Classic, hry + Java, 10000

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod k.koudy 11. 1. 2015 13:06

Zdravím,
skládám nové PC. Cena je hodně nízká, takže hlučnost nehraje roli. Chtěl bych vyváženou sestavu.
Operační systém budou studentské Win 8.1 Pro, které do ceny nepočítám.
Na PC se budou hrát hry (League of Legends, Heroes of the Storm, Hearthstone, Isaac, Total war ROME II...), budu na něm programovat v Javě + LWJGL (takže HDD minimálně 7200 otáček, později bude na Javu SSD disk) a nejvíce asi bude využit na kancelářský balík Libre office (Writer, Base, Calc). Rád bych, aby byl výkonější než NTB, který aktuálně využívám (i3-3110M, Intel HD4000, 8 GB RAM).
V ceně by měla být zahrnuta celá bedna (kabeláž, ventilátory, skříň), ale periferie mám vlastní, mechanika není potřeba veškerý SW mám elektronicky.
Bude to napojeno na full HD televizi, která bude použita místo monitoru.
PC si seskládám sám, zkušenosti mám.
Limit je 10000 Kč včetně DPH.
S taktováním problém nemám, ale když to bude bez taktování, tak budu raději.
Nějaký vlastní nástřel jsem zkusil: AMD - https://www.alfa.cz/basket.php?items=_0ON6012BF3011ULW012AMO012GJZ011KXK012HH901 (paměti jsou zde 2133 MHz, protože se bude využívat GPU z APU; bedna se mi líbila vzhledově - vím špatný důvod výběru; zdroj jsem vybíral podle značky - mám pro enermax slabost)
Intel - https://www.alfa.cz/basket.php?items=_0ON6012BF3011ULW011KXK012NUH012QVJ012RWT012VSO01

Za všechny rady a sestavy děkuji.
k.koudy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod satai 11. 1. 2015 13:13

1) Bez SSD to bude pekelne lina mrcha.
2) na te TV si po chvili prgani oddelas oci
Understanding is a three edged sword. Your side, their side, and the truth.
satai
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 11. 1. 2015 13:15

1. FHD TV místo monitoru je vražda pro oči.
2. Enermax NaxN není Enermax. A enermax už není etalonem kvality.
3. EC case je jen větší plechovka od Coly - doporučuji jinou skříň.
4. Pokud uvažuješ u APU chce to lepší desku která unese pořádný OC.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod k.koudy 11. 1. 2015 13:23

díky za rychlou odpověď
1. díky za radu, pak mám ještě možnost to napojit na http://www.czc.cz/benq-vl2040az-led-monitor-20/153193/produkt, který mi leží ve sklepě (funguje, zkoušel jsem ho napojit na NTB), ale přijde mi malý
2. jaká je tedy dobrá značka? docela slušné se mi zdávali i zdroje Corsair (ale je to 6 let co jsem naposled skládal case, od té doby samé notebooky)
3. je Zalman nebo SilentiumPC lepší volba?
4. tady mrknu na nějakou lepší Asusku, nebo Gigabytku
k.koudy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 11. 1. 2015 13:29

Ad.1.: Lepší rozhodně
Ad.2.: zdroje -> viewtopic.php?f=919&p=10488185#p10488185
Ad.3.: Ano, SPC má v základu již dobře použitelné fany, tak se mi jeví jako lepší volba
Ad.4.: Bral bych BG kvůli regulaci, popřípadě MSi, protože je na tom teď docela dobře ;)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod k.koudy 11. 1. 2015 15:15

https://www.alfa.cz/basket.php?items=_2R6A012L7S011R5W012AMO011KXK012PBW01
tak jsem nad to sedl a osekal to APU, změnil zdroj na Corsair, dal o trošku lepší desku (mám trošku problém, že je to MSI - špatny zkušenosti z minulosti, ale měla dobry hodnocení), změnil bednu (doufám, že je lepší než ten Eurocase) a vynechal ventilátor, protože ten má už v sobě bedna.

Díky za veškeré připomínky

EDIT: když už jsme u toho má vůbec smysl něco v téhle ceně výmýšlet, nebylo by ve výsledku lepší do toho mého NTB (i3-3110M, 8GB ram, Intel HD4000) koupit SSD disk a ten když jsem doma zapojit na monitor, klávesnici, repro a myš?
Naposledy upravil k.koudy dne 11. 1. 2015 15:31, celkově upraveno 1
k.koudy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 11. 1. 2015 15:29

Za mě dobrý, schází ti tam chladič na CPU. SPC Fera :)

Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod k.koudy 11. 1. 2015 17:54

Ok, přihodím ho tam. Budu na 11k to na účtu mám. Jsem si myslel že pokud to není Black edition, tak stačí box chladič.
k.koudy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 11. 1. 2015 17:57

Někomu ano, ale proč si nedopřát více ticha :)
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod satai 11. 1. 2015 18:22

Ja bych se na to vybodnul, koupil si poradne SSD a display a postupne bych si nasetril na neco radikalne lepsiho, ne jen o kousek lepsiho, nez je ten notebook.

Ale zalezi na tom, jake mas dlouhodobejsi plany...
Understanding is a three edged sword. Your side, their side, and the truth.
satai
Junior

Odeslat příspěvekod k.koudy 11. 1. 2015 18:58

Dlouhodobě více peněz nebude aspoň 2 roky, protože většina příjmů jde do auta. A člověk musí mít nějakou rezervu na účtu.
k.koudy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod k.koudy 12. 1. 2015 19:51

tak ještě jeden nástřel s intelem: https://www.alfa.cz/basket.php?items=_1KXK012RBS012NDP012MYM011R5W012NUH012LD4012N2M01

a tady s tou A8 ještě trochu upravenej - po proměření otvoru v novém stolu jsem zjistil, že midi tower tam nevleze (je minitower velký problém na chlazení?): https://www.alfa.cz/basket.php?items=_1KXK012R6A012RBS012NDP012MYM012HY2012AMO011R5W01

ještě zde je možnost počkat na A8-7650K, cena nevzroste o tolik, otázka co to udělá s výkonem oproti té a8-7600 (a jaká bude reálná možnost přetaktování na vzduchu s tou Ferou).

v létě bych pak dokoupil GPU - r7 250X (pokud se nepletu, tak k tomu AMDčku by to šlo hodit do hybrid crossfireX - podle zahraničních testů co jsem se díval, tak to zvedne výkon té GPU o 25%, což není špatné)

Poprosím o pár rad a připomínek. Děkuji za trpělivost se mnou.
k.koudy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 12. 1. 2015 20:03

Takhle se dostanes na 4,2 az 4,5GHz ... vyrazne lepsi deska, nesrovnatelne lepsi skrin (tech par korun dela divy), vyhodil jsem intake fan, dal levnejsi a tissi zdroj (pokud planujes grafiku, GTX 750 Ti muzes klidne osadit i se 350W BQ) a trochu zlevnil chlazeni, protoze G3258 ani po OC moc netopi. A prihodil jsem SSD, protoze bez nej bych novy pocitac nechtel.

12.079,- Kc

Bez SSD, coz ovsem nedoporucuji, je to levnejsi, nez Tvuj puvodni navrh.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod k.koudy 6. 2. 2015 16:48

Tak bohužel se vyskytl problém, peníze z pojišťovny přišly později než bylo slíbeno (ve středu je teprve připsali na účet). Mezitím se změnilo pár věcí. Ty pozitivní jsou mám HDD (sata 750GB) a case (upravenej starej eurocase, předělanej čelní plast, ventilátory převrtany vepředu na 120x120 a vzadu dvakrát 80x80, zdroj nachystáno na ATX dolů, akorát je pekelně těžkej asi 9 kilo). Ty negativní jsou, že se vyskytly nové požadavky na SW (viz. níže) co budu potřebovat na VŠ. Za jakou cenu by bylo možné PC, aby splňoval požadavky poskládat.

Požadavky
Desktop PC or Mac
Windows 7 64-bit or Mac OS X 10.9.2 or later
Quad-core Intel or AMD processor, 2.5 GHz or faster
NVIDIA GeForce 470 GTX or AMD Radeon 6870 HD series card or higher
8 GB RAM

Můj odhad je 13000 Kč, kdyby to šlo níže bylo by to super.
Můj rychlý nástřel (není tam SSD, tzn. +1800 Kč za nějaké 120 GB).
http://www.czc.cz/2t0u8r7q9gj7f8sl0f5avi3l35/seznam

znovu děkuji za váš čas
k.koudy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 6. 2. 2015 17:01

Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor