HTPC kolem 10 000kč

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod KineCZek 31. 12. 2014 12:52

Chybi Ti napajeci zdroj. Reseni je nastesti jednoduche - Alfa prodava skrin bez neho i s nim.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod Mike.M 31. 12. 2014 14:30

Já tam zdroj vidím. Ta deska má totiž napájení na ntb konektor přímo v sobě.
Mike.M
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod KineCZek 31. 12. 2014 14:46

Aha, tak v tom pripade jo. Osobne bych tyhle prachy za Atom nevyhodil, ale kazdemu dle gusta.

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek

Odeslat příspěvekod Mike.M 31. 12. 2014 15:34

Já dal za to 2tis, zbytek ze zásob co sem mel doma, case nemam. Na čisté htpc optimální.
Mike.M
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mike.M 15. 1. 2015 11:11

Trosku otevru tema. Putty mi porad psal neco ze disk je treba zkontrolovat na chyby. zacal jsem laborovat co s tim. Takze Gparted mi na tom disku ukazoval NTFS jako cely disk a neslo jej opravit. pritom mount a fdisk -L vypisoval Ext3 ja ten disk mel cca 1rok v PC 3 roky v MMX WDTV, takze se tam delaly psi kusy.
Rikal jsem si data vykopirovat disk uplne vycistit odstranit tabulku a vytvorit ext4 a data nakopirovat

1) Kopiroval jsem data na druhy disk pujdeny s NTFS rychlost kopirovani mezi disky cca 12-15MB.
2) po dlouhych peripetiich se mi podarilo prez fdisk a gparted odstranit system, a vytvorit ext4
3) po zpetnem kopirovani z vypujceneho disku na muj uz to svistelo 89MB
4) byl jsem zvedav jak to pak bude tahat prez 1Gbit sit a kopirovani a uz to svisti 85MB/s a to jeste na notebookovym s diskem 5400ot ktery jeste mohl byt vytizen.

Takze peripetie se vyresily a uz jsem max spokojen. Jeste jsem zkousel prez Wifinu a tam se to pohybude cca 10MB coz je 80Mbit jednosmer, takze i toto jsou dobre vysledky
Zivot je kurevsky tezky.
Mike.M
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod KineCZek 15. 1. 2015 12:08

Tipoval bych, ze disk ma Advanced Format, a ze puvodni partition byl spatne "zaalignovany".

KineCZek

Odeslat příspěvekod Mike.M 15. 1. 2015 12:45

Mozne to jest, mozne je ii to ze jsem na nem kdysi mel Windows, protoze v fdisku mi zacinal od 63 sektoru. a ja jen mozna kdysi NTFS prekonbertoval na ext? pripadne si to MMC s alternativnim FW (linux) prekonvertoval sam. ten disk jsem mel v externim USB boxu k MMC pripojen. Ale to neni hlavni. Hlavni je to ze je to rychle. Ono vypovidalo i to ze USB3 kde mam system jel cca 30-40MB a disk jen 15MB. ted ma disk tolik kolik ma

Ted spise resim jak na to nainstalovat kamerovy system nejlepe do xbmc/kodi abych to tam primo videl. Kamery bych mel IP. Dalkovy Ovladac jsem kupil na ebay s IR do USB a ten funguje skvele. takze me to vyslo na 2500,- coz je OK
Zivot je kurevsky tezky.
Mike.M
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod iggi 21. 1. 2015 20:50

Mam otazocku.
Uchladi case Akasa Galileo Celeron G1840?
Pouzivat sa bude len na Beznu nenarocnu pracu + prehravanie fullHd filmov
iggi
Junior

Odeslat příspěvekod Mike.M 22. 1. 2015 09:24

Nevim jak tento ale muj J1800 i pri FullHD a kopirovani a stahovani se pasivne uchladi. zatim nemam case, takze nemam ani pruvan a CPU je jen na 55°C max
Zivot je kurevsky tezky.
Mike.M
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod KineCZek 27. 1. 2015 12:45

M: Pokud bys to ale zavrel do minicase bez pruvanu, teplota by sla nahoru o 10C minimalne. ;) Mozna o vic, zalezelo by na tom, o jakou by slo case.

KineCZek

Odeslat příspěvekod tkalisch 2. 2. 2015 12:59

Ahoj,
MSI H87I AC se už neprodává (nebo není skladem). Nějaká náhrada se stejnými parametry a cenou?

Děkuji
tkalisch
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 2. 2. 2015 13:16

Zkus H81i, ale wifi si musis dokoupit, treba pres USBcko lze sehnat i s externi antenou. Pod dvoujadro ok. Pokud ctyrjadro, hledas H97i AC. Ceny se lisi v obou pripadech.

Pripadne mrkni na soukrome zpravy, jednu Ti pisu.

KineCZek

Odeslat příspěvekod tkalisch 2. 2. 2015 13:23

Wifi na desce nepotřebuji, bude připojena přes GLAN.
tkalisch
Kolemjdoucí

Předchozí stránka