PC sestava do 17 000, grafika + hry

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod mople71 5. 10. 2014 15:33

Zdravím místní odborníky,

před měsícem jsem si zde nechal radit s PC pro kamaráda, funguje mu výborně a mně už taky dosluhuje nynější PC a tak pomalu koukám po náhradě...

Využití: 40% multimédia + internet + kancelář, 30% grafika, 30% méně graficky náročné hry
Limit: cca. 17 000 Kč (spíš méně než více)
Sestavení: sám
Taktování: spíš ano (pokud bude časem potřeba)
Monitor: LG AH-IPS FullHD
Periferie: vše potřebné mám

Takto nějak bych si to asi představoval: http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?items=_1RWR0120J0011ZUQ012R55011HIW012MYM011O1X011UH9012F58012NDO02
Hry hraji LoL, Magicka, Terraria, TF2, Thief, Skyrim, takže nepotřebuju super herní výkon, ale do budoucna se určitě hodí mít rezervu... SSD by byl fajn, ale ten si zřejmě pořídím až si na něj někdy našetřím, není nutností.

Otázka zní, jestli to je použitelná sestava (jestli si všechno bude rozumět jak má, jestli jsou to dostatečně kvalitní komponenty aby pár let vydržely nebo jestli základní deska přežije případné taktovaní apod.), nebudu totiž předstírat, že mám dostatek zkušeností, abych všemu rozuměl...
Taky by mě zajímalo, jestli by se dal PC nějak ztišit v rámci cenového limitu (tišší větráčky apod.), protože moje současná sestava zní trochu jako vysavač... :-))

Díky za rady a pomoc!
Administrátor fóra MobilMania.cz a moderátor fóra Živě.cz
Pokud neodpovím do dvou dní, připomeňte se.
mople71
Taťka moderátor

Odeslat příspěvekod cernakus 5. 10. 2014 15:43

Na vyse popsane hry bych volil radeji intel pentium g3258 a na ten skyrim, pokud je modifikovany, tak kartu s 3gb VRAM.

Az pak nebude pentium stacit, tak koupis lepsi procesor.
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mople71 5. 10. 2014 17:30

Díky za tip!
Ta grafika mi připadá zbytečně výkonná a drahá, tu bych downgradoval a pořídil za to licenci W8. Můžu se zeptat v čem je lepší tvoje 1x8GB RAM než ta 2x4GB? (to neber špatně, jenom tomu nerozumím ^^) A ten procesor bych si raději nechal FX-6300, do budoucna je lepší i bez taktování a pokud se z grafiky přesunu na 3D grafiku nebo střih videa, nevím jestli by to do budoucna zvládl... Skyrim momentálně hraju na své dosavadní GeForce 9800 GT na fullHD medium-high, takže kvůli němu bych nějak neutrácel, stejně ho už moc nehraju... Ale ta skříň se mi líbí ;-)
Administrátor fóra MobilMania.cz a moderátor fóra Živě.cz
Pokud neodpovím do dvou dní, připomeňte se.
mople71
Taťka moderátor

Odeslat příspěvekod cernakus 5. 10. 2014 17:35

Nebi to v nicem lepsi, stoji mene.

Jinak delej jak myslis.
cernakus
Mírně pokročilý