Herní PC do 35.000,-Kč, LN

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod puschpull 3. 9. 2014 12:16

Monitor HP ZR24w je výborný, rok a půl starý. Zatím má k dispozici cca 30 tisíc (až dorazí prachy za brigády), jen nám to při výpočtech s těmi grafikami za 12 tisíc a procesorem za 8 tisíc vycházelo takto drahé. Rozlišení monitoru 1920x1200 a technologie S-IPS stačí.

polda: dík za tip, kouknu se na to.
Audio Card: Asus Xonar Essence STX | PC Speakers: Audioengine A2 | Beyerdynamic DT 990 | Xavian XN 270 | DPA 380 SE MkII | PP01SE | Denon DCD-2560 | Cowon Plenue D | Echobox Nomad N1 | T-Peos Altone200
puschpull
Junior

Odeslat příspěvekod alfah4ns 3. 9. 2014 12:19

Jo, to je, LCD je to fakt dobré. Nativní 8bit... Pokud vyloženě nechce větší, neměnit.
alfah4ns
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod LammerOutsider 3. 9. 2014 12:23

i7 je zbytečný, ne? Teda aspoň to tvrdí většina tohoto fóra, na hraní by měla i5 stačit..
Vem to co navrhoval cernakus, možná třeba nějakej fan navíc aby jich bylo ve skříni 4-6 nebo větší SSD, nebo přihoď himuro na HDD, za ušetřené peníze kup pořádné periferie - klávesnici, podložku, myš. Často opomíjené důležité herní komponenty.
LammerOutsider
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 3. 9. 2014 12:59

určitě, i5 stačí bohatě.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod puschpull 3. 9. 2014 13:03

LammerOutsider: Díky za názor. Doma to probereme. U toho i7 / i5 šlo o to, abychom třeba za pár měsíců nelitovali a výkon někde nechyběl. Je mi jasné že cena 8500 za i7 v porovnání nějakých 4-5 tisíc za i5 je značný rozdíl a poměr cena/výkon vychází lépe pro i5.
A k té grafárně - před lety si kluk za tehdy všechny úspory koupil cca za 7 tisíc nějakou nVidia GeForce GTX260 (Gigabyte) a slouží mu vlastně dosud. Akorát už prostě výkon na nové hry u toho letitého PC nestíhá. Proto zase hledá něco"nadupaného". Zase to má být komp na víc roků ...

-- 3. 9. 2014 13:05 --

Python.p: to jsem mu říkal úplně na začátku úvah také, ale zviklal mě, přiznávám, že hrubý výkon je hrubý výkon a nechtěl aby mu procesor někdy něco "brzdil". :-)
Audio Card: Asus Xonar Essence STX | PC Speakers: Audioengine A2 | Beyerdynamic DT 990 | Xavian XN 270 | DPA 380 SE MkII | PP01SE | Denon DCD-2560 | Cowon Plenue D | Echobox Nomad N1 | T-Peos Altone200
puschpull
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 3. 9. 2014 13:08

Tak ať se synáček podívá na i5-750, kolik je to starý a jaký to má výkony ve hrách.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod Matysek 3. 9. 2014 15:35

To uz dnes neplati a jsou hry, nemyslim spatne optimalizovane, nebo jen delane na single core typu WoT, ktere plne vyuzivaji vsech vlaken CPU. Trend stale stoupa smerem k Core i7 a co plati dnes, uz nemusi byt za rok. CPU se nemeni zase tak casto, jako GPU. Jestli mladej bude streamovat, tak je i7 zatracene slaba. Pres GPU a PCIe/USB ... na to zapomen, ta kvalita je udesna a zbyva CPU.

Vydrzi nebo nevydrzi je takova loterie, ono rozbit se muze dneska cokoliv, treba obri slon a jestli to bylo na hrane, nebo k-u-v-i-t-k-o, broken by desing, nebo mate stene/kote uz neni podstatny. Pocitej jen s tim, kolik to ma zaruku, zbytek je ve hvezdach, ale muzes tomu trochu pomoci volbou.
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert

Odeslat příspěvekod puschpull 4. 9. 2014 16:13

Zkusil jsem si jak bych zhruba stavěl kdybych měl synovi herní PC stavět já. Za 30 tisíc.
http://www.czc.cz/4s47j1ld36jq9ad4s5c7h4uuv2/seznam
puschpull
Junior

Odeslat příspěvekod cernakus 4. 9. 2014 21:49

mno není to dobrá a vyvážená sestava a skříň na mně působí, jak kdyby neměla přední kryt, ale fungovat to bude. Hrát se na tom bude dobře.

více se mi už nechce snažit. Chceli mít BFU kontrolu nad sestavou, nechť má kontrolu.
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Python.p 4. 9. 2014 21:51

... nerad to říkám, ale já to říkal....

Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod KineCZek 9. 9. 2014 15:59

Protoze jsi mne soukromou zpravou zadal, at se vyjadrim, prispeju i ja svou troskou do mlyna...

37.019,- Kc

Tento navrh je kompletne LOW NOISE sestava, pro definici pojmu LN viz: ODKAZ.

DULEZITA POZNAMKA:

Pro dosazeni LOW NOISE, nebo ULTRA LOW NOISE hlucnosti nestaci pouze vybrat vhodne komponenty. Klicovym faktorem pro dosazeni nizke urovne (ne)hluku je odladeni hlucnosti, resp. tedy otacek ventilatoru. Dalsi veci je, ze pocitac s chladicem Accelero Xtreme IV opravdu eshopy sestavit odmitnou. A maji k tomu rozumny duvod.

BTW: Pokud bys nepohrdnul, mohu Ti nabidnout svou osobni peci, tzn. sluzby ohledem sestaveni a odladeni. (Pokud bys chtel vedet vic => soukroma zprava.)
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod PC-Hráč 9. 9. 2014 16:08

:) ty koše (minimálně dolní volný) na obrázku zbytečně trochu brání proudění vzduchu, řekl bych, což?
PC-Hráč
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 9. 9. 2014 16:25

Na obrazku je Fractal Define R3, s pevne nanytovanou prepazkou odshora dolu. ;)

Krom toho ... vzduch neni az tak uplne beton. Na obrazku je ULN masina se 180rpm na casefanech, to je opravdu jen velmi mirny vanek. Na grafickou kartu jde vzduch primo a na procesoru je tak obri chladic, ze ani vyrezanim prepazek bys nedocilil niceho jineho, nez velmi vyrazneho snizeni pevnosti skrine.

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek

Odeslat příspěvekod PC-Hráč 9. 9. 2014 16:36

Ok beru zpět, já tam hned viděl R4 ..
PC-Hráč
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 9. 9. 2014 17:07

Jop, v te lze kose vyndat. Ale ja to (krom nutnych pripadu, kdy se nevejde Accelero s grafikou, tzn R9 280/280X/290/290X a GTX780Ti) nedelam, protoze ta skrin ztrati vyndanim kosu opravdu hodne, hodne moc na pevnosti. A to se projevi tim vic, cim tezsi komponenty do ni das ... a veci jako Himuro, D14 a Accelero jsou tezke vazne pekelne. ;)

KineCZek

Předchozí stránkaDalší stránka