editace FHD, 30.000,-Kč vč.DPH

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod Novotak33 14. 9. 2014 19:07

Ahoj, potřebuji poradit s koupí PC pro editaci full HD videa ve Vegasu 13.
Představy jsou takovéto:
CPU: Intel Core i5, alespoň 3-3,2GHz
MB: Něco s čipsetem H87 (taktovat se nebude) ?
RAM: Nejlépe 16GB
Úložiště: SSD disk pro systém (alespoň 128, koukal jsem po tomto : http://www.czc.cz/intel-ssd-520-7mm-120gb-oem_2/122662/produkt)
2x 1TB HDD - 1x surový záznam, 1x pro zpracování a export výsledného.
GPU: Představoval bych si něco od nVidie, kvůli CUDĚ, nemusí být naddimenzováno, hry se hrát nebudou, Vegas podporu pro export má, co jsem koukal.
Monitor: Nejlépe 2 monitory, alespoň jeden IPS(nebo VA?) pro realtime náhled, a 1x stačí i TN pro samotný střih. Úhlopříčka nejlépe 2*24".
Větrání: Co nejtišší půjde, v rámci možností, samozřejmě, ve stejné místnosti se nahrává i dodatečná zvuková stopa, je tedy potřeba, aby byl co nejmenší okolní hluk.
Jedná se úplně novou sestavu, takže potřebujeme i zdroj, case, myš, klávesnici, to už nebude takový problém vybrat.
Zvukový výstup může být řešen interní kartou, nahrávání by probíhalo na USB externí zvukovce.
Systém dosatneme v rámci multilicence, Vegas je již zakoupen.
Snad jsem popsal vše a není to zmatené.
Díky za odpověďi.
Intel Pentium Dual-Core E5200 2.5Ghz @ 2.5Ghz, Gigabyte EP45-DS3R, A-DATA Vitesta Extreme Edition 2x1Gb, ASUS nVidia GeForce 6600, Seagate 80Gb 7200.rpm, Samsung SH- 223F, Forton 350W.
Novotak33
Junior

Odeslat příspěvekod Matysek 14. 9. 2014 19:20

Vegas 12 Pro byl idealni parketou pro AMD FX a HD7970 OpenCL a jestli se neodehrala velka revoluce, tak to plati dodnes.
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert

Odeslat příspěvekod Novotak33 14. 9. 2014 22:12

A jakou sestavu tedy doporučujete?
Intel Pentium Dual-Core E5200 2.5Ghz @ 2.5Ghz, Gigabyte EP45-DS3R, A-DATA Vitesta Extreme Edition 2x1Gb, ASUS nVidia GeForce 6600, Seagate 80Gb 7200.rpm, Samsung SH- 223F, Forton 350W.
Novotak33
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 15. 9. 2014 16:49

Mne to trochu zmatene prijde, ale nejak jsem se tim prokousal. Taktovat se opravdu nebude? AMD versus intel mas predem rozhodnuto?

Monitory maji byt v tom financnim limitu? A nebo jeste jinak. Zkusil bys mi zodpovedet zakladni body z tohoto odkazu?

viewtopic.php?p=10268560#p10268560
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod Novotak33 15. 9. 2014 20:16

Určitě :) .
Já osobně jsem vyhraněný intelák, ale pokud by na tom AMD bylo lépe, není důvod nevrazit peníz do nich.Bude se jednat o školou zakoupenou sestavu, takže taktování, bohužel, nepřipadá v úvahu.
POZADAVEK (NE)HLUCNOSTI
Nedokáži přesně definovat, jestli LowNoise bude dostačovat, kousek od PC jsou studiové mikrofony, na které se natáčí, je tedy potřeba, aby hluk byl co možná nejlepší, samozřejmě, jsme limitování cenou a požadavky.
UCEL PORIZENI SESTAVY
Pouze střih videa v 1080p (input 1080p25 [1080p50], 24Mbit, MPEG-4 AVC), exportovat se bude do kontejneru mp4 (rozlišení a parametry, dle vstupu, kodek MPEG-4 AVC). Záloha exportů bude na síťovém úložišti, to samé platí pro protříděné hrubé materiály.
FINANCNI LIMIT
Maximum je 40.000 s DPH, ale bude je potřeba se se vším všudy vejít do tohoto limitu, to znamená včetně monitorů, case, kláves., myš, zdroj, Sony Vegas 13 (školní verze by měla stát 4200,-Kč, co jsem se díval).
Operační systém bude možná v rámci školní licence, ale také možná ne, proto je potřeba počítat i s případným zakoupením Win 7 (profesional x64).
SESTAVITE SI PC SAMI?
Sestavovat budeme sami.
MONITOR + JEHO ROZLISENI?
2x24" 1920x1080 - 1x IPS, 1x horší typ panelu, pouze na timeline.
Ještě jednou díky za pomoc.
Novotak33
Junior

Odeslat příspěvekod Matysek 15. 9. 2014 20:30

Ty jdes po Seagate ES3 1TB a hledas Neutron GTX, Intel S3700 atd. Exporty u Vegasu jdou pres OpenCL, tedy AMD GPU. Ve vlastnim zajmu budes honit OC co to pujde, tak to proste je.
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert

Odeslat příspěvekod KineCZek 15. 9. 2014 21:00

Pokud mame limit 36k s dani (Vegas) a zaroven chceme 2x 24" a W7P ... klavesnici, mys ...

11.150,- Kc

- - -

= cca 24.500,- Kc nam zbylo na pocitac jako takovy. To uz imo na ty Neutrony moc nebude. Kolega to myslel dobre, ale ...

27.470,- Kc ... i s obycejnymi disky a s consumer SSD. A presto NEJSME v limitu.

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek

Odeslat příspěvekod Novotak33 15. 9. 2014 22:24

Taktoval bych rád, ale prostě to nepůjde. PC bude ve vlastnictví školy, takže je potřeba, aby jel v defaultech.
Dotaz k té grafické kartě, není předimenzovaná ? Ta cena mi přijde strašným způsobem přestřelená, ale mohu se mýlit.
Teď mi dochází, že jsem neuvedl k editaci dost důležitou věc, délka výsledných videí bude v rozmezí 1-2 minut, pár projektů bude přibližně 30-ti minutových.
Novotak33
Junior

Odeslat příspěvekod Novotak33 27. 9. 2014 16:21

Ahoj, vytvořil jsem sestavu, jak byste ji hodnotili ?
http://www.czc.cz/cdgp0mgq18glkbd9qloanpfqb7/seznam
Použil jsem Case a ventilátor pro CPU od Kineczka, ale zajímá mě hlavně hlučnost, co by bylo dobré ještě vylepšit/předělat ?
GPU použijeme integrovanou, na výstup stačí a osobně jsem s OpenCL nezažil nějaké velké zrychlení, navíc mi přijde zbytečné kupovat GPU za 7-9K, kterou jste uváděli, možná se mýlím, ale nikdo mi neodpověděl, proč zrovna tu danou.
Díky.

EDIT: Smířil jsem se s tím, že použijeme pouze jeden monitor 24" s IPS panelem. Spolu s ním a výukovou verzí střihového se dostáváme na peněžní hranici, tzn. 40K max.
Novotak33
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 28. 9. 2014 11:26

Spatne. Disk, chlazeni, hluk.

KineCZek

Odeslat příspěvekod Novotak33 29. 9. 2014 11:38

Šlo by to tedy nějakým způsobem blíž specifikovat ?
Co je na discích špatného ?
Novotak33
Junior

Odeslat příspěvekod Matysek 29. 9. 2014 16:32

Blue jsou hlucne v seeku (vykonu taky mnoho nemaji), navic se rozlisuje u tohoto MB revize 1.x a 2.x, protoze 2+ jsou osizene na napajeni. Kupovat externi PCI zvukovku nema smysl, protoze doba PCI pominula a PCI jsou v socasnosti dost dobre dokryplene do absurdna. Druhak to chce trochu repro, headset, aby to melo smysl a za treti zrvona tohle taky neni uplne zazracny baznecht. Za treti nema smysl kupovat i7-4770 bez OC a navic nefandim poctu fazi na MB, coz je docela problem.
Matysek
Expert