslat příspěvekod cernakus 4. 9. 2014 21:49

mno není to dobrá a vyvážená sestava a skříň na mně působí, jak kdyby neměla přední kryt, ale fungovat to bude. Hrát se na tom bude dobře.

více se mi už nechce snažit. Chceli mít BFU kontrolu nad sestavou, nechť má kontrolu.
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Python.p 4. 9. 2014 21:51

... nerad to říkám, ale já to říkal....

Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod KineCZek 9. 9. 2014 15:59

Protoze jsi mne soukromou zpravou zadal, at se vyjadrim, prispeju i ja svou troskou do mlyna...

37.019,- Kc

Tento navrh je kompletne LOW NOISE sestava, pro definici pojmu LN viz: ODKAZ.

DULEZITA POZNAMKA:

Pro dosazeni LOW NOISE, nebo ULTRA LOW NOISE hlucnosti nestaci pouze vybrat vhodne komponenty. Klicovym faktorem pro dosazeni nizke urovne (ne)hluku je odladeni hlucnosti, resp. tedy otacek ventilatoru. Dalsi veci je, ze pocitac s chladicem Accelero Xtreme IV opravdu eshopy sestavit odmitnou. A maji k tomu rozumny duvod.

BTW: Pokud bys nepohrdnul, mohu Ti nabidnout svou osobni peci, tzn. sluzby ohledem sestaveni a odladeni. (Pokud bys chtel vedet vic => soukroma zprava.)
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod PC-Hráč 9. 9. 2014 16:08

:) ty koše (minimálně dolní volný) na obrázku zbytečně trochu brání proudění vzduchu, řekl bych, což?
PC-Hráč
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 9. 9. 2014 16:25

Na obrazku je Fractal Define R3, s pevne nanytovanou prepazkou odshora dolu. ;)

Krom toho ... vzduch neni az tak uplne beton. Na obrazku je ULN masina se 180rpm na casefanech, to je opravdu jen velmi mirny vanek. Na grafickou kartu jde vzduch primo a na procesoru je tak obri chladic, ze ani vyrezanim prepazek bys nedocilil niceho jineho, nez velmi vyrazneho snizeni pevnosti skrine.

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek

Odeslat příspěvekod PC-Hráč 9. 9. 2014 16:36

Ok beru zpět, já tam hned viděl R4 ..
PC-Hráč
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 9. 9. 2014 17:07

Jop, v te lze kose vyndat. Ale ja to (krom nutnych pripadu, kdy se nevejde Accelero s grafikou, tzn R9 280/280X/290/290X a GTX780Ti) nedelam, protoze ta skrin ztrati vyndanim kosu opravdu hodne, hodne moc na pevnosti. A to se projevi tim vic, cim tezsi komponenty do ni das ... a veci jako Himuro, D14 a Accelero jsou tezke vazne pekelne. ;)

KineCZek

Odeslat příspěvekod puschpull 9. 9. 2014 20:38

KineCZek: (děkuji )máš SZ
puschpull
Junior