HTPC kolem 10 000kč

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod ozzy2 29. 12. 2014 18:08

Ahoj, zvažuji pořízení nějakého zařízení k TV.
Zatím používám Asus O!Play a DVD přehrávača rád bych něco lepšího.
Požadavky jsou tyto:
přehrávání video souborů (videa z HD kamery a nebudu zastírat, že i nějaké MKV z netu) a fotografií z NAS Synology
přehrávání Blu ray disků
přehrávání TV archivů

Rád bych něco v jedné bedně.
Čím větší ticho a nižší spotřeba tím lépe.

Něco jsem složil, ale určitě to není nic moc.
http://www.alfa.cz/basket.php?items=_2J ... K6012CG501

OS asi Windows 8 s XBMC.

Cena je jen za bednu.
OS a příslušenství potřebné k ovládání (klávesnice, myš atd.) nepočítat.
Není špatných odpovědí,jsou jen špatné otázky.
ozzy2
Junior

Odeslat příspěvekod Mike.M 29. 12. 2014 18:37

První chyba jest win s xbmc. Budeš na tom ten win využívat? Na win možná winmediacenter. Mam jeden htpc u klienta, má i5 s win7, dvblink a newcs a jede to jak s hnojem. Já koupil za 2000 desku s j1800 + 2GB msm tam xbmcbuntu, je to ubuntu s téměř žádným gui, ale s xbmc nástavbou systém na flesce usb3 start cca 5s, to ani satelitni settopbox nestartuje, k tomu mám 2TB disk. Netvrdím že je to ideál, ale spotřeba cca 15 W, mam v tom NAS, hd a fullhd úplně vpohode, cpu je pasiv. Kopírování z disku prez Git sit cca 40 MB. Už tam mam MySQL, transmission, sambu, apache, a cpu jede max na 40%. Dobudoucna tam dám USB dvbt a dvbs karty.

EdIT: mám i jeden BD film který má 30GB a taky vpohode. Systém na 8GB flesce a data na plotnovem. Pokud chxes i mechaniku, raději 4sata já mám 2 sata jen pro RAID. Jen jsem zvědav jak dlouho Flash mi tam vydrží. Ale co dostal jsem ji darem a už jsem si kdybyco udělal image na můj disk, kdyby to selhalo dd if of v Linuxu je mocný nastroj
Mike.M
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Python.p 29. 12. 2014 22:50

Souhlasím v plném rozsahu :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod KineCZek 29. 12. 2014 23:00

Ja bych na to vzal klidne ten Shuttle s 1037u v pasivu, co tu vcera nejakym jinym vlaknem probehl. A kdybys chtel vic vykonu, bral bych toto:

9.873,- Kc

+ pripadne kit na rozsireni o CD/DVD/BD-R/RW mechaniku.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod Python.p 29. 12. 2014 23:02

Záleží co od toho očekávám.

Varianta 1.) To J1800 Mike.M
Varianta 2.) to Kinovo co bude mít mnohem více výkonu.

Já sám teď řeším stejnou otázku a nejsem schopnej se rozhoupat...
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod Mike.M 30. 12. 2014 09:00

Já vám pomůžu, dejte mi nejakoz otázku, případně navrhněte test, vyzkouším a dam vědět. Ono ještě existuje 4jadro s J1900, ale tam není ten nárůst taky markantní. Teď má vyjít novinka mozná už vyšla J2900 možná bude lepší.
U mě byla důležitá cena spotřeba. Já nahrazoval mmc od WD, kde jsem měl disk na USB2 a prez 100 Mbit to jelo jako na routeru. Do 5MB, takže něco rychlejsiho. Xbmcbuntu je optimální na taketo htpc. Ale vězte rozhoupaval jsem se take dlouho. Jináč dále jsem si tam nainstaloval virtualbox, ale ještě jsem jej netestoval. V Linuxu příkaz top a xbmc v klidovém stavu, tj sleepnute žere cca 2% cpu a procesor má teploty okolo 45C, při fullhd filmu je cpu už 55C, a jede na 16 %, porad pasiv. prez hdparam disk sleep po 30 min. Výhoda je ssh a vše udělám při nizkych narocich na systém. Já jsem spokojen dá se říct maximalne. Navíc deska je miniitx, je opravdu malá a dá se dát i do krabice od bot.

Edit: k tomu jsem minulý tyden obednal
http://m.ebay.com/itm/390952166218?nav=SEARCH
Tak jsem zvědav, zda to bude chodit korektně.
Mike.M
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Python.p 30. 12. 2014 09:50

měl bych dotaz, zkoušel jsi nějakej download manager ? Popřípadě přístup z venčí ? Nebo např HD video + tahání dat přes síť ?

Díky

Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod Mike.M 30. 12. 2014 11:01

Download manager bud standart wget, případně transmission, kde port forwardmuty. Jede to normálně, mam net 20/10MB a jede plnou rychlostí.přístup zvenci mám řešen openvpn na routeru, takže v prači na pc mám openvpn klienta prez certifikat, na mém Sony Xperia taky vpn, a vpohode pripojeny tahá to vše pěkně. Hd video z netu zatím pouze prez YouTube na 1080 p i s a je to plynule i s nativnimi ovládaci GK. Tahání prez wifi na mém ntb cca 18MB, připojení je 150 lite, a prez kabel 1Gbit cca 30MB. Na notebook s pomalým diskem. Zkusím ještě pevny pc, ale až u něj rozchodim Gbit síť. Nemam switch a přenášet se mi jej zatím nechce. Az to napojim dam test toho BD + kopírování i se screenem vytizeni cpu.
Mike.M
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ozzy2 30. 12. 2014 11:34

Díky za vaše návrhy. Oba vypadají zajímavě.
Šlo by to takhle?
http://www.alfa.cz/basket.php?items=_2O5X012JWF012LEY01
+
systém na flash disku
Později bych pořídil to rozšíření na Blu ray.
Jelikož bude přístroj sloužit pouze pro přehrávání z NAS, tak na něj asi nainstaluji pouze Kobibuntu.
ozzy2
Junior

Odeslat příspěvekod kolemjdouci2014 30. 12. 2014 12:27

1800 bych rozhodne nebral. Bud 1037u nebo J1900. Rozdil ve vykonu je dost vyrazny... alespon teda byl, kdyz jsem resil stejnou otazku.
kolemjdouci2014
Junior

Odeslat příspěvekod Mike.M 30. 12. 2014 13:07

Tak po par testech

kopirovani z toho J1800 pri filmu fullhd Hellboy2 jede cpu na 12%, pamet na 5%, rychlost na Gbit siti zpocatku 18MB pak postupne klesla na 11MB, pri pauze toho filmu cca stabilne 13MB. Pak jsem zkusil druhou variantu a to kopirovani na USB3 z ktereho mi jede system. pri zaplem filmu cca 28MB a pri vyplem ci v klidu 40MB a klesa to na nejakych 32MB. Mozna jsem si s prikazem hdparam hral az moc :-)) No jeste muzu dodat ze zapojeni kabelu je v TP-Link 3600 slouzici jen jako AP s vyplym DHCP, coz mozna taky muze hrat roli, ale film kdyz byl zaply se nesekal. Mozna byt tazatelem tak bych sel do
http://www.czc.cz/asrock-q1900dc-itx-in ... 20/produkt
vyhoda teto desky je ze ma napajeni uz v sobe a lze ji napajet jakymkoli notebookovym adapterem, ktere sezene lacneji.

Je pravda ze mi ta J1800 kdyz jsme ji merili zrala cca 25W, za to muze obyc PC stary zdroj, ktery nema jeste napajeni 24pin ale 20. a pri spotrebe >20W asi ucinnost pouze 50%. Me abych rekl pravdu ta rychlost krapanek zklamala, ale zase ja casto nekopiruju na disk velke filmy a data. Me slo hlavne o to uchladit to pasivne, navic kdyz ma tazatel nekde synology, tak bych rychlost kopirovani neresil. a doporusil j tomu nejake SATA SSD, pripadne rychly USB3 disk, ale jak rikam system startuje cca 5s. Pokud to ma byt jen na MMC funkce a XBMC (Dnes mi vyjelo ze kodi uz je stable pro Xbmcbuntu) tak se neoplati to provozovat na nejakem i5 takze ma rada je vzit tu desku co sem postnul, do toho uplne staci 2GB co mam ja, a 8GB Flash. Primountovat synology co je nekde v tech. mistnosti a je to.

edit: Jeste sem dam
http://cpuboss.com/cpus/Intel-Celeron-J ... eron-J1800
pro predstavu
Zivot je kurevsky tezky.
Mike.M
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Python.p 30. 12. 2014 15:31

No mi šlo o to že bych to použil jako hybrid NAS + HTPC, ale vzhledem k rychlostem se vracím zpět k NAS + rPi jako HTPC.

Díky
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod Mike.M 30. 12. 2014 16:48

rPi bude pomalejší podle mě, ale zase cena spotřeba lepší. Já mám kompromis.
Mike.M
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ozzy2 31. 12. 2014 12:49

ozzy2
Junior

Další stránka