Net, hry; 11k; classic

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod Alaien 18. 1. 2015 00:49

Ahoj,
konečně mám našetřeno na nový PC, tak jsem za Váma přišel pro radu.

POZADAVEK (NE)HLUCNOSTI: classic (při sledování filmů, YT a netu to snad bude tichý, HDD se bude vypínat, ventilátory kdyžtak zreguluju)
UCEL PORIZENI SESTAVY: net 70%, hry 15%, filmy 15%
FINANCNI LIMIT: 11.000
OPERACNI SYSTEM: mám win7
SESTAVITE SI PC SAMI?: ano
BUDETE TAKTOVAT?: ano
MONITOR + JEHO ROZLISENI?: mám 24" 1920*1200
KUPUJETE I PERIFERIE, NEBO JEN HOLOU SKRIN?: jen skříň

Mechaniku mám, HDD taky (Barracuda 7200.14 1TB), GPU taky (MSI R9 270)
Něco jsem sestavil předem: odkaz na alfu
V tom návrhu nijak nepočítám s upgradem (kdybych za čas stavěl znova, asi bych to zase postavil na moderních komponentech), proto se chci zeptat, jestli by tam nestačil CX430 po OC CPU na max 4,5Ghz (spíš ale tak 4,2Ghz) i GPU (nevim kolik -> kolik to půjde).

Hra co momentálně hraju je War Thunder. Časem možná nějaké závody, Car Mechanic Simulator, ... GTA V je spíš otázkou jestli to půjde spustit (aby to nedopadlo jak DA:I) a jestli budou peníze (s vysokými detaily nepočítám).

Díky
Alaien
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 18. 1. 2015 01:20

Ano, CX430 staci a na procesor staci Spartan => 10.193,- Kc

GTA je jak pises. Na QC intel sice nemame budget, ale mohlo by Te zaujmout FX6300. Tam ale potrebujes Fera, CX500 ... takze prelezes pres 13k.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod loleCZeQ 18. 1. 2015 02:02

https://www.alfa.cz/basket.php?items=_1 ... BW012N1G01

Bez SSD, ale zato s i5.
Bez Spartana, ale toho můžeš dokoupit třeba příští měsíc. BOX to zvládne s prstem v nose.
SSD je super věc, ale radši bych investoval do CPU. Pentium je čupr, ale v nových titulech je k ničemu.
loleCZeQ
Junior

Odeslat příspěvekod Alaien 18. 1. 2015 17:06

Tak jsem se teď dohodnul s mamkou, že by mi něco přispěla, tak můžu zvednout rozpočet na 14k. Pravda že to SSD jsem do teď nikdy neměl, tak bych jeho nepřítomnost nijak nepocítil, ale bylo by fajn to mít.

K AMD CPU mám jakýsi odpor (je to tim, že teď mám 7letej pomalej 4850e), ale jestli by to rozjel, asi by nebyl problém to vzít.
Abych přiblížil pomalost toho co mám. Jestli někdo hraje War Thunder - mně se seká menu i na minimální detaily.

Nástřel AMD
Nevyznám se v deskách pro AMD, asi bude mít slabou nap. kaskádu. Pokud se nepletu, to FX6300 neni plnotučný 6jádro že? Aby nepindalo to GTA V potom, ale snad ne.

Nástřel Intel
CX430 by to snad měl zvládnout. Mám otázku k tomu CPU. Jde to dát na 4x3.4Ghz, nebo tu schopnost vynutit TB má jen 4590?

Jinak zapoměl jsem předtim říct, že tu mám ventilátor (sice 80mm) Noctuu (výbornej nápad do hlučnýho pc). Ta by tam snad šla nabastlit a kdyžtak můžu dokoupit jeden Zephyr/F12, abych měl 2x in 2x out.
Alaien
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod loleCZeQ 18. 1. 2015 17:26

Alaien píše:Tak jsem se teď dohodnul s mamkou, že by mi něco přispěla, tak můžu zvednout rozpočet na 14k. Pravda že to SSD jsem do teď nikdy neměl, tak bych jeho nepřítomnost nijak nepocítil, ale bylo by fajn to mít.

K AMD CPU mám jakýsi odpor (je to tim, že teď mám 7letej pomalej 4850e), ale jestli by to rozjel, asi by nebyl problém to vzít.
Abych přiblížil pomalost toho co mám. Jestli někdo hraje War Thunder - mně se seká menu i na minimální detaily.

Nástřel AMD
Nevyznám se v deskách pro AMD, asi bude mít slabou nap. kaskádu. Pokud se nepletu, to FX6300 neni plnotučný 6jádro že? Aby nepindalo to GTA V potom, ale snad ne.

Nástřel Intel
CX430 by to snad měl zvládnout. Mám otázku k tomu CPU. Jde to dát na 4x3.4Ghz, nebo tu schopnost vynutit TB má jen 4590?

Jinak zapoměl jsem předtim říct, že tu mám ventilátor (sice 80mm) Noctuu (výbornej nápad do hlučnýho pc). Ta by tam snad šla nabastlit a kdyžtak můžu dokoupit jeden Zephyr/F12, abych měl 2x in 2x out.

Sel bych cestou intelu. Pokud mas vyssi rozpocet, vem cx 500, ssd od samsungu, do kejsu prislusny fany a cooler na cpu.
Taktovat jdou jenom procesory s "K". Jsem na telefonu, takze sestavu hazet nebudu.
Pockal bych na Kina, on urcite bude tak hodnej a neco ti navrhne, lepsi uz to pak nebude :)
loleCZeQ
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 18. 1. 2015 21:20

Schopnost vynutit TB je odzkousena na MSI B85-G41, tam funguje. Na G43, ani na Z87/Z97 ne. Overeno je se 4570/4590.

Kosmeticka uprava: https://www.alfa.cz/basket.php?items=_2 ... 00011R5X01

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek

Odeslat příspěvekod Alaien 19. 1. 2015 21:37

Dneska se můj mobil rozhodl, že ho nebaví dál fungovat, tak jsem nakonec nucen vzít G3258. Tak se omlouvám za ztrátu času s jinýma sestavama, na druhou stranu díky za ujištění, že bude stačit CX430.

Ještě se chci zeptat k MSI B85-G41. Před chvílí jsem si všiml že tam má 2x konektory na CPU_FAN. Je to na chladiče typu Grandis (2 fany na chladič) nebo kdybych časem spíchnul 4 case fany přes PST, můžu je dát v klidu na to? Resp. bude se to chovat jinak (lépe) než na tom SYS_FAN1 (když opomenem', že se to asi bude řídit defaultně podle teploty cpu)? Snažil jsem se k tomu něco najít na netu i tady na fóru, ale marně.

Díky
Alaien
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod loleCZeQ 20. 1. 2015 00:11

CX 430 by měl stačit.
Já vidím, že má 2x SYSFAN a 2X CPUFAN, takže konektorů na větráky víc než dost...Navíc ty dva fany na Grandisu jdou přes redukci na jeden konektor.

Připrav se ale na řadu ústupků s G3258. Ale zas je pravda, že deska by měla relativně v poho zvládnout i i5, pokud by ses v budoucnu rozhodl pro upgrade.
loleCZeQ
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 20. 1. 2015 11:31

Budouci i5 zvladne hrave. Osobne delam regulaci vzdy jeden okruh na CPU a druhy okruh na casefany do SYSFANu, ridim SpeedFan-em. SYSFAN1 a CPU1 SF na desce ridit umi. Sysfan 2 nechodil a CPU2 jsem nemel duvod zkouset.

KineCZek

Odeslat příspěvekod Alaien 20. 1. 2015 17:56

Tak mám objednáno, díky Vám oběma za rady. :-)
Alaien
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Alaien 23. 1. 2015 00:35

Ahoj. Nevim jestli jsem kvuli tomu nemel zalozit jinde vlakno, ale potrebuju se na neco zeptat. Dneska mi prisly ty komponenty. At se snazim jak chci, nejde mi zapojit 24 pin ze zdroje do desky. Je normalni ze to jde fakt hodne tezce u ty CX430 s B85-41? Zajimalo by me, jestli jsem takovy jelito nebo mam neco s kabelem/deskou. Neslo to tam dat ani brachovi. Nikdy driv jsem takovej problem nemel. Diky

EDIT: Ted jsem chvili hledal na googlu a zjistil jsem, ze si na to lidi u Corsair zdroju hodne ztezujou. Taky jim chybi 1 - 2 mm. Rikali tam, ze i tak ten pc normalne spusti, ale to mi neprije zrovna elegantni.
Alaien
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 27. 1. 2015 12:51

Normalni to nene a neni to rozhodne ani bezne. ;)

KineCZek

Odeslat příspěvekod Oggi09 27. 1. 2015 12:57

Podložit PCB desky a dotlačit. Pokud konektory fyzicky nejsou defektní, musí to tam jít :)
Oggi09
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 27. 1. 2015 13:08

Hlavni je to PODLOZIT, protoze se uplne klidne da zlomit deska "jen" prilisnym tlakem.

Pokud to nepujde dotlacit, nebal bych se reklamovat.

KineCZek

Odeslat příspěvekod Alaien 27. 1. 2015 21:49

Zapomněl jsem napsat, že už jsem to tam dotlačil. Myslel jsem že je to normální kvůli tomu, že google mi fakt vyplivl hodně výsledků a všechny to byly Corsair zdroje. I tady na fóru mi přišla PM, stejný problém taky s Corsair zdrojem.

Každopádně funguje mi to hned od toho pátku co jsem psal, stačilo dobře poobědvat. Sranda.. pořádně jsem to podložil, nemělo to ani šanci se prohnout a už to šlo. Jinak 8pin do CPU i 6pin do GPU šlo v pohodě, problém fakt jenom s tim 24pinem.
Alaien
Kolemjdoucí

Další stránka