Herni PC - skoro komplet upgrade

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Dusan 4. 12. 2014 19:56

Mne se na Lian Li libilo, ze je delaji z hliniku. U tech plastovych skrini je problem, ze i hodne draha skrin z plastu vypada luxusne jenom na obrazku a v realu je to proste dalsi plastova skrin. Ja doma uz jednu kovovou skrin mam konkretne na HTPC od Zalmana a ac mam proti jejimu SW vybaveni a nekterym nelogicnostem v konstrukci velke pripominky tak vzhledove jako PC skrin je to moc pekny kousek (taky ovsem stala 17 litru).
Ted jsem si to jeste zkomplikoval tim, ze by se mi libilo kdyby ta skrin mela ctecku karet, ale to maji povetsinou jenom kousky od CoolerMaster a to je znacka ke ktere mam velkou neduveru.
Auto: Infiniti M37s
AV: Onkyo 805, Sony VPL-HW55ES, HTPC
Mob: Galaxy S8+
Dusan
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 4. 12. 2014 20:01

Fractal Define Titanium Gray a nebo Silver Arrow maji na dvirkach hlinikovy platek. ;)

CoolerMastera fakt asi radeji nechces, nemaji nic moc cablemanagement a kdyz spustis SpeedFan nebo dalsi monitorovaci/ridici SW, ctecka tak 50:50 prestane fungovat. Naprosto nahodne, coz nakrkne vic, nez kdyby nejela vubec nikdy.

Ale tohle delaly i netere jine ctecky, problem byl s USB radicem ve ctecce, ale z hlavy nevim, kterych se to tykalo. Vim ze Axago USB2 ani USB3 se to netyka, tak pouzivam vetsinou ty.

To jsou slagry, coz?
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dusan 4. 12. 2014 20:24

Zacinam vazne uvazovat nad tim postavit to v mikroATX, protoze tam ty case vypadaji preci jenom o neco lepe.
Takze deska asi MSI Z97M GAMING a nejaky patricne mensi case.
Auto: Infiniti M37s
AV: Onkyo 805, Sony VPL-HW55ES, HTPC
Mob: Galaxy S8+
Dusan
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 5. 12. 2014 11:14

Fractal Define Mini by se treba nelibil? Dobre chladi a podle mne i fajn vypada. Uchladit se v tom da i R9 290X v LN provedeni, delal jsem.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dusan 5. 12. 2014 19:16

To byla jedna z moznych variant na ktere jsem koukal a kvuli ktere uvazuji nad mikroATX, dalsi nad cim jsem uvazoval je BITFENIX Pandora core, ale ta ma dost blbou recenzi https://www.youtube.com/watch?v=Gh1i4D541Uw na tema tezko udrzitelna v cistote a nesikovnosti v konstrukci, ale na fotce vypadala dobre.

Ted jsem koukal na recenzi Fractal Define Mini na https://www.youtube.com/watch?v=YAvZoez-Iak a musim rici, ze konstrukcne vypada mnohem lepe nez ta Pandora Core a celkove bude asi praktictejsi pro kazdodenni zivot.
Auto: Infiniti M37s
AV: Onkyo 805, Sony VPL-HW55ES, HTPC
Mob: Galaxy S8+
Dusan
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 5. 12. 2014 20:08

Psané recenze s obrázky jsou už moc old school ? 6e nám sem dáváš linky na YT videa?
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 5. 12. 2014 20:53

Ta udrzba treba u Fractalu je tak extremne jednoducha ... a kdyz ji nezanedbas, prach uvnitr mit nebudes ani po letech. Prave proto Define doporucuji.

Konstrukce jsou Define vazne vymakane do detailu, i proto je mam osobne rad, ackoliv doma, u svych pocitacu, mam uplne jine (modifikovane) skrine. :))



Stavet si ted novy comp a nemit zadnou skrin (treba kdyby mi stavajici HC-ULN stroj ukradli, nebo mi za nej nekdo dal castku, ktera se neodmita), koupil bych si XL R2 a neresil upravy. BTW, XL R2, klasicka R4 a Mini jsou konstrukcne uplne stejne skrine. Velikou bych potreboval kvuli delce grafiky s aftermarket chladicem. Pro druhe domaci PC bych si Mini koupil z fleku.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dusan 6. 12. 2014 16:53

Python.p píše:Psané recenze s obrázky jsou už moc old school ? 6e nám sem dáváš linky na YT videa?


Osobne obecne moc videorecenze rad nemam, respektive je primo nesnasim, ale zrovna u recenzi pocitacovych skrini davaji celkem smysl, protoze to jak je to udelane, vnitrni logika ci nelogika, zpracovani a obecne jak ta skrin funguje ci nefunguje je na tom videu mnohem lepe videt nez z nejakych obrazku. Neco jineho je graficka karta, kde je v testu dulezitych par poznamek jak to chladi a pak pet stranek tabulek s cisly z testovani, testovani skrini je oproti tomu dost vizualni zalezitost, kde je video dle meho nazoru prinosem.

KineCZek píše:Ta udrzba treba u Fractalu je tak extremne jednoducha ... a kdyz ji nezanedbas, prach uvnitr mit nebudes ani po letech. Prave proto Define doporucuji.


U te Pandory neni problem az tak udrzba vevnitr jako spise povrch skrine, ktery se leskne jak psi koule, coz je masakr pro uklid, nemam zajem furt nekde lestit povrch, aby se lesknul obzvlaste u skrine, kterou budu obcas prenaset. Jako design dobry, ale prakticnost ctyri minus, takze ne.

V kazdem pripade dik za tip na ten Fractal, i z toho videa co jsem nasel je zrejme, ze je to vymakana skrin, takze pujdu do ni.
Auto: Infiniti M37s
AV: Onkyo 805, Sony VPL-HW55ES, HTPC
Mob: Galaxy S8+
Dusan
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 6. 12. 2014 18:04

Rado se stalo... :)
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků