Názor na tuto herní sestavu | rozpočet 35k (link přiložen)

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod KineCZek 17. 9. 2014 21:50

Ja jsem si take zkusil pohrat ... monitor je VA a nema 3D, SSD neni 240, ale jen 120GB. Ale je tam taktovaci intel. A treba kabel k monitoru, na ty Tomas casto zapomina.

36.294,- Kc
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod cernakus 17. 9. 2014 22:01

jest otázkou, zdali stavět na R9290 a taktovacím cpu, když nebudeme honit 3D. Ono těch 35 tisíc je v podstatě už několikrá navýšený limit. Navíc tazatel kouká po nvintelu, takže bez 3D bych mu GTX770 dopřál, cena/výkon je sice notně horší než u té MSI, ale na FHD stačí.

-- 17. 9. 2014 23:09 --

jinak co se kabelu týče, i když obvykle zapomínám, tak náhodou oba ty LG "monitory" mají přibalený HDMI kabel. 27MD53D má i VGA kabel a jedny polatizační brýle (nebo to tak alespoˇn bylo na jaře t.r.) u toho druhýho je příslušenství ještě bohatší.
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod KineCZek 17. 9. 2014 22:22

Ja abych se priznal, jsem to nezkoumal. Ten "muj" BenQ tradicne ma napajeci a DSub kabel. Treba 2460HM ale mel i HDMI, o cemz ani vyrobce na svem webu se nezminoval. Nicmene kabel tam vazne byl a dokonce ho do "obsah baleni" dopsala po mem upozorneni i Alfa / Bohemka.

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek

Odeslat příspěvekod cernakus 17. 9. 2014 22:26

obecně vzato, drtivá většina televizí má nějaký obyčejný HDMI kabel přiložený. Je jasný, že u monitorů za 2-4 tisíce budeme HDMI hledat marně, tam se šetří na každé ptákovině.
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pes502 17. 9. 2014 22:31

No, zjistil jsem několik nových poznatků a to třeba ten, že R9 290 vs GTX 780 mají ve FULL HD hraní v podstatě shodné výsledky (konkrétně ve FULL HD o pár FPSek a o pár výpočtů vede radeonka), v rozlišení 2500 cosi X 1200 cosi už míííírně vede nVidia, nicméně neplánuji hrát v takové šílenosti.

3D byla spíše třešnička na dortu - zjistil jsem (opět nové informace posbírané :D ), že se mi jedná o pasivní 3D, kde budou nejspíš radeonka i nVidia na podobné úrovni - aktivní 3D nemám v plánu. Bylo by super, kdyby to šlo i s aktuálním budgetem, nicméně na základě boostu jiného partu jsem schopen nakonec i to 3D oželet, ale rád bych ho nechal :D - hlavně už to chci vidět v praxi, abych měl přesný postoj k dané technologii

SSDčko od začátku nevím, jestli potřebuji. Spíše to beru jako "luxus a benefit navíc", jsem ochoten nemít žádné SSD, pokud by byl budget užit kvalitně (nebyly by to vyhozené prachy) v jiné oblasti. Rovněž jsem ochoten udělat kompromis a oželet i 1 modul RAMEK a mít tedy "jen" 8 GB paměti (přečetl jsem si, že u spousty sestav to i tak stavíte).

Tolik tedy k aktuálním myšlenkovým pochodům, samozřejmě všecko rád zodpovím.
pes502
Junior

Odeslat příspěvekod cernakus 17. 9. 2014 22:41

Jak už jsem pasl v SZ, pokud pasivní 3D, tak je moje sestava "naposled" zřejmě nejultimátnější stroj v daném cenovém rámci. Výkonný CPU, výkonná grafika, 16GB RAM a SSD. Na střih ideál, na hry bez problémů. Na 3D pohodlně.

Pokud vypustíme 3D, přijde mi 35000Kč až zbytečně hodně. Zejména pokud hrát budeme ve fullHD. Mno, máš nad čím přemýšlet, než vyřěšíš finance. Jak už jem psal, až to bude akutní raději se tu zastav, ještě to probereme.
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod KineCZek 17. 9. 2014 22:42

SSD vazne chces. Ver mi. Pocitac nad 20k bez SSD pouze ve vyjimecnych pripadech. A pokud na tom budes i sem-tam neco delat, je SSD jasna volba.

Ohledem 3D ... u televize 50" + ano. U pocitace ... sam original 3D Vision nemam prave z toho duvodu, ze z nej mam migrenu. Ciste co do vykonu bych jej mit mohl, protoze mam (masivne, tzn nad vykon 780Ti taktovanou) GTX780 Lightning + Accelero Xtreme IV + 2x Noctua P12 - 1300, ale nechci.

Kdyz se PC pripoji k pasivni 3D televizi (cosi od LG, lonsky model v 50" asi za 45k), mam k tomu hacked-driver, takze mi ten 3D Vision funguje i tak. Potom staci mit bezdratovy gamepad, dobra sluchatka ... a treba na auticka (GRID, DIRT) je 3D fajn.

Strilecky (BF3) za mne ani v pasivnim 3D spise ne. Clovek v FPS hrach musi nejem rychleji reagovat, ale hlavne jej hra nuti "preostrovat" ocima "do hloubky a nazpatek," navzdory tomu, ze zadna hloubka fakticky neexistuje, coz je jak pro oci, tak pro mozek natolik matouci a vysilujici, ze (v mem pripade) doslova "odejdou" oci a dostavi se migrena.

Pravdou je, ze ruzni lide snaseji 3D jinak. Pravdou je, ze pasivni 3D je mene "zle" co do vedlejsich ucinku, nez aktivni, tzv. zatmivaci 3D. A pravdou take je, ze za par minut nekde na showroomu clovek NEMA SANCI zjistit, jako moc zle mu 3D (ne)bude delat.

Dalsi veci pak je fakt, ze zatimco na filmy se u pasivniho 3D vydrzim ja osobne divat cely den, u zavodni hry vydrzim cely vecer ... ale od BF3 ve 3D fakt do hodiny utecu. Na stejnem zobrazovacim zarizeni, s jednemi a temitez (fuj, to je slovo) polarizacnimi brylemi.

KineCZek

Odeslat příspěvekod cernakus 17. 9. 2014 22:54

Mně osobně přijde celá 3D mánie, co v roce 2013 zachvátila svět jako slepá větev. Prvně je to zdraví závadné, druhak ani vybavení za 100 tisíc vás nepřiblíží k Cinema3D, natož IMAXu 3D a za třetí je problém se získáváním kvalitního obsahu SBS videa nedokáží vyvodit 3D efekt alá BD3D a celý film je obecně tmavý (brýle s filtrem jsou holt brýle s filtrem) o nějakém domácím pohodlí u 3D filmu nemůže být řeč (já si na kanepe při filmu klidně i lehnu, s brýlemi smolík).

Co se her týče u FPS je to o ničem a pokud se někomu dělá blbě při obyčejném FPS hraní, tak ve 3D bude blít jako opilá dvanáctka. Použitelné to je pro děcka na dětské hry, jenže to je zase v rozporu s tou zdravotní závadností 3D technologie (zejména té aktivní). U autíček, jak říká Kin to oužít jde a ještě zajímavé to je simulátorů. Osobně mně to ale neuchvátilo.

Stejný hype je dnes kolem 4K, ale to se nakonec chytne. 3D imho postupně zanikne. Minimálně to brejlaté.
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pes502 18. 9. 2014 15:04

Díky objema za reakci :) Tímto bych to zde asi ukončil, aby se diskuze nenatahovala teoretickým směrem.

Plán je tedy takový, že po vyřízení byrokracie a omakaní některých věcí (nejen monitorů) na živo bych se sem vrátil (s budgetem v ruce) a nadhodil bych sestavu, kterou budu chtít koupit, případně bychom to upravili finálně na základě finálních požadavků (po finální úpravě bude zakoupeno). Oba jste poskládali super kompy (mírně se liší, ale to je taky tím, že každý z vás dostal mírně odlišné informace), ale výkon je v podstatě srovnatelný a komponenty rovněž - velice podobná úroveň.

Moc vám tedy děkuji za váš čas a objevím se tedy, než stisknu tlačítko "objednat" :) Samozřejmě forum budu sledovat dál, dost věci se zde člověk doví
pes502
Junior

Předchozí stránka