Herní sestava, 40 000 Kč, LN

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod MISLcz 31. 12. 2014 17:07

Dobrý den. Omlouvám se, že tu straším už podruhé, ale výběr počítačů se trochu protáhl.

Hlučnost : LN
Účel : Hry, do budoucna velmi jednoduchý CAD, velmi jednoduché obchodování, moje nenáročné blbinky, internet, MS office... Vyjmenování všech by vydalo na dlouhý seznam, a tak kompletní seznam činností raději uvádět nebudu.
Finanční limit : 40000 Kč s periferiemi a operačním systémem. Operačních systémů tam asi bude více, hodně pravděpodobná je varianta Win + Linux.
Sestavení : Sestavím si sám, nebo s pomocí odborníka. Prostě to do ceny nezapočítávejte.
Taktování : Možná ano, možná ne.
Periferie + monitor : Chci do ceny počítače započítat monitor (nejlíp 1920x1080 nebo 1200 pixelů, bez blikání, a úhlopříčka max 24 palců. Z periferií chci myš, klávesnici, reproduktory, prostě všechno "normálního".
Naposledy upravil milsimr dne 13. 1. 2015 21:34, celkově upraveno 2
Důvod: Na základě žádosti tazatele bylo původní téma rozděleno od spamu a první post mírně upraven. Tentokráte to už snad bude bez OT.
MISLcz
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 13. 1. 2015 21:37

Rozděleno od OT, upraveno, odemknuto. Tentokrát - pokud někdo náhodou nečte důvod editu v prvním postu - snad bez OT.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor

Odeslat příspěvekod KineCZek 13. 1. 2015 22:08

Jak jsem jiz rekl pred vycistenim, uz jen pouhy pohled do tazatelova profilu prozradi, ze to stejne nekoupi. Tahat za mrkev se nas pokousel uz dostkrat na to, abych neplytval svym casem na zbytecne navrhy.

Vsechny komponenty BTW v poslednich dnech pozvolna zdrazily, nebo zdrazi. A jako ze to nikomu dalsimu nepreji, tak kdyby precijen k tomu nakupu doslo ... jeste to chce par dnu pockat. Az zdrazi uplne vsechno.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod milsimr 13. 1. 2015 22:33

Nu, aby neřekl, má tady ode mne semi-LN sestavu (do LN chybí ACEX IV na grafiku):
http://www.czc.cz/bg2ue64ppijh9apufiqre05ma5/seznam

Nemá v tom pouze repro, které bych koupil mimo rozpočet - navíc nespecifikoval, jestli chce stereo, nebo 2.1 / 5.1 ...
milsimr
Administrátor

Odeslat příspěvekod MISLcz 14. 1. 2015 18:58

Teď jsem našel na TSce eRDevítku 280 za 5500 Kč. A třeba bych tam nakoupil taky ventilátory, abych využil poštovné. Ale ten kurz CZK/USD, EUR atd. není moc příznivý.

-- 14. 1. 2015 19:12 --

Ale snad to po těch vyjádřeních trochu klesne.
MISLcz
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 14. 1. 2015 22:03

OT:
Upřímně, s kurzem to dle mého názoru půjde nějakou dobu jen a pouze z kopce. A nerad bych otázku kurzu dál rozviřoval.. mohlo by se totiž stát, že jeden moderátor si tu uleví na účet těch byrokratických <cenzored> ..

Kupoval bych, dokud jsou komponenty skladem "za staré ceny" (pokud takové najdeš).
milsimr
Administrátor

Odeslat příspěvekod Python.p 14. 1. 2015 22:05

Tak určitě...
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod KineCZek 15. 1. 2015 10:25

Tohle chtelo koupit hned v tom zari ... a usetril bys i trojku.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod mople71 15. 1. 2015 15:52

Hm, co přesně se tu teď řeší? (kromě kurzu CZK) Sestava tady je, autor se nijak nevyjádřil, neodpověděl na dotaz, a nevypadá, že něco hodlá nakupovat...
Administrátor fóra MobilMania.cz a moderátor fóra Živě.cz
Pokud neodpovím do dvou dní, připomeňte se.
mople71
Taťka moderátor

Odeslat příspěvekod MISLcz 15. 1. 2015 16:35

No jo no...
Škoda, že Heureka už nenabízí Hlídacího psa co hlídá ceny; Všemocný srovnávač, který ti automaticky porovná ceny a hlavně TI DOPORUČÍ, VE KTERÝCH OBCHODECH MÁŠ NEJLEVNĚJI NAKOUPIT (Mám pocit, že i s poštovným, ale mco si to už nepamatuju.).
MISLcz
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 15. 1. 2015 17:16

mople71 píše:Hm, co přesně se tu teď řeší? (kromě kurzu CZK) Sestava tady je, autor se nijak nevyjádřil, neodpověděl na dotaz, a nevypadá, že něco hodlá nakupovat...

Pokud chce autor nadále pokračovat v řešení tohoto tématu, tak ať pokládá konstruktivní posty. Pokud se mu návrh sestavy líbí tak jak je, tak by bylo také záhodno se vyjádřit ve smyslu "to se mi líbí, objednávám".. Ale pokud nic - buď téma necháme zapomenout (zhyne samo neaktivitou), nebo ta druhá možnost - pokud se tu dál bude řešit OT, tak téma jednodušše zamknu. Tentokrát natrvalo.

Toto budiž i výzva k tazateli, ať konečně začne s konstruktivním přístupem, nebo - pokud na to nemá - ať mi dá skrze SZ vědět a zamkneme to tady rovnou.
milsimr
Administrátor

Odeslat příspěvekod MISLcz 17. 1. 2015 10:42

A co Xeon E3-1230V3, má HT, a je levnější, než iSedmičky, nemá ale možnost taktování.
A k tomu nějakou pořádnou základní desku. Ale nerad bych přešvihl limit, dostal jsem totiž těch 40 litrů od Ježíška, a matka by mi další peníze asi moc ráda nedávala :--. No takže dilema mezi i7 K(už hodně nad limit), i5 46**K(dobrý procák), a nebo Xeon E3-1230V3(taková levná serverová iSedmička, bohužel bez možnosti přetaktování.).

Edit: A žádné herní periferie nepotřebuju, stačila by mi třeba myš A4Tech za 660 Kč, a nějaká běžná klávesnice za cca 660 Kč.

Edit2: A teď se mi aktuálně nechce moc objednávat grafická karta, ale spíš bych objednal právě procák a základovku. A kolo se mi taky moc vymýšlet nechce. Takže bych asi objednal něco ve smyslu tvé sestavy.
Naposledy upravil MISLcz dne 17. 1. 2015 13:34, celkově upraveno 1
MISLcz
Junior

Odeslat příspěvekod mople71 17. 1. 2015 10:54

No tak si to nějak přeber a uprav podle sebe...
mople71
Taťka moderátor

Odeslat příspěvekod MISLcz 17. 1. 2015 15:54

Je tu někdo?
MISLcz
Junior

Odeslat příspěvekod mople71 17. 1. 2015 16:02

Ano?
mople71
Taťka moderátor

Další stránka