Herní PC pro dva zároveň? (+-20k Kč) VMWare?

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod QWERTYUI 13. 12. 2014 16:34

Čau,
Chtěl jsem se zeptat, jestli někdo nemáte zkušenosti se sdílením počítače dvěma lidmi zároveň. Můj brácha totiž potřebuje nový počítač a chce na něm hrát hlavně hry (minecraft, WOT, The Sims,...). Problém je, že na něj má rozpočet asi 12k Kč. Tak mě napadlo, že bych mu nějaké peníze přidal, ale že bych ten rychlej počítač používal taky někdy ve stejnou dobu. (Nikdo by ale ve stejnou dobu nevyužíval ten výkon na max)

Řešení by byl třeba thin nebo zero client (udělaný z NTB) připojený přes Gigabitový ethernet (proč by (ne)mohla stačit jeho propustnost na FullHD, kdyby nestačila tak třeba přes hdmi dlouhý tak 10m) k tomuto výkonnému PC, který by spouštěl i druhý OS třeba přes VMWare nebo jiny program virtualizace. Nebudu však kupovat Win Server :D.

Na obou konečných "obrazovkách" by měl běžet windows ale i treba linux bych si jednou za čas pustil. Přinejhorším bych přežil 1x Linux a 1x Win.

Je nějaká možnost, aby se výkon GPU dělil dynamicky? A fungoval zvuk?

Tahle možnost, kdyby fungovala, by byla supr. Výkonný desktop by spouštěl windows/linux a sdílel na domácí síti třeba nějaké ty multimédia a zároveň bych na něm byl já. Zatímco můj brácha by mi ukrajoval jak velký výkon by chtěl na hraní her na thin/zero client.
QWERTYUI
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod redhawk 13. 12. 2014 16:53

nie je to dobre riesenie.
Nebude to stihat pri hrach. lepsie riesenie 2PC alebo sa striedat a mat 2 user profily.

BTW think klient potrebuje server.
Hlúposť užívateľa je priamo úmerná jeho právam.
redhawk
Junior

Odeslat příspěvekod BLIzZard--cz 13. 12. 2014 18:31

Tohle jsem tu kdysi řešil a vyřešil. A to jsem byl ze začátku za blázna :-)) .
viewtopic.php?f=1864&t=1184911&start=0&st=0&sk=t&sd=a&hilit=vmware
Hry na tom fungovaly pěkně, jen VMware podporodval max DX10, možná už teď podporuje i DX11. Jako procesor se pro to hodí vícejádrové FX, nejlépe FX8320/50.
Ale jinak samozřejmě komfortnější jsou 2 PC i o polovinu slabší. Pokud to tedy nemáš jen dočasně.
i9-9900KS @ 5Ghz + FD S24 | MSI Z370 KRAIT | GIGABYTE RTX 2080 Ti AORUS 11GB @ 2115/16600Mhz | G.Skill Trident Z 32GB @ 3600Mhz, CL16 | SAMSUNG 970 EVO PLUS | Corsair HX1000 | 240 Hz IPS QHD Alienware AW2721D
A6 3.0 BiTDI, 313 koní, 650 Nm, 0-100 za 5,1s
BLIzZard--cz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod redhawk 15. 12. 2014 12:52

jo lenze za 12 tisic to nepostavi. a dalsia vec su licencie, nebavime sa o kradnutom softe.
Hlúposť užívateľa je priamo úmerná jeho právam.
redhawk
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 15. 12. 2014 12:54

Já bych došetřil a vzal 2 PC
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod 2Pix 20. 12. 2014 10:39

SoftXpand + sandbox ... zkus to ...
Ďžojn dhe ármy of kočičkas a čičintas.. džojn dhe bradrhůd.. ól jů nýd is tu konvert jour avatar tu a kočička ór čičinta.. Kočičkas and Čičintas strajks bek.. Kočičkas and Čičintas růls dhe vórd .. end ví vil strajk on dhe ívl činčilás end kil dhem ól !
2Pix
Junior