Hry, Grafika, 30.000,- LN

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod Portus 2. 11. 2014 10:09

Ahoj,

po pěti letech chci kompletně nový PC, který bude primárně sloužit v 60% na práci s LR + Zoner, 30% hry a zbytek klasika - net, email, office.

POZADAVEK (NE)HLUCNOSTI - myslím, že bude stačit LN, tzn. při úpravách fotek, aby nebyl slyšet, při hraní her mi slabé ševelení nevadí. Pokud vezmu jako referenci stávající GTX 460 od Gigabyte, jsem víceméně spokojený

UCEL PORIZENI SESTAVY - jak je psáno v úvodu - Grafika, Forografie 60%, Hry 30% a zbytek. Hry bych rád hrál když už, aby to dané rozlišení utáhlo na max. detaily. RAM mi bude stačit 8 GB, když tak časem dokoupím.

FINANCE - 30.000,- +/-

OPERACNI SYSTEM - pokud to ještě lze Win 7 64b

SESTAVITE SI PC SAMI? - rád bych využil služeb místních

BUDETE TAKTOVAT? - chtěl bych jej mít nataktovaný

MONITOR + JEHO ROZLISENI? - 24", 1920 x 1200

KUPUJETE I PERIFERIE, NEBO JEN HOLOU SKRIN? - ne, stačí jen PC s OS

zkusil jsem něco nastřelit, ale nejsem si jistý zákla. deskou, grafikou, kolik a jaké ventilátory a dále zdrojem. Mám rád Enermaxx, ale je jich nějako pomálu, tak nevím co se děje.

Tady je moje představa:

http://www.alfacomp.cz/basket.php?items ... XK012LD401

Díky
Portus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mople71 2. 11. 2014 11:44

No pozmenil bych to takhle, ale bude to max Semi-LN, grafika bude hlucna, musel by se menit chladic, coz jsou necely 2k navic...

http://www.alfacomp.cz/basket.php?items ... 5I012NA101
mople71
Taťka moderátor

Odeslat příspěvekod Matysek 2. 11. 2014 14:31

Enermax uz psu nevyrabi a posledni dobou to bylo spis CWT, ostatne takove ty low-end/mainstream dlouhodobe.

Dva buildy, dve hruzy.
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert

Odeslat příspěvekod lukino185 2. 11. 2014 14:55

lukino185
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cernakus 2. 11. 2014 15:17

Jeden návrh horší než druhý :-D

Takže LN do tohoto rozpočtu a těchto požadavků NEPOSTAVÍME.

Ovšem pochybuji, že tazatel má vůbec ahnung, co to to LN je. Ve skutečnosti chce prostě tichý počítač. Na kterém mu pojede slušně ligthroom a zahraje si hry NaMax.

Proto bych to viděl takto:
http://www.czc.cz/f85fa9obnsgsqbvsqprten3vb7/seznam

S tím, že POKUD NENÍ TŘEBA 16GB RAM (většina grafiků to potřebuje, ale běžné amatérské patlálo si vystačí i s 8GB), tak by bylo možné i zainvestovat do toho OC procesoru. Nicméně to nemá smysl. V poměru cena výkon pro ligthroom NEMÁ AMD FX-8320 konkurenci. Za 5 tisíc s daní, získáme výkon v tomto oboru, který intel poskytuje AŽ ZA 9 tisíc s daní a řádným OC. Nicméně opět, pro běžného amatéra bude výkon 4460 dostatečný (na Alfě bychom mohli mít i výkonější 4570 za podobnou cenu). Příplatek na Káčkový i6 se nevyplatí, to už spíše xeonek.

Ovšem druhá část požadavku - hry NaMax ve FullHD, to je už jiná písnička. R9 270 to nedá, GTX660 už tuplem ne, a 4GB verze GTX760 za sedmičku je zřejmě návrh po frontální lobotomii :-)

Minimální grafika, kterou lze uvažovat je R9 280X a nebo s přimhouřenýma očima, GTX770. Ale když už máme rozpočet na GTX970, která nám navíc v klidu vypíná ventilátor...

Celkově to bude tiché už od techniků z CZC, nemají na tom moc co zkazit.
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Novák Novák 2. 11. 2014 15:35

@zdroj Enermaxy není enermaxy, ale levný šmejdy, které vyrábí CWT. Enermax se svých továren zbavil a od té doby, co to vyrábí CWT, tak šly enermaxy s kvalitou o dost dolů.

@grafika Nevyplatilo by se víc AMD? Sice nejsem AMD FAN, ale ty AMDčka šly po uvedení Nvidia Maxwell cenově o dost dolů. Třeba R9 280. S 280X bys si sice nezahrál hry na tak vysoké detaily, myslím si ale, že by bylo lepší koupit R9 280.
Novák Novák
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Portus 2. 11. 2014 16:41

S těmi Enermaxy jsem to nevěděl.

Nicméně jsem se trochu zamyslel nad cernakusem a původně jsemo AMD ani neuvažoval. Měl jsem za to, že za posledních pár let nemají cenu. Chápu tak, že hlavně vzhledem k TDP?

Pokud ano, tak mi AMD nevadí a šel bych cestou přetaktování FX 8320. Sám teď mám starý Phenom, tak bych zůstal ve stáji.

Další věc - grafika. 10k dávat nechci. V rychlosti jsem zkouknul testy a nebudu lpět na max detailech s max AA a viděl bych to vzhledem k ceně na R280 od Gigabyte ... laicky má 3x windfroce, tak by mohla být relativně tichá...?

Pamět vzhledem k úspoře jsem povýšil tedy na 16 GB, tipuju vzhledem k tomu, že se bude taktovat něco s chladičem?

Zákl. desku jsem obšlehl z doporučených sestav a zdroj Seasonic 550W bude stačit?

Skříň - PearlBack 4 je velká a těžká, proto zatím volím to co je.

Mohlo by to být vyvážené a odpovídající v poměru cena/výkon? Kdyby šlo něco udělat s hlučností, ta má prioritu a oželím ještě i něco s grafiky, když tak.

http://www.alfacomp.cz/basket.php?items ... DX021XEX01

Díky
Portus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tomi V 2. 11. 2014 17:10

cernakusův návrh se mi zdá fajn,že je to mATX s menší skříní není žádná nevýhoda. Fractal R4 je přeci jen dost velká a Mini provedení je kompaktnější.
Nějaké korekce jsou snad možné(místo M500 třeba MX 100, nebo Intel 520, malinko rychlejší procesor, paměti třeba alternativně Crucial Ballistix Sport).
Tomi V
Junior

Odeslat příspěvekod cernakus 2. 11. 2014 18:14

Portus:

Stále jsi to nepochopil. Low Noise není jen že koupíš dvě komponenty pro tuto třídu a bude to. Buď LN stavíš a nebo nestavíš. Ty na LN nemáš (zejména na AMD se NEDÁ rozumně postavit) prachy (a asi i zkušenosti), tak proč tam cpeš chujovinu jako je Noctua (oboje) nebo Himuro?!

Mimochodem, on ten fractal není těžký jen tak z plezíru, čím více oceli a plstě, tím více tlumení. Silencia a Define jsou dvě různé třídy tlumení. Silencio tlumí proforma, Define doopravdy. Nicméně pokud tě přitahuje Silencio, nech si ji, ale nedělej si iluze o LN.

A HLAVNĚ BUĎ TAK LASKAV A NEJPRVE SI POROVNEJ MAXIMÁLNÍ MOŽNOU VÝŠKU CHLADIČE CPU (154mm) a VÝŠKU TEBOU ZVOLENÉHO CHLADIČE (158mm) ALE I JINÉHO VÝKONNÉHO CHLADIČE!!!!!!!

Na AMD to lze a to takto:

http://www.alfacomp.cz/basket.php?items ... DO012RCO01

Silencio tam nemám, protože do tý historický šmejdky prostě ani grandis nedostanu, takže skříň si zvol dle chuti, ale bacha na ten CPU chladič.

Osobně bych doporučil i s vhodným chlazením a to takto:
http://www.alfacomp.cz/basket.php?items ... DO022PBX01

Není to LN, po přetaktování to není dokonce ani semi-LN, ale je to tiché. V klidu si to bude lehce ševelit, v hrách už to bude chtít zapnout zvuk.

Ovšem pokud má tazatel starý phenom, tak důrazně doporučuji jít touto cestou a teprve až když tazatel opravdu bude chtít tlumit, tak tlumit. Ono totiž moje sestava bude podstatně tišší než ten vysloužilý phenom.
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Portus 2. 11. 2014 19:22

Silencio jsem tam dal proto, že se jako při omezeném budgetu dá použít jako LN komponenta.
Sám PC nestavím, jen mě zajímá co, proč a jak a nerad si něco necham doporučit, poradit aniž bych věděl co za tím.

Trochu se tedy divím, proč je silencio zatracováno, ale budiž Define 4, jakožto rozumnější volba.

Cernakus, tvůj rozpočet je nyní pod limitem, nelze do těch 30-ti něco do nehluku vymyslet? Nechce se mi věřit, že 6.000 je málo.

Já si laicky selským rozumem říkám, že každá odhlučněná komponenta má smysl. Proto můj požadavek na klid mimo zátěž, což si představuji tak, že grafiku necham zatim tak.

-- 2. 11. 2014 20:23 --

Ad Silencio, tak jest psáno v sekci o komponentach k U(LN)
Portus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cernakus 2. 11. 2014 19:46

Jenže ono to není 6 tisíc. S Define R4 jsou to 3 tisíce a jsme namydlení.

Na uchlazení clocknutého FX na LN úrovni potřebujeme D14 nebo vodníka (+1000Kč). Na uchlazení clocknuté R9280 na LN úrovni potřebujeme ACEIV (+2000Kč), himuro (+500Kč) a nejméně 750W RMko (+1300Kč) a samozřejmě šestici F12tek (900Kč) a 970ka gaming s SF taky nemaká, navíc málo PWM, takže místo toho nějaká 990FX (+1000Kč).
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Portus 2. 11. 2014 20:31

Takhle by to bylo jako základ lepší tedy?

http://www.alfacomp.cz/basket.php?items ... XE012LD701

Vyhodil jsem SSD a není tam OS, navíc od začátku jsem počítal jen OC procesoru, proto jsem neuvazoval o chlazení GK jinak než nativně.

Otázka, nakolik by bylo toto řešení tissi než tvoje za těch cca 25.000
Portus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cernakus 2. 11. 2014 20:57

O nic, stále tam je nejhlučnější komponenta grafická karta, kterou jsi neutlumil.

Artic cooling accellero Extreme IV

toliko k tomu.
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod r34ktor 2. 11. 2014 21:56

Osobně bych to postavil na Intelu.

Varianta bez taktování: http://www.alfacomp.cz/basket.php?items ... HA010HRX01
Varianta s taktováním: http://www.alfacomp.cz/basket.php?items ... UD012MZJ01
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod KineCZek 3. 11. 2014 13:30

30.249,- Kc

i5 4690k + GTX970. Po odladeni hlucnosti pujde mluvit o Semi-LN provedeni. Vykonnejsi a tissi stroj za 30k postavit bude vubec nelze, a nebo jen velmi tezko.

-- 03 lis 2014 13:31 --

DULEZITA POZNAMKA:

Pro dosazeni LOW NOISE, nebo i SEMI LOW NOISE hlucnosti nestaci pouze vybrat vhodne komponenty. Klicovym faktorem pro dosazeni nizke urovne (ne)hluku je odladeni hlucnosti, resp. tedy otacek ventilatoru.

Co se tyce sestaveni PC v CZC ... kvalita prace u CZC je promenliva a o jejich sluzbach u nas mame i vlakno: viewtopic.php?f=932&t=1140208 Slusi se ovsem rici, ze nekterym uzivatelum sestavu poskladali bez vetsich problemu, a ze cena prace je u CZC silnym argumentem - CZC sklada bezplatne.

BTW: Pokud bys nepohrdnul, mohu Ti nabidnout svou osobni peci, tzn. sluzby ohledem sestaveni a odladeni. (Pokud bys chtel vedet vic => soukroma zprava.)
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor