kancelařské PC, 5000 kč

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod Hornster 16. 11. 2014 13:51

Čau,

potřeboval bych pro rodiče nějak obnovit PC. Do PC bych koupil jen základní desku, proceser a ram. Case, HDD a Zdroj bych použil aktuální, ale v tom může být první problém, nevím zda stařičký cyberpower cy300 utáhne vybrané komponenty (pravděpodobně ano, ale jen se chci ujistit) a další problém je, aby při odcházení nevzal nějakou z komponent, tak jestli radši nekoupit nějaký nový.

Požadavek na hlučnost - ne
Účel pořízení - hlavně kancelář a serfování
Operační systém - mám windows 8.1
Finanční limit - tak 5000 Kč
Ostatní periferie - vše potřebné mám

cena: 3 506 Kč

Nová sestava:
Intel Pentium G3240 http://www.alza.cz/intel-pentium-g3240-d1480996.htm
GIGABYTE H81-D3 http://www.alza.cz/gigabyte-h81-d3-d502305.htm
Kingston 2GB DDR3 1600MHz CL11 Single Rank http://www.alza.cz/kingston-2gb-ddr3-16 ... 521008.htm

pokud by se použil starý zdroj, tak by se musela koupit ještě redukce z 20pin na 24pin a 4pin na 8pin za cca 150Kč
pokud by nebyl starý zdroj, tak by nejspíše stačil nějaký ten eurocase za 450

Dál se chci jen ujistit, jestli bude fungovat s touto deskou integrovaná grafická karta - v záloze mám ještě GTX8800, ale to už by ten zdroj asi nerozdýchal
Hornster
Junior

Odeslat příspěvekod klapo 16. 11. 2014 14:03

Zdroj je jedna z nejdůležitějších komponent v PC a šetřit na něm se nemusí vyplatit!!!
Gigabyte GA-Z97X-Gaming 3; Intel Core i5-4690K; Corsair 16GB (2x8GB) DDR3 1600MHz; SAPPHIRE DUAL-X R9 270X 2GB; Samsung SSD 840 EVO 120GB; Seasonic SSR-550RT 550W Gold; Dell UltraSharp U2713HM 27" 2560x1440;
klapo
Junior

Odeslat příspěvekod Hornster 16. 11. 2014 14:06

no zase Seasonic nebo Corsar za 1000 se mě kupovat moc nechce, ale myslím, že aurocase 350W by tuhle setavu se spotřebou cca 100W max zvládnul
Hornster
Junior

Odeslat příspěvekod X-Lorrien 16. 11. 2014 15:19

V této kombinaci základní desky s procesorem bude integrovaná grafická karta fungovat. Ještě bych zjistil, jak moc starý je ten předchozí PC, nemá náhodou ještě PATA disk? Ten už by asi použít tak lehce nešel.
X-Lorrien
Junior

Odeslat příspěvekod cabman 16. 11. 2014 17:28

Zdroje eurocase jsou to nejhorší co se na českém trhu d́á a dalo kdy sehnat. V dnešní době je kupují jen pomatenci a staré zdroje už téměř všechny shořely. A pokud je starší tak ušetřit zrovna tady je hloupost.

Jinak jestli je to starší pc tak bude mít určitě ide mechaniku a možná i ide disk.
cabman
Junior

Odeslat příspěvekod dockalacek 16. 11. 2014 17:45

Nedávno jsem radil jinde a napadlo mě tohle:

http://www.alfa.cz/product.php?eid=10514008R20S0982UO0

nebo bych tisícovku přihodil:

http://www.alfa.cz/product.php?eid=10514008R20T0982QRD

za 5 000 to líp nepůjde. Myslím, že některým se mé návrhy líbit nebudou, ale za ty prachy dobrá volba.
Jsem propiskovej magor:-) Fantastic Four - já, Shitman, KineCZek a soap mactravish:-) Už mám Be Quiet PP11 300W:-) Chceš mít mysl veselou? Snídej housku s nutellou! Nepiji, nekouřím, jsem hebký, přítulný a v nouzi mě lze použít jako mop:-)
dockalacek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Matysek 16. 11. 2014 19:01

Tak jen doufat, ze si to zverstvo od Lenovo nikdo nekoupil. Pro kancelarskou praci jsou 2GB zalostne malo (Win).
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert

Odeslat příspěvekod monikash 16. 11. 2014 20:13

Však jim je někdo vrátil.

Dalo by se ušetřit na procesoru. Celer 1840 na kancl stačí. 2GB RAM je málo,protože si část ukousne grafika v procesoru. Zdroj by měl být haswell ready, aby nezamrzal počítač. I když místní tygři tohle zlehčují s možností nastavení v BIOSu. Ale já sázím na jistotu. ;-)
Moto One Vision
Sony A7S, A7R2
monikash
Moderátorka

Odeslat příspěvekod Hornster 17. 11. 2014 01:09

CD je ide, ale hdd je sata - ide už dávno odešel :D

do toho lenova se mě moc jít nechce z hlediska upgradu

ke zdroji co by jste doporučovali, ale nechce se mě kupovat nic extra drahého. Eurocase jsem měl a odešel mě zhruba po 4řech letech, když jsem na něj napojil GF GTX 460 SE - už to nedal, ale naštěstí nevzal nic sebou :D

ale zase si řikám, že u takovéhle sestavi by eurocase nemusel být problém (já teda preferuji corsair, ale jak jsem psal za ty prachy se mě do takovéhle sestav nechce kupovat :D)
Hornster
Junior

Odeslat příspěvekod neoras 17. 11. 2014 01:15

neoras
Junior

Odeslat příspěvekod mople71 17. 11. 2014 01:18

Administrátor fóra MobilMania.cz a moderátor fóra Živě.cz
Pokud neodpovím do dvou dní, připomeňte se.
mople71
Taťka moderátor

Odeslat příspěvekod Matysek 17. 11. 2014 01:41

... nechce se platit, ale vodinky z hodotryskem mit musis. Ber/priplat/odpal a nejake komplikujici komplikatory s osobnim pocitem si nech pro priste.
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert

Odeslat příspěvekod Hornster 17. 11. 2014 16:44

@Matysek i kdybych měl komplikovat je to věc tohodle thredu a jestli mě s tím lidi pomůžou nebo ne je už na nich :D ale upřímně miluju takové lidi jako ty, kteří jen přijdou, napíšou uplnou pi*ovinu a ani nepomůžou ... chci ušetřit protože do takovéhleho PC nemá smysl moc investovat, stejně jeho životnost bude tak 4 roky max, pak bude potřeba výkonnější CPU
Hornster
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 17. 11. 2014 16:55

Pravda bolí...
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod dockalacek 17. 11. 2014 18:07

Matysek píše:Tak jen doufat, ze si to zverstvo od Lenovo nikdo nekoupil. Pro kancelarskou praci jsou 2GB zalostne malo (Win).

To je pravda, nicméně co by za ty peníze nechtěl. Osobně bych tu tisícovku navíc za verzi s OS, 4GB RAM a 500GB diskem přihodil. Ale mým úkolem není ho přesvědčovat, co má nebo nemá smysl. Myslím, že tazatel nějak tuší, že to za ty peníze nebude žádná hitparáda, ale když víc nechce/nemůže dát, tak co..
Jsem propiskovej magor:-) Fantastic Four - já, Shitman, KineCZek a soap mactravish:-) Už mám Be Quiet PP11 300W:-) Chceš mít mysl veselou? Snídej housku s nutellou! Nepiji, nekouřím, jsem hebký, přítulný a v nouzi mě lze použít jako mop:-)
dockalacek
VIP uživatel

Další stránka