Sestava na upravu fotografii, 10000 CZK

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod FuzzyAlmighty 31. 1. 2015 16:51

Ahoj,

rad bych po letech poridil novej comp a moc nevim, co budu potrebovat.

LN: nepotrebuji
UCEL: hlavne editace fotografii (i vetsich kolem 200 mpix), obcas hry, ale nenarocne (NHL09), rad bych, abych mohl vyjimecne strihat HD video (chapu, ze to bude pomale).
LIMIT: Rozpocet je tak 15k vc. monitoru a ctecky karet (monitor bych asi vzal http://www.alza.cz/24-samsung-s24d390h-d1146775.htm - ale navrhum na jiny se nebranim), cili na pocitac zbyva tech 10, pokud by mel byt narust vykonu zasadni, jsem ochoten dat i o neco vic.
TAKTOVANI: nebudu
SESTAVENI: zvladnu sam
PERIFERIE: jen ta ctecka

Predem diky za tipy!
FuzzyAlmighty
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milsimr 31. 1. 2015 17:44

Upřímně, jestli chceš upravovat 200 MPix foto (RAWy ? ), tak to budeš muset HODNĚ přitlačit na rozpočtu, páč za 10 tis. koupíš akorát téměř odpovídající procesor s deskou a RAM.

Jsem z mobilu, někdo jiný možná stihne nějakej návrh sestavy - já to ze šmatlafounu dělat nebudu.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor

Odeslat příspěvekod Python.p 1. 2. 2015 16:58

Uto-pie !
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod milsimr 1. 2. 2015 17:25

Třeba se překlikl a měl tam mít původně o jednu nulu víc :D
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor

Odeslat příspěvekod FuzzyAlmighty 1. 2. 2015 18:14

Tak teď to upravuju na Intelu E6750 (2,66) a 2GB RAM a je to pomalé, ale jde to. Velké fotky nejsou rawy, ale stitche z jpeg, něco jako panorama. Teoreticky můžu použít starý disk a možná grafiku (ATI HD 5700), ale ta už má taky svoje asi za sebou. Stačí mi, aby to bylo svižné při úpravě normálních fotek (20 mpix, tam i v rawu), těch velkých zas tolik nedělám, takže když to nebude každá akce pár minut jako teď, tak mi to stačí.
FuzzyAlmighty
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Matysek 1. 2. 2015 19:35

Cekal jsem spooky job a stejne hloupost, protoze kalkulujes PS, tak nestaci budget (LCD + OS) a to pocitam nase cenu.
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert