PC - grafika, editace fullHD, 20 000 Kc

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod NwT17 20. 1. 2015 10:15

Vždyť sem psal nejdřív max. 4.2GHz a potom až 4.5GHz. Já napětí naštěstí měnit nemusel. Ale jak to bude u něj, těžko říct.
Ignoruješ pravidla/mě, já ignoruji Tebe.
NwT17
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 20. 1. 2015 10:36

Teda Vy jste BYLI ale plodni. Nemam uz ale cas to cele cist. :(
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod NwT17 20. 1. 2015 10:44

Troufnu si říct, že je vše vyřešeno, takže NP.
NwT17
Junior

Odeslat příspěvekod People 20. 1. 2015 10:55

Pokial by som sa dostal na tych 4,5 Ghz tak by to bolo fajn.

A este taka otazocka pre porovnanie, na alze patri medzi najpredavanejsie a najlepsie hodnotene chladic Gelid Solutions http://www.alza.cz/gelid-solutions-tranquillo-revize-2-d342666.htm. Keby ste ho mali porovnat s tym PC Fera 2, ake su tam rozdiel a ktory by ste doporucili viac?
PC:ASUS M5A97 R2.0, AMD Vishera FX-6300, MSI R9 280 GAMING 3G, 2x Kingston HyperX 8GB DDR3, SSD Samsung 250 GB, CORSAIR CX 600W
PC:ASUS M4A88T-V EVO/USB3, AMD Phenom II X4 955BE 3,2Ghz, MSI N560GTX-M2D1GD5, KINGSTON 8GB DDR3, SEAGATE 1TB, CORSAIR CX430 V2
People
Junior

Odeslat příspěvekod NwT17 20. 1. 2015 11:50

Zase vymýšlíš? :-D Neřeš co je kde nejprodávanější, Gelid není špatný, ale má hlučnější ventilátor, musel bys jej měnit. Navíc je dražší oproti Fera o 100Kč + další Zephyr 111Kč.

Takže to máme celkově 211Kč nahoru. PROSTĚ NEVYMÝŠLEJ (sry za CAPS) co je vymyšlené a opravdu vem to co jsme Ti navrhli.

Nemusíš se opravdu ničeho bát, a GELID jsme dříve dávali jako alternativu (některým Arcticům), ale s příchodem FERA (celkově značky SilentumPC na náš trh) a jemu podobným cpu chladičům, dáváme většinou jen Silentum pokud se jedná o klasické sestavy. Dokonce i pro LN jej dáváme. Pro ULN jsou již jiné (Noctua,) ale o tom by Ti povykládal KineCZek, já se specializuji na klasické PC.
NwT17
Junior

Odeslat příspěvekod People 20. 1. 2015 12:04

Nevymyslim :) len sa informujem. Uvedomujem si ze viete viac ako ja tak prave preto sa pytam. Niektorym mozno staci ze len niekto napise ze toto je najlepsie a zoberu si to ale mna zaujimaju aj ake su rozdiely medzi dvomi podobnymi produktami a preco sa rozhodnut prave pre ten.

Inak dakujem vsetkym za rady :tleskani ta zostava vyzera dobre, tak uz len dufam ze sa mi podari pretaktovat ten procesor bez problemov na tych 4,5 Ghz aj na tej doske. Zatial som este netaktoval ale hadam to nebude nic narocne :)
PC:ASUS M5A97 R2.0, AMD Vishera FX-6300, MSI R9 280 GAMING 3G, 2x Kingston HyperX 8GB DDR3, SSD Samsung 250 GB, CORSAIR CX 600W
PC:ASUS M4A88T-V EVO/USB3, AMD Phenom II X4 955BE 3,2Ghz, MSI N560GTX-M2D1GD5, KINGSTON 8GB DDR3, SEAGATE 1TB, CORSAIR CX430 V2
People
Junior

Odeslat příspěvekod NwT17 20. 1. 2015 12:33

Není to nic těžkého. Jinak ještě se vrátím k tomu GELIDu, i ten by připadal v úvahu. Protože i ten by zvládl uchladit 6300ku.

Chápu Tvůj zájem o informace, ale opravdu se nemusíš bát, bereme do úvahy všechny možné aspekty.

Vždy se snažíme skloubit co nejlepší poměr CENA/VÝKON/KVALITA. U nás na fóru, by Ti nikdy, nikdo neporadil špatně. Kdyby nedej Bože ano, okamžitě by dostal "přes prsty" od ostatních.
NwT17
Junior

Odeslat příspěvekod People 20. 1. 2015 21:16

Tak komponenty mam uz doma a davam ich dokopy ale mam mensi problem.

Nie som si isty, ako presne uchytit chladic k doske. Konkretne mam na mysli to, ze medzi upevnenim chladica a dosky mam mensiu medzeru (obrazok 1 a 2). Otazka je teraz to, ze ci to mam dotiahnut uplne aby tam medzera nebola alebo to mam nechat tak, bojim sa totiz aby som nejako neposkodil procesor ked to zatiahnem az prilis, uz teraz si myslim ze som to dotiahol az moc tak dufam ze som zatial nic neposkodil.

Dalsi problem je v tom ze chladic je k doske namontovany trochu nakrivo (obrazok 3 - pohlad zhora), to znamena ze jednou stranou zasahuje az do RAM, je to normalne?

Obrazok 1
Obrázek
Obrazok 2
Obrázek
Obrazok 3
Obrázek
People
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 20. 1. 2015 21:22

Chladicem lze o par stupnu otacet. ;) Ta dira nevim, ten montazni plech vypada, jako by se jej napred nekdo snazil nasadit a dotahnout obracene.

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek

Odeslat příspěvekod People 20. 1. 2015 21:38

No praveze nejde, drzi to tam napevno, to by som musel nejako asi pohnut celou to podlozkou ktoru som tam montoval z druhej strany dosky.

Viac by ma ale zaujimalo co s tou medzerou. Isiel som podla navodu, nic som nedaval opacne, rukou som to zatiahol na maximum ako sa len da a je tam ta medzera. Myslim ze srobovakom by sa to dalo dotiahnut uple ale zas nechcem aby to prilis tlacilo na procesor a poskodil sa. Ak mate niekto skusenosti s tym chladicom tak poradte prosim ako to ma byt lebo na nete ani na youtube som to nenasiel.
People
Junior

Odeslat příspěvekod People 21. 1. 2015 19:23

Tak co, najskor mi vsetci odporucate ten chladic a ked je problem tak mi nevie nikto poradit? Ked vravite ze je dobry tak predpokladam ze s nim mate aj osobne skusenosti tak by mi mohol niekto z vas vediet poradit ako to ma byt namontovane, ci to mam zatiahnut skutocne az nadoraz alebo len dovtedy kym to ide rukou, nechcem si pokazit procesor tym ze ten chladic prilis zatlacim na procesor. Dik.
People
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 21. 1. 2015 19:34

Bez toho, abych viděl, ze to třeba není špatné nasazené, Ti nic bližšího neřeknu. Že jde o pár stupňů otočit, jsem už říkal.

KineCZek

Odeslat příspěvekod NwT17 22. 1. 2015 17:53

KineCZek Ti napsal de facto vše. Ten chladič, sem já osobně měl v ruce a montoval minimálně 20x. Nikdy sem neměl problém. Co se týče "menší mezery" i to Ti on napsal. Navíc jestli není chladič "rovno" je úplně jedno povolím jej, pootočím do požadované pozice a je vyřešeno.

Co radím jedině snad celý chladič sundat a znovu. Moc na natvrdo to nedotahuj, protože hrozí buďto poškození CPU nebo MB. Takže to zkus znovu. Navíc by neměl být problém v tom, že Ti to nesedí, pokud to dobře sedí na CPU a odvádí teplo tak jak má.

Díval ses na teploty?:
ANO - jaké byly (použij OCCT,)
NE - zkus to, např. i jen přes BIOS (pokud nemáš nainstalovaný OS.)

Jsou teploty vysoké = špatně namontovaný chladič. Jsou v normálu, pak není co řešit.
NwT17
Junior

Odeslat příspěvekod People 25. 1. 2015 15:28

Tak skusil som ten OCCT na 7 minut, tu su nejake vysledky, je vsetko ok?

Obrázek

Obrázek
People
Junior

Odeslat příspěvekod NwT17 25. 1. 2015 17:17

7 minut není HODINA - 60 minut, ale i podle těch krátkých 7 minut, to vypadá OK.

Kdyby chladič neodváděl teplo tak jak má, teploty by byly úplně jinde. Každopádně to udělej znova ale min. 60 MINUT. Pokud budou teploty znovu OK. Není co řešit.
NwT17
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka