Co vylepšit v slabším PC

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod Pepas77 4. 1. 2015 15:26

Pepas77
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 4. 1. 2015 15:29

A ted staci na jeden ten disk 2x kliknout, v zalozce asi svazky, nebo oddily (nevim, nemam u sebe CZ verzi Win) kliknout na tlacitko nacist (opet nevim presny CZ preklad) a uvidis, na kterem disku je ktery oddil. ;)

Ten WD JB je ten stary (160GB) a bude na nem na 99,99% oddil D: se 150GB. Dava to smysl, protoze ten SATA disk je Samsung s kapacitou 250GB, tzn ma 232GB realne, coz je tech 203 + 29 tak akorat ... a ten Ti zustane.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod ACER.14 4. 1. 2015 15:33

A zacal by som setrit na novy, pretoze ten samsung sa zacal predavat v roku 2006 a je len otazkou casu,kedy s nim zacnu problemy, i ked nemusia.. Nehovoriac o rychlosti.
ACER.14
Junior

Odeslat příspěvekod Pepas77 4. 1. 2015 15:39

Jo je to přesně tak C+E je ten 250Gb a D: 160Gb.
Tak to jsem rád nerad bych přemisťoval windows.

Tak snad to dám v pohodě vše dohromady :) Jsem zvědav na výsledek. Díval jsem se na recenze toho procesoru a velice slušně si vede. Oproti třeba i5 je v něčem jen o něco málo horší ale skoro 3x levnější.
Hry, které na 2 jádru nejdou stejně neplánuji hrát tak je to opravdu ideální varianta.
Ještě jednou díky moc za tvůj čas, dám vědět jak to dopadlo :)

-- 4. 1. 2015 17:26 --

Tak ještě budu otravovat, jaký je rozdíl mezi :
Kingston HyperX Fury 8GB (Kit 2x4GB) 1866MHz DDR3 CL10
a
Kingston HyperX Fury 8GB (Kit 2x4GB) 1600MHz DDR3 CL10
a
Kingston HyperX Fury 8GB (Kit 2x4GB) 1333MHz DDR3 CL9

?

Cenový rozdíl je v řádech 1-2kč.
Těch pamětí je tam snad sto a cenový rozdíl více méně žádný.
Pepas77
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 4. 1. 2015 16:47

Nejlepsi jsou 1866/10 a Alfa je mela za stejnou cenu, jako 1600/10. Pokud to tak stale je, tak ty 1866 klidne kup. Ovsem rozdil ve vykonu je ve vysledku temer nulovy a nejsem si jisty, zda Tva deska dovoli vic nez 1600 ... nicmene 1866 na 1600 100% pojedou a cena je stejna, takze volba je jasna.

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek

Odeslat příspěvekod Pepas77 4. 1. 2015 19:13

Díky, tak objednáno.
U základní desky je napsáno max 1600, ale když to tam pojede na 1600 tak ty +2kč jsou jedno, alespoň to bude mít větší úspěch až to budu jednou prodávat. :mrgreen: .
Sehnal jsem i za pár korun disk tak dobréé ^^
Naposledy upravil Pepas77 dne 4. 1. 2015 19:16, celkově upraveno 1
Pepas77
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 4. 1. 2015 19:15

Rado se stalo...

KineCZek

Odeslat příspěvekod Pepas77 6. 1. 2015 19:26

Tak, PC složen. Snad úspěšně. Jen jsem asi přehodil kabliky diody zapnutí, protože nesvítí ^^
Pokusil jsem se i o to taktování vypadá to zatím takhle:

http://www.imgup.cz/image/Qb6

Jen u Ram pamětí nejde dát více jak 1400 i když by deska měla podporovat 1600.
Pepas77
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 6. 1. 2015 19:28

To bude restrikce BIOSu, nastesti mezi 1333 a 2133 pameti je realny rozdil 0-5%.

KineCZek

Odeslat příspěvekod Pepas77 6. 1. 2015 19:34

Myslíš, že má cenu zkoušet 4,7 Ghz? Koukal jsem na video a tam dával asi 1.420v a 4,7ghz. Ale kdo ví co měl za chlazení no. Raději se budu držet tvých rad 4,5ghz max a 1,275v. To je to co mám ted.
Pepas77
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 6. 1. 2015 19:37

Pres 1,3V bych nechodil. ;) Zkusit to muzes, ale pujde nahoru spotreba. Desitky wattu.

KineCZek

Odeslat příspěvekod Python.p 6. 1. 2015 20:35

U staré i7-920 se při zvedání napětí rapidně měnila i spotřeba.

Kdy při nějakých 3,5GHz je výkon nahoru 30% a spotřeba 25% a při větším nepamatuju cca 4GHz byla spotřeba + 100% a výkon nešel o moc nahoru cca 45%...

Je to o tom najít optimální hranici.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod Pepas77 7. 1. 2015 01:26

Tak konečně se doinstaloval windows a všechny řadiče, ovladače.
Po prvním testu čumím jako prase. Dříve u league of legends na střední detaily 30-40fps když jsem zapl prohlížeč tak i 10-20. Ted mám všechny detaily na full a neuveřitelných 190fps a to i se zapnutou hudbou v prohlížeči. Teplota CPU se vyšplhala v zátěži zatím na nejvíc 60C budu to teď hlídat, ale 60 je zatím v pohodě né ? Mimo zátěž je stabilně 40-42C. Nechal sem si to na tom doporučeném taktu, jsem maximálně spokojen nečekal jsem, že za tak málo peněz bude tolik muziky.
Musím zkoušet dál a dál a to zachvilku vstávám do práce :mrgreen:

Co jsem se ptal na tu samou věc na jiné poradně bylo mi porazeno SDD pro systém + Grafickou kartu 2gb vycházelo to oboje na stejnou cenu jak tento uprage. Ještě, že jsem na jejich rady nedal a nechal si poradit zde. Řekl bych, že sdd+grafikou bych si nepomohl tak moc jak tímto co mám. Toto je prostě neskutečné a úžasné. :-]
Opravdu ještě jednou velice děkuji.
Pepas77
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 7. 1. 2015 10:17

Rado se stalo ... ta uplne hlavni vec je, ze jsme dosahli cile. Pocitac funguje, vse se zrychlilo, LoL jede jako z praku a Ty jsi spokojeny. Preji Ti spoustu hodin pohodoveho hrani. ;)

- - -

Mala poznamka: Na tom nasem svete jsou radci ... a "radci". Ti prvni tomu snad i trochu rozumi, maji nejakou zkusenost, atd. A ti druzi si o tom mozna nekde neco precetli.

Nemam prazadnou potrebu nikoho shazovat, nicmene Tva nynejsi zkusenost o tom, kdo Ti poskytnul dobrou radu, vypovida dostatecne vymluvnym zpusobem.

Sam asi vis, kam se mas priste pro radu obratit.

KineCZek

Odeslat příspěvekod Oggi09 7. 1. 2015 14:01

Kin zase jako obvykle dobře poradil, ale to neznamená, že SSD pro systém by nepřineslo další citelné zrychlení ;-)
Oggi09
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka